Skocz do zawartości
uDue

Agp X4 --- X8 Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wilelką prośbę. Posiadam nie najnowszy już sprzęt z procesorem Athlon 2100+ (1,7 GHz) i płytą Abita KT7A, która ma złącze AGP x2, x4. Od nowości, a będzie to już 4 lata, używam monitora CRT 15" Sony Multiscan E100 obsługiwanego przez kartę NVIDIA GeForce2 MX 100/200 32MB. Na razie nie planuję całkowitej wymiany komputera na nowy, bo dodatki jakie w nim posiadam (256+512 RAM, Plextor Premium, LG GSA-4120B i Sound Blaster Live Platinum 5.1) w zupełności wystarczają mi do tego co na tym kompie robię. Ze względu jednak na oszczędność miejsca i męczącą obsługę na małym monitorze (w pracy mam CRT 19" LG 1600x1200, więc po włączeniu domowego kompa różnica jest kolosalna - na 15-tce mam rozdzielczość 1152x864) zamierzam wymienić monitor na LCD Samsunga 173P plus lub 770P. Moja stara karta graficzna nie posida złącza DVI, więc zmuszony jestem do zakupu nowej. I tu właśnie postaje moje pytanie: czy nowe karty, które obecnie mają złącze AGP x8 będą pracować na płycie, która ma wg instrukcji AGP x4? Samo złącze wygląda fizycznie tak samo i da się "wcisnąć" do gniazda na płycie, ale czy nowa karta zadziała prawidłowo? Jeśli taka konfiguracja będzie chodzić, to jaki model polecacie, tak żeby nie przeinwestować? Nie gram na kompie w gry ani nie oglądam na mim filmów, więc nie potrzebuję jakiegoś demona prędkości, ale nie ukrywam, że palnuję w niedalekiej przyszłości zgranie archiwum VHSów i D8 na DVD.

Edytowane przez uDue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta z agp 8x będzie chodzić w agp 4x, z tym że w trybie 4x a nie 8 :) z kart to mogę ci polecić w niewysokiej cenie jakiegoś ge force 6200, radeon 9550 oczywiście z VIVO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...