Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat mam kase na x-fi platinum i wiem że kupuję najlepszą DOMOWĄ dźwiękówke na rynku :) wybierając sprzęt kompowy oglądam mnóstwo testów, porówniań, zestawień i wybieram wg. Jakości a nie Cena/jakość... tak już ze mną jest na niektórych częściach oszczędzam bardzo a na niektórych wogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co teraz placic za potencjal, skoro mozna kupic X-Fi w momencie, gdy bedzie on rzeczywiscie wykorzystywany, placac 2/3 tego co w tej chwili?

 

A2 OEM ma wszystkie zlacza - wiem, bo sam korzystam z Optical In na sledziu za 10zl z Allegro podpietym do zlacza od przedniego panelu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa że coś jest "the best" tz że wcale nie musi być "the best" tylko że ten człowiek tak uważa... :wink:

Jak czytam testy x-fi zastanawiają mnie zawsze minusy w podsumowaniu...

To co mnie najbardziej rozbawiło to że w którymś teście znalazłem jako minus słabe wyposażenie... :unsure:

ale już zapomnieli dopisać że zawala PCI że trzeba zmieniać jakieś głupie profile... :-| ja zresztą w innych testach...

Ale nietopyrz faktycznie mnie przekonałeś jakoś przeżyję te 450zł ale za to będę mógł sobie w domu odpalić AMATORSKIE radio !! Co za fascynujące możliwości nam daje x-fi !! Konstruktorzy tej karty pomyśleli o wszystkim...

A ja głupi wątpiłem... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj to pytanie tym wszystkim ludziom którzy kupują karty graficzne za ok. 3000 zł :) ich potencjał też nie będzie wykorzystany w najbliższych 6 miesiącach albo i dłużej a przecież można kupić taką samą kartę za 1000 zł tylko że za rok czasu a wtedy już ona Ci wystarczy na następne 6 miesięcy i po co wywalać 1000 zł skoro za pół roku już nie zagrasz w najnowszą grę i znowu czekanie aż stanieją następne modele kosztujhące 3000 zł i tak w kółko do usranej... :) morał taki --- kogo stać ten jest na czasie i szaleje na najnowszym sprzęcie... tylko skąd kasę brać :( ja miecha temu kupiłem wypas kartę (za 650) Hercules 3D Prophet Radeon 9800 XT za którą koleś w połowie roku 2004 dał blisko 2400zł... jak ją odbierałem pokazał mi co teraz sobie kupił to mi ręce opadły X1800XT 512MB to jest dopiero maniak nie ? :D Przepraszam za offtpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, smagal, ten problem to tak naprawde najwieksza bolaczka pecetow od czasow, kiedy weszlo 3DFx, a gry zaczely byc powaznym biznesem, a nie hobby garstki fanatykow...

 

Do postu Bartka-83 dodalbym jeszcze jakze istotna w zastosowaniach pseudo-profesjonalnych ceche X-Fi, a mianowicie mozliwosc nagrywania naraz tylko z jednego zrodla analogowego. Zaiste, profesjonalizm pelna geba :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Bartek. Creative strasznie wali w chu**. Jak w ogóle tak można? Niby ta sama nazwa karty (np.SB live!) a okazuje sie, że pierwsze modele były lepsze. Z x-fi pewnie będzie to samo. Następnym cudownym pomysłem firmy jest wypuszczanie kart audigy na płytach SB Live!. I jak ma się połapać w tym maglu zwykły szary klient?!

 

Teraz po paru godzinach wertowania stron www zastnawiam sie co wybrać a2 oem czy ZS. Jak ZS to jaki?

 

Ktoś powinien napisać porządne kompedium wiedzy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 ZS :

 

1. Audigy 2 ZS

2. Audigy 2 ZS Gamer (u nas chyba niedostępny)

3. Audigy 2 ZS Platinum

4. Audigy 2 ZS Platinum Pro

5. Audigy 2 ZS Notebook

6. Audigy 2 ZS Video Editor

 

 

Wybór masz spory :-P

 

Tylko, że teraz w sklepach zostały tylko 6 i 5 bo reszty coś nie widuję... ZS to chyba najbardziej udany model z wszystkich Audigy1 i 2 jeśli się mylę to proszę mnie porpawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie to

 

 

Audigy2 Value i Live24 zostały okrojone z wszelkich złączy, brakuje MIDI, Firewire, złącza do LiveDrive, nawet brak wejścia dla CD. Tylko jest dodatkowe złącze dla słuchawek i mikrofonu.

wiecie czy w xfi jest możliwość podpięcia dodatkowego śledzia ze złączem dla słuchawek.

bo zaczyna mnie już denerwować to przekładanie wtyczki od głośników i słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko do uzytkownikow tej karty. Mianowicie....zlacze mikrofonu i wejscia liniowego jest -ze tak to nazwe- zmixowane w jedno wejscie. Pytanie tyczy sie tego: czy jest mozliwosc podlaczenia jakims rozdzielaczem "jack" jednoczesnie mikrofonu oraz instrumentu (w moim przypadku gitary :D ) pod to wejscie i jednoczesnie grac na gitarze przez kompa oraz rozmawiac przez skypa?? Czy jest to do osiagniecia na tej karcie?

