Skocz do zawartości
Qbexus

K8n51gmf-9 Denne Efekty

Rekomendowane odpowiedzi

Ram chyba miałeś na 1:2, tzn 100MHz nie 1:1...

Poprawka HTT:RAM 2:1 [a nie 1:2] ale to szczegół :)

 

A czym kręciłeś powyżej 300MHz, EasyTune?

Z biosu tego bym nie dostał.

 

Też poluję na zmodowany bios :)

 

Wstępnie kręciłem na Easy Tune do 319MHz, przy 320MHz zwieszał sie XP.

 

Na biosie pojechałem tylko :) do 300MHz przy 5x

 

Na 6x się nie podnosi, ciekawe dlaczego przecież i FSB i RAM byłyby na niższych MHz niż przy kręceniu 9x i 166MHz zamiast 100 na RAMie?

 

Wygląda na to że płyta jakaś lepsza ale Sempron przeciętny, no i ramy mnie ciągną w dół, bo chyba 300W na takie kręcenie bez zmian napięcia i bez grafiki na PCIe wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poluję na zmodowany bios

A ja poszukałem i zmodowałem go (sposób jest banalny) tylko mam cykora go wgrać :).

W każdym razie ściągasz programik modbin6 (np. stąd: http://www.biosmods.com/download.php ) oraz bios np. F6

Rozpakowujesz wsio do jednego katalogu, zmieniasz rozszerzenie biosu z *.F6 na *.bin i uruchamiasz modbina. W opcjach - chyba druga czy trzecia od dołu z listy powinna zawierać rozkład biosu - coś jak drzewo katalogów biosu. W tych katalogach (opcjach biosu - gdzieś na dole drzewa) są dwie zablokowane podopcje odnośnie napięcia pamięci. Zmieniasz je na enable i zapisujesz zmiany. Potem trzeba tylko zmienić znów rozszerzenie na *.F6 i załadować zmodowany bios.

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHŁOPAKI a ja znalazłem coś takiego sprawdzcie

 

 

Gigabyte GA-K8N51GMF-9 - niedroga płyta ze zintegrowaną grafiką NVIDIISebastian Stolarczyk, Sobota, 12 listopada 2005, 13:02Sprzęt / Płyty główneBIOS

BIOS płyty udostępnia podstawowe opcje kontroli nad zintegrowanymi urządzeniami. Domyślnie producent ukrywa zaawansowane opcje konfiguracji parametrów pracy procesora i pamięci. Po wciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl+F1 zostaje aktywowana zakładka MB Intelligent Tweaker, w której możemy dowolnie ustawiać wiele użytecznych dla entuzjastów opcji

 

też kupiłem sobie ta płyte ale wciaż czekam na proca sempa 3100+

 

pozdrawiam

Edytowane przez DoThAn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl+F1 zostaje aktywowana zakładka MB Intelligent Tweaker, w której możemy dowolnie ustawiać wiele użytecznych dla entuzjastów opcji

Wiele użytecznych opcji?? Że jak?? Że wiele??

No to ktoś się wysilił na opis :) albo nie widzaił BIOSU z wieloma opcjami OC jak np u DFI.

Nie wymagam tego od G-byte, ale mogliby dać oprócz tego co jest regulację Vcore i zwiększyć zakres HTT powyzej 300 (albo niech chociaż buga usuną bo jeszcze osoby która by 280 wycisneła w BIOSie to nie widziałem)

A odnosnie modbiosu to jak znajde chwile i wypije kilka glebszych na odwage to potestuje i zdam relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

A odnosnie modbiosu to jak znajde chwile i wypije kilka glebszych na odwage to potestuje i zdam relacje :)

czekam niecierpliwie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy więc aż ktoś zmoduje bios, wgra go i zobaczy czy wszystko ok:)

Zmodyfikowałem bios F3 modbinem6, odważyłem się flashować, i niestety nic to nie dało.Odblokowane opcje nie pojawiły się w biosie. Może coś źle zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem bios F3 modbinem6, odważyłem się flashować, i niestety nic to nie dało

Hmm... a sprawdzałeś jeszcze raz modbinem czy zapisał się dobrze, tzn czy te odblokowane opcje są w zmodowanym odblokowane czy nie?

Ja prawdę mówiac nie sprawdzałem a chwilowo niestety nie mam jak sprawdzić.

 

PS. Może by dało się zmienić temat wątku na jakis inny bo tu sie zrobiła mała dyskusja o tej płytce a nie o "dennych efektach" na niej :)

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a sprawdzałeś jeszcze raz modbinem czy zapisał się dobrze, tzn czy te odblokowane opcje są w zmodowanym odblokowane czy nie?

Ja prawdę mówiac nie sprawdzałem a chwilowo niestety nie mam jak sprawdzić.

