Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o to, że w panelu do X-fi nie ma wejścia SB1394... tak je chwalili, reklamowali i teraz z niego zrezygnowali na rzecz bodajże...wejścia na joystick... :/ nie rozumiem wogóle polityki creative'a. Tym bardziej, że wypuścili np. SB Audigy 2 a potem za chwilę SB Audigy 2 ZS jako zupełnie nowy produkt. Jest między nimi różnica, ale niewielka (w ZS jest ASIO 2.0) i to wszystko. Wydaje mi się, że niektóre z technologii X-fi też będzie odrzuconych przy wprowadzaniu następnych modeli jak np. X- Ram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że w panelu do X-fi nie ma wejścia SB1394... tak je chwalili, reklamowali i teraz z niego zrezygnowali na rzecz bodajże...wejścia na joystick... :/ (...)

Na panelu od X-Fi nie ma żadnego wejścia na joystick :blink:

 

Jedyna różnica pomiędzy panelami (x-fi i np. Audigy2) to brak złącza firewire właśnie ... Oprócz kolorów paneli i ich elementów, wejścia/wyjścia są identyczne, nawet ich rozmieszczenie na panelach jest takie samo

 

Po co mi firewire na karcie dźwiękowej gdy można go znaleźć zintegrowane z wieloma płytami głównymi?

 

-------------------------------

 

Czy port IrDA z panelu X-Fi jest "ogólnodostępny" dla innych aplikacji? Tzn. czy można z niego korzystać by sterować innymi aplikacjami czy urządzeniami? Np. tunerem satelitarnym Skystar2 przy pomocy pilota dołączonego do SS2 ale poprzez port IrDA z panelu X-Fi?

Czy może jest on przypisany do X-Fi jedynie? Jak to jest?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma płytka X-Fi? Ze zdjęć wynika, że jest tak wysoka jak śledź ale jaką karta ma długość? To info jest dla mnie ważne

 

--------------------

 

Długość jakieś 17-18 centymetrów, wysokość ok. 11 cm (odwiedziłem sklep komputerowy ;) )

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma płytka X-Fi? Ze zdjęć wynika, że jest tak wysoka jak śledź ale jaką karta ma długość? To info jest dla mnie ważne

--------------------

Długość jakieś 17-18 centymetrów, wysokość ok. 11 cm (odwiedziłem sklep komputerowy ;) )

prawie jak moj 6600 :)

http://members.lycos.co.uk/chaosik//tweak/x-fi/x-fi-002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie uświadomiłem wczoraj, że przy obecnym zamontowaniu pompki X-Fi nie zmieściłby się w moim kompie bo rezerwuar od pompki na to nie pozwoli. Muszę przesunąć (a może i odwrócić w poziomie o 90 st.) pomkę :?

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

-------------------

 

Czy X-Fi wymaga dodatkowego zasilania? Podobno wtyczką od stacji dyskietek ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary .. starczy looknac na moja fote i widac ze nie ;)

ale jest takie zlacze

pozatym nic nie isze w instrukcji zeby to podpiac ...

dali tylko jedną przejsciowke z molexa na flopa do ktorej sie podlacza panel

 

update:

dzis przerabialem troche pare rzeczy w kompie .. i wpadlem na sprytny pomysl

coby schowac tasme do panelu za mobo

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zaczynam szukac x-fi, dzwiekowka na DFI to delikatnie mowiac nieporozumienie :-|

Na ten moment interesuje mnie jaka jest okazyjna cena za najtanszy model x-fi (bez paneli i innych dodatkow - cel -> wzmacniacz stereo) i ogolnie gdzie jest najtaniej i skad kupowaliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zaczynam szukac x-fi, dzwiekowka na DFI to delikatnie mowiac nieporozumienie :-|

Na ten moment interesuje mnie jaka jest okazyjna cena za najtanszy model x-fi (bez paneli i innych dodatkow - cel -> wzmacniacz stereo) i ogolnie gdzie jest najtaniej i skad kupowaliscie?