 

Cos szukam po necie i nie moge nigdzie takiej informacji znalezc...

W tej chwili posiadam SB Live 5.1 i jak rozmawiam na skypie to niekiedy jednoczesnie przedstawiam patenty na "zywca" kumplowi :).... nie wiem czy jest to mozliwe na SB X-Fi.

Bardzo prosze o info.

 

Z gory dzieki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany w 99% procentach że tak się nie da :( dlatego kupuję wersję platinum z panelem :) bo zwykła xtreme music jest baardzo okrojona z we/wy w porównaniu nawet z Live! :( creative w ten sposób pojechał ostro z klientami zmuszając do kupna droższej o prawie 300 zł wersji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany w 99% procentach że tak się nie da :(

 

:blink: o shit...jesli to co mowisz jest prawdą no to niezle Creative zaszalal. Karta w takiej cenie bez prawie ze podstawowych mozliwosci :mur: Qrde....prawie 7 stow na wersje z panelem...hmm...to nie wiem czy sie skusze na takie cos :mad:

 

Jesli ktos ma inne doswiadczenia co do tego podlaczenia to prosze o info.

 

Dzieki

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie rozszerzenia mozliwosci wejscia/wyjscia cyfry na extreme music, to na forum creative(lub gdzie indziej, nie pamietam) wyczytałem, że mozna jakieś rozszerzenie dokupic...nie pamietam ceny, ale cos kojarze 30$, wiec raczej gra nie warta świeczki(chyba ze gdzies sie taniej dorwie)

 

dobrym pomysłem byłoby uzywanie panela z a2/4 do x-fi music, chyba ktos to testował i działa.

 

ale - nie jestem niczego pewien, to było jak szukałem info o tych kartach przed pedjeciem decyzji zakupu.

 

polecam oficjalne forum creativa - tam jest kupa informacj nt tych kart, o ich zaletach, wqr.... bugach, wadach etc

 

ja - mimo ze wiem ze przepłaciłem, ze to powinno kosztować ze 300-400zł mniej - jestem zadowolony z tej karty

 

a stery uzywam najnowsze. wczesniej miałem live, potem a1 jeżdzące na sterach od a2 i 4.

 

karte kupiłem własciwie tylko i wyłącznie dla 3d, pozycjonowania. w koncu zdjeli patenty aureala i senasury z półki

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xtreme music jak chcesz podłączyć słuchawki musisz wyjąć kabel z wyjścia dla pary gł. przednich i wtedy podlączyć słuchawki, chyba że masz kartę podłączoną do zew. ampa to wtedy sobie słuchawki do ampa wtykasz i po kłopocie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie to

wiecie czy w xfi jest możliwość podpięcia dodatkowego śledzia ze złączem dla słuchawek.

bo zaczyna mnie już denerwować to przekładanie wtyczki od głośników i słuchawek.

Tez mnie to wpienialo maksymalnie, kupilem rozgaleznik i tak jade metoda chalupnicza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie :) czy u was też po podgłoszeniu powyżej 60% strasznie obcina bass (praktycznie go nie ma) ?? Przez to jestem ograniczony tylko do 60% :( co prawda podgłaszam ampem ale muszę go wysilać :( a tak poza tym to mam kłopot z dostrojeniem tego wszystkiego :( na tym całym CMSS-3D dźwięk jest strasznie przytłumiony ale bez tego bas jest lipny... może to wina mp-trójek ? powalcze z tym :) Powiedzcie jak u was jest poustawiane (mixer, bas itd.)

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to wpienialo maksymalnie, kupilem rozgaleznik i tak jade metoda chalupnicza :-)

 

widze ze znasz mój ból :-|

z tym to jest naprawdę lipa :mad:

mam w głośnikach gniazdo jack na słuchaweczki tylko że moje słuchawki posiadają dużego jacka ;(

z słuchawkami dostałem przejściówkę na małego jacka tylko że ona jest za gruba i się nie mieści w pilocie na uwięzi :mad:

szukałem po wiosce w sklepach z elektroniką i nie mają nigdzie innego rodzaju (wszystkie są za duże) przejściówki :(. Normalnie lol

 

smagal

 

nie obina wsio jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ściągnąłem stery najnowsze i z basem pow. 60% jest już ok :)

