Skocz do zawartości
maSTHa212

[recenzja] Sager 5720 / ChilliGreen M570A

Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo rozumiem co mozna zarzucic dellowi jesli chodzi jakos wykonania, jesli chodzi o sagera to te przyski z przodu z zegarem troche badziewnie jak dla mnie wygladaja:)) Pozatym dzownilem do kilku sklepow internetowych i sie pytalem o tego chilli i mi wszyscy mowili ze dell to niestety nie jest. No ale ten cholerny geforce 7800 mnie tylko meczy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to ze cos mu sie zarzuca tylko w porownaniu z innymi sprzetami moze wypadac gorzej. To mniej wiecej tak jakbys porownal wykonczenie wnetrza samochodu w dobrej jakosci plastiku i w drewnie. Ja osobiscie do ladnych plastikow nic nie mam ale jednak drewno to drewno. rozumeisz juz mniej wiecej o co mi biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, no szkoda ze nie mam tego drugiego obok dla porownania. Jak bede miec za duzo pieniedzy to pomysle o zmianie sprzetu. Narazie pozostane przy zachwycaniu sie moim dellikiem ( szkoda ze bez AA na maksa i FF ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tej opcji ktora wybral Gutierez ?? czyli scigniecie z Brytanii Xtreme'a CT.

 

wychodzi to drozej .. ale jaka matryca ... 1900x1200 !!

 

nie slyszeliscie o tym czy ktos w Polsce sprzedaje takie cuda albo ma w najblizszej przyszlosci sprzedawac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie w takie rozwiązanie. Takie potworki porzebują i miejsca i chłodzenia, nie sądze żeby jakikolwiek producent zamieścił takiego potworka w laptku z miejsza matrycą niż 17', a nie widzialem żadnej laptka z 17', który ważyłby mniej niż 3 kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fuckin' way ze wzgledu na wydzielana moc: http://www.laptoplogic.com/news/detail.php?id=541

 

Obudowa musialaby przypominac walizke, a ciezar pewnie 4,5kg.

 

Przy okazji zapraszam do czestszego odwiedzania ciagle uaktualnianego tematu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=183014

 

Dodano dział "Nowości" :)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z ta gwarancją z ChilliGREEN i z serwisami ?? Bo już prawie się zdecydowałem na ten sprzęt, ale niewiem jak z serwisem :-(

Acha i jeżeli to nie jest problem to napisz maSTHa212 dlaczego sprzedałeś swojego kompa ??

Edytowane przez Buczer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no maSTHa212 zmienia lapa ale mowi ze SLI to nawet dla niego przesada, tak jak matryca ponad 17". Wiec w sumie ja osobiscie nie wiem po co jakas zmiana hmm no ale tylko maSTHa212 wie o co mu chodzi ;)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe sprzedalem bo jestem rozpuszczonym bananem ktoremu nudzi sie wszystko co jest starsze niz 2 miesiace ;). A tak serio to krotko : zmienilem sprzet bo potrzebuje czegos lzejszego a to dlatego ze od wrzesnia bede bardzo duzo kursowal na trasie WWA-KRK. Poza tym wg moich planow jako gracza w tym roku na PC nie ma zadnej gry ktora do full detalu bedzie potrzebowac rzeznika w postaci 7800GTX. I tyle. Nie oznacza to wszystko absolutnie ze Sager/Chilli jest kiepskim kompem, wrecz przeciwnie - pod wzgledem jakosci/wydajnosci nie ma zbytnio czego kolwiek zeby mu dorownalo. Przynajmniej ja nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja mam takie samo zdanie, to sa bardzo niemobilne laptopy. Milo jest wziazc pod pache zgrabnego lekkiego sprzeta (mimo ze uwazam ze 3 kilo to wcale nie jest lekki komputer). Ja zaluje ze x700 nie jest montowany z matrycami 4:3 albo malymi panoramkami najlepiej 12" - mmmm malina.

 

Oczywiscie jak ktos nie ma zamiaru wedrowac z lapem to wagoniasty chiligren\sager\whatever bedzie sie nadawal.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi o ciezar, 3,5 czy 3,8 to juz nie za bardzo mi robi roznice ale wymiary i czas pracy na baterii. 12" gaming laptopow to jeszcze nie uswiadczymy przez jakis czas (o ile w ogole) - za male zeby chlodzic dobra grafe, inna sprawa ze one sa przeznaczone do najdluzszych maratonow na baterii a nie do gier. Poza 12" ekranik do gier? To juz prawie jak PSP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x700 chyba sie nadaje jeszcze do 12" nie oferuje juz takich rewelacynych osiagow ale jest w miare energooszczedne, poza tym rozdzielcosc zblizona do 1025x768 tylko na plus moze wplynac na wydajnosc w grach. A mi osobiscie 12" KOMPLETNIE by nie przeszkadzalo w graniu. Szkoda ze to jest niewykozystany segment rynku, byl bym pierwsza osoba ktora by kupila takiego malucha