Ja kupiłem 2 miesiące temu w sklepie we Wrocku za 429 zł (cena dalej ta sama PROLINE). Na allegro ceny identyczne w komputroniku 479 zł, dalej już mi się szukać nie chciało. Polecam ci oblukać okoliczne sklepy w twoim mieście może się okazać, że będzie taniej niż na allegro lub w jakimś wysyłkowym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) update:

dzis przerabialem troche pare rzeczy w kompie .. i wpadlem na sprytny pomysl

coby schowac tasme do panelu za mobo

 

Dołączona grafika

Ten kabel łączący panel z kartą jest wystarczającej długości? Zostaje jakiś zapas w big towerze? Bo nie wiem czy w moim bigu nie okaże się zbyt krótki :?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dodatkowe zasilanie dołącza się do czego? Karty? Panela? Obu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zasilanie dołącza się do czego? Karty? Panela? Obu?

Dodatkowe zasilanie idzie do panelu przedniego. W zestawie jest przejściówka, na złączkę jak do 3,5" stacji dyskietek z rozgałęziaczem.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dobra to widze ze jest lol?

nie moge meic jednoczesnie karty tv Winfast 2000xp expert i mika podlaczonego ze sluchawek ??

bo teraz tak patrze na fotke ze ma 4 wejsci z czego glosniki zajma 3 i mic czwarte a gdzie mam sobie wtyknac niebieski kabelek :) ? [ w du** ]

btw czy to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=8...Fa%3E%3C%2Fi%3E

Jak taki zestaw podlaczyc do kompa ? Czy koniecznie trzeba miec wzmacniacz/amplituner ??

plus to x-fi [ ta podstawowa ] bedzie sie dobrze sprawdzalo w grach , i flmach a takze aby troche poszalec z muza w pomieszczeniu 20m2

Czy tez lepiej kupic Logitechy Z-5400 THX [ w koncu maja ten standard thx :rolleyes: ]

Dodam jeszcze ze zalezy mi na dobrym pozycjnowaniem dzwiekow i ogolne aby czuc sie jak w kinie :)

maly edit znalazlem takie cos jeszcze: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=8...Fa%3E%3C%2Fi%3E

 

Prosilbym o rade:)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie patrz na certyfikat THX w sprzęcie kompowym bo to zwykły marketing, pic na wodę i rozbój w biały dzień !!

 

"Zgodnie z założeniami THX, wszystkie głośniki pracują w paśmie od 80 Hz, natomiast pasmo od 20 do 80 Hz obsługuje wysokiej klasy subwoofer, który musi wytwarzać ciśnienie akustyczne pozbawione zniekształceń do poziomu 105 dB. Głośniki przednie oraz centralny muszą mieć zawężoną charakterystykę promieniowania w płaszczyźnie pionowej tak, aby odbicia od sufitu i podłogi nie wpływały negatywnie na scenę dźwiękową. Według norm THX, ważną rolę pełnią głośniki efektowe. Muszą mieć konstrukcję dipolową, czyli promieniować dźwięk do przodu i do tyłu i w jak największym stopniu go rozpraszać."

 

Czytając ten tekst nasuwa się dość głupie pytanko... czy Logiteh Z-5500 albo Creative Gigaworks S750 tak zagrają ?? hhmmmm czyba nie muszę pisać jaka jest odpowiedź :)

 

Te zestawy KODA zagrają duuuuuuuuużo lepiej niż najwyższe modele pierdków przeznaczonych do komputera ale za to potrzebujesz do nich (KODA) jednak amplitunera...

 

No fakt do podstawowego X-fi (xtreme music) nie podłączysz słuchawek z mikrofonem mając jednocześnie podłączone głośniki 5.1 (analogowo lub cyfrowo) ratuje Cię dopiero wersja Platinum

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt do podstawowego X-fi (xtreme music) nie podłączysz słuchawek z mikrofonem mając jednocześnie podłączone głośniki 5.1 (analogowo lub cyfrowo) ratuje Cię dopiero wersja Platinum

Cos namieszales... nie podlaczysz jednoczesnie Line-In i mikrofonu, bez wzgledu na ilosc podlaczonych analogowo glosnikow.

