Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czy ktos z posiadaczy karty X-Fi moze zmierzyc ile wystaja te pokretla na panelu (chociaz na oko) - mam obudowe z zamykana klapa i obawiam sie ze mi nie wejdzie (thermaltake XaserV) .

pzdr

Jakies 1,5 do 2 cm, ale moge sie mylic, nie mam linijki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy ktos z posiadaczy karty X-Fi moze zmierzyc ile wystaja te pokretla na panelu (chociaz na oko) - mam obudowe z zamykana klapa i obawiam sie ze mi nie wejdzie (thermaltake XaserV) .

pzdr

Ok 10-12 mm. Za klapkę chieftec dragona się mieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 10-12 mm. Za klapkę chieftec dragona się mieści

ehh.. chyba mi panel nie wejdzie bo mam 11 mm wolnego miejsca (moze by sie pokretla zmiescily , ale panel zawsze gdzies z 1 milimetr - 2 co najmniej odstaje ;/) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz czytam o X-Fi .... Wy w nim macie ustawianie zegara ! ( właściwie wewn. próbkowania ) więc jeśli dacie na 44,1 lub 88,2 to nie trzeba resamplować ale można jednak przy 88,2 jakość będzie lepsza niż 96 ( przy upsamplingu z 44,1 mamy tzw. wielokrotnościowy )

 

Dziwi tylko że max wynosi 96 khz .... gdzie te 192 ???

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192 jest tylko przy stereo a 96 dla wszystkich kanałów tak jest napisane w specyfikacji ale co dalej to nie wiem :-| ale gdzie Ty masz ustawianie tego ?? oczywiście można ustawić 48 lub 96 ale to jest tylko dla s/pdifa :-|

 

Aaaa przepraszam można zmienić zegar ale tylko w Audio Creation Mode, dostępne opcje --> 44.1, 48, 88.2 i 96

natomiast nie wiem co z tym 192... chyba trzeba będzie napisać do wsparcia tech. creativa :)

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

posiadam plyte 'aopen ax6bc' (chipset 'intel 440bx') i dzwiekowka, ktora sobie sprawilem - 'hercules fortissimo 4' (oparta o 'via envy24ht') po prostu nie ruszyla - karta potrzebuje pci 2.2, a plyta tylko 2.0, o czym sie wtedy dowiedzialem. w miedzyczasie wszedlem w posiadanie 'xtrememusic'a' w niewyobrazalnej cenie, w celach handlowych, do dalszej odsprzedazy. z ciekawosci wsadzilem 'blastera' w 'aopen'a' i co ciekawe ruszyl. wymaga pci 2.1, a ruszyl na 2.0. po drodze byl tez 'asus p2b-f' obslugujacy pci 2.1 - 'blaster' dziala, 'fortissimo' nie. i tak troche na sile jestem skazany na 'creative'. zmiana kompa sie nie szykuje, bo mam inne, bardziej wciagajace zainteresowanie, niz siedzenie przed kompem - rower. i tam topie kase :) o wyzszej jakosci dzwieku w 'fortissimo' nawet nie dyskutuje, bo chocby nie wiem co to tak jest i ucinam wszelkie polemiki - mam 'blastera' i tak zostaje ;)

 

sprzet na ktorym slucham, to 'technics hd-51' (w czterech klockach) polaczony z dzwiekowka 3-metrowym 'bandridge' z tej taniej serii, a z glosnikami 140-centymetrowymi 'sonic link ast-75'. kolumny zmodowane - kondensatory wymienione na polipropyleny 'scr mkp', wewnetrzne okablowanie na wsuwki wymienione na te same kable, co na zewnatrz, polutowane do glosnikow, a zewnetrzne wlutowane bezposrednio w zwrotnice z pominieciem terminali. sprzet z pewnoscia gra nie gorzej niz 'yamaha piano craft', a jak gra 'craft' to odsylam do 'hi-fi i muzyka'. tak wiec gluchy nie jestem, a i jest na czym sluchac :]

 

w moim przypadku, nie ma zadnych problemow z dzwiekiem generowanym przez 'blastera', wszystko tak jak powinno byc. ale w porownaniu z 'fortissimo' brakuje mi w tym dzwieku 'powietrza, oddechu i przestrzeni'. wszystkie odsluchy przeprowadzone na 'foobar'ze' z wtyczkami 'otachan'a' (tylko 'input' i 'dekoder' bez zadnych resamplerow) i bezposrednio z napedu. tracki, z których korzystalem, to: 'sampler hi-fi i muzyka' - 44,45,49,50; 'edward shearmur - grand central' ze sciezki dzwiekowej do 'k-pax'a'; 'within temptation - it's the fear'; i pare innych w ktorych mozna odnalezc mase smaczkow do wychwycenia.