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w 14" juz malo gdzie widuje sie cos wiecej niz GF6200. Max jaki widzialem to chyba X600 u Asusa. A to jeszcze 2" mniejszy sprzecik. Ale dobra bo sie robie OT, jak cos to zapraszam do dzialu Laptopy a Gry, tam se mozna pogdybac.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla użytkownika NIEO:

 

W zasadzie o matrycy i chłodzeniu Chiligreena napisałem już w dodatku do recenzji SAGERA na początku tego wątku. Mogę tylko powiedzieć, że tak - szumią - ale włączają się tylko wtedy gdy trzeba. Szumią albo nad kartą graficzną, albo nad procesorem. Odniosłem wrażenie, że ten od karty jest nieco głosniejszy. Mi to jednak nie przeszkadza - są i tak cichsze od pecetowych, a sprzęt jest bardzo mocny, więc nic dziwnego, że chłodzić trzeba. O matrycy mogę dodać tylko tyle, że smużenia nie zobaczyłem - czyli czas reakcji jest wysoki.

O serwisach Chili niewiele mi wiadomo - mi wystarcza jeden, a więc tam gdzie kupiłem - w Gericomie (www.euronotebook.pl). Warto dodać, że jest to główny przedstawiciel Chili na Polskę - pozostałe firmy mimo drobnych promocji rzędu 50 złotych, kupują u nich. Polecam Gericom ponieważ owszem - z pewnością ciut się przepłaci, ale niewiele (zresztą można się dogadać cenowo) a zyska się bezpośredni kontakt z bezpośrednim dystrybutorem, co w konsekwencji okaże się być bardziej opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk w tym przypadku nie ma nic do znaczenia. Wszystko zalezy od biosu jaki jest wgrany. Fakt ze moze do SATA wgrywaja taki ze jest zablokowany. Choz slyszalem o czyms takim tylko w Sagerach. Jezeli bedzie zablokowany wystarczy ze sflaszujesz innym biosem. Moge ci nawet taki ew podeslac.

Edytowane przez samedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Mogę tylko powiedzieć, że tak - szumią - ale włączają się tylko wtedy gdy trzeba. Szumią albo nad kartą graficzną, albo nad procesorem...

Rozumiem ze wlaczaja sie przy obciazeniu, a czy przy pracy np w wordzie jest cisza? Czy rowniez je slychac?

Pytam bo moze sie zdazyc ze np wezme go na jakis wyklad, nie zaglusze nim wykladowcy?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a wiesz, roznie to moze byc. W Sagerze to mi sie wylaczalo wszystko TYLKO gdy temp spadla ponizej 30, wtedy przez jakies 10-15 minut rosla i znowu wiatraczki do 30 i znow cisza. Ale to jak bylo tak chlodniej w pokoju, normalnie to tak 31-32 i wiatraczek szumi all the time. Ale sora nie powinienes zagluszac chociaz ludzie w kolo raczej beda sie patrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moze troche dziwne... nie wiem czy ktos sie z tym juz spotkal - zakupilem m570a natomiast nie dziala mi w ogole klawiatura od poczatku - czy jest jakas blokada badz skrot klawiaturowy aby ja uaktywnic? bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc

 

PS. Moze jest jakis skrot aby wlaczyc klawiature do Offica przysttosowana a wtedy tylko dziala w wordzie itd...

Edytowane przez Gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Powrót po latach, hehehe:) Pomyślałem, że się odezwę gdyż zaniedbałem okrutnie niniejsze forum - a i dobrze powiedzieć, jakie ma się wrażenia po miesiącach użytkowania sprzętu. Kupowałem go w lutym 2006 - teraz mamy lipiec 2006 - więc trochę czasu minęło.

 

Powiem tak - jestem b. zadowolony. Wszystko dosłownie mi śmiga... chociaż problem się pojawił. Myślałem, że to kwestia oprogramowania - okazalo się, że padła jedna z kości pamięci (przyczyna w sumie nieznana, jak to z pamięcią bywa). I tu - miła niespodzianka - muszę zareklamować serwis Gericomu. Ci goście znają się na swojej robocie! Nie było żadnych uwag, nawet zmarszczenia brwi... Zostałem potraktowany tak profesjonalnie, że opadła mi szczęka... To było dla mnie b. miłe zaskoczenie. Po prostu polecieli Memtestem stwierdzili uszkodzenie i zaproponowali wymianę pamięci pod koniec tygodnia (nie mieli akurat na składzie). Z tego co słyszałem, do tego serwisu przychodzą ludzie, którzy nawet gdzie indziej kupowali swoje laptopy. Sam widziałem, że warto... więc ich nieco poreklamuję - no, ale chyba można ich pochwalić w tym konkretnym przypadku. Pozdrawiam...

 

PS Niniejsza odpowiedź ukazała się także na starym forum - dawno mnie nie było, więc dopiero teraz widzę, jakie dokonały się ZMIANY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuron_Yzbuzz---->

 

Jak teraz byś miał kupować to nadal kupiłbyś to samo czy może już coś z Core Duo np. Toshibe P100-221?

I ile tak naprawdę bez obiążenia chodzi laptop na baterii?

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...