Skocz do zawartości
mastermind-pl

G71 Kontra R580, Czyli Czym Zaskoczą Nas Najnowsze Karty.

Rekomendowane odpowiedzi

I co stego że wyjda te karty skoro coraz mniej gier wychodzi na PC.

Ajak wychodzaą to są tak niedopracowane ( NFS MW) , że sie nie da w nie grać a wogóle nie wykorzystują nawet

połowy możliwosci chodzby takiego GF 6800.

Gdyby nie drogie gry na Xboxa 360 to kupił bym konsole i wiecej nie dokładał do pieca bo to nie ma sensu.

Trudno taką bzdurę pozostawić bez komentarza.

 

Po 1sze. NFSMW wygląda i działa gorzej na x360 niż np. u Sulaco (tak mniemam ;) ), bądź u mnie. Piszę o porównaniu TV lcd hd ready vs. 1280/AAx6/Afx16. Oprócz jakości obrazu także i ilość klatek jest wyższa na pc.

 

Po 2gie. Odchodzące do lamusa konsole (ps2, x-box) mogą "pochwalić się" na dzień dzisiejszy zdecydowanie mniejszą liczbą premier niż pc.

 

Po 3cie. Na pc nigdy nie zabraknie nowych, dobrych tytułów, bo to właśnie komputer, a nie konsole, jest najbardziej zaawansowaną technologicznie platformą pod gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jednak jesli to nie byłoby to, to wydaje mi się ze conajmniej 50mln dodatkowych tranzystorów ATI musiało być dołożyć....

niestety, ale po pierwszych fotkach widac, ze jednak dowalili "troche" tranzystorow. i nie tylko ...troche szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno taką bzdurę pozostawić bez komentarza.

 

Po 1sze. NFSMW wygląda i działa gorzej na x360 niż np. u Sulaco (tak mniemam ;) ), bądź u mnie. Piszę o porównaniu TV lcd hd ready vs. 1280/AAx6/Afx16. Oprócz jakości obrazu także i ilość klatek jest wyższa na pc.

 

Po 2gie. Odchodzące do lamusa konsole (ps2, x-box) mogą "pochwalić się" na dzień dzisiejszy zdecydowanie mniejszą liczbą premier niż pc.

 

Po 3cie. Na pc nigdy nie zabraknie nowych, dobrych tytułów, bo to właśnie komputer, a nie konsole, jest najbardziej zaawansowaną technologicznie platformą pod gry.

racja, na pc zawsze wychodzi i będzie wychodzić węcej gier i pewnie dlatego niektóre tytuły wychodzą tylko na konsole żeby się schamić na użytkowników pc i zachęcić do kupna pudła (konsoli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3cie. Na pc nigdy nie zabraknie nowych, dobrych tytułów, bo to właśnie komputer, a nie konsole, jest najbardziej zaawansowaną technologicznie platformą pod gry.

Dokładnie tak jak mówisz. To komputery wyznaczają nowe standardy i to przez nie jest wyścig technologiczny. I nie mówię tu tylko o pecetach ale i o innych bardzo zaawansowanych superkomputerach z których przenosi się dalej opracowane technologie. Gdyby tak nie było to dawno zatrzymalibyśmy się na pentium 100 i nikt komputerów by nie wymieniał co za tym idzie rozwój IT strasznie by zwolnił no i nie przynosiłby takich zysków! ;) Komputery zmienia się dla coraz bardziej zaawansowanych gier a nie dla office 2003 czy Gadu Gadu bo to nawet telefon komórkowy już potrafi! :) Wiec gier na peceta nigdy nie zabraknie! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, ostatnio wychodzą same 'shaderówki'

W archiwum? O ile wiem arch jest z roku na rok a nie z przed 3miech.

ale chodziłi mi że na tweaku, w newsach a nie na forum, zobacz archiwum z listopada, października, było tam opisane zresztą jeszcze więcej wyczynów oc man'ów :)

 

dołanczam screeny

post-123844-1135785674_thumb.jpg post-123844-1135785691_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie NV swoim G71 i tak wyjzdie na swoje.

