Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Heja!!

 

Pisze coś co jest bardzo przemyslane miałem GigaWorksy z Audigy 2 ZX Platinium Edition i wiem co te coś potrafi. Propo Panie Bartku czy ty słyszałeś jak gra X-Fi bo jakos bardzo w to powątpiewam. Jeśli niesłuchałes to najlepiej będzie jak nie będziesz zabierał głosu. Bo wiesz tyle co zjesz na temat Creativa dla ciebie to tylko Shit. A propo moich głosniczków to graja o niebo lepiej z X-Fi niż grały wcześniej i o to chodziło mi w zdaniu z cytatu.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem jej ale może mi pożyczysz to posłucham!?

Nigdzie nie napisałem że to SHIT zawsze mówiłem tylko że jest za droga !!

To jest karta do grania i tak należy ją traktować (jako takie multimedia).

Nigdy nie była i nie będzie kartą studyjną!

To jest karta do zestawów 5.1 czy 6.1 coś jak ty masz... i OK ale na bazie tych zestawów nie masz prawa oceniać jakości dźwięku.

Jak chcesz to żyj sobie w świecie gdzie twoje x-fi jest najlepszą kartą świata pod każdym względem, włącz sobie crystalizer delektując się najbardziej HI-ENDowym brzmieniem jakie ludzka myśl techniczna była wstanie kiedykolwiek spłodzić ale przynajmniej nie mąć ludziom w głowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem kupowanie karty za 450zł do głosników za 200zł? to głupota, będą grały prawie tak samo z sblive!, no chyba że macie świetne głosniki za ponad 1000zł to można sie skusić róznica będzie słyszalna :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie ...

jaka jest dlugosc tego AD_link cable miedzy panelem a karta w wersji platinum i fatality ?

na oko na fotach ma z 40cm .. :/ jak ma tyle to do biga mi nie siegnie :/

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najnizszy w budzie wloze napewno ...

ale DFI ma tylko 2 sloty na dole :D

a musze jeszcze ominac jakos gf-a, NB i ninje oraz zakrecic do panelu:)

 

od dna obudowy do najnizszego 5.25 mam 38cm ... wiec 50 powinno starczy .. ale 40 to slabo widze :/

tym bardziej ze ciasno mam na mobo

http://members.lycos.co.uk/chaosik//tweak/ninjya1.jpg

 

jutro bedzie karta .. wiec zobacze ... mam nadziej ze problem z nf4 mnie nie ruszy .. mam biosa 623 ... wiec w sumie najnowszy jaki wyszedl

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem kupowanie karty za 450zł do głosników za 200zł? to głupota, będą grały prawie tak samo z sblive!, no chyba że macie świetne głosniki za ponad 1000zł to można sie skusić róznica będzie słyszalna :blink:

popieram

 

Zwłaszcza że X-Fi nie ma tak dobrego hardware'owego skalowania częstotliwości próbkowania jak się można było spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanko ktore padalo juz x razy w tym temacie i niestety nikt nie potrafil odpowiedziec co brac audigy 4 czy audigy 2zs cena do 300zł ???????

 

pozdr :)

 

Gdybym JA kupował to wolałbym audigy 4- nie obcięty,nie z gorszymi przetwornikami -w przeciwnym wypadku Audigy 2ZS ( podobnie nie obcięty ).

 

ps. nie obcięty tzn. może być OEM ale karta ma być na dużej płytce drukowanej - wiesz co mam na myśli - nie coś takiego jak softwareowy audigy LE (lub ES - nie pamiętam dokładnie) który do wykonywania obliczeń przeznaczonych dla procesora audigy zatrudniał CPU główny komputera. Ponadto jeśli karta jest na jakiejś malutkiej , innej płytce (niż np. z wersji platinum) to zwykle można się spodziewać gorszych przetworników AC/CA.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie to chodzi o te karte AUDIGY 4 i jeszce jedno pytanko czy audigy 4 ustepuje pod wzgledem obslugiwanych funkcji audigy 2zs ?????\

 

pozdr :)

Audigy 4 jest pod każdym względem lepsze od 2 ZS ( mówię o wersjach , i tutaj fachowe określenie : nieszwarcowanych )

 

popatrz : Dołączona grafika

 

 

 

 

 

według mnie tak powinna wyglądać płytka audigy, ta mała z Twojego linku wygląda podejrzanie.

