Skocz do zawartości
mastermind-pl

G71 Kontra R580, Czyli Czym Zaskoczą Nas Najnowsze Karty.

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież pisałem o r520 właśnie, naucz się składać literki ze zrozumieniem. A co do reszty wypowiedzi, n/c. Rozumiem, że masz np r520 albo g70? Bo jak nie, to twoje domorosłe teorie międzie bajki włóż gdzie ich miejsce.

:) He, he, gdyby byly takie 'domorosle' to X1800XT zjadl by 7800GTX i GTX512 na sniadanie.

Chce tu uswiadomic ze nie wszystko co nowe i 'rewolucyjne' jest lepsze od starego i sprawdzonego, najlepszym przykladem byly Gf FX, pelne nowych technologii, ktore zdaly sie psu na bude.

Poczekamy do premiery obydwu ukladow i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja natomiast jestem rozczarowany tym ze w zapowiedziach R580 ma miec znowu tylko 16 potokow. Prawda jest taka ze ciagle gry sa nastawione na brutalna sile wypelniania. I chuczne zapowiedzi gier opartych w wiekszosci na shaderach sa tylko mrzonka przyszlosci!!! Mysle ze ten stan jeszcze sie nie zmieni przez jakis czas. Bycmoze bedzie to karta podobna do r300, ktora na poczatku w erze dx8 troche wyprzedzala 4ti natomiast potem bylo coraz lepiej do tego stopnia ze wg mnie to byl kamien milowy w pecetowej rozrywce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) He, he, gdyby byly takie 'domorosle' to X1800XT zjadl by 7800GTX i GTX512 na sniadanie.

Chce tu uswiadomic ze nie wszystko co nowe i 'rewolucyjne' jest lepsze od starego i sprawdzonego, najlepszym przykladem byly Gf FX, pelne nowych technologii, ktore zdaly sie psu na bude.

Poczekamy do premiery obydwu ukladow i zobaczymy.

Ciągle czekam na testy twojej gtx512MB, bo zakładam po ilości twoich _autoratywnych_ wypowiedzi w tym temacie, że conajmniej jedną taką vga posiadasz.

 

A jeśli podniecasz się tylko słupkami ściągniętymi z www, to proszę test na cat.5.13 http://www.computerbase.de/artikel/hardwar..._eax1800xt_top/

 

Nie trzeba bystrości Holmes'a, by zauważyć, że np mój x1800xt (czy też zdecydowana większość na "nowych" pcb) kręci się jeszcze lepiej niż ten asus, ergo- jeszcze bardziej depcze po piętach/ wyprzedza gtx512. Jasne, są pozycje w których nV wypada lepiej, ale są też i takie w których to ati wiedzie prym. I dlatego x1800xt taktowany hmm ok 710rdzeń/820MHz pamięć (np) to godny konkurent gtx512, także z uwagi na 512MB vram. I wyraźnie widać, że 16 potoków przy odpowiedniej architekturze i taktach dają sobie świetnie radę także we współczesnych nastawionych na raw power (przez ilość tekstur) tytułach. I podobnie (jak nie lepiej) będzie z r580. Dodając do tego fakt, że w sumie od cat. 5.12 można mówić o pełnym wspraciu (minus avivo, to od 5.13) dla r520, karta jest bardzo udana i nie, nie zamieniłbym się na gtx'a :lol:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jest prawda że gdy te karty wyjdą to na pewno uciągną każdą gre, a że tak będzie to gracze będą ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć AA i Aniso. A że radek i geforce mają będą miały po tyle samo ropów to najprawdopodobniej wyższe taktowanie jakie najprawdopodobniej będzie posiadać R580 da temu układowi przewage w grach na 1600x1200 z AA8 i ANISO 16. Tak więc uwazam że nowy ati będzie lepszy, a do tego żadne shadery nie będą mu straszne bo pewnie będzie na nich osiąglą wiekszy fps, np w age 3 na mieście będzie 200fps (1600x1200 aa8 aniso16), a na wodzie może nawet 400fps, takie moje spostrzeżenia. a wiec uważam że nv nie chcąc przyznać się do porażki będzie umieszczać testy z Open GL i z silnika dooma 3, bo nv ciągle się miesza we wszystko abu ludzie kupowali i mysleli że nv jest najlepszy. i i jeszcze dodam iż uważem że R580 (RX1900XTX) będzie nawet o 300zł tańszy od G71 (GF7900GTX). Pozfro 4all