ATi 'miazdzy :-P ' Nvidie swoimi rewolucyjnymi produktami od serii X800 i jakos mu to nie wychodzi.

Propo relacji X1800XT i 7800GTX, standardowo taktowany GTX 430/1200Mhz minimalnie odstaje od X800XT taktowanego 625/1600Mhz!!, a GTX512MB 550Mhz bez problemu zostawia w tyle Radka(a dalej jest wykonany w 0.11).

Czyli po przerzuceniu sie w 0.9 taktowanie jeszcze wzrosnie nawet z tymi 32-pixelshader do min. 600Mhz.

A propo zawrotnej ilosci PS w R580, niech ma te 48, tylko ze te w Gf sa znacznie wydajniejsze(poruszone wyzej) niz w Radeonie to i tak wyjzdie ze Geforce bedzie wydajniejszy w PixelShaderze, czyli tez w nowych grach.

To tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale napisałem wyraźnie do czego porównywałem jakość generowanego obrazu- do x360 z lcd hd ready. Na x360 grałem w NFSMW i PGR3.

 

Dodatkowo PSTwo posiadam od dnia jej premiery, na TV w domu też nie narzekam, i trzeba mieć nieliche problemy ze wzrokiem, by porównać jakość grafiki generowanej przez aktualne hi-endowe pc z konsolami.

 

Rozumiem, że ty również masz możliwoś gry na x360 oraz na szybkim pc, bo przecież nie pisałbyś w oparciu o screeny z google.com?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy macie konsole czy piszecie to tak tylko z przekonania?Pc wysiada przy konsoli (fpp i rts sa lepsze na pc)reszta moze sie schowac zagrajcie w GT4 na duzym tv z podlaczona kierownica to zmienicie zdanie <_< Nie wspominajac bijatyk tekken virtua itd wszystko jest wczesniej niz na pc np gta

Nie wiem jak Ty, ale mnie takie denne gierki jak teken po prostu nie interesują. Dla mnie gra( nazwijmy ją 'wideo') ma choćby w małym stopniu kształcić, czy rozwijać pewne możliwości. Czy wg Ciebie nadupcanie palcami po padzie podczas gdy w tekena rozwija jakiekolwiek umiejętności? No chyba że stawiasz sobie za cel dobry refleks na kciuku. Tylko po kiego wała Ci on :lol:

Czemu się tak uparłeś na FPP i RTSy? imo rajdówki też są more advanced. Spójrz chociaż na RBR. Pokaż mi tak trudną i zaawansowaną konfiguracyjnie grę na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nv lepsze od ati tak samo jak intel jest lepszy od amd w grach!! zapomnialem dodać " ":) kto ma amd sem wie

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty, ale mnie takie denne gierki jak teken po prostu nie interesują. Dla mnie gra( nazwijmy ją 'wideo') ma choćby w małym stopniu kształcić, czy rozwijać pewne możliwości. Czy wg Ciebie nadupcanie palcami po padzie podczas gdy w tekena rozwija jakiekolwiek umiejętności? No chyba że stawiasz sobie za cel dobry refleks na kciuku. Tylko po kiego wała Ci on

Czemu się tak uparłeś na FPP i RTSy? imo rajdówki też są more advanced. Spójrz chociaż na RBR. Pokaż mi tak trudną i zaawansowaną konfiguracyjnie grę na konsole.