 

Powiem wprost - kup lepiej dobrego Audigy 2 ZS, bo do 300 PLN są Audigy 4 gorsze od wspomnianego A2ZS

 

Dokonałęm analizy kart.

 

Audigy 4 (szwarcowane-mała płytka) ma 106 db snr - czyli mniej od A2 ZS

Audigy 4 (pełne - duża płytka) ma 113 db snr

Audigy 2 ZS ma 108

 

więc się nie myliłem

 

źrudło: creative

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dotarł wlasnie do mnie moj X-FI platinium

tasiemka ma na oko z 50cm jednak . wiec ... Fiuuuuuu .. ulga

zobaczymy .. dzis montuje .. postaram sie zrobic fotorelacje ...

 

jeszcze pytanko ..

nie bedize jakis zgrzytów jak bede mial jednoczescie glos z DFI i X-FI? czy lepiej DFI wyłaczyć?

 

póki co jeszcze do 17tej w robocie

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz integrę !! Jakie masz głośniki ?? Mam lipe z oprogramowaniem od X-Fi :( wiesza się jak chcę zapisać własny preset w mixerze, karaoke player odpala się już zawieszony, nie mogę włączyć (postawić kropki) żadnego efektu eaxa (w Audio Console też) a w trybie "audio creation" nie mogę właczyć "Launch Efect Editor" przy żadnym z efektów bo też się zawiesza :( jeszcze jednym minusem "audio creation mode" jest to że grają tylko dwa przednie głośniki bez suba... czyli jak ktoś ma zestaw 5.1 to nie ma co marzyć o zabawie w tym trybie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz integrę !! Jakie masz głośniki ?? Mam lipe z oprogramowaniem od X-Fi :( wiesza się jak chcę zapisać własny preset w mixerze, karaoke player odpala się już zawieszony, nie mogę włączyć (postawić kropki) żadnego efektu eaxa (w Audio Console też) a w trybie "audio creation" nie mogę właczyć "Launch Efect Editor" przy żadnym z efektów bo też się zawiesza :( jeszcze jednym minusem "audio creation mode" jest to że grają tylko dwa przednie głośniki bez suba... czyli jak ktoś ma zestaw 5.1 to nie ma co marzyć o zabawie w tym trybie :(

glosniki i wzmak w podpisie ...

zobacze dzis jak z oprogramowaniem

ja uzywam 2.0 .. ewentualnie czasem 4.0 z kolega zapuscimy jego glosniki na tyl ...

ja chce miec porzadne 2.0 tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zadowloly wszystko "gra i buczy" :D .. jak to mowia ...

ladnie gra ...

za duzo tylko roznych gownianych softów .. musze wyczaic co instalowac a co nie .. :D

zadnych problemow z instalacja

lazila jednoczesnie z glosem z DFI ...

ale juz wylaczylem DFI :)

 

Audio Creation mode + moja gitarka = rulez :)

 

p.s: nie podlaczalem zasilania do karty i dziala ... to normalne? :o

 

update:

siakeis fotasy

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

tu widac ze wysoko bylo do panela :D ale zostal jeszcze zapas :D

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem x-fi (ta najtansza wersja) i jestem zadowolony, wczesniej jechalem na zintegrowanej, dzwiek jest super ta dynamika mnie zachwyca siedze i slucham 2 razy wiecej mp3 niz wczesniej, filmy to tez niezla zabawa (wczoraj ogladalem egzorcyzmy emili rose i naprawde dzwiek zrobil 2 razy ciekawszy film), a w grach to juz calkiem doom3 wreszcie chodzi bez przyciec wszystko pieknie i strasznie tak jak q4 i inne fpp zasze wiem z jakies strony dokladnie zbliza sie "cos" (moze mam takie wrazenia ale wydaje mi sie ze winda troche szybciej smiga np szybciej wychodzi z gier i jakos w explorerze tez), a slucham tego na sluchawkach albo na 2.1 zaraz ktos powie ze po co mi taka karta na sluchawki ale glos jest bez porownania. Nie to zebym reklamowal ale jak ktos lubi grac (troche szybciej i plynniej chodza) i posluchac muzy to polecam.