 

tyle w kwestii praktycznej, problem mam troche inny. uzywam tylko strownika i audio console, zadnych badziejskich dodatkow, ktore tylko zajmuja miejsce. z ustawieniem suwakow po przycisnieciu opcji 'restore defaults' poradzilem sobie bez problemu - odpowiedni plik do ustawien rejestru i gra - wszystkie wyciszone i na sam dol poza 'play control' i 'wave'. z normalnych 90 mega, powycinalem paczke na 'pseudo standalone', tylko do 'x-fi' do poziomu 38 mega. i z tych rzeczy jestem zadowolony, chociaz w dalszym ciagu brakuje lata swietlne do 'fortissimo', tam ster ma 800 kilo. na usprawiedliwienie 'blastera' pozostaje obsluga eax'a do wersji 5.0.

 

i tu moje pytania: ma ktos pomysl jak zmienic nazwy suwakow? np. 'play control' na 'master', itp. grzebalem w rejestrze, reshakerem w plikach mixera systemowego i plikach sterownika, i nic :( chcialbym tez zmienic kolejnosc tych suwakow, bo normalnie sa bezmyslnie rozrzucone. kto widzial systemowy mixer do 'fortissimo', ten wie o co chodzi. i jak sterowac parametrem 'master sampling rate' w trybie 'audio creation mode'? bez korzystania z tej przerosnietej konsoli - bardzo funkcjonalna, ale mi zupelnie nie potrzebna.

 

dla porownania, podaje wycinki 'inf'a' z 'fortissimo', w ktorym wszystkie ustawienia mozna sobie poukladac zanim sie zainstaluje sterownik:

 

- tak ustawiamy poziomy glosnosci i wyciszania, ustawienie zegara, opcje dzwieku przestrzennegi, itp.:

;;---------------------------------+-----------+-----------|;; Registry key					|DWORD type | value	 |;;---------------------------------+-----------+-----------|HKR,Settings,ChannelConfig,		  0x00010001, 3HKR,Settings,VA_CPLSetExternalClk,   0x00010001, 0x0HKR,Settings,VA_UseSensaura,		 0x00010001, 0HKR,Settings,VA_UseQSound,		   0x00010001, 0HKR,Settings,VA_WaveOutVolumeL,	  0x00010001, 0x18000HKR,Settings,VA_WaveOutVolumeR,	  0x00010001, 0x18000HKR,Settings,VA_WaveOutMute,		 0x00010001, 1

- tak zmieniamy nazwy w mixerze:

;; VIA friendly names (localizeable)VIAPin.WaveOut		  ="Wave Out"VIAPin.Mic1			 ="Mic In"VIAPin.CD			   ="CD In"VIAPin.LineIn		   ="Line In"VIAPin.AUX			  ="Aux In"VIAPin.Stereo		   ="Master Speakers"VIAPin.SPDIFINOPT	   ="S/PDIF (Opti)"VIAPin.SPDIFINRCA	   ="S/PDIF (Coax)"VIAPin.SPDIFINCD		="S/PDIF (CD)"VIAPin.Front			="Front Speakers"VIAPin.Surround		 ="Rear Speakers"VIAPin.Center		   ="Center"VIAPin.LFE			  ="Subwoofer"VIAPin.CenterStereo	 ="Back Stereo";VIAPin.CenterStereo	 ="Center Stereo"VIAPin.6CHDEST		  ="All Channels Output Control"

rozwiazanie powyzszych kwestii, pozwoli mi stwierdzic, ze x-fi jest calkiem przyjemnym generatorem dzwieku :)

 

pozdrawiam wszystkich szczesliwych i nieszczesliwych posiadaczy 'x-fi'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trosze lamerskie pytanie

Jak przerobic mp3 crystaliserem i nagrac ja na cd ?

gdzie mozna znalesc informacje o mozliwosciach karty z ukazanym zastosowaniem krok po kroku ( niestety w tych sprawach jestem laikiem )

Czy przerobiona audio converterem mp3 powiedzmy na wave zajmujaca 150 mb jest lepszej jakosci ?? , co sie zmienia podczas convertowania

Edytowane przez mik_druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trosze lamerskie pytanie

Jak przerobic mp3 crystaliserem i nagrac ja na cd ?

