Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

KaszaWspraju

 

- powod dla ktorego nie kupie juz nigdy produktu creativa, mialem xi-fi ex-m tydzien i spylilem, myslalem ze cos sie nauczyli po calej serii emu10k1 a tutaj klops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że ten Creative uaktualnia soft co powiedzmy kilka lat :D Jak było z Audigy 1 ? Dopiero niedawno pojawiły się nowe stery ( 2006 ) a wcześniejsze były jeśli pamiętam dobrze z 2002 ( !!! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

mam takie pytanko czy najnowsze stery do x-fi roznia sie cos od sterow data 2005-08-08?? bo nie wiem czy jest sens instalowania najnowszych

 

 

....najgorsze w x-fi to jest to ze jak dam przejsciowke z jednego dzeka w x-fi na 2 dzeki i w jednym bede mial podlaczony zestaw 5.1 czyli np. przrednie glosniki i podepne do tego rozgaleznika wierze to idzie tylko jeden glosnik przedni w zestawie 5.1 i we wierzy

 

TOZ TO PARANOJA!! mialem live5.1 creatibva i tak nie bylo a tu nagle takie cyrki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko czy najnowsze stery do x-fi roznia sie cos od sterow data 2005-08-08?? bo nie wiem czy jest sens instalowania najnowszych

....najgorsze w x-fi to jest to ze jak dam przejsciowke z jednego dzeka w x-fi na 2 dzeki i w jednym bede mial podlaczony zestaw 5.1 czyli np. przrednie glosniki i podepne do tego rozgaleznika wierze to idzie tylko jeden glosnik przedni w zestawie 5.1 i we wierzy

 

TOZ TO PARANOJA!! mialem live5.1 creatibva i tak nie bylo a tu nagle takie cyrki

Masz niewłaściwy rozgałęźnik. Zamiast rozdzielać na dwa stereo robi lewy i prawy kanał osobno.

 

Nowsze stery u mnie poprawiły działanie dźwięku w Battlefield2. Zawsze warto uaktualniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

nie mam zlego rozgaleznika bo na LIVE 5.1 dzialalo mi na nim

 

a jak jest u ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zlego rozgaleznika bo na LIVE 5.1 dzialalo mi na nim

 

a jak jest u ciebie??

Teraz już tak nie podłączam więc nie moge potwierdzić na 100%. Może to kwestia oponości odbiorników...no nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

czyli x-fi dal w tym momencie [gluteus maximus] :mad:

 

 

....a czy po instalacji nowych sterow ustawienia ze starych sterow zostane utracone?

Edytowane przez RzeźniQ_dNb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

chopie 2 posty wyzej byla na to pytanie odpowiedz ze dal [gluteus maximus] x-fi w tym momencie!

 

ale jesli masz stereo glosniki to masz pewnie jednym dzekiem podlaczone je wiec sluchawki mozesz podpiac do dzeka na "tylnie glosniki " w karcie muzycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie znajduje się osławiony "Mode Switcher"? Oraz gdzie się włącza 24-bit Crystalizer i CMSS3D? Zainstalowałem MediaSource'a ale albo jestem naprawdę upośledzony albo tego tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

WGRYWASZ PANEL STEROWANIA i dajesz AUDIO CONSOLE i masz zakladke 24crysatalizer daj se na 100% bo wtedy jest power :D i zakladke masz CMSS 3D

 

zakladka CMSS 3D jest tylko jak nacisniejsz MODE i ustawisz GAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten panel znajduje się w MediaSource? Gdyż Creative na swojej witrynie nie umieszcza niczego poza sterownikami i oprogramowaniem (MediaSource).

 

Oraz jaki jest cel tego Floppy Power Connector'a? Nie podłączyłem go do mojej X-Fi i karta dobrze się sprawuje...

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic taki myk, zeby podlaczyc pod jedno wyjscie sluchawki a pod drugie glosniki stereo i dublowac sygnal, czy cos w tym rodzaju,zebym nie musial sie bawic w przekladanie ?

Tak jest taka możliwość w wersjach z panelem. Było mówione już.

Nawet możesz ustawić że po podłączeniu słuchawek automatycznie wyłączy głośniki. Mam tak od począku i działa świetnie.

 

@[Dante] - Media Source to jest odtwarzacz audio video i nie ma potrzeby go wogóle instalować chyba że chcesz używać.

Najlepiej na Volume Panel (jest w zasobniku) klikasz LPM i wybierasz Mode Switcher.

CMSS 3D znajduje się w obu trybach Game i Entertainment. W tym drugim trybie panel (console) zawiera wszystkie możliwe upiększacze dźwięku.

A wogóle to w menu START -> Wszystkie programy -> Creative -> SoundBlaster X-Fi -> (i tu jest wszystko):

- Creative Console Launcher

- Creative Mode Switcher

- Creative Volume Panel

Chyba nie tak trudno znaleść :-| :rolleyes:

 

Co do podłączania zasilania do karty. Naprawde to wszystko było. Ja przeczytałem cały wątek na raty przez dwa dni. Sobote i niedziele. Nie bolało :wink:

Zasilanie karty podłączamy tylko w wersji Elite Pro czyli tej najwyższej a tak jak ktoś ma panel to tylko jemu podpina zasilanie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info ale...

