Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu całego oprogramowania od Creative pilot zadziała. Sam zobaczysz jak ;)

Zainstalowałem całość, wszystko już działa ... jedynym problemem jest to że czasem po uruchomieniu komputera nie ma wcale dźwięku, restart i już jest, czytałem trochę wcześniejszych stron i ... widziałem że są ogólnie problemy z tymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zassales te stery i mozesz udostepnic je :?: Chyba, ze jest gdzies mozliwosc zassania bez rejestracji na ich forum :?:

http://files.filefront.com/Youp+Pax+XFIXP+...;/fileinfo.html - nie sprawdzalem

http://www.filefactory.com/file/b2b591

http://www.megaupload.com/?d=17ULC3PF

http://fileforum.betanews.com/detail/Youp_...XP/1196364671/1

http://www.mediafire.com/?dmlcytn3jqu

 

nie pamietam z ktorego linku skorzystalem, wiekszosc byla katastrofalnie wolna, wiec uzylem takiego z transferem 30kb/s...ale nie pamietam, ktory link

 

nie trzeba sie rejestrowac(chyba...sciagnelem zanim sie zarejestrowalem :) )

ogolem link podaje do tematu: http://www.driverheaven.net/audio-general-...s-included.html

 

co do dzialania pilota - to o ile kojarzę to wystarczy do tego entertaiment center zainstalowac(plus kilka podst apps). ogolem w moim 2,5 rocznym uzytkowaniu wykorzystalem pilota tylko przez 30 min max...ciekawe czy baterie nie wylały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo po tym jak napisalem poprzedniego posta, dotarlem do tematu, ktory podales... Po krotkim weszeniu zassalem stery 4.00.02 i "nadinstalowalem" je na dotychczasowe - te nowe stery to porazka jak dla mnie ;/

Raz, ze setup wysypal BSODa podczas pierwszj instalacji (za drugim razem poszlo OK), to panel konsoli zglupial - poczatkowo rozpoznawal jeszcze karte, po kilku restartach konsola Creative twierdzila ze w kompie nie ma zainstalowanego odpowiedniego sprzetu i nie da sie nic manipulowac ustawieniami w sofcie Creative'a...

W systemie zniknal dzwiek, nawet Winamp odmowil dzialania i konieczny byl odzysk systemu (Norton Ghost rulezz :) )

 

Niewykluczone, ze przy instalacji na czystym systemie byloby OK ale na razie pier**** te nowe stery, zostaje z tymi co byly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bsoda tez dostalem, bo mi stwierdzil ze cza nadpisac jakis plik mimo tego ze w systemie wykryl starszy, niemniej po 2 razie było ok

 

u mnie procedura instalacyjna wygladała troche inaczej, wyzerowany(format) system, instalka apps/driver z cd(2005rok...) potem po restarcie instalka tego stera i dziala spoko

 

z tym ze ja korzystałem z wersji 4.00.00, nie 02...niby te nowe dodaja tylko id'y nowych kart, ale moze cos wiecej jest w nich namieszane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi,

mam troszke podobne pytanie do rozmówcy powyżej. Mimo usilnych starań jakoś różnica pomiędzy music a gamer w x-fi mnie ciągle trapi. Z recenzji na frazpc wynika, że w extreme music też da się całkiem fajnie wydobyć dźwiękowy potencjał z gier. Głośniki mam do bani (yamada), ale mam słuchawony teac hpc 5.1 (chyba te same co kolega powyżej wspomniał....lub model z numerkiem 10). Póki co jestem na etapie nowych gierek bo ostatnio zmieniłem kompa, ale jestem pewnie że minie pare msc i znów komp będzie tylko do mp3 i filmów. Dlatego jeśli music też ma potencjał do gier to może on właśnie będzie lepszym wyborem.

@Kosiarz_1987

gdzie widziałeś prawdziwego x-fi za 160pln....też tak chcę...na aukcjach ceny od 190 do 220pln za używki już bez gwary zwykle

 

dzięki za ewentualne odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz dobry dźwięk w grach to tylko ta za 370zł.

Ta pierwsza to taki udawany x-fi.

Akurat dzwiek w grach na obu kartach bedzie identyczny... LOL :lol2:

 

Najlepiej kup ktoras z tych X-FI xtrememusic OEM za ~260 zl na allegro - bedziesz mial sprzetowe wsparcie w grach i dobra jakosc dzwieku [nieznacznie lepsza niz XtremeAudio]. Drozsze modele roznia sie od niej jedynie obecnoscia X-ramu [marketingowy wymysl creatvie'a] oraz dodatkowym przednim panelem i pilotem. Do X-Fi xtreme gamer fatal1ty zdecydowanie NIE WARTO doplacac dodatkowych 100 zl. Dopiero Elite pro oferuja lepszej jakosci dzwiek of xtreme music... ale kosztuje ponad 900 zl... :rolleyes:

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzwiek w grach na obu kartach bedzie identyczny... LOL

Jak ktoś jest przygłuchawy i nierozróżnia efektów EAX 5.0 od EAX 2.0... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozniaca jest taka ze audio to stary czip audigy se(ktory byl tez w kartach z serii live24) i emuluje 3d sound programowo(twoj proc się tym zajmuje)

czyli - kastrat, tyle ze zmusili sterowniki do udawania x-fi w panelu sterowania/moj komputer. niemniej podejrzewam, ze procz symulowania eax do 4 wersji włacznie do niczego innego procz słuchania muzyki się nie nadają. po prostu - live i audigy se pozycjonowały dzwięk 3d do [gluteus maximus], wiec tu masz odpowiedź

