Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dosc chwalenie karty. Dzisiaj mialem 5 bsod podczas ustawiania miksera itp. Dziwne ze nie mialem ich wczesniej.. nic nie instalowalem ani nie odinstalowalem. Jednak problem z bsod tez mnie dosiegnal. Niestety jest on nierozwiazywalny... pieprzone pecety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o radę.

Od kilku dni jestem posiadaczem SB X-Fi. Niestety jeszcze przez jakiś miesiąc muszę się męczyć na starych głośnikach Creativa 4.0. Po zainstalowaniu karty poustawiałem sobie wszystko jak należy - w THX console poustawiałem odległości od głośników i o 5dB zmniejszyłem poziom dźwięku na przednich. Wszystko gra bardzo ładnie ale dziś znalazłem w necie przykładowy plik AC3 i DTS do testowania głośników i zacząłem się nimi bawić. I tu pojawiły się problemy. Testy robiłem za pomocą wtyczki AC3 Filter do Winampa oraz Media Player Classic. Gdy mam w AC3 Filterze bądź MPC ustawione głośniki na 2/2 to w teście prawie w ogóle nie słychać głośników tylnych. Gdy przestawię na SPDIF to jest o wiele lepiej. Ze wszystkich głośników dźwięk o tym samym natężeniu ale nie wiem czemu jak ma grać niskotonowy to u mnie leci to z przedniego lewego. Zachęcony tą zmianą jakości natężenia dźwięku zacząłem sobie puszczać filmy z AC3. I tu niespodzianka. Tylne głośniki ledwo co się odzywają. Są praktycznie w ogóle nie słyszalne. Jak wracam do ustawienia 2/2 jest o niebo lepiej. I teraz pytanie jak to właściwie jest - czy przy ustawieniu 2/2 AC3 filter zwiększa poziom sygnału dla tylnych głośników czy może jak puszczam przez spdif to X-Fi dekoduje strumień poprawnie bo w danym filmie efekty tylne są dużo mniejsze? Nie znam się na tym za bardzo więc proszę o wyjaśnienie. Jak lepiej sobie to wszytko poustawiać. Czy dekodować AC3 programowo czy lepiej niech karta się tym zajmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wina tego oprogramowania od x-fi :( już trzecia osoba ma z tym problem... ja zainstalowałem karte ponownie i jest wszystko ok :)

raczej nei sadze ... mam przyjemnosc nalezec do tego wąskiego grona ktore dotyczy moze z 1% problemow jakikolwiek opisywanych w internecie ...

 

tak samo w X-Fi nie mialem problemów z niczym ... więc soft jest ok ... jak juz to cos macie z kompami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nei sadze ... mam przyjemnosc nalezec do tego wąskiego grona ktore dotyczy moze z 1% problemow jakikolwiek opisywanych w internecie ...

 

tak samo w X-Fi nie mialem problemów z niczym ... więc soft jest ok ... jak juz to cos macie z kompami :P

Czytalem forum creativa.. niestety sporo osob ma problemy na plytach nforce4. Mam niby nowa wersje karty ale i tak cos sie zaczelo wywalac. Zauwazylem ze te programy creativa nie lubia jak gra muzyka w tle z programow innych firm. Dopoki nie wlaczam powerdvd czy winampa to wszystko jest w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieniu lepiej daj sygnał na amplituner... ja nie ufam kedekom DD i DTS na dźwiękówkach i dlatego od zawsze do płyt dvd miałem połączenie przez s/pdif.

Ale ja nie mam podpiętego amplitunera tylok zwykłe głośniki analogowe 4.0 i zastanawiam się co lepsze softwarowy dekoder DD i DTS czy może niech karta się tym zajmuje.

 

A tak poza tym to działa wam EAX Advanced HD w grze F.E.A.R.? U mnie ta opcja jest nieaktywna. Można jedynie EAX 2.0 włączyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w AC3 Filter ustawie 2/2 to ten filtr dekoduje strumień AC3 i wysyła dalej już jako 4 kanałowy dzwięk. Natomiast jak ustawię w AC3 Filter spdif to filtr wysyła do katy dźwiękowej strumień AC3 nie modyfikując go i to karta go dekoduje i wysyła na głośniki analogowo. I chciałęm się dowiedzieć, którego sposobu używanie i jakie opinie na ten temat macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to działa wam EAX Advanced HD w grze F.E.A.R.? U mnie ta opcja jest nieaktywna. Można jedynie EAX 2.0 włączyć

Ustaw kartę w tryb Game Mode i bedziesz mial dostepne wszystkie opcje w f.e.a.r. w innych grach jest podobnie np Battlefield2 - ta karta juz tak ma hehehe przed graniem przelaczamy tryb wychodzimy z giery i znow zmiana trybu i tak w kolko :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytalem Wasze wypowiedzi na temat X-FI i mam jedna uwage. Posiadam ta karte juz jakis czas i dzialy sie dosc dziwne rzeczy po instalacji sterow. A to komp "zwisal" a to program jakis. Dzialo sie tak do czasu gdy zainstalowalem uaktualnienia sterow ze strony Creativ'a.

Nazywaja sie one chyba, a nawet nie chyba bo wiem napewno "SBXF_PCDRV_LB_2_07_0004.exe", ktory znajduje sie tu Creative. I tu skonczyl sie moj problem z niestabilna praca systemu.

Pozdrawiam

Edytowane przez doli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Ratujcie!!

