Skocz do zawartości
mastermind-pl

G71 Kontra R580, Czyli Czym Zaskoczą Nas Najnowsze Karty.

Rekomendowane odpowiedzi

I odchodzenie od tradycyjnych tekstur na rzecz proceduralnych tworzonych przez jednostki PS i VS to wg. mnie przyszłość. Nie można wkładać tekstur w nieskończoność szczególnie jeśli żadnych efektów za ich pomocą nie uzyskamy. Tekstury staną się dodatkiem i wcale mnie nie dziwi kierunek obrany przez ATI. Zobaczycie, że i nVidia pójdzie w tym kierunku. B)

Tradycyjne tekstury beda obecne caly czas, z prostego powodu - nie da sie proceduralna droga uzyskac kazdego wzoru/faORT: ORT: ORT: ktury, a i tak w wiekszosci przypadkow tekstury proceduralne wymagaja ogromnego nakladu obliczen (np szeroko uzywany szum perlina (wiem bo sam pisalem i np w przypadku starszych kart ati gdzie ograniczeniem byly 92 instrukcje musialem isc na daleko idace kompromisy)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KiKiT z tego przydługiego wywodu wynika że branża raczej nie pójdzie w świat wysokich rozdzielczości ,przynajmniej w najbliższych latach a 3Dmark2006 wyraźnie wskazuje słuszną rozdziałkę do grania

pozdro

Szybko to sie zmieni gdy standardem staną sie wieksze panele, a to juz sie staje(tv LCD to minimum 24", HDTV z 1080p)...z drugiej strony nowoczesne karty graf. dysponują ogromną wydajnością w trybach wysokich rozdz. z wlaczonym wygladz., a sens uzycia przy 1600x1200 z AA jest niewielki jesli niemamy b.duzego panelu/monitora...ludzkie oko nie jest w stanie tego dostrzec. Wysokie rozdz. mają sens przy PURE 2048 mamy obraz "ładniejszy" niż przy 1280 z AA, nie mówiąc o walorach z wiekszego pola widzenia. Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia is scheduled to introduce a new GPU series to target the high-end segment in early March, according to Paul Sun, general manager of Nvidia Taiwan Sales. By February 1, a complete lineup of its GeForce 7-series GPU line will all be available worldwide, said Sun.

 

czy ja dobrze rozumiem, ze w marcu ma byc nowa seria GPU, a za tydzien ma byc kompletna i dostepna seria gf7 (g71?) ?

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tyle ze wczesnym marcem wejdzie nowa linia GF7 w segmencie high-end do sklepów, a premiera nowych ukladów rozpocznie sie juz 1 lutego w innym segmencie, wtedy tez zacznie pokazywac sie w sprzedazy tj. kolejno GF7300,7600,7900. Czyli czekamy na premiere 7600 a w marcu na 7900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia is scheduled to introduce a new GPU series to target the high-end segment in early March, according to Paul Sun, general manager of Nvidia Taiwan Sales. By February 1, a complete lineup of its GeForce 7-series GPU line will all be available worldwide, said Sun.

 

czy ja dobrze rozumiem, ze w marcu ma byc nowa seria GPU, a za tydzien ma byc kompletna i dostepna seria gf7 (g71?) ?

Mysle ze nie :? G71 bedzie dostepny w marcu ,a kompletna seria 7 w przyszlym tygodniu ,a chodzi im chyba o modele 7800 i wszystko co slabsze (jakis 7600 czy cos w tym stylu). Ja to tak interpretuje ale moge sie mylic :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi np o Marki to tak zle z nowym ATI nie jest bez przesady oto wyniki z X1900XTX

 

A64 X2 Dual Core 4400+

DFI Lan Party Rdx200 Crossfire Mobo

2x512Mb Ocz Platinium Limited Edition Bh5

Sapphire X1900XT Master Card Edition

Sapphire X1900XTX Slave Card

 

 

1 karta nie podkrecona :

 

2003 - 19519

2005 - 11933

2006 - 6046

 

1 karta podkrecona :

 

2005 - 12563

2006 - 6526

 

i tereaz crossfire X1900

nie podkrecona

 

2003 - 31090

2005 - 15276

2006 - 9085

 

