Skocz do zawartości
Qbexus

K8n51gmf-9 Denne Efekty

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że z NCQ dysk jakoś znacząco nie przyspieszy bo dane są poprostu czytane tak zeby głowica mniej się nalatała po powierzchni dysku.

Przy wielu małych plikach porozrzucanych powinna byc poprawa w odczycie ale przy duzych plikach i w codziennym korzystaniu to chyba nie specjalnie.

Nie wiem jakimi plikami HDTach traktuje dysk podczas testów ale może jest to właśnie jakiś spory plik zapisywany ciagiem na końcu, środku i początku partycji i przez to nie widać różnicy.

Niestety swoich wyników nie podam - nadal ciągnę na starym dobrym ATA133 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzyść z nowego sposobu obsługi (czyli NCQ) będzie tylko wtedy, kiedy zgłoszonych zostanie wiele żądań pod adresem twardego dysku w tym samym czasie. Tymczasem wiele aplikacji wysyła jedno i czeka z następnym na zakończenie poprzedniego. W takim stanie rzeczy napęd nie może utworzyć kolejki i cała korzyść z NCQ jest tracona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie wrazenia ze na biosie F7 OC sie pogorszylo?

 

Nie chciałem się wychylać z bo widzę że nikt nie jeździ na maxa, u mnie cały czas chodzi na 270 i CPU i RAM i to co było stabilne przy F6 zaczęło się walić w F7:

 

-raz na jakiś czas komp nie chce sie podnieść na takich ustawieniach jak z opisu [na innych biosach nie było problemów]

 

-dwa jak się podnosi to czasem nie mogę nic odczytać z monitora bo tak śnieży i tnie obraz - wina zintegrowanej karty graficznej ? [po restarcie mija]

 

-trzy przy wcześniejszych biosach miałem problem z updatem ustawień w biosie szczególnie jeśli chodzi o timingi jeśli nie użyłem "zamknij system" tylko "uruchom ponownie" nowowprowadzone ustawienia nie były ładowane, następowało to dopiero po kolejnym uruchomieniu kompa

 

Jakoś tak ogólnie niestabilnie się czuję :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie F4 i F6 były jakieś skaszanione, po pewnym czasie obraz się tak jakby zamazywał. Na F7 luz.

 

-raz na jakiś czas komp nie chce sie podnieść na takich ustawieniach jak z opisu [na innych biosach nie było problemów]

 

Tak samo.

 

-trzy przy wcześniejszych biosach miałem problem z updatem ustawień w biosie szczególnie jeśli chodzi o timingi jeśli nie użyłem "zamknij system" tylko "uruchom ponownie" nowowprowadzone ustawienia nie były ładowane, następowało to dopiero po kolejnym uruchomieniu kompa

 

A u umnie to sie dzieje właśnie na F7, żeby zmienić ustawienia to musze kompa odłączyć na chwilę z prądu.

 

 

No ale jendak OC się poprawiło, narazie to co w sygnaturce (276MHz), może z czasem pójdzie więcej.

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

A jak z jakością obrazu na Waszych zintegrowanych grafikach ?? W porównaniu do GF3 Mediona powinien być lepszy czy raczej gorszy ??

raczej taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zaobserwowałem żadnyc z podanych objawów. Coprawda u mnie proc leci na default, tylko pamiatki mam podkrecone @166 CL2.5 - prosze sie nie smiać, to są stare poczciwe DDR2100 czyli 133MHz CL3 pamiętajace jeszcze Asrocka K7S5A :).

W szczególnosci dziwią mnie wasze problemy z obrazem... może starszy bios, np F6 pomoże a może poprostu płyta sie sypie...

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętajace jeszcze Asrocka K7S5A :).

ja pamietam tylko ECS'a K7S5A bo sam takiego posiadałem...

 

 

co do tematu to wczoraj zauwazyłem, że c'n'q działa samo z siebie, bez RM CPU....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

ja pamietam tylko ECS'a K7S5A bo sam takiego posiadałem...

co do tematu to wczoraj zauwazyłem, że c'n'q działa samo z siebie, bez RM CPU....

coz za obserwacja :P wystarczy ze w biosie jest wszystk ok ustawione oraz w windowsie minimalne zarzadzanie energia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz za obserwacja :P wystarczy ze w biosie jest wszystk ok ustawione oraz w windowsie minimalne zarzadzanie energia

 

taaa tylko ja wszystko od początku miałem tak samo ustawione i do wczoraj dzialało tylko gdy właczony był RightMark :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

generalnie rzecz biorac jakos nie moge przekroczyc obecnie 2400mhz, kiedys bylo prawie 2500mhz :/ powrot do biosu f6 nie pomogl. pozostaje sprzedac sprzet i kupic am2 :-)

 

EDIT: dzis zauwazylem, ze sp2004 zawsze wywala mi bląd w 15 minucie!!! ZAWSZE. niewazne czy procesor jest podkrecony czy nie. inne testy smigaja bez problemu. o co chodzi??

