Skocz do zawartości
polhub

Głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Przegądam allegro i zobaczylem ciekawą oferte:

linka nie podam bo będzie relama

 

==========================

CLATRONIC LB 562

KOLUMNY PODŁOGOWE STEREO

 

Kolumny znanej i cenionej firmy CLATRONIC. Kolor czarny. Produkcja niemiecka.

 

Parametry techniczne:

 

Moc nominalna: 180 W;

Moc muzyczna: 350 W;

Moc impulsowa: 500 W;

 

Pasmo przenoszenia: 28-22000 Hz;

Impendancja: 8 Ohm;

Wymiary: 200 x 860 x 240 mm

 

==========================

 

Prosze mi napisać czy się oplaca kupić te glosniki za 300zl?

Proszę również napisać czym się rózni moc nominalna od mocy muzycznej i mocy impulsowej???

 

Z gory dzieki za odp

 

Pozdrawiam,

polhub

Edytowane przez polhub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Hmmm 8 omów to dobrze raczej. Moc nominalna to samo mówi przez sie :) Jest to moc minimalna z jaką gra zestaw. Moc muzyczna to CHYBA moc maxymalna tzn jaką zestaw ma w jakichś niewielkich odstępach czasu(2sek :P) A impulsowa to nie wiem:P Nie orientuje się za bardzo w cenach kolumn to Ci nie będe mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moc nominalna to tzw moc RMS (skuteczna).. czyli jest to dzwięk o kształcie sinusoidy i czestotliwości 1kHz puszczony na głośniki, którym nie powinn onić sie stać przez powiedzmy 100h ciagłej pracy.

 

W praktyce jest to moc bardziej normalna dla elektronika, zatem stworzono inne określenie mocy.. moc muzyczną... która jest bardziej zrozumiała dla melomana... w przyblizeniu można powiedziec że głośniki mogą odtworzyć taką moc muzyki... Jest ona wieksza niż RMS gdyż muzyka nie jest jednostajnym sygnałem o stałej amplitudzie i widmie jak sygnał 1kHz sinus.

 

Następnie.. w celach marketingowych stworzono moc PMPO... która wskazuje chwilową szczytową maxymalną moc, co w praktyce nic nie oznacza... da się to wyliczyć.. ale można spokojnie na nią nie zwracać uwagi... :)

 

mogę się mylić oczywiście... i jeśli ktoś ma wieksze kompetencje to niech mnie poprawi.

 

jedno mnie zastanawia.. firma CLATRONIC.. moze i jest znana.. ale raczej z kiepskiej jakości sprzętu dla mas... Przeze mnie napewno nie jst ceniona... cho mam ich toster :D kosztował 40 pln... a inne typu philips kosztuja około 2..3x wiecej.. wiec sie zastanów...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...