Skocz do zawartości
mastermind-pl

G71 Kontra R580, Czyli Czym Zaskoczą Nas Najnowsze Karty.

Rekomendowane odpowiedzi

nie zapominajcie o jeszcze jednej waznej rzeczy. w dobie coraz lepszych kart i rosnacych wymagan graczy, proces produkcji dobrej giery trwa latami, a jego koszta przekraczaja coraz czesciej koszta wielkich holywoodzkich produkcji filmowych...zauwazcie ze z roku na rok liczba dobrych gier spada - wlasnie za sprawa tego co napisalem powyzej. wbrew tej zasadzie [oczywiscie] dzialaja specjalisci od marketingu w takim ATI czy NV - juz zadaniem samego 3DMarka jest spowodowanie co u niektoorych przyspieszenia oddechu, a co u bogatszyh wycieczki do sklepu po nowa grafe...Najlepsze jest to ze aby cieszyc sie plynna gra wykorzystujaca dobrodziejstwa widoczne w najnowszym MArku[ktoora pewnie wyjdzie najwczesniej za okolo rok po wyzej wspomnianym], 3eba bedzie nasza karte wymienic jakies 2 razy...koorcze - rozpisalem sie nie na temat ;]

 

anyway - chemiczny ali masz racje - w dzisiejszych grach nie mozna sie spodziewac cudoow - tymbardziej przypomne wam zdanie z poczatku o tym ze proces tworzenia gry [dobrej! - potencjalnego hitu] moze trwac latami - innymi slowy - to co prezentuje obecnie 3dmark, bedzie w grach standardem za jakis rok-dwa - kiedy nasz x1900xt bedzie prezentowal poziom dzisiejszego x800...gf6800...i takie tam ;] hyhy

 

jak tak czytam to co napisalem dochodze do wniosku ze troche nie na temat [moze bardziej niz troche] - no ale sporo tego - sloow na wiatr nie lubie rzucac, wiec zaryzykuje i zatwierdze tego posta ... hyhy;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym forum mmozna poczytać że jak wykręci się FX60 na 2.8 (około) GHZ to jest ponad 12,6K w 3DM05, a trzeba dodać że to są testy na X1900XT a nie XTX, gdzieś słyszałem że zwykły XT ma mieć obcięte potoki PS, chyba ma mmieć ich 32, ale nie wiem dokładnie. myslę że X1900XTX z troszke podkręconym cpu i sam troszeńke też wykręcony spokojnie trzaśnie 13k w 3DM05

 

Hmmm......Z tego co ja czytałem to jednyną różnicą między wersją XTX a XT są zegary.....a jak pokazują testy XT taktowany 715/1710( czyli wyzej niz wersja XTX) osiąga troszkę ponad 12k.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym forum mmozna poczytać że jak wykręci się FX60 na 2.8 (około) GHZ to jest ponad 12,6K w 3DM05, a trzeba dodać że to są testy na X1900XT a nie XTX, gdzieś słyszałem że zwykły XT ma mieć obcięte potoki PS, chyba ma mmieć ich 32, ale nie wiem dokładnie. myslę że X1900XTX z troszke podkręconym cpu i sam troszeńke też wykręcony spokojnie trzaśnie 13k w 3DM05

nie. x1900xt i xtx beda sie roznic tylko taktowaniem - odpowiednio 625/725 i 695/775

btw: bedzie ten sam wiatrak co na x1800, ale ogolnie jest chlodniej...ciekawe..moze dali nizsze napiecia...karty tez wjezdzaja na stock, od roznych producentow - sapphire, his, powercolor, tak wiec beda dostepne w przyszlym tygodniu, rowniez w polsce ;)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. x1900xt i xtx beda sie roznic tylko taktowaniem - odpowiednio 625/725 i 695/775

btw: bedzie ten sam wiatrak co na x1800, ale ogolnie jest chlodniej...ciekawe..moze dali nizsze napiecia...karty tez wjezdzaja na stock, od roznych producentow - sapphire, his, powercolor, tak wiec beda dostepne w przyszlym tygodniu, rowniez w polsce ;)

a ja się upieram że xt będzie miał mniej potoków ps od xtx, gdzieś o tym czytałem, ale nie pamiętam gdzie, bez sensu by było robić tylko różnice w taktowanie, każdy bez problemu by sobie zrobił z xt xtx więc coś na pewno wykastrują z xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się upieram że xt będzie miał mniej potoków ps od xtx, gdzieś o tym czytałem, ale nie pamiętam gdzie, bez sensu by było robić tylko różnice w taktowanie, każdy bez problemu by sobie zrobił z xt xtx więc coś na pewno wykastrują z xt