Dodatkowo, wyjscie cyfrowe jest tez dzielone z Line-In i Mic-In :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaak ???? :) a co ja napisałem ?? słuchawek(wyjście) z mikrofonem (wejście), mikrofon owszem podłączy do flexi jacka a co ze słuchawkami ?? nie podłączysz ich nawet jak masz do dźwiękówki podłączone głośniczki stereo... jak chce mieć mikrofon ze słuchawkami to musi odłączyć głośniki a w to miejsce (wyjście przód L i P) wcisnąć słuchawki a mikrofon do flexi jacka chyba że ma też przez s/pdif połączenie to oczywiście z niego też musi zrezygnować na rzecz mikrofonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, moj blad, zwracam honor :)

 

Inna rzecz, ze to est problem chyba kazdej karty dziwekowej, nie tylko X-Fi ;) Rozwiazaniem sa glosniki z gniazdem sluchawek (i pociagniecie sobie przedluzacza od gniazdka mikrofonu) lub rozdzielacz podlaczony do gniazda pzrednich glosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy wersji Platinum albo Fatality:

 

* czy podłączaliście dodatkowe zasilanie do karty i panelu? Bo w instrukcji do mojego Platinum jest info, że trzeba podłączyć i panel, i kartę ... :blink: :? (dodatkowe kable ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam platinum i w instrukcji nic nie ma o zasilaniu do karty :) tylko do panelu i tak też mam podłączone to wszystko :) do karty podłączasz tylko panel taśmą.

Tak, masz rację, nie doczytałem. Tylko panel jest zasilany. :oops:

 

Dziwna rzecz, niby kupiłem Platinum a karta nie ma tych świecących diód (puste miejsce na laminacie). Za to ma radiator na chipie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rzecz nie jest dziwna :) już przed premierą wiadomo było, że X-RAM (w małej podświetlonej didami obodowie wmieszczonej na karcie) będzie tylko w wersjach Fatal1ty i Elite Pro :) ja też się zdziwiłem jak zobaczyłem radiator na chipie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rzecz nie jest dziwna :) już przed premierą wiadomo było, że X-RAM (w małej podświetlonej didami obodowie wmieszczonej na karcie) będzie tylko w wersjach Fatal1ty i Elite Pro :) ja też się zdziwiłem jak zobaczyłem radiator na chipie :)

Znowu coś namieszałem. To Fatality ma czerwone diody:

1926810[/snapback]

dzis przerabialem troche pare rzeczy w kompie .. i wpadlem na sprytny pomysl

coby schowac tasme do panelu za mobo

 

Dołączona grafika

 

--------------------

 

Ile softu się zainstalowało. Ile opcji do konfiguracji.

 

Ale w BF2 dźwięk jest chyba bogatszy, nawet na moich głośniczkach. Więcej dodatkowych elementów słyszalnych, dźwięk wirnika helikoptera jest bardziej złożony (IMHO)

 

Jeszcze jakieś lepsze głośniki ...

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam takie pytanie czy jak kupie x-fi wersje extreme music to otrzymam tak sama jakosc dzwieku jak przy fatality??(chodzi glownie o dzwiek w grze)pomijam brak pamieci w tej wersji karty,ktora ma napewno wplyw na wydajnosc,chodzi tylko o jakosc dzwieku i efektow eax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam takie pytanie czy jak kupie x-fi wersje extreme music to otrzymam tak sama jakosc dzwieku jak przy fatality??(chodzi glownie o dzwiek w grze)pomijam brak pamieci w tej wersji karty,ktora ma napewno wplyw na wydajnosc,chodzi tylko o jakosc dzwieku i efektow eax

http://pclab.pl/art16315-6.html

 

Sound Blaster X-Fi Fatal1ty FPS ma ten sam zestaw układów odpowiedzialnych za konwersję analogowo-cyfrową i cyfrowo-analogową, co karty XtremeMusic czy Platinum - Cirrus Logic CS4382 (DAC) oraz Wolfson WM8775 (ADC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu, bo wystepuje w nim takze audigy 2, na X-fi mnie raczej nie stac, albo raczej nie umialbym wydac tyle kasy na karte dzwiekowa, postanowilem sobie zakupic Audigy 2 ZS badz Audigy 4, ktory z obecnie produkowanych (dostepnych w sklepach modeli) bedzie lepszy?

