Skocz do zawartości
Qbexus

K8n51gmf-9 Denne Efekty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

Ktoś chce info jak zwiększyć ilość V dla CPU? ;)

Chyba wiem jak ale jeszce się nie bawiłem - mój proc i tak jest dość gorący przy 1,47V :(

hmmm mozna zwiekszyc rightmark cpu clock utility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metody nie sprawdziłem ale powinna działać (np na ASROCK K8NF4-SATA2 coś takiego działa).

Pod lewym górnym rogiem koszyczka chłodzenia, koło układów zasilania jest układ ISL6566 który odpowiada za zasilanie CPU.

Wg opisu tego układu (www.intersil.com/data/fn/FN9178.pdf) układ podaje napięcie wybrane wg "kodu" na końcówkach Vid0-Vid5 - zwieranie odpowiednich pinów do masy zmienia napięcie.

Maksymalnie można ustawić 1,55V. Ponieważ GB zawyża napięcie standardowe o 0,08V i jeśli nie jest to realizowane za pomocą końcówek Vid1 i Vid0 (odpowiadają napięciom 0,05V i 0,025V) to możnaby uzyskać ~1,63V (lub ~1,58V przy wykorzystaniu Vid1 i Vid0 przez GB).

Jak zwierać końcówki układu do masy? Koszyczka chłodzenia nie demontowałem, ale może są pod nim mostki podobne do tych na ASROCK'U. Wystarczy wtedy pozwierać odpowiednie np. za pomoca lakieru przewodzącego uzyskując w ten sposób wyższe napięcie.

No i to wszystko, czekam teraz na kogoś kto sprawdzi chociaż czy gdzieś tam są mostki :)

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie stłem się posiadaczem tej płytki i semprona, tak patrze wszyscy mają bios F6, a jest już F7 bo przed chwilą aktualizowałem teraz ściągam najnowsze stery do Nforca i HD Audio

 

P.S mam pytanko czy u was też się dosyc mocno grzeje mostek południowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

własnie stłem się posiadaczem tej płytki i semprona, tak patrze wszyscy mają bios F6, a jest już F7 bo przed chwilą aktualizowałem teraz ściągam najnowsze stery do Nforca i HD Audio

 

P.S mam pytanko czy u was też się dosyc mocno grzeje mostek południowy??

-=KAX=- dzieki za info, juz wgrywam :)

 

mi sie nie grzeje

 

EDIT: nowy bios w sumie znow nic nie zmienil :) no ale to norma chyba juz. No moze jedyne co zauwazylem to to ze programy diagnostyczne typu CPU-Z pokazają prawidłową wersje biosu oraz jego datę.

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie własnie grzeje, wie ktoś co może być przyczyna grzania?? i mam jeszcze jedno pytanie jak włączyc c'n'q?? zainstalowałem stery, zmieniłem mnożnik na 9x, zmieniłem zarządzanie enrgią i nadal nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a mi sie własnie grzeje, wie ktoś co może być przyczyna grzania?? i mam jeszcze jedno pytanie jak włączyc c'n'q?? zainstalowałem stery, zmieniłem mnożnik na 9x, zmieniłem zarządzanie enrgią i nadal nic :/

w biosie ustaw mnoznik na default

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie własnie grzeje, wie ktoś co może być przyczyna grzania?? i mam jeszcze jedno pytanie jak włączyc c'n'q?? zainstalowałem stery, zmieniłem mnożnik na 9x, zmieniłem zarządzanie enrgią i nadal nic :/

co do cnq to zeby działało to trzeba mnożnik ustawic default a nie na sztwno x9

Mostek moze się grzac bardziej/słabiej z róznych powodów :) Może poprostu z twojego GPU ciepło lepej/słabiej przełazi na radiator niż u mnie (temp. mostka około 35et C wg Everesta) czy u innych.

 

Heh, widze ze odnosnie mnożnika amapi3d mnie uprzedził :)

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amapi3d

 

a jak jest u Ciebie z obrazem????? podczas pracy cool'n'quiet bo gdy umnie nagle podnosi napięcie i mhz to delikatnie zrywa obraz na ułamek sekundy najbardzie u dołu ekranu troche mnie to irytuje.

już nie jesteś sam u mnie jest to samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

już nie jesteś sam u mnie jest to samo....

tyle ze u mnie juz to nie wystepuje odkad mam bios f6 a teraz f7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=KAX=-

 

u mnie tez skacze obraz zmiana biosu nic nie dała to jest shit karta graficzna

 

-=KAX=- ustaw sobie rozdzielczosc 800x640 i 60hz i niebedzie skakac obraz

obraz skacze tylko na wyższych rozdzielczosciach i na wyzszym hz obrazu

zraaz zobacze czy na moją płyte tez dali biosa f7 moze teraz pomoze

 

no niestety wrzuciłem F7 i to samo widocznie taka dupowata płyta jest widać różnica między s939 a 754 jest większa

 

a cop do Biosu w mojej płycie głównej to w wersji F7 spowrotem odblokowali napięcie na CPu F5 było 5 7,5 i 15 % a w F6 zabrali byuło tylko 5% natomiast w F7 znowu mamy aż do 15%

pozdrawiam

Edytowane przez DoThAn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowali napięcie na CPu F5 było 5 7,5 i 15 % a w F6 zabrali byuło tylko 5% natomiast w F7 znowu mamy aż do 15%

masz regulację napięcia CPU na swojej mobo??? (masz wersję na s754 tak?)