 

pozostałe karty mają na sobie czip dsp X-FI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić x-fi xtreme gamer czy opłaca sie dołożyć i kupić wersje fatality,czy poza pamięcią sie jeszcze czymś istotnym różnią bo czytając ten ten temat już sie pogubiłem,czy zwykły gamer to kastrat czy nie pomocy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-sram jest niewykorzystywany nigdzie(moze poza bf2....chyba...)

wiec olej

 

jedyna roznica jaką można rozważac w kartach z czipem x-fi, to czy brac fulla(czyli NIE audio) oraz czy brac wersje z panelem czy nie - kwestia wygody, w dodatku w przypadku korzystania z mikrofonu czasem problematyczna...ta wygoda ;/

 

najLepiej zainteresowac się propozycją auzentecha, prelude- link podal andyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-sram jest niewykorzystywany nigdzie(moze poza bf2....chyba...)

wiec olej...

Nie nigdzie tylko jego zastosowanie prawie nic nie daje.

Testy (chyba to był Anandtech) wykazały ok 0.5 - 1.5fps różnicy. Gra nie warta zachodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative gotowy na Vistę!

 

Z pewnością ucieszy Was informacja, że producent niemal po roku od premiery Visty wreszcie poradził sobie z pakietem sterowników dla swoich kart. Mowa oczywiście o X-Fi i współpracy z najnowszym dzieckiem Microsoft. Jak się dowiedzieliśmy poprawka ALchemy Project nie tylko koryguje problemy w działaniu kart pod Vistą. Co ważne, pozwala na uruchomienie wielu ważnych funkcji i możliwości serii kart. Między innymi efektów EAX, z którymi dotychczas użytkownicy Visty mieli niemałe problemy.

 

Jak podaje producent poprawka przywraca poprawną obsługę dźwięku 3D oraz zestawu rozszerzeń DirectSound3D. ALchemy Project można pobrać zarówno dla 32-bitowej jak i 64-bitowej wersji Windows Vista.

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...ci/news2117.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupujesz Xtreme Music od pijawek z allegro, jak Xtreme gamer jest tańszy, a oferuje to samo (różnią się tylko tym że X. music ma wyjście na przedni panel - gamer też je ma - ale w standardzie Intel Audio HD oraz wielkością pcb, ale odkąd to wielkość pcb decyduje o jakości produktu?). Chyba że o czymś nie wiem...

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej , gamer nie ma pozłacanych styków :cry:

Ale to z kolei ma praktycznie tylko wpływ na wygląd, ewentualnie może chronić przed osadzaniem tlenków, ale nie wiem czy wytworzysz aż tak extremalne warunki w swoim mieszkaniu.

Tak czy inaczej - ja również stoję przed wyborem gamer vs music... i na 99% wybiorę tego pierwszego, po co przepłacać. A w propagandowe opisy aukcji nie wierzę - oczywiście po zadaniu stosownych pytań - nie uzyskamy juz od takich sprzedawców sensownej odpowiedzi.

 

A fakt , dlatego dałem przy tych 120

Hans, to jaki był w końcu sens pisania o tych 120 głosach.

 

 

Nie nigdzie tylko jego zastosowanie prawie nic nie daje.

Testy (chyba to był Anandtech) wykazały ok 0.5 - 1.5fps różnicy. Gra nie warta zachodu...

Dokładnie. A nawet mniej...

http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=2518&p=10

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Xtreme Gamera. Jakość dzwięku jest świetna na tej karcie, poza tym jest dużo opcji w sterownikach dzięki którym możemy ustawić optymalne brzmienie dla konkretnego rodzaju muzyki. Efekty w grach też są super, chociaż żadnego przyrostu FPS nie zauważyłem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie dzieje, ale po zainstalowaniu ostatniego sterownika do X-fi Gamer Pro łącznie z ich Alchemy Project moja Vista HP x64 zgłupiała. Tyle BSoD-ów co w grudniu 2007 i w tym roku nie zaliczyłem podczas lat używania kompa. I komunikat:

 

For support information and product updates, Realtek Semiconductor Corp. recommends that you go online to the following website:

 

 

2.01.2008 r.

 

Problem caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS)

 

This problem was caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS). This program was created by Realtek Semiconductor Corp.. Realtek Semiconductor Corp. does not currently have a solution for the problem that you reported.

 

Recommendation

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

For support information and product updates, Realtek Semiconductor Corp. recommends that you go online to the following website:

 

Realtek Semiconductor Corp.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Rate this response:Provide Feedback

I co Realtek do rzeczy, jak w BIOS-ie wyłączony?

 

Drugi komunikat:

 

Contact Creative Technology Ltd for support

 

This problem was caused by a compatibility issue between Windows Vista and SB X-Fi. This program was created by Creative Technology Ltd.

 

Recommendation

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Contact Creative Technology Ltd about upgrades or other possible solutions to help make this device compatible with this version of Windows.

 

Creative Technology Ltd

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Rate this response:Provide Feedback

Próby naprawy - zarówno przez serwis Windows jak i AutoUpdate, a także reinstalka systemu nic nie dały. Pogra troche i znowu się wiesza. Też tak macie? I co na to producenci oprogramowania? Jednego i drugiego!!! I jedni dali aktualizację , drudzy dali aktualizację, ale do kupy się nie zgrali... Wielkie ajwaj, że wreszcie (po roku!!!) X-fi będzie chodziła pod Vistą, a tu takie dziadostwo? Proponuję wrócić do poprzedniego stanu... było stabilnie i OK.

 

No i kto jest winny - Creative czy Microsoft? Ciekawe...

Edytowane przez półtoragościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...