Skocz do zawartości
mastermind-pl

G71 Kontra R580, Czyli Czym Zaskoczą Nas Najnowsze Karty.

Rekomendowane odpowiedzi

sulaco gdyby to ktoś onny powiedzaił to by go oskalpowali przez net, wyjeli watrobe, przeżuli i wyrzucili. bo przeciez poprzednie rdzenie ATI to cuda były ...

No przecież tu panuję już od dłuższego czasu opinia, że wszystko co od Ati jd idealne, po prostu cud. Natomiast każda rzecz od Nv to gniot i ściema reklamowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady, ja jakos takiej opinii tutaj nie widze ze ati co cud a nv to gniot. Uklady 7800 to bardzo fajne karciochy. Seria 6800 tez zdobyly grono wielbicieli (patrzac na opisy uzytkownikow wiele osob je ma), szczegolnie te slabsze modele 6800LE czy GT po mod - przerobkach stawaly sie duzo szybsze. Dlatego nie zgadzam sie z wami ze jest taka opinia. Oczywiscie sa zwollennicy ATI i NV, ja np naleze do tej pierwszej grupy, Sulaco do drugiej. Ale jestesmy na tyle dojazali ze potrafimy wymieniac opinie i poglady w miare kulturalny sposob i tyle. A prawda jest taka ze raz ati wypuszcza szybszy uklad potem nastepuje era NV potem ATI potem NV i tak w kolko.

 

Dla mnie osobiscie pierwszym rewolucyjnym ukladem byl GEFORCE DDR potem bylo dlugo nic i nastapil radek 9700 a potem to juz wiecie co bylo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie pierwszym rewolucyjnym ukladem byl GEFORCE DDR potem bylo dlugo nic i nastapil radek 9700 a potem to juz wiecie co bylo....

.. a pożniej to ATI zaczęło odgrzewać kotlety ;) mam nadzieję ze wrócą do świetności jak za serii 9xxx, bo jeden poważny gracz na rynku to przykro będzie. Niech ATI zacznie wydawać dobre karty dla wszystkich na każdy segment, bo karty powyżej 1500 to dla więkoszości drożyzna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. a pożniej to ATI zaczęło odgrzewać kotlety ;) mam nadzieję ze wrócą do świetności jak za serii 9xxx, bo jeden poważny gracz na rynku to przykro będzie. Niech ATI zacznie wydawać dobre karty dla wszystkich na każdy segment, bo karty powyżej 1500 to dla więkoszości drożyzna :)

Buck Tuddrussel a co sadzisz o tej opini? :? Jak napisal Jordi23 raz ten producent wygrywa, raz inny. Dla mnie najwazniejsze jest czy doplacac 200-300 zl zeby miec te np 10fps wiecej. Ja wole podkrecic tansza karte, czyli ATI (nie zeby fanatyzm) i to sie liczy dla szarych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreca, ale po OC i tak sa slabsze. Cena 7800GTX 256MB i x1800XT 512MB sasiaduja. Ten drugi wieksze oc, wieksza wydajnosc no i 512MB moze sie przydac pozniej (bo kupujac grafe za tyle normalny gracz, nie fanatyk nowosci nie zmieni grafy tak szybko)

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreca, ale po OC i tak sa slabsze. Cena 7800GTX 256MB i x1800XT 512MB sasiaduja. Ten drugi wieksze oc, wieksza wydajnosc no i 512MB moze sie przydac pozniej (bo kupujac grafe za tyle normalny gracz, nie fanatyk nowosci nie zmieni grafy tak szybko)

Ty pisałeś o tańszych kartach chyba i ja tez wiec co tu GTX i 1800XT robią ? Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty pisałeś o tańszych kartach chyba i ja tez wiec co tu GTX i 1800XT robią ?

