Skocz do zawartości
thomasman

Spyware?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj złapałem spyware'a (wszedłem na jakąś strone z darmową muzyką, czy coś 0_o ).

No i bum. "Your computer is infected".

Przeskanowałem dysk C ( jakieś 90% ), był jeden trojan. Pozbyłem się go. Restart.

Usunąłem wszystkie cookies i inne badziewie :rolleyes: Jako strone domową ustawiło mi się "C:\secure32.html".

Nie mogę usunąć tego pliku z dysku C. Co go usune to się pojawia. A, i są tam linki wyłącznie na SPYsherif'a 0_o

W informacjach pomylili się, bo używam internet explorer, a nie mozilli :huh: ( adres IP znają, system operacyjny też).

 

Licze na czyjąś pomoc, bo wiem, że są tu profesionaliści :rolleyes:

 

EDIT: Może się Wam przyda ten komunikat na stronie domowej:

Dołączona grafika

Edytowane przez thomasman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 zainstalij FW i zero kontaktow z internetem

2 zainstaluj jakis anty spyware i przeskanuj kompa

3 zainstaluj antywira i przeskanuj kompa

3 start uruchom cmd netstat -v -b

4 zapisz programiki

5 start uruchom regedit szukaj wpisz nazwy ktore nie sa tobie znane (lepiej najpierw sie zapytaj :P )

6 usowaj wszystko co znajdziesz (patrz wyzej )

7 restart kompa ustaw firewalla wedle uznania (dopuszczaj ruch ) i juz masz spox :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten programik to istna zmora u mojej dziewczyny. Właśnie wczoraj jej to usuwałem. po godzinie walki z tym uznałem że szybciej i skuteczniej będzie wgrać ponownie nowy system. Program jest sprytnie zrobiony. bo przy okazji instalacji ładuje się program typu adware i zachęca że usunie nam tego robaka jeśli kupimy licęcje. Jeśli ktoś by wiedział jak to kur.. da się usunąć był bym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się ostatnio udało... troche zabawy z tym było, ale oto czynności, które wykonałem : skan Ad-Aware, Spybot S&D, Pand Active Scan (to ważne), i Hijack This. Ad-Aware, Spybot i Panda powywalały od groma wirusów itp. ale uwaga, Panda wywaliła wirusy, zostawiła za to spyware, zapisałem loga na dysku i ręcznie powywalałem zakażone pliki. Po czym Start->uruchom->msconfig i sprawdziłem co się odpala przy starcie systemu.

Każdy nieznany wpis sprawdziłem googlem i powyłączałem wszystkie syfy. Po tych operacjach, zmieniłem stroknę startową na google i tak już zostało.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...