Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Tak troche poczytalem ten temat i widze ze sie sporo ludzi nabralo na te podrasowane live'y i audigy (czyli x-fi audio i gamer). Nie lepiej juz bylo kupic ciut drozszego pelnowartosciowego x-fi xtereme music, a najlepiej odejsc w ogole od creashita i kupic cos za podobna cene (powiedzmy do 300 zl) z innej stajni. Sam mialem creashita Live 24 bit, pozniej u kumpli slyszalem x-fi gamera i xtreme music to stwierdzilem ze kart muzycznych z creashita juz chyba nie kupie. Sam mam teraz Prodigy HD2 (350 zl) i gra 1000x lepiej niz te wszystkie x-fi i inne cudaki, a jak komus zalezy na dzwieku przestrzennym to wersja audiotrak 7.1 hifi i do przodu.

Skoro tego Gamera stawiasz na równi z x-fi audio, to raczej niewiele wiesz o nim np. tyle co z opisów aukcji na allegro. Powiedz mi jeszcze na czym polega ta dużo wyższa wartościowość Xmusic. Opórcz tego że posiada większe pcb, a gamer to zwykła karta low profile, ale z tym samym chipem dsp-xfi, co posiadają wyższe modele {o wartościowości ewentualnego x-ramu (patrz anandtech) czy pozłacanych styków już nie będę wspominał, bo nie warto}. Ja nie jestem wyznawcą większe = jednoznacznie lepsze. Różnica będzie dopiero przy elite pro. Wiele osób pisze podobnie jak ty, ale niczym później nie potrafią uargumentować swoich wypowiedzi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster...nt_X-Fi_line-up

http://dmzweb3.europe.creative.com/wwimage..._comparison.png

bo by trzeba było temu^ jakoś sensownie zaprzeczyć.

 

Oczywiscie to jest moja opinia

Prodigy HD2... szkoda mi było kasy. Tym bardziej, że moje głośniki czy słuchawki nie wyjdą na razie poza jakość tego, co oferuje np. c. g500 czy l. g51 / c. hs900. Nie jestem żadnym audiofilem. Doszedłem do wniosku, że szybciej wykorzystam wsparcie dla wysoko numerowanych eax'ów >2 czy pozycjonowania niż zalety HD2. Gamer zaskoczył mnie bardzo niemile, ale teraz jest już wszystko ok. A różnica w porównaniu z integrą jest i tak masakryczna.

Jeden zainwestuje w audio a drugi... np. w lcd, tak jak ja. Nie trawię, jak ludzie mogą kupować panele na tn/tn3, tym bardziej, że różnica w jakości jest na tym polu znacznie bardziej widoczna. Ale no cóż... każdy bierze to, co mu odpowiada lub jest wstanie już zaakceptować.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Skoro tego Gamera stawiasz na równi z x-fi audio, to raczej niewiele wiesz o nim np. tyle co z opisów aukcji na allegro."

 

Nie powiedzialem ze sa identyczne (co do podrasowanego live czy audigy w przypadku gamera sie pomylilem), ale i tak jak slyszalem muzyke z tych kart no to zal (gry i filmy OK), a co do allegro to nigdy nie opieram sie na danych zamieszczonych na aukcjach, bo kazdy pisze co chce.

A co do roznicy miedzy gamerem/audio a xtreme music to poczytaj sobie troche na typowych forach o audio, to po tych 2 pierwszych KAZDY "jezdzi" (ja tez slyszalem jak gra gamer i moge to potwierdzic) a juz o music sa rozne opinie wiec cos musi w tym byc, mimo ze na podstawie tabelek mozna stwierdzic ze to jest PRAWIE to samo, ale w koncu liczy sie to co slyszymy a nie jakies suche dane z tabelek. Wiadomo ze jak ktos ma zestawy typu 5.1, 7.1 itp i gra 24/h w gry czy oglada filmy no to jak najbardziej chociazby ten gamer jest wskazany ale jak juz mowilem do muzyki nie polecam ogolnie creashita. Chociaz tak czy siak na co by sie nie przesiadl to roznica miedzy zintegrowana bedzie ogromna.

