Skocz do zawartości
Qbexus

K8n51gmf-9 Denne Efekty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

amapi3d

to jets aż niemożliwe że nie macie overcore cpu a jak wchodzisz do bios i wciskasz ctrl+f1 to dochodzą ci jakieś funkcje dodatkowe ?

moze w wersji s939 calkowicie zablokowali zmiane napiecia. p.s oczywiscie ze znam kombinacje ctrl+f1... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mruganie wyeliminowane, stłumiony dzwięk też został jeszcze tylko grzejący sie mostek południowy ;)

 

P.S chciałem sobie zainstalować MBM5 ale w spisie nie ma naszej płytki, wie ktoś, która płytka gigabyta ma ten sam układ odpowiadający za monitoring??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim,

Udalo mi sie zmodowac bios f7 dla K8n51gmf-9, 2 dni meczylem sie z tym. W biosie sa juz dostepne opcje do zmiany napiecia procesora i pamieci. Tylko jest 1 problem, taki ze w biosie moge sobie ustawiac dowolne napiecia, ale tak naprawde nie zmienia sie one i nadal pozostaja standardowe, cpu-z pokazuje mi caly czas 1.45-1,48v , mimo ze ustawialem 1,6 , 1,7 itd. Pewnie tak samo z pamieciami jest, nie wiem bo nie mam czym sprawdzic napiecia pamieci. Sytuacja taka wystapila zarowno w biosie f7 i f3.

Czyli na moje oko lobuzy z gigabyte specjalnie zablokowali zmiane napiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest zablokowana zmiana to dlaczego można zmieniać napięcia w zakresie od 1,100V do 1,450 V w RightMark CPU Clock Utility??

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale na moje oko jeśli dla c'n'q da się zmienić napięcia to nie powinno być problemu ze zmianą z poziomu biosu... BTW dzisiaj mierzyłem napięcie na procku i miernik pokazywał 1,49 V O_o

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAX - twoje "oka" nie widziały nawet tych opcji w biosie, moje widzialy i przekonaly sie ze z poziomu biosu nie ma bata zeby zmienic te napiecia.

 

Z tego co widze, jestem pierwszą osobą na świecie, ktora jako tako zmodowała biosik do tej plytki :)

Edytowane przez axlotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

sprawdzic napiecie na ram mozna sprawdzic w everescie - sprawdz czy to dziala :) a moze dodales tez dzielnik 150?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dla Was dobrą wiadomosc:) - DZIAŁA ZMIANA NAPIĘĆ PAMIĘCI:)

w tej chwili moje pamieci leca na 2,94v :), jak chcecie to wieczorem udostepnie Wam jakos ten bios i pobawicie sie nim (na wlasna odpowiedzialnosc!),

pozdro

Edytowane przez axlotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOSCI ZA EWENTUALNE SZKODY

Może nie ma chętnych (czytaj odważnych) na ten bios lub właśnie go zflashowali i mobo się nie podniosło :)

 

axlotic

 

a Vcore nie da się ustawić?

 

mam pyatnie czy u was też sie wiesza komp w biosie po wejściu w niektóre opcje?? u mnie sie wiesza po wjściu w np.K8<->NB HT Width i jeszcze w kilku innych...

Nie zaobserwowałem takowego zjawiska...

 

Czy ktoś może wie za co konkretnie odpowiadają ustawienia K8<->[...] niestety ale większość ustawień w zakładce Frequency... po kliknięciu ctrl+F1 nic mi nie mówi oprócz zmian ht, htt, mnożnika cpu, dzielnika ramu i timingów.

 

Panowie a macie opcję DUAL BIOS?? jeśli tak to może ktoś z was wgrał by biosa z mojej mobo one różnią sie tylko gniazdami a ja mam full opcję w regulacji napięcia?