jemu chyba chodziło o to, że ATi mają wiekszy potencjał OC i mozna kupićź kartę za 400zł i bez żadnych dopłat zrobić taką za 600zł (np obpowiednik od nv w standardzie). osobiście uważam że ATi zawsze się lepiej kręciły, tak samo uważan że amd się lepiej kręcą od inteli i to z lepszym skutkiem. co do skutków to tak samo uważam w przypadku ati. jak dla mnie to GTX512 to nic innego jak ta sama karta z dodanym 256 mb pamięci, wywalonym (drogim) chłodzeniem i tyle. tak samo mogli by zrobić z ati, daćwyjechane chłodzenia, dać rdzeń na 800mhz i pamięć na 1800 mhz i by było lepsze od gtx 512 a niby przecież to ten sam układ (mówie tutaj oczywiście o x1800xt). więc uważam że G70 wcale nie jest lepszy, może w niektórych programach lub grach, ale jak dla mnie to r520 i g70 są na równym poziomie. za chwle mnie pewnie wsztscy zjadą że gadam głupoty, ale to przecież forum i każdy może się wypowiedzieć co mysli i jakie ma odczucia. wracając do głównego tamatu, myslę że G71 jednak może być lepszy, ale mniej podatny na oc niż X1900, już nie mogę się doczekać testów G71 vs R580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jemu chyba chodziło o to, że ATi mają wiekszy potencjał OC i mozna kupićź kartę za 400zł i bez żadnych dopłat zrobić taką za 600zł (np obpowiednik od nv w standardzie). osobiście uważam że ATi zawsze się lepiej kręciły, tak samo uważan że amd się lepiej kręcą od inteli i to z lepszym skutkiem. co do skutków to tak samo uważam w przypadku ati. jak dla mnie to GTX512 to nic innego jak ta sama karta z dodanym 256 mb pamięci, wywalonym (drogim) chłodzeniem i tyle. tak samo mogli by zrobić z ati, daćwyjechane chłodzenia, dać rdzeń na 800mhz i pamięć na 1800 mhz i by było lepsze od gtx 512 a niby przecież to ten sam układ (mówie tutaj oczywiście o x1800xt). więc uważam że G70 wcale nie jest lepszy, może w niektórych programach lub grach, ale jak dla mnie to r520 i g70 są na równym poziomie. za chwle mnie pewnie wsztscy zjadą że gadam głupoty, ale to przecież forum i każdy może się wypowiedzieć co mysli i jakie ma odczucia. wracając do głównego tamatu, myslę że G71 jednak może być lepszy, ale mniej podatny na oc niż X1900, już nie mogę się doczekać testów G71 vs R580

Byles blisko :) Tansze karty to rozumialem przez to 7800GTX 256MB. Sa tansze, ale nawet po OC nie sa takie jak wersja 512MB. A ATI x1800XL po OC przewyzsza nawet x1800XT wiec o to mi chodzilo. Dobra propozycja sa 6600 bo przy dobrym OC mozna miec drozsza GT, ale takich kart jest malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byles blisko :) Tansze karty to rozumialem przez to 7800GTX 256MB. Sa tansze, ale nawet po OC nie sa takie jak wersja 512MB. A ATI x1800XL po OC przewyzsza nawet x1800XT wiec o to mi chodzilo. Dobra propozycja sa 6600 bo przy dobrym OC mozna miec drozsza GT, ale takich kart jest malo.

cieszę się że się ze się ze mną zgadzasz, jako że ja się zgadzam z tobą i myslimy podobnie zgadzając się ze sobą :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jemu chyba chodziło o to, że ATi mają wiekszy potencjał OC i mozna kupićź kartę za 400zł i bez żadnych dopłat zrobić taką za 600zł (np obpowiednik od nv w standardzie). osobiście uważam że ATi zawsze się lepiej kręciły, tak samo uważan że amd się lepiej kręcą od inteli i to z lepszym skutkiem. co do skutków to tak samo uważam w przypadku ati. jak dla mnie to GTX512 to nic innego jak ta sama karta z dodanym 256 mb pamięci, wywalonym (drogim) chłodzeniem i tyle. tak samo mogli by zrobić z ati, daćwyjechane chłodzenia, dać rdzeń na 800mhz i pamięć na 1800 mhz i by było lepsze od gtx 512 a niby przecież to ten sam układ (mówie tutaj oczywiście o x1800xt). więc uważam że G70 wcale nie jest lepszy, może w niektórych programach lub grach, ale jak dla mnie to r520 i g70 są na równym poziomie. za chwle mnie pewnie wsztscy zjadą że gadam głupoty, ale to przecież forum i każdy może się wypowiedzieć co mysli i jakie ma odczucia. wracając do głównego tamatu, myslę że G71 jednak może być lepszy, ale mniej podatny na oc niż X1900, już nie mogę się doczekać testów G71 vs R580