tak na szybko - x800xt i x800xt pe. nic nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się upieram że xt będzie miał mniej potoków ps od xtx, gdzieś o tym czytałem, ale nie pamiętam gdzie, bez sensu by było robić tylko różnice w taktowanie, każdy bez problemu by sobie zrobił z xt xtx więc coś na pewno wykastrują z xt

tak na szybko - x1800xl i x1800xt . nic nowego... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sie zapominac o tym ze na wymienionych przez Was kartach zastosowano rozne pamieci (x1800xl i x1800xt) i inne chlodzenia. Jak dla mnie wypuszczenie dwoch kart o jednakowej konstrukcji z tak niewielkimi roznicami w taktowaniach jest porazka marketingu ,bo trzeba byc naprawde niezorietowanym ,by w takiej sytuacji ludzic sie ,ze bedziemy mieli duzo wyzsza wydajnosc kupujac xtx (stanowiaca w tej sytuacji zakup pozbawiony sensu).

Ciekawi mnie czy po zmianie chlodzenia na to z xt i napiecia na 1,45V GPU x1800xl bedzie w stanie osiagnac to co x1800xt na oryginalnym chlodzeniu (756-760 MHz) ... podejrzewam ze bylby problem . Sugeruje tym samym ,ze xtx moze miec "wyselekcjowane" GPU ,ktore mimo niewielkiej roznicy w def. taktowaniach wzgledem xt ,rozwinie skrzydla w OC ,zastanawiam sie rowniez czy roznica nie beda zastosowane pamieci (z dluzszym czasem dostepu w wersji xt) ,czy jak upiera sie mastermind-pl obciete beda potoki.

Niemniej przekonamy sie juz wkrotce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dokument-znaleziony na...będzie widac..Chociaż o potokach(a raczej ilości pixel shaderów w poszczególnych "mutacjach" ani słowa).Ale jakie PSU są wymienione-hmm.Pozdrawiam.

post-123865-1137524963_thumb.jpg

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze wieści ze świata:

 

-R580 będzie pisiadać 384 miliony tranzystorów

 

-dwa Radeony X1900 w CF są wydajniejsze od dwóch GF 7800GTX 512 spiętych w SLI

 

-NV zapowiedzedziała GF7300GS, układ ma posiadać 4 tmu i 3 vertexy a taktowania mają wynosić 550 mhz rdzeń i 400 mhz pamięć (800mhz ddr), produkt z pewnoscią będzie wpierać Shader Model 3.0, dostepne będą wersje turbo cache.

 

-prawdopodobna data wydania najnowszych układów od ATi: Poniedziałek, 23 stycznia (moje urodziny) ;)

Edytowane przez mastermind-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1900XT ciagnie faktycznie na standardzie ok 11k, a po OC chlodzone powietrzem karty(715/1710) i procka(FX60@2,85GHz) do ok 12,6k w 3D mark05, w FEAR ma w PURE 1024 bez OC na FX60 srednio ok 110 fps, po OC 122. Wynik w 3Dmark06 na FX60 w standardowych taktach to ok. 5400. Zbiorcze dane widac ze nowy FX60 daje ogromny wzrost wydajnosci wzgl. FX55, czyli co 2 rdzenie to nie jeden, a nowe karty ogromnie wyhamowuje procesor, co bylo wiadome juz dawno.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mamy smarka 06...niestety radki dostają baty zwłaszcza te bez p.s 3....

 

kurde x1600 jest lepszy od x850xt pe paranoja normalnie...o kant du#y taki smark....

 

 

x1800 też dostają łomot lekki od gf-ów..ciekawe czy wyjdą jakieś patche albo poprawione stery ati...

 

 

na pclabie jst nawet artykuł już o teście:

 

http://pclab.pl/art18031.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm X1900XTX ma dosc znacznie zanizone taktowanie, podobno mialobyc 700/1700, a wyszlo mniej bo Crossfire siedzi na "powolnym" XT. Ciekawe jaki jest potencjal tej karty skoro na chlodzeniu AC ona wykreca te "stare" takty. Druga sprawa czy G71 bedzie tak samo podatne na OC i jak "stara" architektura NV40, bedzie radzic sobie w tak wysokich zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie analizujac wyniki na gtx z roznymi taktowaniami i zakladajac, ze g71 to 32potoki@ 700MHz, to teoretyczny wyniczek gf7900 w nowym 3dmarku powinien byc gdzies pomiedzy 8000-8500...na jednej karcie...hmmm..