Edytowane przez zax880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to wczoraj udało się dorwać Extreme Music za 229zł w sklepie komputerowym, oczywiście OEM. Również przymierzałem się do Gamera, ale jego cena była na poziomie 260 zł. Po jutrze będę w domu to zainstaluje to ustrojstwo, mam nadzieje, że nie będę żałował i świetnie sprawdzi się w filmach i grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialem ze sa identyczne (co do podrasowanego live czy audigy w przypadku gamera sie pomylilem), ale i tak jak slyszalem muzyke z tych kart no to zal (gry i filmy OK), a co do allegro to nigdy nie opieram sie na danych zamieszczonych na aukcjach, bo kazdy pisze co chce.

 

 

A co do roznicy miedzy gamerem/audio a xtreme music to poczytaj sobie troche na typowych forach o audio, to po tych 2 pierwszych KAZDY "jezdzi" (ja tez slyszalem jak gra gamer i moge to potwierdzic) a juz o music sa rozne opinie wiec cos musi w tym byc, mimo ze na podstawie tabelek mozna stwierdzic ze to jest PRAWIE to samo, ale w koncu liczy sie to co slyszymy a nie jakies suche dane z tabelek.

Ok, nie zamieram się spierać, bo nie mam jak tego udowodnić. Być może tak jest.

 

Ale, ale... jeżdżenie po gamerze jest na każdym forum - fraz, początkowo i ppc - dopóki jeden czy nawet kliku userów (nie ja) również napisał/o iż różnic nie ma (nawet w tym topiku), in4, nvision, pclab, idg. Ale 99,99% osób, które wypowiadają się o nim negatywnie nie ma też wartościowej wiedzy o nim.

 

Piszą dość podobnie - tak jak początkowo ty: audio = gamer, słyszałem że gamer to kastrat, ta karta nie może oferować tago co music - wystarczy spjrzeć na pcb {ale od kiedy to pcb (jego wielkosć) jest wyznacznikiem wartości}, mój kolega ma musica i twierdzi że gamer to kastrat (lol), ja mam musica i bym na niego postawił - bo mam do niego większe przekonanie, music ma pozłacane styki, więc musi być lepszy (bez komentarza), music ma już sprzętowe wsparcie dla dekodowania dd i dts (oczywiście nie jest to prawdą, bo żadna karta x-fi jego nie ma), music ma jedno wyjście więcej na przednim śledziu (zgoda, ale gamer też je ma - tyle że w intel hd).

 

I jak tu takim wierzyć? A do tego jeszcze dochodzi presja sprzedawców, którzy jak najszybciej chcą się pozbyć zalegającego im na magazynach X music. Heh... niedawno jak już się domyślasz stałem przed wyborem używany music na 2 tyg gw vs gamer na 24 mies gw. (cena mniej więcej ta sama z delikatną przewaga gamera). Wybralem wiadomo co...

Swoją drogą...piszesz że ty też możesz potwierdzić, że gamer gra "lipnie" - ok, ale o musicu już nic nie możesz npisać, bo go nie słyszałeś, więc skąd ten wywód, że music jest lepszy. Być może jest lepszy...

Sam w to prawdę mowiąc nie wierzę (nie mam podstaw) - dopóki nie zobaczę jakiegoś testu lub nie przyczytam opinii usera, który miał X. gamera i X. musica i mógł ich testować na tym samym zestawie i w tych samych warunkach. btw: wg tabelek jest to to samo, a nie prawie to samo. (różnice w wielkosci pcb, czy ilości wyjść pomijam)

 

[...] ale jak juz mowilem do muzyki nie polecam ogolnie creashita.

Ja temu nie zaprzeczyłem i nie zaprzeczam. Ale tak jak już zauważyłeś wiele też jeszcze zależy od głośników, a kupowanie Prodigy do komputerowych pierdziawek rownież raczej nie ma sensu.

 

-----------

Zassałem te nowe bety. Zainstalowałem - chyba za wiele to się nie zmieniło, bo różnicy na razie nie widzę. Ale skoro jest "wsio" ok, to niech tak już zostanie.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadzacie z wymaganiami odnośnie odsłuchu muzyki. To są karty komputerowe z myślą o multimediach czyli do różnych zastosowań a nie wyspecjalizowane karty dla audiofili.