 

W menu start -> wszystkie programy -> creative... mam tylko MediaSource'a, żadnej z powyżej wymienionych opcji. Spróbuję przeinstalować driver'y...

 

EDIT: OK... chodzi o to, że zwykłem instalować tylko to, co potrzeba do działania danego urządzenia. Często więc pokazuję tylko ścieżkę do sterowników zamiast uruchamiać ogólny 'setup'. W tym wypadku jednak same sterowniki nie wystarczyły do tego aby uzyskać dostęp do trybów pracy karty... Teraz niby wszystko OK lecz... Mam tylko to, co widać w załączniku. To ma być takie ubogie? W menu start -> wszystkie programy -> creative... mam tylko Audio Console.

 

Co do connectora, to mam rozumieć że mogę go sobie podłączyć do karty, mogę nie podłączyć i nie będzie miało to kompletnie żadnego znaczenia? Jeżeli tak to po co Creative dodał ten connector do tego modelu karty?

post-121576-1147266616_thumb.jpg

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie płytka PCB jest taka sama we wszystkich modelach a różni się na ostatnim etapie montażu elementów więc wiele rzeczy jest takie same. Po prostu tak wygląda produkcja seryjna w każdej fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 maj 2006, 14:15' post='2126828']

Te Audio Console ma być takie ubogie? Instalowałem z 'oryginalnego setup' i tylko to dostałem...

Przeczytaj jeszcze raz post który napisałem. A o tej konsoli co ty pokazałeś nawet nie mówiłem.

post-12477-1147267458_thumb.jpg

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem driver'y ściągnięte prosto ze strony Creative'a...

 

Karta to wersja retail (BOX) Xtreme Music, prosto od dystrybutora AB.

 

Ty również instalowałeś driver'y ze strony Creative'a, czy może z płyty CD dołączonej do karty? (Nie żeby miało to jakąś znaczącą różnicę ale brak mi pomysłów...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest wszystko OK, najwidoczniej pakiet sterowników ze strony Creative'a nie zawiera nic poza driver'ami do karty i Audio Console...

 

Po zainstalowaniu "Creative Sound Blaster X-Fi" z dołączonej karty CD wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dzwiękowa moze być dobra, ale testowac ją trzeba na dobeych głośnikach a nie plastikach z supermarketu za 300zł. Opinie są o niej podzielone, ja mialem do czynienia z wieloma kartami dzwiekowymi nawet tymi wbudowanymi w mobo jak u starych abitów czy nowych DFI. Ja muzy słycham na SB Live 5.1, na karcei za 50zł, i spokojnie wystarczy, dzwiek jest super do mp3 i filmów. A i niepowinno sietestować na mp3-ujkach dzwieku i głosników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dzwiękowa moze być dobra, ale testowac ją trzeba na dobeych głośnikach a nie plastikach z supermarketu za 300zł. Opinie są o niej podzielone, ja mialem do czynienia z wieloma kartami dzwiekowymi nawet tymi wbudowanymi w mobo jak u starych abitów czy nowych DFI. Ja muzy słycham na SB Live 5.1, na karcei za 50zł, i spokojnie wystarczy, dzwiek jest super do mp3 i filmów. A i niepowinno sietestować na mp3-ujkach dzwieku i głosników.

Popieram w 100% co wygrubiłem. X-Fi to dobra karta ale do dobrych głośników -> nie wpinajcie silnika BMW w karoserię 126p :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testować tak ale tą uwage możecie skierować do autorów testów na różnych stronkach/portalach itp a użytkownik w domu ma to co ma i tyle.

A jak ktoś na codzień słucha mp3 to ma specjalnie wav'y ściągać żeby stwierdzić czy dobry zakup zrobił? Przecież sprzęt ma spełniać oczekiwania użytkownika przedewszyskim.

 

Macie racje w wypadku osób profesjonalnie zajmujących się na codzień testowaniem urządzeń audio ale zwykły domownik chyba studia nie musi budować żeby sprawdzić co kupił. Zresztą te osoby co to robią profesjonalnie raczej w mp3 128kb nie testują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zresztą te osoby co to robią profesjonalnie raczej w mp3 128kb nie testują...

Jesli ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage ze na slabej jakosci sprzecie taka mp3 w miare mozna posluchac, natomiast na coraz lepszym slucha sie jej coraz gorzej, wtedy moga sprawdzac ktory sprzet zagra to najgorzej, wtedy jest najlepszy. :D :D :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa@ no to co to za testy domowe nic niewarte? mp3 brzmi na każdym sprzęcie tak samo z różnicą basu w zalezności od głosników.

 

PS: do testowania sprzętu jest dobra, dobrej jakości muzyke klasyczną, mozna tam wylookać "czyste dzwieki"

 

PS2: niestety to mp3 ale mozna swój bass potestować :) mi drżą szyby, jak siętego słucha to bas podkręcamy na maxa.

 

http://www.wirion.neostrada.pl/bst.mp3

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...