 

EDIT: moze ktos ma jakis pomysl jak zrobic zeby mozna bylo ustawic napiecie procesora ponizej 1v? najlepiej 0.8v

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello,

 

musze się pomęczyć z tą płytą główną tak ze 3 tygodnie, ale że lubie małe oc to ...

 

główne pytanie:

1) z jakich biosów korzystacie [ zmodowanych ]

 

poboczne pytania:

2) czy ktoś wgrywał bios od GA-K8N51PVMT-9? jeżeli tak to może wyeliminował problem ze startem? mianowicie ... jak jest podłączony monitor do wyjścia d-sub to płyta nie wstaje ... albo nie ... wstaje, ale jest tylko czarny ekran ... jak odepnę to wszystko wstaje i po piknięciu mogę podpiąc monitor i wszystko hula nawet nawet ...

3) wgrałem też bios od zwykłego gmf [ tego na socket 754 ] i zonk ... tylko jeden slot pamieci działa ... czy ktoś może powiedziec dlaczego?

4) jak wgrałem bios od GA-K8N51PVMT-9 to automatycznie podniosła się temp na tej pseudo grafice [ no bo w końcu teraz działa jako GF 6150 ] ... i teraz pytanie ... jaki cooler tam wejdzie? [ przesmarowałem Arctic Silver'em 5 ale dalej gorąco ... ]

 

i jeszcze tak nawiasem ...

3D Mark 01 => 5883

3D Mark 03 => 1482

3D Mark 05 => 673

[ konfig na screenach, pamięci z procesorem 1:1 ] tylko na tyle stać tego integrata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

hello,

 

musze się pomęczyć z tą płytą główną tak ze 3 tygodnie, ale że lubie małe oc to ...

 

główne pytanie:

1) z jakich biosów korzystacie [ zmodowanych ]

 

poboczne pytania:

2) czy ktoś wgrywał bios od GA-K8N51PVMT-9? jeżeli tak to może wyeliminował problem ze startem? mianowicie ... jak jest podłączony monitor do wyjścia d-sub to płyta nie wstaje ... albo nie ... wstaje, ale jest tylko czarny ekran ... jak odepnę to wszystko wstaje i po piknięciu mogę podpiąc monitor i wszystko hula nawet nawet ...

3) wgrałem też bios od zwykłego gmf [ tego na socket 754 ] i zonk ... tylko jeden slot pamieci działa ... czy ktoś może powiedziec dlaczego?

4) jak wgrałem bios od GA-K8N51PVMT-9 to automatycznie podniosła się temp na tej pseudo grafice [ no bo w końcu teraz działa jako GF 6150 ] ... i teraz pytanie ... jaki cooler tam wejdzie? [ przesmarowałem Arctic Silver'em 5 ale dalej gorąco ... ]

 

i jeszcze tak nawiasem ...

3D Mark 01 => 5883

3D Mark 03 => 1482

3D Mark 05 => 673

[ konfig na screenach, pamięci z procesorem 1:1 ] tylko na tyle stać tego integrata?

1) przejrzyj watek

 

2) wgraj dobry bios

 

3) moze dlatego ze tam sa tylko 3 sloty pamieci?

 

4) jakis maly coolermaster za 20zl

 

co do 3dmarka: stac na wiecej, wlacz dual channel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak macie dobrze że wam się kręci na 2400mhz. U mnie na tych ustawieniach ciągle się komp wiesza i resetuje, na początku myślałem że to zasilacz ale kupiłem chieftec 450w i dalej to samo,

pamięci też dobre, więc chyba procesor nie chce iść tak wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

To i tak macie dobrze że wam się kręci na 2400mhz. U mnie na tych ustawieniach ciągle się komp wiesza i resetuje, na początku myślałem że to zasilacz ale kupiłem chieftec 450w i dalej to samo,

pamięci też dobre, więc chyba procesor nie chce iść tak wysoko.

na tej plycie poszedl nawet tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Czytałem i jedyne co znalazłem to że zmodowany bios nadal nie pozwala zwiększyć napięcia na procesor

no to trudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

No to może podzielił byś sie swoją wiedzą, jak ustawić większe napięcie.

wszystko bylo w watku

 

nie bede juz taki: RIGHTMARK CPU CLOCK ULILITY

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potestowałem OC (bo mam w końcu lepsze pamiątki) no i na biosie F7 chyba OC się zmniejszyło :( - tak jak ktoś chyba pisał wcześniej.

U mnie na F6 proc dobijał do 2,6G a teraz 2,5G było problemem.