Jesli u ciebie jest regulacja i opiera sie ona na układzie ISL6566 (w okolicy koszczyka chłodzenia lub pod nim) tzn że na wersji 939 też powinna działać :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a cop do Biosu w mojej płycie głównej to w wersji F7 spowrotem odblokowali napięcie na CPu F5 było 5 7,5 i 15 % a w F6 zabrali byuło tylko 5% natomiast w F7 znowu mamy aż do 15%

pozdrawiam

kurde, a ja w zadnej z wersji biosu nie mialem jakiejkolwiek regulacji napiecia na cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak w końcu z tą regulacja napięcia?

ta metoda podana wcześniej działa czy nie na k8n51gmf-9 ?

btw zgubiłem płyte od płyty, było cos tam ciekawego? nie widziałem jej nawet ona oczy, jakieś fajne programy czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

u mnie mruganie ustało, jeszcze wczoraj obraz przy przejściu z trybu c'n'q na zwykły skakał, a dzisiaj jest już wszystko ok :)

caly gigabyte :) ja na szczescie nie mam problemow z ta plyta, kiedys mryganie mnie denerwowalo a tak wraz z nowym biosem kiedy ten problem zostal rozwiazany mamy najlepsza i najlepiej wyposazyna plyte glowna s939 wsrod plyt za 200zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a testował ktoś moze czy chodzi na tej płycie nVMixer, bo te narzędzia realteka jakieś dziwne są..... Niby HD audio, a coś ten dzwięk nie taki :/

 

EDIT: własnie odpaliłem smarka03 i szok 700pkt. :/ ile wy macie na standardowych ustawieniach i jakich sterów uzywacie??

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a testował ktoś moze czy chodzi na tej płycie nVMixer, bo te narzędzia realteka jakieś dziwne są..... Niby HD audio, a coś ten dzwięk nie taki :/

 

EDIT: własnie odpaliłem smarka03 i szok 700pkt. :/ ile wy macie na standardowych ustawieniach i jakich sterów uzywacie??

duzo duzo wiecej mamy :) nie pamietam ile ale na pewno wiecej. twoje pamieci chyba nie pracuja w dualu, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy zgadza się, ale żeby tylko 700pkt.?? zaraz lookne do biosu może coś tam poprzestawiane...

 

EDIT: pogrzebałem w biosie ustawiłem Robust Graphics Booster na turbo i zero różnicy, zauwazyłem też, że po wejściu do parametru K8<->NB HT Width bios sie zawiesza i nie idzie nic zrobić, aaa i jeszcze mimo ustawionej pamięci grafiki w biosie na 128 w windowsie wszędzie pokazuje 256...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amapi3d

ja mam moge podnosić napięcie musisz wcisnąc kombinacje klawiszy ctral + F1 i masz Mb inteligent tweaker i walisz mu 15% vcore

 

-=KAX=-

ja u siebie na mojej mobo mam 1065 punktów a opcja rabust turbo ustawiona nic niedaje umnie moze byc wiekszy wynik bo mam szybsze pamięci hyperx a widze że procki mamy takie same więc obstawiam pamieć ram

a sterowniki używam oryginalne z płyty cd od mobo

 

pozdrawiam

 

p.s. obraz dalej mi skacze widocznie tak musi być musiał bym skolować karte grafiki na pcie i wtedy może by było okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

amapi3d

ja mam moge podnosić napięcie musisz wcisnąc kombinacje klawiszy ctral + F1 i masz Mb inteligent tweaker i walisz mu 15% vcore

widac w wersji na s754 mozna zmieniac napiecie :) powiedz mi czy jesli nie ruszyc napiecia w biosie to i tak jest podwyzszone dosc znaczaco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myśle, ze jeśli c'n'q działa i zmienia napięcia to wystarczył by odpowiednio zmodować bios i też by dało rade zmienić napięcie.... może ktoś kiedyś weźmie sie za przeróbkę biosu do tej płytki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

tak sobie myśle, ze jeśli c'n'q działa i zmienia napięcia to wystarczył by odpowiednio zmodować bios i też by dało rade zmienić napięcie.... może ktoś kiedyś weźmie sie za przeróbkę biosu do tej płytki...

nie wiem czemu gigabyte koniecznie blokuje zwiekszanie napiecia - moze w biosei f28 doczekamy sie jego powrotu :) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o modowaniu biosu tez pomyslałem :) Wcześniej miałem wątpliwości czy uda się zmienić napięcie programowo bo regulator odczytuje kod napięcia z pinów procesora (brak jakiejś innej komunikacji z Bios czy innymi układami na mobo) ale to przecie procek decyduje jakie chce V - tak jak z załączonym C'n'Q :) wiec musi dac sie zmienic poprzez mod biosu

Odnośnie Vmem - doszukałem sie że Modbin6 nie działa pod XP, tzn oficjalnie poprawnie działa pod DOS albo Win98 - to chyba dlatego nie chciał zapisać modowanego biosu, zobacze niedługo pod DOSem czy zadziała

Odnosnie waszych watpliwości o opcję Robust Graphics Booster to ona działa tylko z zewnętrznymi kartami :(

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

mam jeszcze jedno pytanie dla używających głośników 5.1 na zintegrowanym realteku, czy też macie na przednich satelitach stłumiony dzwiek??

u mnie ponownie wszystko ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dochodzą ale ja też nie zauwazyłem żadnej opcji zmiany napięcia

 

EDIT: co do napięcie to płyta i tak daje większe napięcie na procek bo zamiast 1,40 daje 1,47 zmierzone miernikiem

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...