Powiedz braciak o co chodzi przepisales wypowiedz DaRoN'a i nie dodales nic od siebie :blink:

 

Skonczcie w koncu gadki co lepsze konsola czy piec i to i to ma swoje dobre strony ale nie o tym traktuje ten temat B) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ braciak ..wez sie troszke popukaj :angry: to jest temat o GRAFACH nvidii i ati a ty tu trollujesz o jakichs konsolach :angry: :angry:

 

boze jednak konsolowcy to naprawde maja we łbie sieczke :? co chcesz udowodnic?? wyzszosc konsoli nad PC?? sam mam PS2 ale nie obnosze sie z tym na lewo i prawo i nie uwazam kompa za cos gorszego..ehhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja zrobiła nam się tu mała wojna pc kontra konsola, a ma być wojna R580 kontra G71, na tweaku w newsach pojawiły się zdjęcia kary opartej o R580 i porównanie 20-stki z 80-tką, wyglądają niemal identycznie, a w dokładniejszch informacjach o karcie można się doczytaż że układ będzie podobno pracować na 650 mhz a pamięci na 1,55ghz, jak dla mnie troche mało, spodziewałem się czegoś na poziomie 700/1800, ale to tylko pierwsze wycieki więc może są pomylone, oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nv nie wieze ati jakos bardziej do mnie pszemawia pamietaće czasy radka 8500?? albo rodzinki 9500 i 9700? Nv im wtedy podskoczyla?? a wszystkie podmiany schaderow w sterownikach pszez nv to po co to byłojak tak mozna robic ja NV nie kumam jak grafika to moim zdaniem ati. a pamieta ktoś gf 5800 porażka ati miało taką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja zrobiła nam się tu mała wojna pc kontra konsola, a ma być wojna R580 kontra G71, na tweaku w newsach pojawiły się zdjęcia kary opartej o R580 i porównanie 20-stki z 80-tką, wyglądają niemal identycznie, a w dokładniejszch informacjach o karcie można się doczytaż że układ będzie podobno pracować na 650 mhz a pamięci na 1,55ghz, jak dla mnie troche mało, spodziewałem się czegoś na poziomie 700/1800, ale to tylko pierwsze wycieki więc może są pomylone, oby...

Ale ma 4 razy więcej jednostek shender...

 

Nie wypowiem się która karta jest lepsz, bo nie mam danych na temat G71...

 

A co do konsol, to uważam że są tańsze w utrzymaniu(kupujesz raz, a peceta modernizujesz) i mają fajniejsze gry. To PC napędziło rozwój grafiki, ale teraz nastaje czas konsol - sam planuje kupno X360, albo revolution :-P

Może i pecety za dwa lata będąmiały większą moc obliczeniową, ale gry będą wychodziły podobne ( jak nie słabsze), a cena jak wiadomo...

Jedyny minus konsol leży w cenie gier :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na początku był Komp

2. Komputery wyznaczają trendy technologiczne.

3. Każdą grę opracowuje się na komputerze

4. Wiele gier na PC rozwija umysł (zwłaszcza gry strategiczne)

5. Komputer służy do wielu rzeczy: grafika, muzyka, filmy, internet, biuro...

6. Każdy "pececiarz" zagra na konsoli, ale nie każdy "konsolowiec" pojmie PC.

 

Konsola to gałąź technologii komputerowej. Urządzenie stworzone

wyłącznie dla rozrywki. I w istocie spełnia swoje zadanie. Jednak

rozpatrujac to z naszego punktu widzenia, grafika na komputerze jest...

MUSI być lepsza. Każdą grę tworzy się na komputerze. Jak narazie

ludzkosc nie wymyśliła mądrzejszej maszyny. I tak już pozostanie.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie chodzilo o ps to wojek Bill by nie pchal sie z 48 do xboxa Ati prawdopodobnie bedzie miala najszybsza karte w dx 9 jak i w jego nastepcy

kasa rooleesss DE bill pomoze :D

Edytowane przez x-men

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nv nie wieze ati jakos bardziej do mnie pszemawia pamietaće czasy radka 8500?? albo rodzinki 9500 i 9700? Nv im wtedy podskoczyla?? a wszystkie podmiany schaderow w sterownikach pszez nv to po co to byłojak tak mozna robic ja NV nie kumam jak grafika to moim zdaniem ati. a pamieta ktoś gf 5800 porażka ati miało taką ?