Wczoraj podczas ładowania systemu zaliczyłem BSODa. System się podniósł po restarcie i było wszystko oki. Niestety po ponownym restarcie nie mam dźwięku. Tzn. w menadżerze urządzeń wszystko jest dobrze, ustawienia karty też takie jak były, a żaden dźwięk z głośników się nie wydobywa. Po kolejnym restarcie BSOD podczas ładowania systemu. Kolejny restart brak dźwięku. Odinstalowałem całe oprogramowanie od karty i sterowniki. Przy próbie instalacji sterowników BSOD. I co teraz? Płyta Asusa A7N8X-E Deluxe n nForce 3. Nie mam pojecia co z tym zrobić. Może karta uszkodzona??

 

Do marcin_groen: W tym sęk, że mam przestawione na Game Mode jak odpalam FEARa i nadal nie była aktywan opcja EAX Advanced HD. Oczywiście to było przed tym jak się wszystko porypało bo teraz mam błogą ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w AC3 Filter ustawie 2/2 to ten filtr dekoduje strumień AC3 i wysyła dalej już jako 4 kanałowy dzwięk. Natomiast jak ustawię w AC3 Filter spdif to filtr wysyła do katy dźwiękowej strumień AC3 nie modyfikując go i to karta go dekoduje i wysyła na głośniki analogowo. I chciałęm się dowiedzieć, którego sposobu używanie i jakie opinie na ten temat macie?

Ja bym szczerze mowiac AC3filter "wyfrunal" z systemu, bo ten soft potrafi bardziej przeszkadzac niz pomagac.

 

Zgodze sie tez z opinia, ze karta sobie powinna lepiej radzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym formata zrobił... :-| albo najpierw włóż kartę do innego PCI i spróbuj wtedy zainstalować...

Format nie wchodzi w grę. A o zmianie PCIki właśnie pomyślałem i chyba dziś znajdę chwilę żeby się tym pobawić.

 

Ja bym szczerze mowiac AC3filter "wyfrunal" z systemu, bo ten soft potrafi bardziej przeszkadzac niz pomagac.

 

Zgodze sie tez z opinia, ze karta sobie powinna lepiej radzic.

Ale jak AC3 Filter wyfrunie to niby jak strumień AC3 zostanie przekazany do karty dzwiękowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, za posrednictwem programu do odtwarzania filmow (w ktorym nalezy odpowiednio ustawic opcje dekodowania dzwieku).

 

AC3Filter to nie jest pomost miedzy odtwarzaczem programowym a karta - to jest programowy dekoder przeznaczony do wspolpracy z odtwarzaczami i kartami dziwekowymi, ktore dekodowac AC3 same nie potrafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, za posrednictwem programu do odtwarzania filmow (w ktorym nalezy odpowiednio ustawic opcje dekodowania dzwieku).

 

AC3Filter to nie jest pomost miedzy odtwarzaczem programowym a karta - to jest programowy dekoder przeznaczony do wspolpracy z odtwarzaczami i kartami dziwekowymi, ktore dekodowac AC3 same nie potrafia.

Używając playera opartego na Media Playerze nie przekieruje AC3 do karty bez udziału jakiegoś filtra. Mam tu na myśli np. Sub-Edit Playera. A co do problemów z kartą to przekładanie do innych PCI nie pomogło. Nadal głuchy trup. Niestety musze czekać do końca miesiąca z reinstalką Windowsa. Jak po reinstalce nie ruszy to wysyłam karte do serwisu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows Media Playerze zajrzyj do Narzedzia->Opcje->DVD->Zaawansowane, moze tam cos znajdziesz.

Niestety nie moge Ci dac dokladniejszych podpowiedzi, bo u mniew tym miejscu kryje sie panel opcji ffdshow, ktory jest moim standardowym kodekiem audio/wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z tymi panelami od audigy? ktos to wkoncu zmontowal? czy ja może przgapiłem po drodze? ...przyznam szczerze, ze ten pomysl mi sie podoba nawet... oby tylko dzialal <hmmm> to się zaczne zastanawiać nad tą kartą... chociaż boję się o krótki jej żywot ze względu na interface.... jak się okaże że za 1,5 roku przyjdzie mi zmienic mobo i nie bedzie mozna juz nic solidnego znalezc z pci? (producenci lubią nas doić przy wszelkich możliwych okazjach, o to wlaśnie jest taka okazja :///)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows Media Playerze zajrzyj do Narzedzia->Opcje->DVD->Zaawansowane, moze tam cos znajdziesz.

Niestety nie moge Ci dac dokladniejszych podpowiedzi, bo u mniew tym miejscu kryje sie panel opcji ffdshow, ktory jest moim standardowym kodekiem audio/wideo.

Po pierwsze ja nie mówię o Windows Media Playerze tylko o innych playerach opartych o DirectShow. Po drugie tam gdzie mówisz są ustawienia tylko kodeka video. Po trzecie WMP nie ma standardowo filtra, umożliwiającego przekierowanie AC3 do karty. Spróbuj na czystym systemie WinXP z WMP10 zapuścić film z AC3. Dźwięku nie będzie bo system nie ma filtra co by umiał go zdekodować albo puścić do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać o CMSS-3D w każdej recenzji chwalą się że rozkłada stereo, że wokal słychać w centralnym głośniku i że nie kopiuje "przodów" na "tył"... tylko teraz kto mi powie gdzie jest ta opcja ?? Pan z obsługi powiedział że "Stereo Surround" kopiuje "przód" na "tył" ... no to wychodzi na to że ten wspaniały nowy CMSS-3D kryje się w "Stereo Xpand" bo innej opcji nie ma... chciałem się dowiedzieć jak to jest u was ?? sprawdzał to ktoś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...