nie zalezy mi na panelach, oprogramowaniu dodatkowym, chce miec najlepsza mozliwa jakosc(analog) i do tego wsparcie sprzetowe na maxa, z topicu wyczytalem ze istnieja zarowno rozne wersje Audigy2 i Audigy 4, o allegro to juz wole lepiej nie wspominac, rozne PCB, ktora karte kupic help ;p

jedyne co wiem to ze ma byc 113dB szumu, dzieki za porade

To temat o X-Fi. Odpowiedzi na pytania o Audigy 2 i 4 poszukaj w tematach o tych kartach .... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakis czas temu zakupilem glosniki logitech'a z-2300 i ostatnio zastanawiam sie czy nie zmienic obecnej dzwiekowki tj SB Live 1024 na X-Fi.

czy to ma wogole sens i czy uslysze DUZA roznice w porownaniu do tego Live'a? Jeszcze pytanie o I/O na karcie, bo z tego co widze jest mniej wejsc niz na Live! Czy da rade podlaczyc jednoczesnie glosniki+wyjscie cyfrowe na ampa+przewod od tunera tv na line in?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakis czas temu zakupilem glosniki logitech'a z-2300 i ostatnio zastanawiam sie czy nie zmienic obecnej dzwiekowki tj SB Live 1024 na X-Fi.

czy to ma wogole sens i czy uslysze DUZA roznice w porownaniu do tego Live'a? Jeszcze pytanie o I/O na karcie, bo z tego co widze jest mniej wejsc niz na Live! Czy da rade podlaczyc jednoczesnie glosniki+wyjscie cyfrowe na ampa+przewod od tunera tv na line in?

pozdrawiam

Jeśli chodzi o głośniki, zapytaj w wątku o zestawach 2.1/5.1

 

Pytasz o gniazda na samej karcie?

 

http://pclab.pl/art16315-4.html

Na blaszce mocującej karty umieszczono cztery gniazda typu mini-jack - trzy przeznaczone do podłączenia głośników w konfiguracji 7.1, 6.1 lub 5.1 (para przednia, para tylna, para boczna, centralny przedni i subfoower) oraz gniazdko FlexiJack, służące jako wejście mikrofonowe, wejście liniowe lub wejście/wyjście cyfrowe - tryb pracy tego gniazda ustawia się z poziomu sterowników karty.
Chyba bez dodatkowego panelu wewnętrznego/zewnętrznego (wszystkie oprócz wersji Music) się nie obejdzie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli pozostaje przelaczanie w sterownikach w zalezonosci od potrzeby pomiedzy wejsciem liniowym, a wyjscie cyfrowym :( a nawet z panelem, bez sensu wyciagac pek kabli i podlaczac go z przodu obudowy, ani to wygodne, ani ladne :( o ergonomii chyba zapomnieli jak sie skupili na samym chipie...

 

dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!!

Mojej wojny z X-Fi ciąg dalszy. Jak pisałem wcześniej miałem kompa na płycie z chipsetem nForce2. X-fi działało przez kilka dni aż przestało i próba instalacji sterów kończyła się zwiechą systemu albo BSODem. Parę dni temu zrobiłem mały upgrade sprzętu. Znaczy się wymieniłem płytę główną i procka. Teraz mam Abita KN8 Ultra na NForce4 Ultra. Postawiłem system od nowa (WinXP Pro SP2 PL) i przy próbie instalacji karty restart lub BSOD z błędem w pliku ha20x2k.sys. Próbowałem przekładając kartę do wszystkich PCIek (na każdej stawiałem system od nowa). Instalowałem zarówno stery z płyty dołączonej do karty jak i te pobrane ze strony i zawsze to samo. W trybie awaryjnym da się zainstalować stery ale windows już więcej się nie uruchamia w trybie normalnym (restart bądź BSOD). Macie jakieś pomysły? Może mam uszkodzony egzemplarz? Pisałem do supportu Creativa a oni wciąż mi odpowiadają żebym odinstalował sterowniki spróbował ponownie. Ale mnie nie udaje mi się ich zainstalować bo system pada w trakcie. Błagam poradźcie coś bo ten grajek co jest na płycie głównej to brzmi tak, ze aż uszy więdną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy ktos z posiadaczy karty X-Fi moze zmierzyc ile wystaja te pokretla na panelu (chociaz na oko) - mam obudowe z zamykana klapa i obawiam sie ze mi nie wejdzie (thermaltake XaserV) .

pzdr

Edytowane przez Lol~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...