Tak jakby powiedzieć że BMW X5 jest słabą terenówką - ona nią nie jest z założenia!

Tak samo karty X-Fi sa dobre do filmów, gier i wystarczająco dobre do muzyki. Tym bardziej dla słuchających z mp3 gdzie dźwięk i tak jest okrojony!

Jak ktoś ma tak duże wymagania to słucha na odpowiednich zestawach audio a sama karta moim zdaniem całkowicie spełnia powierzone jej funkcje co najmniej dobrze.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje porady :)

 

Czy da sie jakos wygodnie zrobic przelaczanie profili dzwiekowych, dokladniej chodzi mi o to, zeby dalo sie np klawiszem przelaczac lub moze jakims skryptem?

Chodzi o szybkie przelaczanie miedzy stereo a 7.1 czyli miedzy sluchawkami i glosnikami.

Sluchawki podlaczam do wyjscia w pilocie do glosnikow wtedy dzwiek na glosnikach jest wyciszany ale nie pzestawia sie na stereo tylko zostaje na 7.1

 

 

karta: Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro

glosniki: Creative Inspire T7900 7.1

system: Vista x86

 

 

pozdrawiam

 

aNDY^aND

Edytowane przez aNDY^aND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa automatycznie poprzez panel Creative podłączony do karty. Wtedy gdy podłączasz słuchawki do panelu automatycznie przełącza się w tryb słuchawek.

 

O innych formach nic mi nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa automatycznie poprzez panel Creative podłączony do karty. Wtedy gdy podłączasz słuchawki do panelu automatycznie przełącza się w tryb słuchawek.

 

O innych formach nic mi nie wiadomo.

Niestety to wersja x-fi bez panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale o musicu już nic nie możesz npisać, bo go nie słyszałeś,

 

Sam mialem creashita Live 24 bit, pozniej u kumpli slyszalem x-fi gamera i xtreme music

 

I moge stwierdzic ze graja bardzo podobnie (w obu przypadkach sprawdzane na czyms takim 2880249[/snapback]

Troche przesadzacie z wymaganiami odnośnie odsłuchu muzyki. To są karty komputerowe z myślą o multimediach czyli do różnych zastosowań a nie wyspecjalizowane karty dla audiofili.

Tak jakby powiedzieć że BMW X5 jest słabą terenówką - ona nią nie jest z założenia!

Tak samo karty X-Fi sa dobre do filmów, gier i wystarczająco dobre do muzyki. Tym bardziej dla słuchających z mp3 gdzie dźwięk i tak jest okrojony!

Jak ktoś ma tak duże wymagania to słucha na odpowiednich zestawach audio a sama karta moim zdaniem całkowicie spełnia powierzone jej funkcje co najmniej dobrze.

 

No i zgadzam sie z Toba ze karty X-fi czy inne modele z creashita sa do multimediow, ze wystarcza do odsluchu na glosnikach do komputerow, no i nie krytykuje ich w sensie ze to juz jest kompletne dno, ze tylko pierdzi, trzeszczy itp, bo i tak od zintegrowanych sa 1000x lepsze, ale sa osoby ktore byc moze slyszaly tylko i wylacznie o creativie i nic wiecej nie znaja a sluchaja w 90% muzyki, dlatego wspomnialem min ze do muzyki lepiej nie kupowac creativa, no chyba ze sie slucha na komputerowych glosnikach to nie ma sensu nic zmieniac. I wierzcie czy nie ale chociazby na HD2 ktorego sam mam od niedawna nawet okrojone mp3 256 kbps lepiej brzmi niz flac na 24 bitowym live 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... mam karte CREATIVE X-Fi ELITE PRO czy mozecie mi powiedziec czy ta karta ma dekoder DD i DTS? jezeli tak to gdzie to mozna właczyć lub wyłaczyc, drugie pytanie mam problem z Karaoke player.... jezeli zapoda mu sie muzyke t ojej nie odtwarza wciskam play i nic pasek stoi a przycisk play zamienił sie na pause nie działa również oryginalna piosenka która tam była... trzecie pytanie... jak właczam program DVD-Audio Player to wyskakuje informacja

 

 

"Digital output or recording is not supported when playing back DVD-Audio. Please ensure that your audio autouts (lineauts) are connected to the analog inputs of your speaker system or receiver. Please also ensure that you have selected the correct speaker configurations."