Polowa wypowiedzi ( ta pierwsza hyhy ;])to totalny belkot ,jak zwykle ale co tam :) Jak bys byl bardziej zainteresowany tematem to bys wiedzial przy jakim napieci rdzenia GTX512 robi te 550MHz :)

Niestety z kreceniem Ati nie jest tak rozowo poczytaj temat o r520 ,a dowiesz sie o co chodzi :wink: Po cichu nakieruje Cie...uklad zasilajacy karty! Pisza tam o nie lada problemach z 1800XL ktore umieraja lub na starcie kreca sie zalosnie ,a osiagniecie zegarow XT jest niemozliwe. Jordi trafil rodzynka ale reszta ma duuze problemy :? Ale dobra troche zboczylismy z tematu chociaz widze ze kolko wzajemnej adoracji dziala :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kolko wzajemnej adoracji "? Jakoś nie widzę tu sulaco, także twoje raczej nie działa. Jordi ma świetnie kręcącego się xl'a, praktycznie każdy xt jest idealnym materiałem na o/c. Hmmm... a jak tam twoje gt się "kręci"? Też problemy z układem zasilającym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nietestety tak jest x1800xt i xl tylko pierwsze sztuki ładnie się kręciły , teraz żeby trafić dobrą sztuke jest ciężko , najbardziej ciężko będzie z xl

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo kto tutaj przybyl :D Widzisz draak wyskakujesz tutaj z x1800xt a bierzacy watek traktuje raczej o xl :D Rozumiem male niedopatrzenie. Masz racje przyklad jordi'ego jest wprost genialny i mozna stwierdzic ze kazdy xl kreci sie do takiego poziomu ,tylko wszyscy inni z forum ktorzy posiadaja to cudo maja zapewne cos innego do powiedzenia... hyhy ;]

Co do mojego GT zainteresowani wiedza jak sie kreci ,a dodatkowo mam pewnosc ze mi nie umrze po miesiacu uzytkowania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem sideband, że wiesz lepiej- twój xt jak się kręci, bo nie wyczytałem coś z sygnatury? :lol: Mój xt nie jest tym z pierwszych, a podkręca się wręcz znakomicie. xl zgoda, są i takie i takie (jednak wystarczy czytać więcej niż forum.purepc.pl, by twoje wywody chemiczny_ali wsadzić do kosza, gdzie ich miejsce)- procentowo jednak dużo xl'i podkręca się dobrze, o i xt nie wspominając. Fora zachodnie, gdzie większą grupę osób stać na najnowsze zabawki daje czytelniejszy obraz. Tyle w tym temacie- magia nv jest jednak ogromna, bo nawet użytkownik karty nv, która podkręca się marnie, broni wysokiego o/c zielonych. Świat staje na głowie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz z jakiej serii jest twój gpu( nie jest ważne kiedy kupiłeś ) moim zdaniem teraz ati robi większą selekcje i dlatego xl-ki gożej się kręcą , tak samo może być x1900xt który kręci się bardzo a xtx już jest pratycznie wyżyłowany na maxa( jak będzie brakowało "dobrych" gpu to w przypadku x1900xt też zaczną się trafiać kiepskie sztuki)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne siwetne teksty :D Tak trzymaj :D Gdzie ja pisze ze nv sie swietnie kreci ,ekhm...no to znowu sie cosik przewidzialo :lol2: Co do wywodow na temat super krecacych sie XL to odnosze rzeczywistosc jaka zastaje w kraju a nie na emigracji :) no tak widocznie jestesmy za biedni aby kupic sobie super wypasnie krecace sie xl :huh:

Ale chyba cos ja jestem w bledzie bo na Naszym forum super krecace sie xl do tych slabszych to jak 1 do 10 :blink: To jak to procentowo wyglada :blink: Ale to wszystko przez to ze zyjemy w Polsce ,ech taki nasz los :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szykuje się kolejne starcie.

Wszystkie testy wskazują, że nowa karta ati w tym momencie jest najszybsza i basta. Ale... przy takim tempie powstawania nowych procesorów graficznych dochodzę do wniosku, że nie ma sensu zmieniać sprzętu już(myślę tu o moim kompie i o moich potrzebach). Rozsądnym posunięciem wydaje mi się przeczekanie i wejście w produkty kolejnej generacji. Przy okazji wyjaśni się sprawa wydajności w nadchodzących grach i czy ta nowa architektura ati jest do nich stworzona bo na razie nie ma aplikacji w pełni jej wykorzystującej(jeśli jest to ati już by się tym hołubiło).

Już przed premierami nowych układów zarówno ati jak nvidia wyciągało brudy konkurentów i wytykało niedoróbki tych układów na światło dzienne zachwalając przy tej okazji swoje i pokazując ich zalety(co wydaje się być normalne w tej branży i nie tylko w tej). Zapewne w przyszłości jeszcze się z tym spotkamy. Szczerze to już zastanawiałem się nad zmianą sprzętu i w grę wchodziły również karty ati(a jacha) ale często pewne fakty skutecznie mnie do nich zrażały.

W tej chwili mając wydać ciężko zarobione pieniążki(w segmencie na który mnie stać) wybrałbym gforce'a ale jeśli ktoś by mi sprezentował takiego x1900 albo nawet x1800 to przytuliłbym ją z dziką rozkoszą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne siwetne teksty :D Tak trzymaj :D Gdzie ja pisze ze nv sie swietnie kreci ,ekhm...no to znowu sie cosik przewidzialo :lol2: Co do wywodow na temat super krecacych sie XL to odnosze rzeczywistosc jaka zastaje w kraju a nie na emigracji :) no tak widocznie jestesmy za biedni aby kupic sobie super wypasnie krecace sie xl :huh:

Ale chyba cos ja jestem w bledzie bo na Naszym forum super krecace sie xl do tych slabszych to jak 1 do 10 :blink: To jak to procentowo wyglada :blink: Ale to wszystko przez to ze zyjemy w Polsce ,ech taki nasz los :lol2: pozdro

Widać, że biednemu wiatr w oczy i przez to wynikają twoje problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem. Jeśli nigdzie nie piszesz, że nv się świetnie podkręca to co się czepiasz ati i jej xl'a, o ty nasz forumowy guru? Nie widzę na tweaku nawet tych marnych 10 sztuk xl, także jeśli w oparciu o to forum wyciągasz wnioski i gereralizujesz to kolejny "świetny tekst" i naturalnie "tak trzymaj". Może i jesteś za biedny nawet, by kupić x1800xl, nie mój problem, nie wnikam w to i nie o TYM pisałem- chodzi mi o tzw. próbę losową, która z takich, a nie innych przyczyn na podst. tego forum nie może być poważnie brana pod uwagę (za mało kart).

 

PS. Co to za teksty o emigracji, jakieś ukryte kompleksy? I przedewszystkim do kogo pijesz (Bagdad w profilu, długo nad tym się głowiłeś?) Nie uważam, by na nasz rynek trafiały jakieś odpady od ati, co ty w niezręczny sposób nam tu sugerujesz. eot, ciężko dyskutować z trolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

statystycznie to jest chyba w tym watku 4 włascicieli X1800XL a co do OC Jordi ma rodzynka ,moja w miare niegłupia(9,5K w 3DM2K5),Piter nie miał farta i ktos tam jeszcze psioczył że nie ma zegarów XT więc nie jest tak źle(chyba).