 

Może znowu się myle ale nie mamy dual biosu

Edytowane przez pieczara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% moj bios bedzie u kazdego dzialal, a nawet jakby komputer nie wstal przy nim, to wystarczy zworka na plycie zresetowac i wlaczy sie drugi bios z backupu, ktory jest robiony przy flashowaniu. W wolnej chwili sprawdze jeszcze biosy f1 i f2, moze tam bedzie dzialac vcore, ale watpie w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w zakładke "Management ond Profiles" i przu kazdym profilu masz możliwośc zmiany napięcia. Wchoszisz w np. Power Saving klikasz dwa razy na State 0 i zmieniasz.

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem, działa. Pamieć 3.2v, vddq 2.0v, max htt 272 i wiecej nie da sie ustawic, clockgen nie reaguje.

Narazie testuje stabilność.

 

20.05.2006

Jakimś sposobem poszła dzisiaj z boisu htt 274MHz

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Wgrałem, działa. Pamieć 3.2v, vddq 2.0v, max htt 272 i wiecej nie da sie ustawic, clockgen nie reaguje.

Narazie testuje stabilność.

eh.... mnie zalezy zeby htt bylo wysze. napiecia na procku nie mozna zmieniac tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ze biosik działa,

amapi3d- na mnozniku 9x htt mozna ustawic max na 272, na 8x htt juz kolo 300 i tak dalej, przy 6x powinno htt 360 pojsc, jakby sie dalo podnosic napiecie vcore to max htt duzo by podskoczylo na kazdym mnozniku

 

 

Jak chcecie to wrzuce na stronke jeszcze taki sam bios tylko z dodatkowymi mnoznikami NB-->SB HT Speed i NB<--SB HT Speed, bo teraz jest dostepne tylko

K8<->NB HT Speed

Edytowane przez axlotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nabyłem nowy cooler i do testów zpuściłem pirime 95 i po 20 min oba mostki na płycie parzą!!! nie wiem czy coś mam poprzestawiane w biose czy poprostu mam jakis uwalony egzamplarz bo normalnie to te moski chyba nie powinny być aż tak gorące... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=KAX=-

ja u siebie też mam taki problem mostek północny parzy jak cholera a mostek południowy parzy ale mniej co nie znaczy że jest cieply obydwa mostki są tak gorące że niemoge ich dotykać dłużej niż 5 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

W Sieci pojawiły się nowe sterowniki dla chipsetów nForce 430/410/590/570/550. Paczka oznaczona numerkiem 9.16 waży ponad 50 MB i jest dostępna do pobrania pod poniższym adresem.

 

 

http://www.station-drivers.com/page/nvidia%20nforce.htm

 

 

EDIT: uwaga uwaga, nowe sterowniki(a moze to kwestia biosu ale nie sadze) wprowadzily w koncu obsluge NCQ!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amapi3d

kurcze wkońcu będzie nam działało NCQ :) u mnie w własciwościach jest już dostępne enable comman queuing po wgraniu nowych sterów :) ale się cieszę :))))))))))))))) yeeehh

 

teraz mam w pełni wykorzystywane wszystkei funkcję w kompie tego mi brakowało do szczęścia:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

amapi3d

kurcze wkońcu będzie nam działało NCQ :) u mnie w własciwościach jest już dostępne enable comman queuing po wgraniu nowych sterów :) ale się cieszę :))))))))))))))) yeeehh

 

teraz mam w pełni wykorzystywane wszystkei funkcję w kompie tego mi brakowało do szczęścia:)

pozdrawiam

tez tak uwazam :) no i bios ktory pozwala na zmiane napiecia na ramach :)) tylko z tym ncq jest taka sprawa ze z nim i bez niego wyniki testow dla dysku sa u mnie identyczne :/ podajcie swoje wyniki w hdtach'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amapi3d

Masz racje różnica jest minimalna 1MB pfff może ten program nie zabardzo nam pokaze różnice może powinno się czymś innym sprawdzać NCQ oto moje wyniki:

z NCQ read speed maximum 68,5 minimum 37,4 average 53,5 [MB/s]

bez NCQ read speed maximum 67,9 minimum 36,4 average 52,9 [MB/s]

 

niestety write speed niemoge zrobić bo mam wersje nie zarejestrowaną

coś mi tu śmierdzi :/

Edytowane przez DoThAn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...