Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Gamer ma EAX 5.0HD i to jest najważniejsza różnica dla gracza.

 

spytam z ciekawości czy to warte jest dopłacania tych 80zł? Ogólnie na super wypas efektach mi nie zależy, chociaż jeśli dzięki edycji Gamer mam zyskać na jakości dźwięku dużo to nie widzę problemu żeby poczekać np. z mies i kupić tą kartę. Wiecie ja się na kartach muzycznych nie znam, więc nie wiem która jest lepsza a która gorsza. Jakbyście się mnie zapytali o samochody to moglibyśmy porozmawiać :D. Nie chcę kupić badziewia którego funkcje są dobre, ale tylko na papierze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie problem tych ostatnich sterowników od Creative.

No i niestety równierz nie pomogło zmiany sterów na updejt 3 i 2....zaktualizowałem biosa na mobo i rownierz bez jakichkolwiek zmian.

Dalej w panelu entertajment trzaski,,,jak opisywałem na poczatku.

Albo mam zajebistego pecha albo x-fi jest do [gluteus maximus].

Czyałem jakis wywiad z wazniakiem z sreatiwa to ponoc te trzaski to owoc niepelnego wypełniania buforasratatata.A co mnie to interesuje .Karta za tyle pieniedzy nie powinna miec jakichkolwiek niedopacowan.A oprogramowanie i dostep do nich jakby ci sie pfuu płytka org zapodziała to kaplica.

Jeszcze pytanko ,czy jest a jak tak to z kąd wezme soft tych paneli w jakiejs starszej wersji.

I MOZE JEDNAK KTOS MA JESZCZE JAKIES DOBRE RADY ech..

 

 

spytam z ciekawości czy to warte jest dopłacania tych 80zł? Ogólnie na super wypas efektach mi nie zależy, chociaż jeśli dzięki edycji Gamer mam zyskać na jakości dźwięku dużo to nie widzę problemu żeby poczekać np. z mies i kupić tą kartę. Wiecie ja się na kartach muzycznych nie znam, więc nie wiem która jest lepsza a która gorsza. Jakbyście się mnie zapytali o samochody to moglibyśmy porozmawiać :D. Nie chcę kupić badziewia którego funkcje są dobre, ale tylko na papierze :?

Jak ci nie zalerzy na super mega extra [ciach!]łach to do znacznej poprawy ,głębi dzwieku to wystarczy audigy2zs za 1/3 kasy.Wersje gold za 200pln ok i napewno nie bedzie takich problemow z x-fi co piszą ludzie w np tym forze... Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spytam z ciekawości czy to warte jest dopłacania tych 80zł? Ogólnie na super wypas efektach mi nie zależy, chociaż jeśli dzięki edycji Gamer mam zyskać na jakości dźwięku dużo to nie widzę problemu żeby poczekać np. z mies i kupić tą kartę. Wiecie ja się na kartach muzycznych nie znam, więc nie wiem która jest lepsza a która gorsza. Jakbyście się mnie zapytali o samochody to moglibyśmy porozmawiać :D. Nie chcę kupić badziewia którego funkcje są dobre, ale tylko na papierze :?

Roznica miedzy Audio a gamer jest taka ze ta pierwsza nie ma procesora DSP - nie ma wlasnej mocy obliczeniowej. Co za tym idzie wlaczenie EAX'ow i innych efektow bedzie powodowalo obciazenie procesora, chociaz podejzewam ze dla C2D liczenie EAX'a to nie jest jakis wielki problem ... :rolleyes:

Problem moze sie pojawic jak jakas gra chodzi ci "na styk" i wtedy na przyklad wlaczenie EAX5 odbiera ci kolejne pare klate... i robi sie juz slide-show.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

 

1. Czy podłączenie wieży z kompem przez optyczny kabel wyraźnie poprawia jakość dzwięku?

2. Czy X-Fi Xtreme Gamer od X-Fi XTREME GAMER-FATALITY PRO różnią się tylko x-ramem? I czy daje coś ten ram?

http://pclab.pl/art16315-6.html - z danych creative niby tak, ale innych testów nie znalałzem.

