Skocz do zawartości
aberos2

800 MB płytka - jak nagrać

Rekomendowane odpowiedzi

file, preferences, expert features , enable overburn disc at one burning

Zrobiłem tak jak mi mówiłeś i nie chce mi jej czytać :(

 

A przecież to jest 800 MB więc po co overburning ?

bo nero "oficjalnie" obsluguje cd do 700, albo ci nagrywarka nie obsluguje takiej plyty, albo plyta jest walnieta, raczej stawian na 1 opcje...

jaka to nagrywarka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nero nawet w najnowszej wersji nie obsluguje duzych plytek, nawet po ustawieniach o ktorych piszecie - ono po prostu nie wykrywa tych wiekszych plytek a overburning dot. sie standardowych cd (700-800)

Proponuje CdrWin 5 - tam dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nero nawet w najnowszej wersji nie obsluguje duzych plytek, nawet po ustawieniach o ktorych piszecie - ono po prostu nie wykrywa tych wiekszych plytek a overburning dot. sie standardowych cd (700-800)

Proponuje CdrWin 5 - tam dziala.

Tak, tak oczywiście i co jescze... U mnie normalnie lecą 800, a ta twoja najnowsza wersja nie jest z przed roku? :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie clonecd... prosty i to jego najwieksza zaleta!

Można wcześniej jeszcze użyć Clony XXL, który fajnie powykrywa zabezpieczenia i odpowiednio ustawi opcje nagrywania/robienia image'u w CloneCD 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie płytke 800 MB i chce teraz nagrać na nią 760 MB daych i włączam Nero on wykrywa ją jako 700MB i mówi abym większą włożył :(

 

Jak mam teraz ją nagrać ?

Ja tez mialem z tym problem.

Rozwiazanie jest takie: jesli posiadasz nagrywarke o predkosci co najmniej 16x to na 99,9% bedzie dzialac.

 

Przede wszystkim przy uruchomieniu Nero ZAMYKASZ kreatora.

Wyswietla sie okienko z nazwa NOWA KOMPILACJA.

W zakladce "ilosc sesji na plytce" zaznaczasz "pojedyncza sesja"

Kolejna zakladka to zapis (u gory po prawej na koncu). Tutaj zaznaczasz najpierw oba pola: "zapisz na nosnik" i "zamknij cd (...)" poniewaz chcesz nagrac wiecej niz 700 MB (Nero nie pozwoli na zapis wielosesyjny). Nastepnie w "metoda zapisu plyty" zaznacz "DISC AT ONCE".

Nastepny krok:

Naciskasz "NOWY" otwiera sie standardowe okienko Nero.

U gory z menu wybierasz "PLIK/PREFERENCJE", w zakladce "ustawieni zaawansowane" zanznacz "zezwalaj na overburning" i w polu "max. dlugosc cd" wpisz 88 min. (to jest ok 760MB czyli tyle ile chcesz nagrac).

Potem standardowo juz metada "przeciagnij i upusc" zaznaczasz pliki do skopiowania i naciskasz "wypalaj".

Gdy program spyta "zy na pewno chcesz wylkorzystac overburnig" zaznacz "ok" (plytke wsadz 800MB! bo inaczej bedziesz musial kupic nowa nagrywarke;) ) i jesli wszystko jest ok (tzn jesli nagrywara obsluguje tryb overburningu) to zapis powinien sie rozpoczac :)

U mnie tak to wszystko dziala.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skoro mowa o nagrywaniu cd powiedzcie mi jedna rzecz mam jakis cd z danymi i chce zrobic jego obraz na dysku w pliku *.iso jak to zrobic programem nero??? Czy moze jakims innym???

W prgramie NERO masz taka opcje jak otworzy sie standardowe okno w ktorym zaznaczasz pliki do kopiowania. Ta opcja jest w menu u gory.

Wybierasz NAGRYWARKA/WYBOR NAGRYWARKI a nastepnie IMAGE RECORDER. w tym momencie zapisuje ci wybrany plik na virtualnym cd stworzonym na dysku w katalogu ktory sam sobie wybierzesz. Mozesz dowolnie nazwac plik ktory ma byc w ISO ;)

Nero to swietny program. Naprawde :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...