 

a tutaj screeny : http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=87351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos karta sie kreci slabo na tym swoim chlodzeniu, ciezko dojechac nią do 700 na rdzeniu, pamieci ida do 900 MHz bez zajakniecia, ale to 1,1ns zostawione pole dla wersji OC i ew. kontrodpowiedz na G71, karta prezentuje sie b.dobrze i napewno jest w tej chwili nr1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie :? G71 bedzie dostepny w marcu ,a kompletna seria 7 w przyszlym tygodniu ,a chodzi im chyba o modele 7800 i wszystko co slabsze (jakis 7600 czy cos w tym stylu). Ja to tak interpretuje ale moge sie mylic :) pozdro

no bardzo intygujace dla mnie jest -"a new GPU series" bo dla mnie seria to gf6, gf7. tym bardziej, ze gdzies mignelo mi info, iz g71 ma byc dostepny z koncem stycznia zaraz po premierze x1900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, gdyby tak było powinna być już jakaś konkretna data, a nawet niema konkretnych przecieków, które także są konieczne, tak bylo przy G70, R520, R580...wiec ta cisza w dzisiejszym globalnym swiecie mediów mówi jedno..jeszcze nie teraz. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już po premierze -> szczerze mówiąc nowy Radeon mnie zaskoczył... bo szczerze mówiąc spodziewałem się jedynie zrównania z GF 7800 GTX 512 MB... ale niedosyt pozostaje :?

 

X1900XTX potrafi być o ok. 25% szybszy od poprzednika -> nieźle, ale wyprzedził GF o zaledwie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ali moc ta jest nie wykorzystana, ale to nie wina ATI, ale programistów, którzy nie sa przygotowani na taki sprzet, zresztą nie nadazaja juz od dluzszego czasu...

A kiedy bedzie :? Nowy mark pokazuje jak wygladac bedzie wydajnosc w grach za rok czy dwa. Jak Ati ma z tym problemy to do jakich gier stworzyli nowa karte? W marku06 widac ze wydajnosc 48ps wcale nie jest taka jakiej moglismy sie spodziewac :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz napisano wiele razy w nowym Vista i DX10 bedzie to mialo inne przelozenie, czytaj ze 2 polowa roku przyniesie wiecej zmian...nowe enginy...obecnie gry bazują na starych ulepszanych...

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko to sie zmieni gdy standardem staną sie wieksze panele, a to juz sie staje(tv LCD to minimum 24", HDTV z 1080p)...z drugiej strony nowoczesne karty graf. dysponują ogromną wydajnością w trybach wysokich rozdz. z wlaczonym wygladz., a sens uzycia przy 1600x1200 z AA jest niewielki jesli niemamy b.duzego panelu/monitora...ludzkie oko nie jest w stanie tego dostrzec. Wysokie rozdz. mają sens przy PURE 2048 mamy obraz "ładniejszy" niż przy 1280 z AA, nie mówiąc o walorach z wiekszego pola widzenia.

tak, ale to sie w koncu zatrzyma bo 24" to dla mnie i tak przesada z monitorem, bo gdzie to postawic!

 

co do karty to jest całkiem niezle, zjada gtx512, zobaczymy co bedzie z 7900.

 

ciekawe jaka bedzie cena 1900xt(x) w polsce za powedzmy dwa miesiace...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki ładne, nawet bardzo ładne, ale to nie jest wszystko co ta karta potrafi osiągnać, poprostu programy nie są przystosowane do obsługi i wykorzystania mocy 48ps, np w teście pixel shader gtx512 ma więcej fps!!! a ati tam powinno miec chyba z milion z 48 ps, wszystko jest poprostu niedopracowane, co do kręcenia - pamieć super!!! wyjechać o 300 mhz na standardowym chłodzeniu extra, rdzeń podobno słabo w standardzie, ale myslę że znajdą się maniacy co polączą w crossfire, walną chłodzenie freonem azotem czy innym czymś i walną 20 k w 3dmarku 05 i 12k w 3dmarku 06, no i jeszcze do tego fx60 wykręcony na 3,6 ghz. jak dla mnie karta osiąga bardzo dobre wyniki, jest mniej więcej tak jak z R420 i R480, tego się też spodzxiewałem, ciekawe jak odpowie nv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to NV została zdetronowana. W tej chwili GTX 512 nie dość że jest droższy od X1900XTX, to jeszcze jest wolniejszy nawet od X1900XT. W dodatku bardzo ciężko go kupić. Przyjemnie zaskakuje cena X1900XT która jest niewiele wyzsza od ceny GTX'a 256, a karta jest szybsza od 512 ;) Pewnie G71 załatwi sprawe, ale jak na razie nie ma przynajmniej wątpliwości co kupić w high-endzie ;)

jak dla mnie karta osiąga bardzo dobre wyniki, jest mniej więcej tak jak z R420 i R480, tego się też spodzxiewałem