 

 

czy ktoś wie o co chodzi??

 

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi co jest dokładnie napisane ;)

Podłącz czytnik DVD kabelkiem analogowym do płyty głównej.

 

W teście post wyżej jest napisane o DD.

 

A czemu do mobo :blink: :blink: :blink: , przecież k.muzyczna na mobo jest wyłączona :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja też posiadam karte z tej "wspanialej" serii - XGamer

Do wczoraj nie mogłm uwierzyc w jakiekolwiek kłopoty z tą karta i czytając ten temat dziwiłem sie skąd u Was te problemy. Od kupienia tej karty, leciałem na sterownikach z płyty i wszystko było ok, wczoraj zachciało mi sie instalować sterowniki Youp-pax, które tutaj wszyscy taka chwalą. Odinstalowałem pierw defaultowe sterowniki, zrestartowałem system, zainstalowałem youp-pax, kolejny restart, puszczam muzyke i strasznie trzeszczy. Na początku myślałem, że to wina sterownikow nowych wiec wróciłem do tych z płyty ale dalej to samo... Posiadam słuchawki Sennheiser RS-130 i szczescie, ze jest tam dioda, która informuje o tym, że sygnał jest przesterowany. Skąd wzieło sie te przesterowanie? Dźwięk jest tak jakby były podbite wysoki tony, i to bardzo, bo nawet przy wokalu przesterowywuje. Nie mówcie, żebym ściszył w consoli albo w mixerze, bo na defaultowych sterownikach nawet przy 100% głośności nie było przesterowania. Usuwałem juz sprzet w menadżerze urządzen, kasowałem katalogi z C:\Program Files\ i dalej jest to samo. Ma ktoś jakies rozwiązanie czy zostaje tylko reinstalaji systemu?

Edytowane przez sayetan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal instalator, zerknij do tempa, znajdz ctzx.exe (czy jakos tak) w kat drivers/386 chyba, odpal, zaznacz uninstal i usunięcie all dll shared

 

2 sprawa, ściągnij i użyj driver cleanera, wyczyść nim dział creative audio

z 4-5 razy nacisnij przycis clean(po tym jak skonczy)

uruchom w trybie awaryjnym system

odpal driver cleaner znow, pousuwaj pozostałosci jeśli jakies pozostały.

 

odpal płytkę od creativa po restarcie, zainstaluj co chcesz, powinno działac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za rade ale to niestety nie pomoglo, nie wiem czy ma to os wspolnego z problemem, ale visualizer pod czasem utworu pokazuje przesterowanie i to dosc duze, poniewaz przez wiekszosc utworu kreski oscylują powyżej 0 dB. Czym to może być spowodowane? Czy da sie w jakis sposob przetestowac karte?

 

EDIT: no i niestety to nie wina sterownikow, zainstalowalem drugiego windowsa i niestety jest to samo, nawet na sterownikach z plyty.

testowalem karte muzyczna na innych glosnikach i jest to samo co na sluchawkach, pierdzacy bas, wysoki tony podbite i bardzo znieksztalcone

 

EDIT: tak to wyglada z poziomu winamp i visualisera w trybie "Audio Creation Mode":

Dołączona grafika

Edytowane przez sayetan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za rade ale to niestety nie pomoglo, nie wiem czy ma to os wspolnego z problemem, ale visualizer pod czasem utworu pokazuje przesterowanie i to dosc duze, poniewaz przez wiekszosc utworu kreski oscylują powyżej 0 dB. Czym to może być spowodowane? Czy da sie w jakis sposob przetestowac karte?