 

2. Ten CMSS-3D miał ładnie rozłożyć stereo no i rokłada tylko że dźwięk przez to staje się baaardzo przytłumiony zupełnie jakby nałożony był jakiś efekt na to... <_< ogólnie

 

3. KTO SŁUCHA ROCK/METAL NA X-FI ?? czy u was też gitary(przester) grają przytłumione ?? i stopa perk. to tępe walenie ?? a jeśli chodzi o szybką prace na dwie stopy to wtedy już wogóle wszysto się zlewa... :( jedyne co dobre to basówka i talerze perk. Jeśli chodzi o stopę (centralkę) to zawsze było tak że w satelitkach było słychać samo "pacnięcie" w bęben a w subie bas i to był ładny efekt takie zgranie... a tu tylko tępe walnięcia :(

 

4. W trybie music creation nie można włączyć subwoofera :mur: i wszystkie częstotliwości lecą na satelity :( (nie można włączyć "bass redirection" w THX console a bez tego sub mi wogóle nie gra)

 

No i ma ktoś jakieś pomysły ? jakieś własne doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że na kartach typu Audigy trzeba dość głęboko wejść w ustawienia, aby tak naprawdę wyłączyć wszystkie efekty (głównie chorus i reverb) - pogrzeb wszędzie w poszukiwaniu suwaków tego typu i wszystkie daj na null. Jestem maniak audio dążący zawsze do maksymalnej "wierności" dźwięku a panowie z creative domyślnie uszczęśliwiają tylko masy - które lubią wzmocniony masik, lekkie echo i inne takie które można osiągnąć przy użyciu delikatnego chorus i reverb - kosztem oczywiście realnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nie chcę wyłączać CMSS-3D (a to on taki dziwny efekt daje) ani crystalizera. Myślisz że nie wyłączając tych dwóch opcji można się pozbyć tych dziwnych efektów... ?? Bawiłem się dzisiaj tylko mixerem i jak idealnie ustawiłem na jednym albumie (mp3) to znowu puszczając inny znowu trzeba się suwakami bawić :( później koszmar na teledyskach i koncertach, aha odkryłem że w "creation mode" nawet jak mam ustawione gł. 5.1 grają mi tylko dwa przednie bez suba... Kurde teraz to już tylko chce znaleść te zafajdane efekty co siedzą w CMSS-3D !! Może ktoś się dogłębnie bawił tą kartą ?????? Liczę na waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ta karte od kilu miesiecy i bardzo sobie ja chwale. Ostatnio z ciekawosci urochomilem moja dzwiekowke z plyty An7 SoundStorm i CO? Wlaczam AoE3 zaczynam grac, dzwiek na poczatku wydawal sie normalny, ale pochwili zauwarzylem ze np. wybuchy brzmia jakosc sztucznie jakby nie bylo slychac pewnych czestotliwosci (slychac bylo znieksztalcenia, dzwiek byl bardziej plytki), przelaczam na X-fi i miodzio wszystko przmi lepiej, plus niesamowity dzwiek przestrzenny na sluchawkach w grach i filmach, do mp3 naprawde super Crystalizer daje duzo, ale dopiero jesli mp3 ma 198kb w gore, bo 128Kb potrafi znieksztalcac. Moze jak bede mial czas to porownam lepiej te karty ze soba, bo jak narazie to sa moje odczucia oparte na kilkunastominutowych testach(pierwsze wrazenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shiny_warrior

SImea kupilem

karte X-fi Xtreame music do tego glosniki I-BOX 5.1 SP-9100F (MANHATTAN)(chyba dobre jak na domowy zestaw 5.1 dalem za nie 650zl) kolega ma walsnie te glosniki i audigy 2 zs, u niego tez sie bawil zeby to sokonfigurowac, ale teraz mu elegnacko gra!!

Ja myslalem ze w polaczeniu X-fi i I-boxy myslalem ze mnie wepchnie w fotel z wrazenia a tu kicha :/

noramlnie zainstalowalem orginalne stery i zmienialem i wogole bass dudni jak by mialo go wyrwac z obudowy :/ od przednich gra glosniej center, tylnie powiny grac ciszej no ale tak jak u mnie graja to juz przesadaa :/ :mur: deczko sie wkur... zaistalowalem kx- ale nie iwedzialem ze nie obsugujee x-fi, i pozniej znowu orginale stery, w[ciach!]ia mnei to ma ktos moze jakiegos configa, ktos moze okielznal taki zestaw :D:P

bo kurcze nie po to wydalwalkem ponad 1100 zeta zeby nie oddczuc prawei zadnej roznicy z pprzesiadki na nowy sprzet , mam jeszcze zestaw na drugim kompie genius 5.1 HT na mint-cie 5.1 za 47zl juz graja lepiej :/ :|:|:|

