Skocz do zawartości
Mar_lesniewski

Chieftec (gps-350eb-101a) 350w

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum opisu tego zasilacza i jakos nie mogłem znalesc(prosze nie krzyczeć jesli byl). ale mam pytanie. Czytajac rozne testy natknolem sie ze ta marka chieftec jest dobra marka i zbiera pozytywne opinie, zasilacz jest w dosc przystepnej cenie wiec chcialem sie zapytac czy ta marka jest naprawde dobra(wytrzymałsc i to ze nie pali pół komputera razem z soba), czy jest przereklamowana jak np GF5200 :D albo radeon 9200se :-P.Prosił bym o opinie i porady oraz jakby co co jeszce mozna kupic w porównywalnej cenie nie wiecej niz 150-160zl, w ostatecznisci prosze o konstruktywna krytyke tego postu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A jeszce pytanie o delte szukałem w sklepach pokroju komputronik to tam nie ma zasilaczy delty;/

Nie ma zasilek delty bo na wszystkie chieftec przykleja swoje naklekji ,ale chieftec nie produkuje zasilaczy tylko delta :wink:

Do Twojego sprzetu poszukaj czegos z mocniejsza linia 5V :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak osobiscie co Byscie polecili do tej konfiguracji z mocna linia 5V w podobnej cenie. ja zastanawialem sie nad Modecom MC-350 ATX 2.0 PFC z tego co czytalem ma mocna linie 5V lub jeszcze tez modecoma tylko modelstarszy Modecom atx 350 GTF PFC co o tym sadzicie. Myslalem ze te chieftec sa the best i maja wszystko dobre:).

 

Napewno bedzie lepszy od mojego megaszajsa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukac zasilaczy nieco starszych wszystkie nowe sa robione przede wszystkim na mocna linie +12V. Mozesz brac starsze modecom'y 350GTF lub 300GT ,dobry bedzie tez fortron z allegro 350W lub 400W :wink: Starsze modele chieftec'a tez beda ok. modele 360-202 ,360-302 czy mocniejszy 420-302 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rekonesansie w pobliskich sklepach komputerowych znalazlem nie duzo zasilaczy najbardziej smieszny byl koles ktory proponowal mi zasilacz firmy Yamada za jedyne 80 zl:D, jedne z bardziej znanych zasilaczy jakie znalazlem to byl modecom feel oraz logic. Wiec chyba jestm skazany na sklepy internetowe badz allegro:/

 

A wracajac do postu to naprawde te nowsze zasilacze nie beda wydajnie wspolpracowac z moim konfigiem??

 

Czy firma Logic i Qoltec to robi jakies przyzwoitej klasy zasilacze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz mam powzny problem bo:

znalazłem takie dwa i mam dylemet który do mojego configa

 

Chieftec 350W GPS-350EB-101A wentylator 120mm ATX PFC

 

lub

 

Chieftec 360W 360-202-DF dwa wentylatory 80mm ATX PFC

 

I który jest lepszy dla duron 1.6 512 ram(1kosc) 2 napedy optyczne i hdd mobo kt400 asus

Ten pierwszy obsługuje atx 2.0 w sumie nie wiem czy tojst wazne ale napewno bardziej przyszlosciowe bo to drugie tylko atx 1.1

 

Prosił bym o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie to ja się na zasilaczach nie znam ale za 150 zł na allegro widziałem antec 350W true power co oznacza że moc ma wyprowadzoną dla każdej linii osobno :D co z kolei oznacza że może okazać się lepszy stabilniejszy etc niż chieftec 450 W, http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77545621 <-fajny enermax porządna firma sam się zastanawiam nad kupnem generalnie zasiłki w sklepie raczej nie kupuj bo nie dostaniesz nic dobrego za te 150 zł 8) raczej nie ma na to sznas :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz mam powzny problem bo:

znalazłem takie dwa i mam dylemet który do mojego configa

 

Chieftec 350W GPS-350EB-101A wentylator 120mm ATX PFC

 

lub

 

Chieftec 360W 360-202-DF dwa wentylatory 80mm ATX PFC

 

I który jest lepszy dla duron 1.6 512 ram(1kosc) 2 napedy optyczne i hdd mobo kt400 asus

Ten pierwszy obsługuje atx 2.0 w sumie nie wiem czy tojst wazne ale napewno bardziej przyszlosciowe bo to drugie tylko atx 1.1

 

Prosił bym o pomoc

Z tych to lepiej tego szefa360W bedzie po prostu wydajniejszy jak go podepniesz do swojego sprzetu :wink: Jak juz pisalem potrzebujesz zasilatora z mocna linia +5V a w tej konkurencji nowe szefy wypadaja blado. Mozesz rowniez przemyslec zakup tego enerka z aukcji :wink:

Co do zasilki dobrej za 150zl to znalazlem cos idealnego dla Ciebie tu http://www.camino.pl/opis.php3?ID=14660 wlasnie to jest szef o jakim pisalem wczesniej i o jakim piszesz w ostatnim poscie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki za info chemiczny_ali:)

 

Ale jakos nie mam przekonania do internetowych zakupów. Przejade sie moze w tym tygodniu do sklepów i zobacze co bedzie jak trafie chieftec`a to postaram sie kupic a jak nie to chyba kupie modecoma MC 350 atx 2.0 PFC, wiem ze to nie to samo co chieftec ale i tak ten modecom bedzie lepszy od megaszajsa ktorego. A w sumie tan modecom nie jest az tak kiepskim zasilaczem po przeczytaniu testów zawartych tu i tam oraz tego co BENITO napisał w tescie gdzies na stronie mozna stwierdzic ze po za halasem to modecom jest dosc dobra alternatywa dla tych mniej zamoznych a chcacych miec cos lepszego niz megaszajs, i co jest pewne napewno jest bezpieczniejszy dla reszty sprzetu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...