Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

lenivy

Możesz dac link do tych sterowników beta?

Linkować hyba niemoge bynajmniej admini portalu Tweaksrus.com czy Guru3d.com mogli by mieć zarzalenia.

Ale polecam oba portale można znaleść na nich sterowniki niemal do wszystkiego co potrzebne.

Szczególną uwage polecam poświecic wybiegając z tematu sterom do Nvidi i Ati z Tweaksrus-a.

Co do sterowników X-fi niepolecam instalowac nawet panelu (coprawda wtedy są problemy z equalizerem itp) ale jesli ktoś naprawde ma problemy z działaniem tej karty (konflikt z MB) to istalujcie je poprostu minimalnie. BTW to niedługo będą nowe stery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam standardowe sterowniki i takowe mi wystarczają (co mają te w wersji beta?). Karty używam głównie do gier i filmów. Mam wersję Fatal1ty jak z resztą pisze w opisie a w połączeniu z s750 wszystko gra cudnie nawet przy niskich bitrate mp3 choć przy wave'ach jest o niebo lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zastanawiam sie nad przesiadka na X-FI i mam pytanko da sie podlaczyc do karty XtremeMusic jednoczesnie wyjscie optyczne oraz wyjscie mini-jack?? chodzi mi o to zeby mogl podlaczyc zwykly wzmaczniacz na mini-jacku i oddzielnie kino na optyku ,zeby gralo np razem bez zmian.Obecnie jade na zintegrowanej realteka od plyty i tak mi dziala ale wole spytac czy na bank X-FI tez tak bedzie dzialac.pzdr i dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zastanawiam sie nad przesiadka na X-FI i mam pytanko da sie podlaczyc do karty XtremeMusic jednoczesnie wyjscie optyczne oraz wyjscie mini-jack?? chodzi mi o to zeby mogl podlaczyc zwykly wzmaczniacz na mini-jacku i oddzielnie kino na optyku ,zeby gralo np razem bez zmian.Obecnie jade na zintegrowanej realteka od plyty i tak mi dziala ale wole spytac czy na bank X-FI tez tak bedzie dzialac.pzdr i dzieki za info

 

kup SoundBlaster X-Fi Platinum strasznie potaniały są drozsze od Xtreme Music o jakieś 80-100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki za info tak myslalem;/ ale paltinum to to samo tylko ma ten panel dodatkowy i dziei temu mamy zlacze optyczne .A moze AUDIGY 2 ZS ma te wyjscia ?? Sa dwa rodzaje cyfrowego taka kostak i tak jak maly jack,da sie z tego na ten polaczyc ?? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są juz sterowniki kX do tej karty??I mam jeszcze takie pytanie , bo z przodu panelu ktory dostalem z karta sa wejscia ba 2 chincze , moge podlaczyc tube przez nie jakos?? Bo samo podlaczenie nic nie daje , trzeba cos ustawic w programie??

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki za info tak myslalem;/ ale paltinum to to samo tylko ma ten panel dodatkowy i dziei temu mamy zlacze optyczne .A moze AUDIGY 2 ZS ma te wyjscia ?? Sa dwa rodzaje cyfrowego taka kostak i tak jak maly jack,da sie z tego na ten polaczyc ?? pzdr

Kostka - to cyfrowe złącze optyczne (optical)

 

Mini jack - to cyfrowe złącze elektryczne (coaxial)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym X-Fi wyjście Mic jest obok "zielonego"? (niewiem jak ono się dokładnie nazywa) Ponieważ mam troche gruby kabel od słuchawek i w np w SB Live! się nie mieści od mikrofonu już... :(

 

bardzo bym prosił o jakies info... ;)

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są juz sterowniki kX do tej karty??I mam jeszcze takie pytanie , bo z przodu panelu ktory dostalem z karta sa wejscia ba 2 chincze , moge podlaczyc tube przez nie jakos?? Bo samo podlaczenie nic nie daje , trzeba cos ustawic w programie??

A masz wzmacniacz?

 

 

Chyba, ze ta tuba jest aktywna.. wtedy sorry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie irytuje Was ta karte? Bo ja mam pomalu dosyc.. Nie moge dobrac odpowiedniego brzmienia do filmow w divx/dvd/gier. Mam stale wrazenie ze tylne glosniki graja jakos za cicho i malo dynamicznie. Zwlaszcza przy filmach dvd. Bawie sie crystalizerem i dziesiatkami opcji ale bez wiekszych efektow. Przebrnalem przez forum creativa ale bez efektow. Na jakich ustawieniach uzywacie X-Fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moich głośnikach:

Sub skręcony na 50%

Crystalizer i CMSS3D = 100%

Ofc w FFDAUDIO przekierowanie na wewnętrzny dekoder na karcie

I to by było na tyle. Aha wyłączony EAX effects i EQ.

Bass redirection wyłączony. :))

 

Aha i jeszcze jedno dekodowanie w trybie Normal.

Pozdro

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do karty ampa podłączonego więc moje rady chyba zbędne :) ale napiszę

 

1. krystalizer na 75%

2. cmss-3d -wyłączone, bo to jest jakieś nieporozumienie

3. eaxy wyłączone

4. eqalizer włączony

5. thx console - i tu nie wiem co myśleć bo ustawiłem wszystko dokładniutko a różnicy raczej nie słyszę... :?