narazie nie wiem czy zalowac zakupu czy nie poradzcie mi cos bo normalnie sie troche zalamalem :( :D:P

czkam na jakis infoo :P

pozdro MArcin

Edytowane przez shiny_warrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze znasz mój ból :-|

z tym to jest naprawdę lipa :mad:

mam w głośnikach gniazdo jack na słuchaweczki tylko że moje słuchawki posiadają dużego jacka ;(

z słuchawkami dostałem przejściówkę na małego jacka tylko że ona jest za gruba i się nie mieści w pilocie na uwięzi :mad:

szukałem po wiosce w sklepach z elektroniką i nie mają nigdzie innego rodzaju (wszystkie są za duże) przejściówki :(. Normalnie lol

Lipa jak grzmot... teraz zaluje, ze nie poczekalem pare tygodni i nie kupilem okazyjnie x-fi platinium :-) moglem miec w niezlej cenie... ale kupowac platinium tylko po to, zeby bez problemu korzystac ze sluchawek to paranoja.

Ciekawe czy panel od A2 bedzie pasowal do x-fi, wyglada bardzo podobnie :-) cos mi wyglada, ze inzynierownie z CL niz w nim poza napisem nie zmienili, a swego czasu mozna bylo na allegro kupic osobno panele do A2 - ktos z posiadaczy x-fi sprawdzal moze takie polaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to już sobie skonfigurowałem mixer do gier i do filmów no i mniej więcej do muzyki... mówię mniej więcej bo mam straszny rozrzut w jakości od 128/44 do 320/44 i jeszcze dochodzą inne czynniki i dlatego brzmią bardzo róznie :) jedyny problem jaki pozostaje to te nieszczęsne echo w trybie CMSS-3D Stereo Surround..przez to, niektóre dźwięki jak bębny i wokal słuchać jakby w oddali plus takie niewielkie echo, natomiast w filmach (divix) tego nie ma (przynajmniej ja nie słyszę).

 

A co do oprogramowania to w trybach game i entertainment aplikacja zawiesza się jak zapisuję własny preset w mixerze i na koniec komunikat windowsa że "program nie odpowiada". Zawiecha jest też w trybie audio creation gdy chę włączyć "Launch Effect Editor" przy którymś przycisku od efektów...

 

No i może ktoś mi wytłumaczy dlaczego w trybie audio creation w tym Monitorze mam tylko aktywne dwa kanały lewy i prawy i tak też grają... nawet sub nie gra :( dzieje się tak pomimo tego że mam gł. ustawione na 5.1, natomiast co ciekawe gdy ustawię Reverb przy Wave w "Multi-channel Wave" na maxa to nagle w monitorze uaktywniają sie pozostałe kanały oprócz suba... zupełnie nie mogę rozgryżc tego trybu :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Zakupiłem sobie X-Fi Platinium Edition i jestem z niej zadowolony,

choc głośników nie mam najlepszych bo Logitech X-530, jednak co do dzwięku w X-Fi oferuje najwyższy poziom. Jedynie do czego można sie przyczepic w X-fi to sterowniki nie sa do końca dopracowane czasami po przełączeniu z game na entariament nie zapamietuje ustawien 24 bit crystalizera lub 3Dmidi. Powiem szczerze ze najbardziej denerwują mnie wypowiedzi na forum ludzi którzy nie mieli nigdy wrękach X-Fi a juz twierdzą ze jest złe i wogóle to jeden wielki Shit. Ja będe ja polecał bo jest karta b.dobra choc niewątpliwie droga, oferuje bardzo dobry czysty i niepowtarzalny dzwięk w filmach, grach ewentualnie muzyce. Polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam!!

Edytowane przez maciekcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a moze tak na poczatek zainwestowac w dobry sprzet audio, a pozniej dokonywac ewentualnych modyfikacji karty dzwiekowej??? Jesli ktos jedzie na glosniczkach komputerowych to jakosc dzwieku tzw. wysokiej jakosci to raczej "efekt placebo " :D Ponadto jest wiele kart dzwiekowych, ktore oferuja bardzo dobra jakosc dzwieku i kosztuja o wiele mniej. Byc moze nie maja one zbyt wielu "wodotryskow, ale dla wiekszosci uzytkownikow zapewniaja wysoka jakosc dzwieku. Najwiekszym problemem kupujacych jest wpadanie w szpony marketingu, a pozniej w zbiorowe szalenstwo...skoro kumpel ma najlepsza karte - to dlaczego ja jej nie mam??? :D Czesto rowniez warto zainwestowac w modyfikacje kompa, a nie karty. Moje 2 grosze...

Edytowane przez sativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...