Tak ale czasy Radkow 8500, 9500/9700 i 9800 sie skonczyly!

Teraz sa czsy serii 6/7 nVidii i X800/X1800 Ati

Teraz jest tak ze jak Nvidia cos wyda to ATi wypuszcza z opuznieniem jakas karte zeby jej dorownac.

Dopiero swoim X1800 (X800 zawiodlo) dogonilo technicznie nVidie, tylko ze NV juz teraz ma 7800GTX512MB ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury zostawia w tyle najnowsze dziecko Ati(X1800) :-P Mimo swojej 'przestarzalej :lol2: ' architektory 0.11 mikrona i w ogole te staroswieckie potoki.

7800 daje rade. G71 nie zawiedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodziłi mi że na tweaku, w newsach a nie na forum, zobacz archiwum z listopada, października, było tam opisane zresztą jeszcze więcej wyczynów oc man'ów :)

 

dołanczam screeny

post-123844-1135785674_thumb.jpg post-123844-1135785691_thumb.jpg

 

 

I co w tym takiego ? Wtedy jeszcze 7800GTX 512 nie bylo. Na 512 na powietrzu widzialem lepsze taktowania. Koles na AC z taka smieszna trubina przekroczyl 2 Ghz na pamieciach bez problemu. Na XS jest topic o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale czasy Radkow 8500, 9500/9700 i 9800 sie skonczyly!

Teraz sa czsy serii 6/7 nVidii i X800/X1800 Ati

Teraz jest tak ze jak Nvidia cos wyda to ATi wypuszcza z opuznieniem jakas karte zeby jej dorownac.

Dopiero swoim X1800 (X800 zawiodlo) dogonilo technicznie nVidie, tylko ze NV juz teraz ma 7800GTX512MB ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury zostawia w tyle najnowsze dziecko Ati(X1800) :-P Mimo swojej 'przestarzalej :lol2: ' architektory 0.11 mikrona i w ogole te staroswieckie potoki.

7800 daje rade. G71 nie zawiedzie :)

z tego co wiem to 0.11mikrona i 0.9 mikrona wnosi tylko zmniejszenie pobieranej energii i mnieszy kawalek krzemu przy tej samej ilosci tranzystorow. a 0.11 i 0.9mikrona nie ma do rzeczy czy ps ati jest lepszy od ps nv a tak wogle t o jusz w gf i6 i 7 są ropy anie tmu mam reacje

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to 0.11mikrona i 0.9 mikrona wnosi tylko zmniejszenie pobieranej energii i mnieszy kawalek krzemu przy tej samej ilosci tranzystorow. a 0.11 i 0.9mikrona nie ma do rzeczy czy ps ati jest lepszy od ps nv a tak wogle t o jusz w gf i6 i 7 są ropy anie tmu mam reacje

??

Tak ale 0.9mikro takze pozwala zwienkzsyc zegary.

Dzieki temu ATi podnioslo taktowanie w swoim X1800 w porownaniu do X800 wykonanego w 0.13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie ps u ati jest i tak wydajniejsze.. zobacz porownanie x1600 i 6800 pamietaj ze x 1600 ma 4 rop i porownojąc do 6800 calkiem kiepsko nie wypada w grze ktora kozysta z ps. Atimoze zostala zaskoczona przez nv al;e w styczniu nowy uklad moim zdaniem ma jeszcze asy w rekawie. moze lekko przysneło ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie chodzilo o ps to wojek Bill by nie pchal sie z 48 do xboxa Ati prawdopodobnie bedzie miala najszybsza karte w dx 9 jak i w jego nastepcy

kasa rooleesss DE bill pomoze :D

Dawno już nie przeczytałem równie durnego komentarza...