Edytowane przez mastermind-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jest prawda że gdy te karty wyjdą to na pewno uciągną każdą gre, a że tak będzie to gracze będą ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć AA i Aniso. A że radek i geforce mają będą miały po tyle samo ropów to najprawdopodobniej wyższe taktowanie jakie najprawdopodobniej będzie posiadać R580 da temu układowi przewage w grach na 1600x1200 z AA8 i ANISO 16. Tak więc uwazam że nowy ati będzie lepszy, a do tego żadne shadery nie będą mu straszne bo pewnie będzie na nich osiąglą wiekszy fps, np w age 3 na mieście będzie 200fps (1600x1200 aa8 aniso16), a na wodzie może nawet 400fps, takie moje spostrzeżenia. a wiec uważam że nv nie chcąc przyznać się do porażki będzie umieszczać testy z Open GL i z silnika dooma 3, bo nv ciągle się miesza we wszystko abu ludzie kupowali i mysleli że nv jest najlepszy. i i jeszcze dodam iż uważem że R580 (RX1900XTX) będzie nawet o 300zł tańszy od G71 (GF7900GTX). Pozfro 4all

Hmmmm...Skoro tak to dlaczego r520 mając 8 jednostek PS mniej niż G70 nie jest od niego dpowiednio wolniejszy??I na jakiej podstawie sądzisz że r580 będzie tańszy od G71??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jest prawda że gdy te karty wyjdą to na pewno uciągną każdą gre, a że tak będzie to gracze będą ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć AA i Aniso. A że radek i geforce mają będą miały po tyle samo ropów to najprawdopodobniej wyższe taktowanie jakie najprawdopodobniej będzie posiadać R580 da temu układowi przewage w grach na 1600x1200 z AA8 i ANISO 16. Tak więc uwazam że nowy ati będzie lepszy, a do tego żadne shadery nie będą mu straszne bo pewnie będzie na nich osiąglą wiekszy fps, np w age 3 na mieście będzie 200fps (1600x1200 aa8 aniso16), a na wodzie może nawet 400fps, takie moje spostrzeżenia. a wiec uważam że nv nie chcąc przyznać się do porażki będzie umieszczać testy z Open GL i z silnika dooma 3, bo nv ciągle się miesza we wszystko abu ludzie kupowali i mysleli że nv jest najlepszy. i i jeszcze dodam iż uważem że R580 (RX1900XTX) będzie nawet o 300zł tańszy od G71 (GF7900GTX). Pozfro 4all

Snij dalej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem moze byc tak ze nowy radeon zrobi to samo co

kiedys 9700 z GF 4 ti bo techologicznie jest bardziej zawansowany

hociazby w tehnoligi wykonania i w kontroleze pamienci bo przeciez R520 byl opracowany na

potrzeby konsoli ale potrzekamy zobaczymy

co z tego bedzie :blink:

Edytowane przez mumia24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank nowy radek nie powtórzy sukcesu r300 :(, może „r620” ale nie r580

 

co do ceny mastermind-pl uważa, że "R580 (RX1900XTX) będzie nawet o 300zł tańszy od G71 (GF7900GTX)"

wnioskuje to zapewne z tego faktu że radek ma korzystać z PCB r520, ale zapomniał że r580 posiada dużo większy rdzeń :( co negatywnie wpływa na całkowity koszt karty

 

ja czekam na „r620” :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snij dalej. :D

nie śnij dalej, tylko jak byś przeglądał testy i jeszcze je troszke przeanalizował to byś zobaczył że mam racje. a co do ceny, już tłumacze, uważam że R580 będzie tańszy bo R520 jak wchodził do sprzedaży 4 miesiące po GTX256 kosztował 2200zł, a GTX jak wchodził do sprzedaży to kosztował 2500zł, a teraz GTX512 kosztuje najmniej 2600zł, a nawet niektóre wersje 3200zł nie mówiąc już o dostępności.więc podejrzewam że R580 gdy wejdzie do sprzedaży będzoe kosztował coś około 650-700$, czyli w polsce 2400-2700zł, a ceny G71 rokuje na minimum 2800zł, pewnie jeszcze chłodzenie na pół obudowy w tym nv wywalą. mam nadzieje że wyraziłem się jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

pewnie jeszcze chłodzenie na pół obudowy w tym nv wywalą...

