Skocz do zawartości
nuras_en

Tagan Tg380-u01 Vs. Neotec Maximus 380w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z obawym przed moim megabajtem 350W (naklejkowe 350W :wink: ) Postanowiłem wymienić ino szybko zasilacz. Mój config:

- P4 2,4

- MSI 865

- 2 x 512 RAM

- 6600 GT

- 160GB Seageat SATA

- Sound Blaster Live

- DVD/RW

 

Za nim podłączyłem karte dzwiękową mogłem spokojnie kręcić proca do 3,6 i nic się nie działo. Teraz jak włącze jakąś lepsza gierke np. Q4 resecik... a więć jestem na default :mad:. Na zasilacz mam max 250zł. Jak już pisałem lubię lekkie OC. zależy mi aby zasilacz był w miare cichy i przedewszystkim dobry :) Na początku chciałem Chiefteca 400W. Ale podobno jest głośny a ja ze względu na święta i przypływ gotówki jestem w stanie dać nie co więcej na zasilacz. Moje typy to:

- Tagan TG380-U01

- NeoTEC Maximus 380W

 

Jako, że na zasilaczach nie znam się bardzo więc kieruję do Was to pytanie. A może jeszcze jakiś inny zasilacz? Czekam na odpowiedz.

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 wybrałbym Taganika - zbiera bardzo pozytywne opinie jeśli chodzi o głosnosć . Tak poza tym podoba mi sie jego design :P

Z głośnością to właśnie słyszałem, że on lubi sobie pośpiewać :wink: ładny jest fakt, oba są ładne ale nie to się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan jest zdecydowanie lepszy.

Ze względu na:

 

-jakośc wykonania

-wygląd

-cichszą pracę

-wydajnośc jest porównywalna z HK na linii +12v moze trochę gorsza, lecz na liniach 3,3 i 5v będzie nieco wyższa.

No to świetnie :) Bo zamówiłem już Tagana ale musze przyznać, że trochę się wahałem gdyz znajomy ma tego Maximusa i wydaję się być bardzo solidnym dobrym zasilaczem. A więc Tagan coming stay tune :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie :) Bo zamówiłem już Tagana ale musze przyznać, że trochę się wahałem gdyz znajomy ma tego Maximusa i wydaję się być bardzo solidnym dobrym zasilaczem. A więc Tagan coming stay tune :wink:

I bardzo dobrze zrobiłeś, a do tego dostaniesz najcichszy zasilacz z chłodzeniem aktywnym w tej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktulanie mam podobny dylemat: Tagan TG380-U01 czy Tagan TG420-U01. teoretycznie ta 380 powinna mi wystarczyc, po prostu chodzi mi zebym nie kupil zasilacza na styk (chodzi tu o linie +5v). z kalkulatora napiec wyszla mi nastepujaca specyfikacja mojego sprzetu (raczej zanizona jesli chodzi o wymagania pradowe wg mnie - chociaz kto by tam wiedzial :D).

konfiguracja komputera jak w sygnaturce :D

 

3.3V line MAX 6,7 A or above

 

5V line MAX 32,5 A or above : **very important

 

12V line MAX 5 A or above : **very important

 

3.3 + 5V combined MAX 184,8 W or above : *important

 

3.3 + 5 + 12V combined MAX 245,1 W or above

 

total output 255,1 W or above

 

Tagan 380W:

natężenie przy napięciu +3.3V 28 A

natężenie przy napięciu +5V 37 A

natężenie przy napięciu +12V1 22 A

natężenie przy napięciu -5V 0,8 A

natężenie przy napięciu -12V 1 A

natężenie przy napięciu +5VSB 2,5 A

 

Tagan 420W:

natężenie przy napięciu +3.3V 28 A

natężenie przy napięciu +5V 42 A

natężenie przy napięciu +12V1 22 A

natężenie przy napięciu -5V 0,8 A

natężenie przy napięciu -12V 1 A

natężenie przy napięciu +5VSB 2,5 A

Edytowane przez tOmki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten AeroCool BlackLine II o.45 kW ma tylko 32A na lini +5v to troszke zamalo jak dla mnie, twoj procek pewnie jest zasilany z lini 12v wiec mogles ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sobie ten zasilacz, ale ja raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezme tagana tylko czy ta 380 nie okaze sie za slaba do mojej konfiguracji. w najblizszym czasie wymienie rowniez karte graficzna (prawdopodobnie na radeon 9700 pro). po prostu nie chcialbym kupic zasilacza na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mocy to jestem pewien ze mi wystarczy, ale czy natężenie 37A przy napięciu +5V to wystarczajaca wartosc ??? o to mi chodzi czy zapas ok 5A na lini +5v jest wystarczajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj go zamowie, ale jak nie bedzie mi dobrze chodzil to zwracacie mi kasiore :D

 

PS. fajnie by bylo gdyby jeszcze BENITO dal mi blogoslawienstwo co do kupna tego zasilacza :D

Edytowane przez tOmki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Tagan dojechał i jest założony... Pierwsze wrażenia:

Kurde ale to ciężkie :blink: w porównaniu do megabajta. Jak by jego poprzednim zgubił kilka kilo przez ciągłe chodzenie :). Czarniutka ładna obudowa. Wentyle są bardzo ciche. A więc co mogę powiedzieć więcej? Polecam! W szczególności dziękuję Benito za bardziej fachową poradę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...