Najpierw chwalisz kartę a później piszesz takie rzeczy :roll: Przecież między tymi układami róznica sprowadzała się do lekkiego podbicia taktowania (525/560) dla R420 i (540/590) dla R480, róznicy w wydajności w praktyce nie było. Coś jak X1900XT i XTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam andal czekam na X1900XL...jak nie będzie, to chbya rpzesiaę się do nV i jego 7900gt... bo przy takim drogim potworze nie ma juz radochy z podkręcania... wydam 2k na x1900xt i pokręcę sobie nie z awiele...a przy x1900xl...mniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku cena GF7900GT napewno nie bedzie niska, raczej adekwatna do możliwosci, a ceny Radeonów też są w miare adekwatne. Niestety brutalna prawda jest jedna za coś nowego i szybkiego trzeba płacić...słono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz napisano wiele razy w nowym Vista i DX10 bedzie to mialo inne przelozenie, czytaj ze 2 polowa roku przyniesie wiecej zmian...nowe enginy...obecnie gry bazują na starych ulepszanych...

 

Jak wyjdzie Vistai Dx10 to już dostępne będą karty oparte na układach G80 i r600......Mnie się wydaje że obecna sytuacja nowych Radków jest bardzo podobna do sytuacji GF-ów z serii 6 gdzie wszyscy twierdzili że posiadając wsparcie dla SM3.0 karta jest bardziej przyszłościowa (co oczywiście jest prawdą) ale co z tego skoro wymięka przy wyzszych rozdziałkach w grach z SM3.0.......Myślę że podobnie będzie z Radkiem bo gdy juz zaczną na dobre wychodzić gry z SM4.0 i DX10 to to wtedy już będzie dostępna nowa generacja GPU....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Doomell ale nie kazdego bedzie stac na te nowosci, a seria X1900 bedzie wtedy w srednim segmencie i pytanie czy bedzie mocniejsza opcją niż adekwatne do niej GF7900, czas pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trafiliście już na guru3d ale tam jest wydaje mi się obszerna recenzja z ładnymi zdjęciami i testami tych gier:

Far Cry (Guru3D custom timedemo)

Chronicles of Riddick (Guru3D custom timedemo)

Splinter Cell (Guru3D custom timedemo)

Splinter Cell 3 Chaos Theory (Guru3D custom timedemo)

Half-Life 2 (Guru3D custom timedemo)

Halo: Combat Evolved

3DMark03

3DMark05

3DMark06

AquaMark 3

Doom 3

Quake 4

Serious Sam 2

Call of Duty 2 (Guru3D custom timedemo)

 

http://www.guru3d.com/article/Videocards/315/1/

 

A na tiscali bezpośrednie linki do:

AnandTech, Beyond3D, Digit-Life, ExtremeTech, Guru3D, [H]aed|OCP, Hexus, PC Perspective i TechReport.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie X1900xt / xtx wymiataja i tyle, jest dokladnie jak napisal majdan, 7800GTX 512 dostal po [gluteus maximus] i to nawet od x1900xt nie mowiac juz o 1900xtx, a do tego drogi jest okropnie i po trzecie nigdzie go nie ma tylko reklamy. A cena X1900Xt bardzo ciekawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie X1900xt / xtx wymiataja i tyle, jest dokladnie jak napisal majdan, 7800GTX 512 dostal po [gluteus maximus] i to nawet od x1900xt nie mowiac juz o 1900xtx, a do tego drogi jest okropnie i po trzecie nigdzie go nie ma tylko reklamy. A cena X1900Xt bardzo ciekawa ;)

widac tez, jak slaby jest r520 - wyniki w 3dm06 skoczyly ladnie, a w AoE3 ponad 2x(!) i imho zadne podkrecanie nie podniesie r520.

btw: 3dm06 prawde mowi o SM3.0 i HDR...

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz zobaczymy jak bedzie bo nie uwazam ze seria x1800 to tak strasznie nie udane karty. NV zeby przegonic 1800xt musiala wprowadzic gtx 512 i tak go wprowadzila ze tej karty nie ma i jest masakrycznie droga. Ati za pozno wydali r520 spoznili sie o ladne pare miesiecy w stosunku do daty planowanej premiery. Dlatego tak dziwnie szybko jest nowa premiera - r580. A co bedzie z r520 pokaza nowe tytuly gier. Jak bedzie sie ksztusil ( w co watpie) to sie zmieni grafe na x1900xt i juz ;)

 

Jak to zwykle bywa ciekawe co NV pokaze swoim G71, pewnie pedzie szybsza od 1900 - hehe raz ati raz nv, raz ati raz nv :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac tez, jak slaby jest r520 - wyniki w 3dm06 skoczyly ladnie, a w AoE3 ponad 2x(!) i imho zadne podkrecanie nie podniesie r520.

sulaco gdyby to ktoś onny powiedzaił to by go oskalpowali przez net, wyjeli watrobe, przeżuli i wyrzucili. bo przeciez poprzednie rdzenie ATI to cuda były ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...