Skocz do zawartości
maSTHa212

[recenzja] Sager 5720 / ChilliGreen M570A

Rekomendowane odpowiedzi

Neuron_Yzbuzz---->

 

Jak teraz byś miał kupować to nadal kupiłbyś to samo czy może już coś z Core Duo np. Toshibe P100-221?

I ile tak naprawdę bez obiążenia chodzi laptop na baterii?

Trudno powiedzieć... Właśnie oglądałem ten sprzęt, jest TU. Wygląda nieźle - jest nawet dość podobny do mojego sprzętu.

 

Słuchaj, żeby coś odpowiedzieć, musiałbym wiedzieć więcej na temat tych podwójnych procesorów. Ale wydaje mi się, że chyba tak. To kwestia ceny - jest niemal identyczna jak ówczesna cena Chiligreena. Matryca -jak widzę- jest mocniejsza, grafa chyba także. Powiem tak - kupiłem Chiligreena jako sprzęt do gier. Na Twoim miejscu zrobiłbym tak - zerknął na moją sygnaturkę odnośnie wyników w 3DMarkach a potem poszedł do sprzedających i zapodał tam taki sam test. Lapek z mocniejszym wynikiem - wygrywa :lol2:

 

Co do obciążenia na bateriach - kiedy odłączyłem od zasilacza i zagrałem w DOOM3 miałem skoki. A bateria wytrzymuje (jedna) jakieś półtorej godziny. To w końcu desktop replacement, nie mobilny laptop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nosze sie z zakupem laptopa z zacieciem do gier B-) myslalem o dell'u XPS M170 pierwszej generacji.... mam do wydania nie wiecej jak 5500 zl netto i po przeczytaniu tego tematu jestem niemal ze gotow zakupic sager'a 5750 w usa za 1600 usd (core duo 1.67, 1GB RAM, 80 GB SATA 5400 oraz oczywiscie 7800XT - teraz juz nie najszybasz grafika do laptopa ale nadal demon predkosci ;)).

Jednak zanim to uczynie chce poznac wasze zdanie w kilku kwestiach... otoz jak to wyglada z niezawodnoscia tego laptopa oraz jezeli juz go sprowadze do polski to czy jest nadzieja na uznanie gwarancji z USA w polskim serwisie (gericom)?! a nawet jesli nie uznaja gwarancji to czy wchodzi w gre naprawe/wymiana uszkodzonych czesci za odpowiednia (sensowna) oplata w ich serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym niemniej laptopa warto brac, dobrze rozumiem? :D

 

No i kupilem :D

 

mam tylko jedno pytanko odnosnie procesora ktory siedzi w tym potworze. W moim modelu jest to P4M 1.73 GHz i chcial bym to jakos zmienic (co prawda jest odpowiednia opcja w biosie ale to tylko 15% a zarazem az 15%, gdyz nie moge osobno ustawic tam taktowania na pamieciach, ktore prawdo podobnie nie daja rady 15% :D )

 

Zaopatrzylem sie juz w odpowiedni programi (a nawet dwa: Systool i clockgen) jednak wymaga(ja) on(e) podania czegos takiego jak clock generator ktorego nie znam... Wiem ze plyta jest na chipsecie i915PM/GM (dane odczytane z CPU-Z).

 

Tak wiec pytanie brzmi: jakie clock generator jest odpowiedzialny za te plyte glowna?

poza tym orientujecie sie mniejwiecej o ile mozna bez ryzyka podkrecac ten procesor? (jako ze jest to poczatek seri to sadze ze dosc sporo)

Edytowane przez genonef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...