6. Bass Magement: włączone bass redirection,crossover na 150 Hz (bo tyle ustawiłem na subie), subwoofer level 70%, subwoofer gain (+15db) włączone bo bez tego wogóle nie ma basu... :-|

 

Ale jak puszczam film/koncert na dvd to sygnał lepci przez s/pdifa... analogowego połączenia używam tylko do muzyki (z racji tego że karta ma lepsze przetw. niż amp) i do gier bo wtedy EAXa używam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam !

mam problem z miciem na tej karcie muzycznej ..

Nie wiem czemu ale gdy mnowie przez mica to mam echo ..

jak cos pogrzebalem to slyszalem w sluchawkach to co mowielm do mica nawet jak siedizalem na necie ;O

pomozcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam !

mam problem z miciem na tej karcie muzycznej ..

Nie wiem czemu ale gdy mnowie przez mica to mam echo ..

jak cos pogrzebalem to slyszalem w sluchawkach to co mowielm do mica nawet jak siedizalem na necie ;O

pomozcie :)

Mikser --> Recording Source (suwak po prawej) : Mikrofon (a nie "What You Hear") No i odsuń mikrofon od głośników, jeśli nadal jest problem

 

Czy da sie przerobic piosenke tzn wykasować vocal ( offvocal ) uwywajac oprogramowania dostarczonego z karta ?

W dostarczonym sofcie jest taki programik do Karaoke. Główny parametr to voice supression i nim kontrolujesz poziom wycięcia głosu. Efekt, zależnie od oryginalnego miksu jest albo dobry albo nie. Ale do profesjonalnego Karaoke używałbym przygotowanych miksów bez vokalu

Edytowane przez Pan Marcel do spraw technicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę artykułu z str. 16 majowego Chipa o X-Fi i Windows Vista.

 

Windows Vista nie wspiera sprzętowego przetwarzania efektów dźwiękowych! :blink: (EAX Advanced HD 5.0 pa pa) W Viście komunikację warstwy sterowników z warstwą jądra systemu i sprzętu zapewniają w przypadku dźwięku i grafiki wyłącznie biblioteki DirectX, które mają dość sztywną konstrukcję. DirectSound ogranicza się do efektów na poziomie EAX 2.0 realizowanych software'owo przez procesor.

 

Więcej w artykule ... :blink: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę artykułu z str. 16 majowego Chipa o X-Fi i Windows Vista.

 

Windows Vista nie wspiera sprzętowego przetwarzania efektów dźwiękowych! :blink: (EAX Advanced HD 5.0 pa pa) W Viście komunikację warstwy sterowników z warstwą jądra systemu i sprzętu zapewniają w przypadku dźwięku i grafiki wyłącznie biblioteki DirectX, które mają dość sztywną konstrukcję. DirectSound ogranicza się do efektów na poziomie EAX 2.0 realizowanych software'owo przez procesor.

 

Więcej w artykule ... :blink: :?

I bardzo dobrze że odrobinę mniej będzie się świat kręcił w okolicach Creative ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktos powie jak.. ustawic i czy sie da w powerdvd lub w tym nero show tak dzwiek zeby gralo jak na NORMALNYM amplitunerze? Zarowno w filmach DD i DTS jest dzwiek do bani poprostu. Tylne kana;y prawie wcale nie graja a ten sam film na normalnym amplitunerze gra niesamowicie przestrzennie i ladniej, czysciej. Chce poprostu ustawic to w celach testowych, ogladam filmy na normalnym sprzecie ale chce sprawdzic czy da sie osiagnac efekt podobny chociaz na pececie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktos powie jak.. ustawic i czy sie da w powerdvd lub w tym nero show tak dzwiek zeby gralo jak na NORMALNYM amplitunerze? Zarowno w filmach DD i DTS jest dzwiek do bani poprostu. Tylne kana;y prawie wcale nie graja a ten sam film na normalnym amplitunerze gra niesamowicie przestrzennie i ladniej, czysciej. Chce poprostu ustawic to w celach testowych, ogladam filmy na normalnym sprzecie ale chce sprawdzic czy da sie osiagnac efekt podobny chociaz na pececie.

Napisałeś post w którym nie ma żadnych informacji ...

 

Może zacznij od podania rodzaju połączenia ( cyfrowe czy analogowe )...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogowe, w tescie karty bardzo ladnie wszystko smiga, ale nijak to sie ma do wrazen w DTS czy DD. Za duzo opcji nie ma dzwieku w powerdvd.. nie wiem czy to ma tak byc czy poprostu cos zle robie.

W zależności od "kaprysu" ( ? ) można dekodować albo za pomocą sterów albo w oprogramowaniu odtw. - jak Ty masz ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu karty mam wlaczone dekodery DD i DTS. W playerach dvd nie widze opcji odpowiedzialnej za przelaczanie dekoderow.

Ja mam taką opcję w WinDVD 7 ( jak daję na passthru i włączę sprzętowe dekodery na karcie to [karta] dekoduje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...