Skocz do zawartości
łysy leon

Odnawianie Adresu Ip

Rekomendowane odpowiedzi

ehh zupelnie nie wiadomo o co chodzi :unsure:

 

- kabel skrosowany ?

- siec dobrze skonfigurowana (chodza pingi) - adresy IP, maska, nazwy kompow rozne, ... ?

 

zeby odnowic IP

- w Win2K i nowszych -> odpalasz konsole (CMD.exe) i piszesz ipconfig /renew (pamietaj zeby odblokowac te programy w firewallu)

- w Win9x/ME -> winipcfg.exe

 

a jezeli chcesz cos udostepniac to we wlasciwosciach Polaczenia Lokalnego musisz wlaczyc ta opcje i na ktoryms kompie udostepnic folder (poustawiac uprawnienia) - pamietaj ze musisz dzialac z poziomu administratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODŁĄCZYŁEM DWA KOMPY POPRZWA KARTY SIECIOWE SKONFIGUROWAŁEM I NIE DZIAŁA JAK KLIKNĘ NA ZAKŁADKĘ STAN TO POKAZUJE ŻE WYSYŁA I ODPIRA JAKIEŚ PAKIETY A JAK PRÓBUJE NAPRAW TO PISZE ŻE KOMPUTER NIE POTRFI ODNOWIĆ ADRESY IP

adresy sieci są ustawione ręcznie czy dynamicznie przez DHCP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kolega polaczyl komputery skrosowanym kabelkiem tylko zapomnial nadac im adresów IP.

Wpisz poprostu we wlasciwosciach protokolu TCP/IP takie adresy:

komp1: 192.168.0.1

maska 255.255.255.0

komp2: 192.168.0.2

maska 255.255.255.0

No i jesli chcesz miec tylko zwyklego lana to taka konfoguracja powinna dzialac bez zarzutu:

dla pewnosci uzyj polecania ping -t i wpisz adresy komputerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...