Tutaj Panie troche przesadziles :) Zobacz na chlodzenie x1800xt :blink: :lol2: Fajnie male na pol obudowy...

Porownaj z chlodzeniem GTX'a :rolleyes: Nie mowie tutaj o GTX512 bo byl on imho pokazem sily ,a nie ogolno dostepnym wynalazkiem... Chociaz Ati moglo by sie duzo nauczyc od nV (chlodzenie GTX512) pod wzgledem ilosci dB wydobywajacych sie z ukladow chlodzacych karty :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak popieram ,tera ati z 16 potokami depcze po pietach 24potokom nvidii, pomyslcie co bedzie kiedy nowa jednostka zostanie wyposazona w np 24....spekulacje (lub marzenia senne jak to ktos okreslil) z lekkim przymruzeniem oczka pozwalają mi napisac ze nvidia bedzie musiala z 48 potoczków wypuscic, architektura robi swoje (imho oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli podniecasz się tylko słupkami ściągniętymi z www, to proszę test na cat.5.13 http://www.computerbase.de/artikel/hardwar..._eax1800xt_top/

wedlug mnie podręcony radek x1800xt dorownuje i nawet przewyzsza Gtx512 - w wyzszych rozdzielczosciach i z "upiekszaczami" Radek czesto wyprzedza Geforca

a chyba topowe karty sa po to zeby grac w gry na najwyzszych detalach ...

wszyscy pisza ze R520 ma wiecej Mhz na rdzeniu i pamieciach - ale przeciez 7800gtx ma wiecej potokow - 8 wiecej od radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz ze tak no i nienajwazniejsze sa megaherce bo

widac to hocby na przykladzie AMD i INTELA radek ma 8 PS mniej

nisz NV a doruwnuje mu a nawet przewysza go niekiedy i te niedopracowane

sterowniki a nawiazujac do czytalem ze sa jakies prablemy a HDRrem na SS 2 i

innyh grah czy to prawda .. :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek ma 8 PS mniej nisz NV a doruwnuje mu a nawet przewysza go niekiedy

co ty gadasz?? przecież R520 ma 16 ps a nie 8!! co to za głupoty, nie wierzmy w cuda, mając 8 ps by nie pokonywał albo dorównywał G70, aha i jeszcze jedno nazwa jest już potwierdzona, najmocniejsz wersja R580 będzie nazywać się X1900XTX i pojawi się 24 stycznie, dzień po moich urodzinach. najprawdopodobniej zegary będą ustawione na 695/1550, chociaż wszystko się jeszcze może zmienić. przypomniew że układ będzie wyposazony w 16 potoków renderujących (TMU), 16 ROP'ów oraz 48 jednostek PS, nadal nikt (po za ATi oczywiście) ile układ będzie posiadał Vertexów, stawiam na 10 albo 12. to na tyle pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz?? przecież R520 ma 16 ps a nie 8!! co to za głupoty, nie wierzmy w cuda, mając 8 ps by nie pokonywał albo dorównywał G70, aha i jeszcze jedno nazwa jest już potwierdzona, najmocniejsz wersja R580 będzie nazywać się X1900XTX i pojawi się 24 stycznie, dzień po moich urodzinach. najprawdopodobniej zegary będą ustawione na 695/1550, chociaż wszystko się jeszcze może zmienić. przypomniew że układ będzie wyposazony w 16 potoków renderujących (TMU), 16 ROP'ów oraz 48 jednostek PS, nadal nikt (po za ATi oczywiście) ile układ będzie posiadał Vertexów, stawiam na 10 albo 12. to na tyle pozdro.