Nie ma jak jednego z najbogatszych ludzi na świecie, załozyciela potengi informatycznej i technologicznej nazywać "DE bill"...

Zazdrość czy głupota ?

 

A co do ATI i NV to ATI na pewno zaskoczy nas ceną na początku :]

Z moimch tajnych tajemnych źródeł wynika że R580 ma kosztować nawet do 700-800$ netto w zależności od modelu

Najmocniejsza będzie na pewno wersja XTX i powiem jeszcze że niektórzy producenci znają już daty premiery rynkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w tym takiego ? Wtedy jeszcze 7800GTX 512 nie bylo. Na 512 na powietrzu widzialem lepsze taktowania. Koles na AC z taka smieszna trubina przekroczyl 2 Ghz na pamieciach bez problemu. Na XS jest topic o tym.

Ale i co z tego? Wynik pamiąci nie zależy od GPU, tylko od zastosowanych pamięci...

Byś lepiej podał wynik w marku2005

 

A tak wogule 7800GTX512 to BARDZO limitowana seria... i nieziemsko droga. Ile osób w polsce ma tę karte? 10? 5?

Jej kupno jest w praktyce niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogule 7800GTX512 to BARDZO limitowana seria... i nieziemsko droga. Ile osób w polsce ma tę karte? 10? 5?

Jej kupno jest w praktyce niemożliwe.

Moim zdaniem NV wypusciła GF7800GTX 512 tylko dlatego żeby utrzymac korone wydajności do czasu premiery G71....Myśle że dostępnośc tej karty już nie będzie większa bowiem jej miejsce zajmie nieco tańsza w produkcji (mniejszy wymiar technologiczny...) dużo wydajniejsza karta czyli wspomniany G71....

 

PS. Zresztą juz gdzieś było o tym ze NV zaprzestanie całkowicie produkcji GF780GTX 512 w Lutym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem odpowiedz ati na gf 7800 to bedzie ati x1900

poniewaz ati pszysneło troszki

czasy gf3 to radek 8500

gf4ti radki 9500 i 9700

gf5x00 radki9800

gf6x00 radki x800

ile z tych starć przegrało ati ??

pamietajmy ze x1800 dopiero wchodzi na rynek a jusz w styczniu ati daje nam x1900:)

moim zdaniem nowe dzicko ati bedzie naprawde mocne i chyba g71 nie da rady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nowe dzicko ati bedzie naprawde mocne i chyba g71 nie da rady..

Choć wydaje mi się że sytuacja taka się już raczej nie powtórzy ale o r520 też zaczęsto opowiadac już legendy i to że ma zmieść G70 wydajnością...Co z tego wyszło wszyscy wiemy....

 

Pozatym o G71 nie wiemy za wiele oprócz tego że będzie miała 32 potoki tak że nie widze powodu dlaczego G71 miałby nie dać rady r580....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem odpowiedz ati na gf 7800 to bedzie ati x1900

poniewaz ati pszysneło troszki

czasy gf3 to radek 8500

gf4ti radki 9500 i 9700

gf5x00 radki9800

gf6x00 radki x800

ile z tych starć przegrało ati ??

pamietajmy ze x1800 dopiero wchodzi na rynek a jusz w styczniu ati daje nam x1900:)

moim zdaniem nowe dzicko ati bedzie naprawde mocne i chyba g71 nie da rady..

Przegralo ATi

gf6x00 radki x800

i jeszcze 7800 vs. X1800 po wydaniu GTX 512MB

juz 2 generacje daly rade to czemu i nie 3 :-P

A pozatym ATi od poczatku to noga w OpenGL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki nv WYgryWa w grach itp z logiem NV...

a jak to bedzie naprawde może to bedzie niespodzianka starcie g71 i r580 bedzie bardzo ciekawe tylko co bedzie jeżeli jedna z firm np nv wypusci do premiery ati np g81 albo ati wypusci r600?? to co bedzie odpowiedzią na co ktory chip na ktory??

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...