gdzie mozna znalesc informacje o mozliwosciach karty z ukazanym zastosowaniem krok po kroku ( niestety w tych sprawach jestem laikiem )

Czy przerobiona audio converterem mp3 powiedzmy na wave zajmujaca 150 mb jest lepszej jakosci ?? , co sie zmienia podczas convertowania

Po przekonwertowaniu mp3-wave nic się w jakości nie zmienia wzgl. mp3 , jednak po ponownej kompresji tego wave do mp3 o identycznych parametrach a nawet lepszych jak to początkowe nastąpi spadek jakości. Ten crystalizer cudów nie robi, jeśli chcesz mieć naprawdę dobrą jakość to załatw sobie płytę ( nigdy nie kompresowaną stratnie ) CDA/wave ( o DVD AUDIO nie wspominam ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy ktos z posiadaczy karty X-Fi moze zmierzyc ile wystaja te pokretla na panelu (chociaz na oko) - mam obudowe z zamykana klapa i obawiam sie ze mi nie wejdzie (thermaltake XaserV) .

pzdr

w chieftecu matrixie sie zamyka bez problemu a on ma mniej miejsca niz dragon

a pokretła maja cos ~1cm

tylko sam panel troche wystaje tez ... nie jest rowno z innymi zaslepkami .. ale to zalezy jaka masz tam regulacje w tym TT jesli chodzi o szyny do urzadzen 5.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam inny problem ;-/

chodzi o to ze mam nf4-sli z alc850 i nie mam wejscia optycznego a takie mi jest potrzebne do stacjonarnego dvd samsung hd-dm550 (chyba tak sie zwie ;-> ) które takie posiada i tym samych zainteresowalem sie x-fi ale platinium bo ono ma ma takie wejscie na panelu a i dzwiek bedzie lepszy niz na mojej zintegrowanej plycie. Tak sobie czytam wasze wypowiedzi na temat x-fi i troche mnie zaniepokoily, tym bardziej ze platinium leci ok. 650 chyba. Wiec moze polecicie jakąś alternatywe dobrą ??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam inny problem ;-/

chodzi o to ze mam nf4-sli z alc850 i nie mam wejscia optycznego a takie mi jest potrzebne do stacjonarnego dvd samsung hd-dm550 (chyba tak sie zwie ;-> ) które takie posiada i tym samych zainteresowalem sie x-fi ale platinium bo ono ma ma takie wejscie na panelu a i dzwiek bedzie lepszy niz na mojej zintegrowanej plycie. Tak sobie czytam wasze wypowiedzi na temat x-fi i troche mnie zaniepokoily, tym bardziej ze platinium leci ok. 650 chyba. Wiec moze polecicie jakąś alternatywe dobrą ??

Pozdro

Audigy 1 ma identyczne wyjście cyfrowe co X-Fi Elite za 1600 PLN :lol: nawet płyty główne z HD Audio mają takie wysokiej jakości wyjście SP/DIF (24bit 96khz) .... więc nie widzę sensu zupełnie aby kupować X-Fi dla połączenia cyfrowego ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze niechodzi mi o wyjscie cyfrowe tylko optyczne !! i nic nie pisalem o elite tylko o platinium za 650 zł to tak na marginesie ;-D

pozdro

Płyty główne z kodekiem HD mają czasem wyjście i optyczne i coax. A o X-Fi Elite wspomniałem tak dla "wyjaskrawienia" :wink: Naprawdę lepiej zrobisz jeśli kupisz płytę ze zintegrowanym kodekiem ALC 882 ( 192khz/24bit - czyli więcej niż jakakolwiek karta Creative ) i ze wspomnianym wyjściem Optical i coax . Za zaoszczędzone pieniądze kupisz jeszcze szybszy CPU (nie wiem jaki masz obecnie) który zapobiegnie spadkowi FPS w grach i przyspieszy wszystkie inne zadania nawet te nie związane z dźwiękiem.