 

No przecież napisał że Radek ma 8 PS mniej niż NV a jako że NV ma 24 to ATI ma 16.....A swoją droga juz za 3 tyg. wszystko się wyjaśni :D Ciekawe która firma obejmie koronę wydajności-czy będzie to ATI czy też nadal zostanie ona w posiadaniu NV.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisał że Radek ma 8 PS mniej niż NV a jako że NV ma 24 to ATI ma 16.....A swoją droga juz za 3 tyg. wszystko się wyjaśni :D Ciekawe która firma obejmie koronę wydajności-czy będzie to ATI czy też nadal zostanie ona w posiadaniu NV.....

no faktycznie, nie zauważyłem dokładnie, ale to nie zmiania faktu że R520 ma 16 ps i jak ktoś się z tym nie zgadza to go zbije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vr-zone.com/?i=3085

 

Jak widać r580 taktowany zegarem 500mhz osiąga około 10200 pkt w 3DM05.....

Wygląda na to że Radeon x1900xtx będzie osiągał około 12 tys pkt w 3dmarku 05 czyli wyniczek znakomity zważywszy że x1800xt wyciąga około 9000 pkt :) Czy jednak wystarczy to do wyprzedzenia G71??????Zobaczymy........ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jednak wystarczy to do wyprzedzenia G71??????Zobaczymy........ :)

dlatego wlasnie potrzebny jest nowy 3dmark :) 3dm05 przy takich wynikach zaczyna byc bardzo wymagajacym od proca, tak wiec wyniki przestaja byc miarodajne. lepiej juz sprawdzi sie tutaj 3dm03, ale i tak dopiero 3dm06 pokaze prawdziwa moc nowych ukladow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vr-zone.com/?i=3085

 

Jak widać r580 taktowany zegarem 500mhz osiąga około 10200 pkt w 3DM05.....

Wygląda na to że Radeon x1900xtx będzie osiągał około 12 tys pkt w 3dmarku 05 czyli wyniczek znakomity zważywszy że x1800xt wyciąga około 9000 pkt :) Czy jednak wystarczy to do wyprzedzenia G71??????Zobaczymy........ :)

czuje że będzie podatny na podkręcanie i mysle że ze standardowymi zegarami wyciśnie ponad 12k (12,5k-13,5k) a wersje OC (PE) ponad 15K pociągną, a w trybie crossfire pobiją granice 20K, czuje to. co do kionkurenta - minimum 12k w standardzie myslę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vr-zone.com/?i=3085

 

Jak widać r580 taktowany zegarem 500mhz osiąga około 10200 pkt w 3DM05.....

Wygląda na to że Radeon x1900xtx będzie osiągał około 12 tys pkt w 3dmarku 05 czyli wyniczek znakomity zważywszy że x1800xt wyciąga około 9000 pkt :) Czy jednak wystarczy to do wyprzedzenia G71??????Zobaczymy........ :)

Wystarczy lekko pogłaskać x1800xt i wynik taki jak u mnie, a i 11k nie jest zbytnim problemem. Naturalnie non o/c radek to ok 9,2k, ale tak jak pisałem, przeskoczenie 10k jest zupełnie realne z ori chłodzeniem, które u mnie nie wskoczyło na więcej niż 50% i wcale nie jest aż tak uciążliwe (choć i tak zaraz zakładam wc na gpu :) ).

 

Ktoś tam się pytał o problemy z HDR.. hmm, nie stwierdziłem takowych. 5.13 wniosły dużo dobrego, a z kolejnymi sterami będzie tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze testy 3Dmark sa do kitu, bo w grach inna bajka. R580 bedzie mial godnego rywala G71, ale zapewne w grach gdzie jednostki cieniowania maja mniejsze znaczenie.

 

No w sumie to testy 3Dmarków przeważnie pokrywają się z realną wydajnością w grach choć nie zawsze....Np. jeśliby się sugerowac 3dmarkiem 05 to wynikałoby z tego że taki GF6800GS ma porównywalną wydajnośc co X1600XT a jak wiadomo w grach GF deklasuje Radzia....

Co do wydajności w grach (jeśli chodzi o obecne produkcje i te w niedalekiej przyszłości...)to mimo wszystko wydaje mi się że zarówno jeden jak i drugi układ będą miały bardzo zbliżoną wydajność.....

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica w taktach jest wręcz nie zauważalna (25MHz core, 50MHz mem), a cena wyższa o 90euro. Jak dla mnie bezsens wydawać karty o tak zbliżonych parametrach. Teraz mnie zastanawia jakie pamiątki będzie posiadała ver. XT, a jakie XTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...