3. Widze że cyfrowe wyjścia tych kart wymiwnionych wyżej są elektryczne, czyli z wieżą nie podłącze, bo wieża ma optyke... right?

4. I co ważne, duża różnica jest między X-fi a Realtek ALC888? Różnica w kwestii jakości dzwięku i obciążenia CPU (teoretycznie więcej fps?)...

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

 

1. Czy podłączenie wieży z kompem przez optyczny kabel wyraźnie poprawia jakość dzwięku?

2. Czy X-Fi Xtreme Gamer od X-Fi XTREME GAMER-FATALITY PRO różnią się tylko x-ramem? I czy daje coś ten ram?

http://pclab.pl/art16315-6.html - z danych creative niby tak, ale innych testów nie znalałzem.

3. Widze że cyfrowe wyjścia tych kart wymiwnionych wyżej są elektryczne, czyli z wieżą nie podłącze, bo wieża ma optyke... right?

4. I co ważne, duża różnica jest między X-fi a Realtek ALC888? Różnica w kwestii jakości dzwięku i obciążenia CPU (teoretycznie więcej fps?)...

1. Jaka wieża?

2. Wg mnie to jest chłyt marketindody :D

3. Nom

4. Teoretycznie więcej fps, praktycznie to sam musisz sprawdzić, różnica w jakości jest słyszalna na dosyć dobrym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła wieża panasonica, 2x140W - naprawde daje czadu jak na 2 głośniki

 

Co do 4 pyt. - to bardziej pytanie dla użytkowników, którzy zmienili zintegrowany układ na x-fi - jest różnica?

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...i/strona-1.html

...współdzielone wejście liniowe, mikrofonowe i optyczne (w X-Fi Gamer). - to ma opticala?

Brakuje w tym artykule porównania ze zintegrowanym dźwiękiem, a zamiast niego jest porównanie z Audigy 2...choćby każdy miał tą karte muzyczną - gdzie tu logika?

 

EDIT:

ciekawe są komentarze do tego artykułu...

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ważne, duża różnica jest między X-fi a Realtek ALC888? Różnica w kwestii jakości dzwięku i obciążenia CPU (teoretycznie więcej fps?)...

Różnica w jakości i dynamice kolosalna! Żaden realtek nie zbliża się do porządnej dźwiękówki.

Co do ilości fps to przy dzisiejszych CPU to chyba niezbyt istotna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dzwiekiem zintegrowanym wogle nie ma co porownywac.Dzwiek nie jest płaski jest dynamiczny głęboki wyraźny...

do niedawna działałem na integrze realteka przesiadłem sie na x-fi jak pusciłem prison brejki to ten sampel basowy imitujący ludzki puls rzucił mnie na kolana i zaczołem grysc parkiet.spoko

zapusciłem gotika 2 wkoncu na prubkowaniu 44khz - efekt piorunujący.

to juz nie bede wspominał o muzyce.

Co do ramu na karcie to... trzeba by porobic testy ja nie zauwazyłem roznicy

resasumując dzwiek niezintegrowany tak.pytanie tylko czy warto wydac kase na najnowszy produkt...czy a2zs nie styknie...

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli X-FI. Czy trzeba instalować oprogramowanie , ten taki kolorowym mixer w kształcie wieży aby mieć dostęp do wszystkich opcji. Czy starczą same sterowniki ? Bo po zainstalowaniu samych sterowników są opcje poprostu jako karta z zakładkami, ale czy wszystkie. Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio coś dupci zaczeła dawać moja SB Audigy 2 OEM SB0240.Może to wina visty albo sterów - ale wcześniej było dobrze teraz żle.