ojjjj te 8000 pkt to jednak za duzo, sądze że wyciągnie w standardzie coś koło 6000-6500 pkt, x1900xt po oc sięgnie 6k a może i 6,5 k, x1900xtx w standardzie podobnie jak g71, po oc może nawet 7500pkt, myslę że pierwszą barierą będzie 8000 punktów, potem 9k, 10k i tak dalej, myslę że 48 ps od ati da dużego kopa w tym programie, jak dla mnie to gf będzie słabszy w 3dm06 od ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjj te 8000 pkt to jednak za duzo, sądze że wyciągnie w standardzie coś koło 6000-6500 pkt, x1900xt po oc sięgnie 6k a może i 6,5 k, x1900xtx w standardzie podobnie jak g71, po oc może nawet 7500pkt, myslę że pierwszą barierą będzie 8000 punktów, potem 9k, 10k i tak dalej, myslę że 48 ps od ati da dużego kopa w tym programie, jak dla mnie to gf będzie słabszy w 3dm06 od ati

Ja sądzę że 32-potokowy@700mhz GF7900 będzie miał około 7000 pkt w standardzie....Skoro bowiem GF7800GTX 512 osiąga nieco ponad 5000 pkt a G71 uzyskuje podobną wydajnośc przy taktowaniu około 430 mhz to prawie 300mhz dodatkowo na GPU powinno dać te 2000pkt.....

 

 

mastermind-pl--------> co do Radka x1900xtx to myślę że ba standardzie osiągnie około 6000pkt zważywszy na to że x1900xt taktowany o 25mhz na GPU i 100mhz na pamiatkach osiaga około 5400pkt.....

 

Dlatego uważam że będzie wręcz odwrotnie-jeśli ATI nie poprawi wydajności prze jakieś ''optymalizacje'' ( :lol: ) w sterach to G71 wręcz zmasakruje x1900xtx w tym benchmarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjj te 8000 pkt to jednak za duzo, sądze że wyciągnie w standardzie coś koło 6000-6500 pkt, x1900xt po oc sięgnie 6k a może i 6,5 k, x1900xtx w standardzie podobnie jak g71, po oc może nawet 7500pkt, myslę że pierwszą barierą będzie 8000 punktów, potem 9k, 10k i tak dalej, myslę że 48 ps od ati da dużego kopa w tym programie, jak dla mnie to gf będzie słabszy w 3dm06 od ati

Czy Ty wogole przegladasz ORB'y i interesujesz sie tematem??? Chyba nie :lol2:

 

Walisz info wyssane z palucha i myslisz ze taka jest rzeczywistosc :?

 

Domell napisal jakies realne wartosci co do wydajnosci kart (jezeli brac na powaznie ten wynik XT 5,4k) ,ale imho g71 zmiecie x1900xtx nawet bez o/c :D Chociaz te 8k troche duzo (ale domyslam sie na jakiej podstawie) :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego musi poprawiac wydajnosc w tym benchmarku, jesli wystarczy przewaga w renderowaniu gier, no i wspieraniu nadchodzacych "hitów" by np. flagowo sprzedawać karty wraz z bardzo nośnymi tytułami. Teraz widać że jest olbrzymi kryzys w branży gier PC jesli firmy rywalizują li tylko w 3Dmarkach i kilku testach gier sprzed 2 lat. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty wogole przegladasz ORB'y i interesujesz sie tematem??? Chyba nie :lol2:

 

Walisz info wyssane z palucha i myslisz ze taka jest rzeczywistosc :?

 

Domell napisal jakies realne wartosci co do wydajnosci kart (jezeli brac na powaznie ten wynik XT 5,4k) ,ale imho g71 zmiecie x1900xtx nawet bez o/c :D Chociaz te 8k troche duzo (ale domyslam sie na jakiej podstawie) :wink: pozdrawiam

maniak NV, mówie tylko że tak uważam, to nie jest powiedziane że taki będzie, domyslam się ale to może być nieprawda, narazie żaden z układów nie został poddany tym testą i nie zostały one porównane, więc można nawet powiedzieć że G71 zrobi 20k i może to będzie prawda bo wkońcu 32 potoki.... wow super :-P :-P :-P 700mhz wow.... super... :-P :-P :-P narazie nikt nic nie wiem więc na mnie nie najeżdżaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje troche ostro zareagowalem ,ale jestes bardzo pro Ati :) Wiec pomyslalem ze trzeba wylac ci kubel zimnej wody na glowe :D

 

Polukaj tutaj http://www.vrforums.com/showthread.php?t=53164&page=6 sa benche na roznych prockach ,a teraz zostawiam Cie sam na sam z tym ciekawym tematem i pomysl jaka wydajnosc bedzie mial x1900xtx (oczywiscie jesli te testy sa prawdziwe) :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapodaję linka do kilku benchmarków Radka x1900xt w porownaniu do GeForce`a 7800GTX.......