 

ps. wiadomo ta ocena jest subiektywna np wpada do mnie kumpel ktory jedzie na zintegrowanej i sluchawkach za 30 zl i mowi ze no moze mam troche lepszy dzwiek, no ale ja on ma cos ze sluchem bo mial wszesniej sluchawki takie za 10 zl graly bez basow szumialy i itp teraz zmienil (wreszcie pojawily sie basy i lepsze odwzorowanie dzwieku) a kolo nie slyszy roznicy i twierdzi ze niepotrzebnie wydal kase, ale to juz inna historia. Wiec to karta raczej dla ludzi ktorzy slysza roznice np miedzy slychawkami o dymanice 96dB a 100dB zrobilem jakis czas taka zamiane, teraz szukam jakis sluchawek o jeszcze wiekszej dynamice bo x-fi ma wieksza moze cos polecice.

 

 

//edit

pyknalem sie przy dB ;]

Edytowane przez eustachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Terrateca jak w podpisie,SB Audigy 2 ale słuchanie muzyki tylko na karcie którą zrobiłem na PCM2702 i słuchawkach Beyerdynamic DT880,pliki wave grają super.Brak zakłócen z kompa a to udręka dla uszu.A na x-fi dla kilku bajerów się nie skusze.

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalem sie ostatnio posiadaczem X-FI. Przez wiele lat nie uzywalem kart dzwiekowych i mialem podlaczone glosniki do zintegrowanych ac97. Powodem byly przykre wspomnienia z SB Player 1024, w ktorym sterowniki byly hmm srednie. Na poczatku grudnia kupilem okazyjnie audigy1 i bylem porazony roznica dzwieku. Postanowilem polechtac onanizm sprzetowy i kupic cos jeszcze lepszego. Glosniki to jakis juz chyba zapomniany model yamady (maja ze 2 lata, kosztowaly okolo 1600 wtedy) 25W na kanaly przednie, 35W na central i po 15 na tylne. Sub ma 70W. One byly bardziej do kina domowego niz do pc ale co tam.

 

Pierwsze wrazenie z X-FI Extreme Music.

Pudelko jest onanistyczne. Odpinane rzepy, ladnie wykonane. Po otworzeniu dolnej czesci hmm rozczarowanie troche. Karta, duza plachta, koperta duzo za cd. Nic specjalnego poza nalepka fajna:) Na moje wersji jest radiator maly na chipie. Nie wiedzialem tego na zdjeciach w internecie.

 

Karta wykonana jest porzadnie, po wlozeniu do komputera z plyta nforce4 bylem troche spiety, naczytalem sie o problemach i mialem wrazenie ze skoncze z bsodami. Nic takiego nie wydarzylo sie. Po dosc dlugiej instalacji sterownikow i restarcie zaczela grac. Odpalilem pare koncertow w DTS. Zauwazylem duzo wieksza dynamike dzwieku w porownaniu do audigy. Pozniej zabralem sie za pare filmow. Jako film testowy czesto uzywam black hawk down oraz we were soldiers. Dynamiczne sceny batalistyczne brzmia swietnie na X-fi. Dzwiek ma inna glebie, jest czysty, prawie jak na sensownym apmlitunerze. Podkreslam PRAWIE. Prawdopodobnie nie wiem jeszcze jak wszystko dobrze ustawic ale w innym pokoju amplituner + glosniki pascal 7, ktore sa mniejszej mocy niz yamada, gra troche jakby lepiej, naturalniej. Oczywiscie podlaczalem tez yamady pod amplituner sony (pare godzin pracy, obcinanie kabli bo tam banany itp.)

Stwierdzam ze filmy z X-fi graja odrobine gorzej niz z amplitunera ze sredniej polki, ktory dostaje dzwiek z dobrego dvd playera. Pewnei to subiektywne odczucie, ktore moze byc tez spowodowane wielkoscia pomieszczenia.

 

Moze troche o grach. Quake4 - gra nabiera nowego wymiary w ASIO i EAX 5.0HD. Nie wiem czy w poprzednich eaxach bylo plynne przejscie miedzy materialami itp ale tutaj to slychac. Latwiej sie gra. Wiecej dokuczaja sasiedzi;)

Sprawdzilem rowniez pare innych gier. Wszedzie dzwiek lepiej pozycjonowany niz na audigy.

 

Ogladam duzo seriali w divx. Bardzo duzo. Tutaj jest rowniez roznica sporawa. Glosy bohaterow sa bardziej wyrazne, i po wlaczenu cmss3D slychac fajniej zdecydowanie przeloty USS Enterprise czy tez aktywacje wrot.

 

MP3 raczej nie slucham ale w ramach testow sprawdzilem brzmienie paru OST. Gra prawie tak dobrze jak plyta cd przy wlaczonym crystalizerze. Nie mam odniesienia do innych kart bo nieuzywam mp3. Nie jestem fanem muzyki poza paroma koncertami mdvd.