Myśle ogólnie o zmianie:

Pytanie czy warto dopłacać do X_FI?Jesli tak to jaki model?

Czy dać sobie spokoj i kupić Audigy ZS GOLD ? Czym sie różni GOLD od KOLOROWYCH ? Ze jest tylko fajniejsza....?

Glosniki Creative G500 , gram ogladam filmy , czasem muzyka .....

 

Wczesniej uzywalem mojej karty z sterami KX - ale odkad jestem na viscie dzialam na standardowych sterach i nie jestem zbytnio zadowolony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mógłby ktoś zUploadować płytkę ze sterami xtreme music na xpeka? gdzies mi się zapodziała a te sterki z neta to jakaś bieda(zamiast mixera mam "regulator glosnosci") albo ewentualnie jeśli jest ktoś z wrocka to czy mógłby mi odsprzedać czy też może podrzucić kopię, tudzież zamienić na płytkę ze sterami na vistę, której niepotrzebuję.

dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mógłby ktoś zUploadować płytkę ze sterami xtreme music na xpeka? gdzies mi się zapodziała a te sterki z neta to jakaś bieda(zamiast mixera mam "regulator glosnosci") albo ewentualnie jeśli jest ktoś z wrocka to czy mógłby mi odsprzedać czy też może podrzucić kopię, tudzież zamienić na płytkę ze sterami na vistę, której niepotrzebuję.

dzięki z góry.

Moze ta stronka sie przyda :?: Albo ogolnie ta :?: Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co sadzicie o takiej karce: http://allegro.pl/item273914889_creative_s...gwarancja_.html ?

Oplaca sie kupowac? Ogolnie najwiecej slucham muzyki, czy bedzie dobra do moich glosnikow? Ogolnie na dzwiekową mam max 200zl, i w gre wchodzi zakup tylko w normalnym sklepie, nie na allegro wiec chyba niestety odpada Audigy 2ZS bo w zadnym sklepie chyba tego nie maja? Prosze o porady, z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arczimodo nie kupuj tego dziadostwa z linku! to jest technologicznie coś jak sb live no może audigy 1 tyle że droższe 3x :blink: jeżeli chcesz x-fi to pierwsza nieokrojna wersja to extreme music ale to koło 300zł a w takiej cenie co tych checsz to na pewno audigy 2 zs najlepszy wybor . PS jakie masz głośniki z ciekawości zapytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

W moim konsole Luncher brakuje zakładki DD oraz DTS. Mam kartę X-FI MUSIC i system VISTA64 oraz najnowsze drivery 150004. Czy ktoś może wie dlaczego nie ma tych zakładek?

 

pozdr

RaFi B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma x-fi i nie podoba mu sie data sterownika xp(ostatni aktualny driver 10.06r) to polecam wdepnięcie na stronke

driverheaven.net na forum, i tam w zakladce audio są przerobione, sprawne sterowniki do x-fi bazujące na tych z visty, data 5-11-07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukałeś na takiej magicznej stronce www.creative.com ?

A czy przejżałeś ten wątek od początku?

 

Pierwsze różnice widać gołym okiem na zdjęciu - panel + pilot

Druga różnica w wersji Fatal1y jest 64MB dodatkowej pamięci ram.

 

Wszystko razem podnosi cene. Jak nie potrzebujesz panela to nie warto dopłacać - ta dodatkowa pamięć podnosi ilość fps w grach w znikomych ilościach!

Pozatym to dwie identyczne karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma x-fi i nie podoba mu sie data sterownika xp(ostatni aktualny driver 10.06r) to polecam wdepnięcie na stronke

driverheaven.net na forum, i tam w zakladce audio są przerobione, sprawne sterowniki do x-fi bazujące na tych z visty, data 5-11-07

Czy zassales te stery i mozesz udostepnic je :?: Chyba, ze jest gdzies mozliwosc zassania bez rejestracji na ich forum :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...