 

ps. mam śledzia ze złączem optycznym i coax do płyty z ALC 850 lub nawet 650 więc jeszcze jest taka możliwość że kupisz takie coś.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry stary ale coś mi tu nie gra... nie sądzisz że wybór dźwiękówki pod względem jakości z espedifa to troche śmieszne ?? większość zestawów głośnikowych nie ma wejścia cyfrowego więc na co komu super hiper spdif ???? ja np. spdifa używam tylko do oglądania DVD ale mam ampa... a co mają powiedzieć Ci którzy maja wysoką kompową półkę z-5500 ?? przecież w życiu nie usłyszą różniecy między 96 a 192... a nawet jeśli ktoś ma ampa to musi mieć jakiś za parę patyków bo takie do 2000 to nie mają raczej prszetw. 24/192 więc takie porownianie dźwiękówek pod względem spdifa jest conajmniej śmieszne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry stary ale coś mi tu nie gra... nie sądzisz że wybór dźwiękówki pod względem jakości z espedifa to troche śmieszne ?? większość zestawów głośnikowych nie ma wejścia cyfrowego więc na co komu super hiper spdif ???? ja np. spdifa używam tylko do oglądania DVD ale mam ampa... a co mają powiedzieć Ci którzy maja wysoką kompową półkę z-5500 ?? przecież w życiu nie usłyszą różniecy między 96 a 192... a nawet jeśli ktoś ma ampa to musi mieć jakiś za parę patyków bo takie do 2000 to nie mają raczej prszetw. 24/192 więc takie porownianie dźwiękówek pod względem spdifa jest conajmniej śmieszne :wink:

Dlatego tak napisałem jak napisałem bo są ludzie którzy korzystają tylko z SP/dif i posiadają odpowiedni sprzęt który zyska nieco przy 192 khz .... dla pozostałych czyli analogowiczów polecam karty zewn. ( X-Fi i podobne ).

 

cyt: "a co mają powiedzieć Ci którzy maja wysoką kompową półkę z-5500 " - wysoka kompowa półka - podoba mi się to bardzo trafne określenie :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem analoga do muzy bo z tego co wiem x-fi ma lepsze przetw. niz moja yamaszka

 

:D no nie ma wyższej kompowej półki niż z-5500 i creative s750 :D

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ta karta zajebista, ze dzwiek w Oblivionie sie kaszani, raz slysze dialogi, raz nie ;/ 400 zl na karte wydac i sie ino wqrwiac, tez tak macie ? muza/dzwieki z gry dzialaja bez problemu ale te dialogi mnie irytują, qrfa, muzyka z gry na moich z-5500 dziala tylko w przednich satelitach no lol ; macie tez tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na innych grach działa to znaczy że masz albo grę ściągnięta z neta (pirat) albo oryginał tak już ma... ja nie miałem jeszcze tej gry ale te co mam stare i najnowsze działają elegancko :) To nie może być wina karty

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ta karta zajebista, ze dzwiek w Oblivionie sie kaszani, raz slysze dialogi, raz nie ;/ 400 zl na karte wydac i sie ino wqrwiac, tez tak macie ? muza/dzwieki z gry dzialaja bez problemu ale te dialogi mnie irytują, qrfa, muzyka z gry na moich z-5500 dziala tylko w przednich satelitach no lol ; macie tez tak ?

u mnie fika dobrze Oblivion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem cos się dzieje z moim X-fi. System laduje sie a z glosnikow slychac bardzo wyoki dziwek(pisk) a dzwiek jest nieczysty jedyne co pomaga to res i odlaczeniem zasilania od kompa. Zepsuł sie czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi cholernie po przesiadce ze Soundstormu brakuje w X-Fi DDL (Dolby Digital Live) :(

 

Aha, mam pytanko. Mam X-Fi Platinum - zasilanie mam podłaczone do karty i panela. W instrukcji napisali, żeby zasilać kartę a nie panel. Ale jak się nie zasili panela to on nie działa :) Czeski film po prostu.

 

To co ja mam w końcu zasilać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..) Aha, mam pytanko. Mam X-Fi Platinum - zasilanie mam podłaczone do karty i panela. W instrukcji napisali, żeby zasilać kartę a nie panel. Ale jak się nie zasili panela to on nie działa :) Czeski film po prostu.

To co ja mam w końcu zasilać? :)

Też mam Platinum. Dobrze przyjrzałeś się instrukcji? W tej wersji zasilasz PANEL, nie kartę (to w wersji Elite)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Platinum. Dobrze przyjrzałeś się instrukcji? W tej wersji zasilasz PANEL, nie kartę (to w wersji Elite)

dokladnie .. tym bardziej ze dali ino jedna przejsciowke z molexa na flopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie da się jednocześnie do karty podłączyć kabli analogowych od Logitechów Z-5500 i kabla cyfrowego coaxialnego :( Odległość między gniazdami jest zbyt mała. Wtyczka coaxialna ma większą średnicę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich mających problemy z X-fi polecam odinstalowac wszystko

i zainstalowac najnowsze bety (tylko thx console, i sterownki.. ) zobaczyc czy będzie all ok :)

polecam sprawdzic również taktowanie PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...