 

Po paru dniach uwazam ze wydanie 450zetow oplacilo sie w moim przypadku dla dzwieku w serialach. W grach jest tez duzo lepiej ale gry na pc to 5 % czasu w moim przypadku.

 

Za minus uwazam przesadne rozbudowanie panelow sterujacych. Traci sie godziny na dobieranie ustawien i testowania dzwieku. Czasami jest to przyjemne czasami nie. Przelaczanie miedz trybami nie dokucza mi bo uzywam trybu rozrywki przez 99 % czasu.

 

Karte polecam kazdemu, kto lubi grzebac w ustawieniach i ma sensowne glosniki. U mojego znajomego na glosnikach creativa za pare setek nie ma zadnej roznicy miedzy audigy1 a X-fi. Roznica jest na sluchawkach ale o tym napisze moze jutro po wypozyczeniu dobrej klasy sluchawek.

Pozdrawia

Onanista Sprzetowy

Przemol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Przemol :) mam pare pytań do Ciebie... ja mam tą kartę podłączoną do ampa (analogowo do gier, divx i muzyki oraz cyfrowo do filmów/koncertów w DD/DTS) yamaha rx-v630, głośniki 5.1 jamo, używasz CMSS-3D Surround czy Xpand ?? czy nie denerwuje Cię to "rozmycie" dźwięku po włączeniu CMSS-3D ?? u mnie po włączniu, oczywiście jakoś rozbija stereo na 5.1 ale efektem ubocznym jest to że dźwięk słychać jakby z oddali i jest on przytłumiony :( gadałem ze wsparciem technicznym creativa i powiedzieli że nie jest to wina jakiegoś aktywnego efektu tylko po prostu CMSS-3D tak już ma... strasznie mnie to wpienia :mur: To "pogorszenie" dźwięku jest i w Surroun i w Xpand (CMSS-3D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Przemol :) mam pare pytań do Ciebie... ja mam tą kartę podłączoną do ampa (analogowo do gier, divx i muzyki oraz cyfrowo do filmów/koncertów w DD/DTS) yamaha rx-v630, głośniki 5.1 jamo, używasz CMSS-3D Surround czy Xpand ?? czy nie denerwuje Cię to "rozmycie" dźwięku po włączeniu CMSS-3D ?? u mnie po włączniu, oczywiście jakoś rozbija stereo na 5.1 ale efektem ubocznym jest to że dźwięk słychać jakby z oddali i jest on przytłumiony :( gadałem ze wsparciem technicznym creativa i powiedzieli że nie jest to wina jakiegoś aktywnego efektu tylko po prostu CMSS-3D tak już ma... strasznie mnie to wpienia :mur: To "pogorszenie" dźwięku jest i w Surroun i w Xpand (CMSS-3D)

U mnie to samo na phlipsach hp890 tez taki dziwek zamulony , wlaczam wtedy 4.1 i jest w miare ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smagal fakt zer CMSS-3D znieksztalca dzwiek, rozmywa itp. Slychac jakby z daleka. Pobaw sie panelem thx i odleglosciami glosnikow od sluchacza. Te parametry czynia cuda. Naprawde cuda. Zmierzylem dokladnie odeglosc i kąt i jest sporo lepiej. Co do sluchawek to wypowiem sie jak dobre jutro pozycze z zaprzyjaznionego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem X-Fi.

 

Wiem, żę zagadnienie to było już rozstrząsane w tym topicu. Ale chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź.

 

Chciałbym mieć możliwość podłączenia słuchawek (do skype) - bez odłączania głośników.

 

Czy da radę podłączyć zwykły panel z wyjściami audio i mic, jaki mam w chieftecu do karty X-fi? Obecnie korzystam z Soundstorma i przyzwyczaiłem się do tej wygodnej opcji podłączania słuchawek z przodu.

 

Czy ktos ewentualnie próbował z podłączeniem panela od Audigy 2 itp do X-Fi. Bo szkoda wywalać ponad 2 stówki na panel do X-Fi tylko dla wejscia słuchawkowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za radę (konsola THX) mam ogromną nadzieję że to chociaż trochę pomoże... jutro się pobawię :) dzięki wielkie, przywróciłeś mi nadzieję :) Pozdrawiam

Ja tam nic nie moge modyfikowac , dlaczego ?? :( Edytowane przez mik_druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...