 

PS. Może by dało się zmienić temat wątku na jakis inny bo tu sie zrobiła mała dyskusja o tej płytce a nie o "dennych efektach" na niej :)

No właśnie modbin6 nie zapisuje zmian. Nie wiem jak go zmusić do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wlasnie dostałem swojego sempron 3100+ ale nie jestem zadowolony temp proca 44 stopnie radiatorem od chipsetu można sie poparzyć mostek poludniowy niewiele chłodniejszy i nie moge zainstalować dysku sataII w ogole go nie widzi

ma ktoś z was sterowniki pod tą płytke os dysku sata II??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

witam

 

wlasnie dostałem swojego sempron 3100+ ale nie jestem zadowolony temp proca 44 stopnie radiatorem od chipsetu można sie poparzyć mostek poludniowy niewiele chłodniejszy i nie moge zainstalować dysku sataII w ogole go nie widzi

ma ktoś z was sterowniki pod tą płytke os dysku sata II??

sterownikow nie potrzeba do sataII. Ty mowisz o plycie na socket 939?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki chłopaki moja mobo jest na socket 754 i takiego ma sempa a co do sterownikow żeby zainstalować winde u walczyłem do 3 te oryginalne na płycie głównej niechciały startować wkońcu nagrałem jakes z netu na dyskietke i wtedy poszło wziąłem jakieś Nidia raid i zainstalowałem kontroller sata i dysk smiga że ho ho

 

a jak jest u Was z temp chipsetu umnie bez jaj nie można dlużej przytrzymać ręki nić 4 sekundy poprostu niemiłosiernie parzy

zmieniłem już gumową gume :) na arctic cooling 5 powinno lepiej chłodzić no ale jak sie grzał tak sie grzeje a jeszcze nic nie podkręcałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieczara

 

wiemw iem ja mam taką samą płytkę tylko w oznaczeniu modelu moja nie ma -9 a reszta jest to samo a -9 oznacza s939 ale to pewnie wiesz chodzi mi tyl;ko o to czy czy chipsety u was też sie tak mocno grzeją w normalnej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci co zmodowali bios i go wgrali nie mogą teraz podnieść mobo? :)

 

A wracając do tematu MHz na HTT to rzeczywiście CPU nie chce pójść więcej niż ~270/271.

Co prawda udało mi się podnieśc XP na 275MHz ale zaraz wywalało.

Co do ramów to udało mi się zdobyć Goodramy które kręcą sie do 270MHz na mnożniku 200 a na mnożniku 216 udało mi się uzyskać 285MHz. Wcześniej nie mogłem dojść do 270 z CPU pomimo zmiany mnożnika na 133 na starych kingstonach.Widać więc że powyżej 270 ta mobo nie pracuje stabilnie.

 

Niestety nie jest to platforma do ekstremalnego overcolcking'u ale i tak nieźle daje ja na te cenę i wyposażenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nici z modowania. Nie mogę biosu zapisać - może nowy modbin potrzebny albo bios ma zabezpieczenia.

W każdym razie zmieniłem proca na A64 3200+ i nowy chyba ma czape krzywa :angry:

Temperature mi pokjazuje 42 st w spocznku - może być aż tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Chyba jednak nici z modowania. Nie mogę biosu zapisać - może nowy modbin potrzebny albo bios ma zabezpieczenia.

W każdym razie zmieniłem proca na A64 3200+ i nowy chyba ma czape krzywa :angry:

Temperature mi pokjazuje 42 st w spocznku - może być aż tyle?

moze, pamietaj ze ta plyta zawyza napiecie a co za tym idzie ostro podnosi temp. Jakie masz chlodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to Igloo7200 (troche lepsze jak BOX) ale żeby bez kręcenia było aż tyle?

Pozatym EVEREST pokazuje mi napięcie proca ~2,96V (EASYTUNE pokazuje OK czyli 1,46-1,48V).

Co to może być?

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Chłodzenie to Igloo7200 (troche lepsze jak BOX) ale żeby bez kręcenia było aż tyle?

Pozatym EVEREST pokazuje mi napięcie proca ~2,96V (EASYTUNE pokazuje OK czyli 1,46-1,48V).

Co to może być?

moze sprobuj najnowszy bios. jaki masz zasilacZ? ktora wersja cpuz i eversta posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios sflashowalem na F6 i programy pokazuja napiecia juz OK ale temp nawet z zalaczonym CnQ nadal sa wysokie - 38-39st w idle (smartfan tez zalaczony ale wiatrak lata prawie na maksa).

Jakies inne opcje poza krzywym beretem?

Czujnik przekłamuje czy co - wczesniej na Sempie mialem ~32st w idle.

Co ciekawe teraz po OC na 2,5GHz max temp przy Prime to 48st czyli raczej w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Bios sflashowalem na F6 i programy pokazuja napiecia juz OK ale temp nawet z zalaczonym CnQ nadal sa wysokie - 38-39st w idle (smartfan tez zalaczony ale wiatrak lata prawie na maksa).

Jakies inne opcje poza krzywym beretem?

Czujnik przekłamuje czy co - wczesniej na Sempie mialem ~32st w idle.

Co ciekawe teraz po OC na 2,5GHz max temp przy Prime to 48st czyli raczej w normie.

raczej wszystko jest Ok, zainstaluj rightmark cpu clock ultility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jak zaobserwować działające c'n'q? trzeba może jakas opcje w biosie przestawić bo jak instalowałem drivery do płyty głównej to między innymi instalowałem cool'n'quiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...