Pamięci zmieniłem ale napewno się "wyrabiały" bo na 1:1 z HTT osiągneły 240MHz bez problemu a po przestawieniu na 166MHz i podbiciu HTT do 250MHz była kicha. Chyba czas proca nowego poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potestowałem OC (bo mam w końcu lepsze pamiątki) no i na biosie F7 chyba OC się zmniejszyło :( - tak jak ktoś chyba pisał wcześniej.

U mnie na F6 proc dobijał do 2,6G a teraz 2,5G było problemem.

Pamięci zmieniłem ale napewno się "wyrabiały" bo na 1:1 z HTT osiągneły 240MHz bez problemu a po przestawieniu na 166MHz i podbiciu HTT do 250MHz była kicha. Chyba czas proca nowego poszukać...

ja bym poszukał nowej mobo a nie proca ... jeżeli Ty oczekujesz cudów to lepiej uwazaj, bo zdeżenie z rzeczywistością może zaboleć xD ...jeżeli chcesz zintegrowany układ graficzny to poszukaj mobo foxconn'a z gf61x0 ... tam sa zdecydowanie lepsze warunki do oc i nie trzeba modować biosa, by uzyskać dostęp do powaznych opcji ...

 

nawiasem ten GB to dno ... na MSI K8N Neo4 Platinum na napięciu 2.65V moje pamiątki leca bezproblemowo 500Mhz przy CL2.5 4 3 5 CR1 a tutaj dopiero przy 2.9V uzyskują jako taka stabilność a i tak na F7b [ jakiś tam modowany ] w trybie 1:1 [ 250Mhz FSB: 250Mhz ( efek. 500Mhz, CL2.5 4 4 8 CR1 ) RAM ] po jakiejś godzinie w stress prime 2k4 wywala błąd ... [ niestety chyba CR2 dopiero moze okzać się pomocne ... yhh ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że ten sprzęt jest do extreme OC ale wg mnie najgorzej też nie jest. Gdybym kupując kompa miał kase i byłaby lepiej dostępna to brałbym Biostara TF6100-9 - nawet Foxconn sie chowa.

Mozliwości OC tego GB i tak dla mojego proca wystarczą - mam badziewną "gwiazdkową" serię E6 z 51tyg. 2005r więc 2,5GHz to i tak sukces i nawet DFI by tu niewiele dało :(

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Nie twierdze że ten sprzęt jest do extreme OC ale wg mnie najgorzej też nie jest. Gdybym kupując kompa miał kase i byłaby lepiej dostępna to brałbym Biostara TF6100-9 - nawet Foxconn sie chowa.

Mozliwości OC tego GB i tak dla mojego proca wystarczą - mam badziewną "gwiazdkową" serię E6 z 51tyg. 2005r więc 2,5GHz to i tak sukces i nawet DFI by tu niewiele dało :(

Dokladnie, bede bronil tej plyty za jej wyposazenie i stabilnosc - nigdy nie byla przeciez projektowana mysla o OC a mimo to mozna na niej spooookojnie wyciagnac 2.5GHz - wiec nie ma tragedii. Oczywiscie brakuje wiecej dzielnikow, regulacji napiecia i wiekszej ilosci timingow no ale trudno ;) Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kolejne pytanie:

 

czy na tym shicie to uświadczy się hot pluga dla dysków sata? bo mnie już po prostu dobija to, że jak chcę podłączyć lub odłaczyc dysk na sata II to musze komputer wyłączać [ mam dwa dyski ] ... w cywilizowanych płytach głównych tak się da a tu nie działa

 

mam zainstalowane najnowsze stery do chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a ja mam kolejne pytanie:

 

czy na tym shicie to uświadczy się hot pluga dla dysków sata? bo mnie już po prostu dobija to, że jak chcę podłączyć lub odłaczyc dysk na sata II to musze komputer wyłączać [ mam dwa dyski ] ... w cywilizowanych płytach głównych tak się da a tu nie działa

 

mam zainstalowane najnowsze stery do chipsetu

to kup sobie asrocka i bedziesz mogl sobie tak robic. ogolnie takie wyjmowanie jest goraco niepolecane w wiekszosci plyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zlozylem komus kompa na tej plycie.

Do plyty A 64 3000+ ,2x256 RAM ,Dysk 80 Gb sata II Maxtor,Zasilacz Modecom 350 W.

Czyli sprzet do internetu, no i tu pojawil sie problem poniewaz co jakis czas obraz miga na

monitorze CRT Samsung.

Komputer dziala stabilnie i poza tym jednym nieco denerwujacym objawem

nie ma sie do czego przyczepic .

Pytanie czy ktos mial juz podobny problem ?????

Dodam jeszcze ,ze zmienialem stery: od Gf 6100, do plyty gl. oraz flashowalem bios pl.gl. z F7

na F3, F4 i nic nie pomoglo. Obraz miga dalej !!!

Podobno na tej plycie gl. sa czasami problemy z zasilaczami Modecom ?

Czy moze ktos to potwierdzic ?

 

Z gory dzieki za wypowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...