Co do krecenia XL-lek to niestety nie jest to takie proste jak z NV czy nawet serii X800 ale to nadawało by sie pewnie na nowy temat.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie pierwszym rewolucyjnym ukladem byl GEFORCE DDR potem bylo dlugo nic i nastapil radek 9700 a potem to juz wiecie co bylo....

o przepraszam ze sie wtrace ale chyba raczysz sobie zartowac :blink: :blink: :blink:

 

a GF3Ti?? nie bylo rewolucja?? PS i te sprawy?? a 4ti?? dla mnie wprost genialne karty..naprawde az do teraz jest mi tej karty żal..

 

fanatyzm to zła rzecz :?

 

co sie udało ATI?? 8500 (powieeeedzmy ale z tego co sie orientuje byly niezle jaja ze sterami) i potem seria 9***...a przez ten czas to co?? czarna dziura byla?? zgadzam sie ze GF2GTS to byl odgrzewany kotlet, no i cala seria nieszczesnych FX'ow :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nVidia tez sie niezle kreci :)

Produkty ATi kreca sie dobrze(dobra passa od R300,9500/9700) i np. populane modowanie 9550 na 9600, X800gto2 i w koncu X1800XL.

Ale nV tez ma dobrze krecace sie katy na ktorych mozna zaostrzedzic troche kasy.

Slynne bylo przerabinie FX5900XT na 5900/59050U(akurat te FX nie byly takie ostatnie, ale tylko one).

Dzisaiaj mody 6200/6600, oraz 6800LE/6800< daja tym akceleratorom niesamowitego kopa, i nieefektywnym podkrecaniem na pewno nie sa!

W 7-kach cudow w kreceniu nie uswiadzylem :-| , ale to dobre akcelaratory.

I jeszcze na zakonczenie. Na Ati nie bylo dobrego chlodzenia (z wyjatkiem 9800XT) do X850(gole pamieci w X800XT taktowane 1100Mhz to chyba kpina, dochodzily do 100 stopni, bez radiatorkow nie bylo OC), a fabryczne chlodzenie na kartach nV zawsze bylo dobre(nie zawsze ciche :D ). I chcac sobie pokrecic trzeba bylo dodatkowo wydawac kase na chlodzenie pamieci, podczas gdy podobe Geforcy byle niemal w calosci zakryte chlodzeniem(5800/5900/6800) i od razu gotowe do OC, bez dodatkowych kosztow. Na marginesie mysle ze ATi chciala pokazac jak to Radeony malo sie grzeja. Teraz na Radkach jest juz dobre chlodzenie i dobrze.

Teraz ATi przejmnie na chwile pozycje lidera dzieki swoim X1900, czy 7900 bedzie lepsz, zobaczymy. Nvidia juz dawno nie zawiodla, nie zawiedzie i teraz :-P.

Ale czy jest sens inwestowac w te uklady, jesli sa tylko pomostem do G80 i R600?

Przynajmniej starsze karty potanieja.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogu dziekowac, ze są na tym forum osoby jak sulaco czy chemiczny_ali, bo gdyby nie oni, to by chyba zamknęli dział nvidia :-| czy wy musicie na siłe gadac, że to ati jest lepse i koniec? Te same gadki wkazdym temacie, wielkie halo. Wyluzujcie troche, bo naprawde nie ma sensu walic takimi tekstami jak w tej chwili (prawie) nic jeszcze nie wiadomo o g71. Ati ostatnio dała D, ale i tak kupiłem sobie gto, bo sie modował, teraz mam z powrotem mojego geforcea, ale tylko dlatego ze jest tani, w miare dobrze sioe kreci i da sie pograc.