...do gtx256, ktory jest o jakis 35% wolniejszy od wersji 512. ogolnie slabo wypadl 1900 :( widac, ze tam gdzie shadery to ma moc, ale tam gdzie jest ich mniej, zachowuje sie podobnie jak 1800...nic szczegolnego..teraz czas na ruch nv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...do gtx256, ktory jest o jakis 35% wolniejszy od wersji 512. ogolnie slabo wypadl 1900 :( widac, ze tam gdzie shadery to ma moc, ale tam gdzie jest ich mniej, zachowuje sie podobnie jak 1800...nic szczegolnego..teraz czas na ruch nv...

czemu tu sie dziwic ?

ogolnie wiekszosc nowych kart to karty 16 ropowe.

W niskich rozdzialkach wieksze znaczenie ma shader.

Jednak powyzej 1600 z duzym aa 16 ropow w nowych kartach

splaszcza wyniki w wiekszosci .

starsze generacje kart dawaly userowi do czasu wykozystania

ich zabawek przez gry automatyczne upiekszacze w postaci

duzo lepszej wydajnosci aa i anizo od starszych.

czyli to czym moge sie cieszyc od razu.

a tu .....

trzeba poczekac na nowe gry ktore ladnie zagraja na

24 i 48 shaderach.

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie Sulaco ma racje mimo ze jest "pro" nv :D Nowe ati nic absolutnie nie wnosi do tematu. Mowilem juz to wczesniej ciagle liczy sie zywa brutalna moc wypelniania a niby jak ATI ma ja znalezc na 16 potokach?? Wg mnie bedzie tak jak ktos napisal. Jezeli nowa nV wyjdzie z takimi taktami i z taka iloscia potokow to nawet 1900xtx sie do niej nie zbilzy. Wszyscy zachwalaja x800gto@16 potokow i wola niz 1600xt. Czemu bo wlasnie ma ta "moc" wypelniania. Era shaderow mimo iz bardzo obecna nie zdominowala jeszcze prostych tekstur. Mowie to jako fan ATI ktory widzi ze Ati co by o nich nie mowic ma problemy.

 

Bycmoze nowego marka da sie troche poprawic przez stery ale narazie 6.1 nic nie wnosi. Z drugiej strony nie oszukujmy sie kanadyjczycy mieli tak samo jak nv dostep do wszystkich mozliwych alph i bet, takze jakby mogli troche wycisnac ze sterow to juz by to zrobili w 6.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niczego nie poprawią w sterownikach i taka wydajność pzoostanie...to będzie straszna lipa i zawód :( No i jeśli te spekulacje okażą się prawdziwe to moją nastepną grafą będzie jednak G71...

Chociaż z drugiej storny....mozę za dużo oczekujemy po tym R580?

Wiem że te wyniki nie są jeszcze oficjalne...ale ostantimi czasy takie "nieoficjalne" informacje sprawdzały się...

Ale....po premierze R420 tez mówiłem ze ominę tą generacje ;) A skończyłem jednak z R423...

poczekamy, zobaczymy.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jednak niektórym zalecam udanie sie do łazienki i zanurzenie głowy w zimnej wodzie a nastepnie wystawienie jej na -30 st. mróz. Tak R580/G71 to karty na jakies....max. pol roku(w zasadzie to juz sie zestarzaly), potem kolejny high-end...widac jak te karty niedomagaja w 3dmark06 :lol2: Wiec czekamy na letnio-jesienne G80/R600.

Albo zmierzyc wydajnosc w poszczegolnych grach, a takich dobrych gier to juz niema i na horyzoncie pojawia sie moze wiosną, latem, jesienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh X1900XT zapowiada się jak na obecny czas kiepsko :(

Ati serwuje nam odgrzany kotlet w postaci X1900XT. Karta niczym nie zaskakuje :( szczególnie pod względem wydajności która jest mizerna na obecny czas :(.

Jeszcze tylko trzy dni i wszystko się okażę jak jest naprawdę :)

 

Racuch

bym się nie zdziwił jak by futuremark rzeczywiście wydało nowego marka pod koniec roku lub gdzieś w okolicach stycznia, lutego 2007. Wychodzi przecież nowy dx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...