 

Mylse ze g71 pokona r580, ale to sie jeszcze okaze, ati pospieszyło sie z wydaniem r580, po tym jak r520 odniosł klęske. Mam nadzieje, ze bedzie dostatecznie dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk o co Ci chodzi ???? napisalem ze dla mnie osobiscie pierwszym rewolucyjnym ukladem byl geforce DDR i tyle - pierwszym(Nie mowie juz o voodoo ktory to wszystko rozpoczal, czy uklad s3 virge ktory notabene raczej srednio nazwac akceleratorem 3d).

mialem GF3 i bylem srednio zadowolony, GF4 ti byl rewelacyjna karta szczegolnie model 4200. ale uwazam ze nastepny wielki przelom

po geforcie DDR byla wlasnie karta ati 9700. Co do radka 8500 tez ja mialem ale uwazam ze lepsza od niej byl gf 4ti (rywalizowaly miedzy soba) Tyle na temat. Co sie bulwersujesz ??? :blink: Mam takie zdanie i chyba mam do tego prawo. Ty masz inne ok, twoj problem :lol2:

 

 

kszonek: ati nie pospieszylo sie z wydaniem r580 tylko opoznilo wydanie r520, ale pewnie tego nie wiesz....

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk o co Ci chodzi ???? napisalem ze dla mnie osobiscie pierwszym rewolucyjnym ukladem byl geforce DDR i tyle - pierwszym(Nie mowie juz o voodoo ktory to wszystko rozpoczal, czy uklad s3 virge ktory notabene raczej srednio nazwac akceleratorem 3d).

mialem GF3 i bylem srednio zadowolony, GF4 ti byl rewelacyjna karta szczegolnie model 4200. ale uwazam ze nastepny wielki przelom

po geforcie DDR byla wlasnie karta ati 9700. Co do radka 8500 tez ja mialem ale uwazam ze lepsza od niej byl gf 4ti (rywalizowaly miedzy soba) Tyle na temat. Co sie bulwersujesz ??? :blink: Mam takie zdanie i chyba mam do tego prawo. Ty masz inne ok, twoj problem :lol2:

kszonek: ati nie pospieszylo sie z wydaniem r580 tylko opoznilo wydanie r520, ale pewnie tego nie wiesz....

 

sorry ale to chyba 3Ti wprowadzilo PS prawda?? patrzac z perpektywy czasu nie byla to rewolucja?? :blink: :blink: :blink:

 

a jaki przełom miałes w 9700pro co?? no jaki?? bo ja zadnego nie pamietam..wysoka wydajnosc ok, ale zeby to nazywac przełomem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale to chyba 3Ti wprowadzilo PS prawda?? patrzac z perpektywy czasu nie byla to rewolucja?? :blink: :blink: :blink:

 

a jaki przełom miałes w 9700pro co?? no jaki?? bo ja zadnego nie pamietam..wysoka wydajnosc ok, ale zeby to nazywac przełomem??

chyba chodzi o to że ATI wtedy zacząło "karty graficzne" wydawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Ti - no jezeli tak na to patrzac, to zgodze sie z Toba byla to pewna rewolucja.

ale dalej twierdze ze pierwszym rewolucyjnym ukladm byl GEFORCE DDR (sczegolnie creativ wypuscil fajny model - chyba annihilator)

 

a co do 9700 to byl to pierwszy uklad którego konstrukcja bloku geometrycznego umożliwia kompletne przetworzenie wierzchołka lub trójkąta w pojedynczym cyklu zegarowym. I jezeli dobrze pamietam to byl pierwszym ukladem w pelni zgodnym z DX9.0

Jako pierwszy R300 potrafi tez przetworzyć 16 tekstur w jednym cyklu zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz z jakiej serii jest twój gpu( nie jest ważne kiedy kupiłeś ) moim zdaniem teraz ati robi większą selekcje i dlatego xl-ki gożej się kręcą ,

Nie na temat, ale muszę. Karta x1800xt to naprawdę dobra karta i warta swojej ceny, xl niestety średnia i okrojona o http://img97.imageshack.us/img97/9287/217454nt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...