Kreski Ci nie oscylują powyżej 0 dB a jedynie "dotykają". Jeśli używasz EQ w nieprawidłowy sposób to może być przesterowanie, jeśli nie używasz EQ ani innych podobnych pluginów to po prostu masz utwór ze szczytami na 0 dB - tak bywa. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to o czy mowisz, fakt, ze czesto zdarzaja sie takie momenty, przeciez to normalne w nagraniach. Nienormalne jest to, że czasami przez kilka sekund visualizer pokazuje 0dB nawet wtedy kiedy nie powienien. Wlasnie wtedy slysze w sluchawkach traszki i dioda na sluchawkach sygnalizuje za mocny sygnal. Nie mam niestety na czym sprawdzic karty(oprocz sluchawek) a sluchawki przetestuje na dniach bo to byc moze one są powodem tych trasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to o czy mowisz, fakt, ze czesto zdarzaja sie takie momenty, przeciez to normalne w nagraniach. Nienormalne jest to, że czasami przez kilka sekund visualizer pokazuje 0dB nawet wtedy kiedy nie powienien. Wlasnie wtedy slysze w sluchawkach traszki i dioda na sluchawkach sygnalizuje za mocny sygnal. Nie mam niestety na czym sprawdzic karty(oprocz sluchawek) a sluchawki przetestuje na dniach bo to byc moze one są powodem tych trasków.

I EQ oczywiście w winamp wyłączyłeś ? ... podobnie jak w sterach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą opcją 'Enable EAX effects' w panelu sterowania 'Game Mode'? Ktoś mi kiedyś doradził, żeby to wyłączyć, bo niby gry same generują efekty EAX. Tak zrobiłem, ale zauważyłem, że w niektórych tytułach wspierających EAX nie mam w ogóle dźwięku przestrzennego (mam kolumny 5.1). Włączyłem tę opcję i dźwięk przestrzenny jest. A co z tym suwakiem wyskalowanym w decybelach poniżej opcji?

 

Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii? A co z innymi ustawieniami tego panelu? (ja mam powyłączane: crystalizer, CMSS-3D, bass redirection).

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam eax zawsze wyłączam, jedyne gry w ktorych mi zalezy na nie eax, a dźwięku 3d to te korzystające z openal, wiec eax mi zbędny

gram na głosnikaxh 4.1 plus w fpp słuchawkach.

cmms-3d mam zawsze włączone, crystalizer czasami(w niektorych grach podbicie tego cudacznego ficzera pomaga), bass redirection i eq nie używam

 

a eax wyłączam z prostego powodu- gram w rozne gry, czasem nowsze, czasem starsze, i tak tego szitu nie używam, a jak JEST włączone potrafi mi zrobić loopa/zwis/freez

eax sux anyway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreski Ci nie oscylują powyżej 0 dB a jedynie "dotykają". Jeśli używasz EQ w nieprawidłowy sposób to może być przesterowanie, jeśli nie używasz EQ ani innych podobnych pluginów to po prostu masz utwór ze szczytami na 0 dB - tak bywa.

i nie przekrocza bo zero jest nie przekraczalne gdy nie lecisz w 32 bitach - przester bedzie slychac i bedzie pokazany jako 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem jakiś czas temu głośniki Logitech Z-5500. Posiadam także kartę Creative X-fi XtremeMusic, która posiada wyjście cyfrowe przez FlexiJack'a. Chcąc połączyć kartę z głośnikami w sposób cyfrowy zakupiłem kabel FlexiJack<->Optical jednakże tutaj napotkałem dosyć poważny problem. Działam na systemie Vista Business i nie jestem w żaden sposób aktywować połączenia optycznego. Niby w konsoli Creativa jest ustawiony sposób działania FlexiJack na Digital-Out oraz załączona opcja Enable Digital I/O w systemie, ale dalej po przełączeniu źródła na głośnikach na Optical dostaję komunikat No signal. Czy ktoś spotkał się z tym problemem i ma jakiś sposób jak to rozwiązać? Dodam jeszcze, że używam najbardziej aktualnych sterowników do swojej karty muzycznej.

 

Pozdrawiam,

Vaxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Vaxon" tez mam te głośniki…

Czemu chcesz wysyłać dźwięk przez wyjście optyczne? Można doskonale przesłać przez kabel SPDIF. Bez stosowania jakiś przejściówek (wystarczy kabel SPDIF-COAXIAL)

post-6294-1201712162_thumb.jpg

Już w tym wątku było… zacytuje sam siebie :)

"Jak wiadomo w X-FI występuje problem z przełączeniem gniazda FlexiJack (wejście cyfrowe / wejście liniowe / mikrofon) przez minijack 3,5 mm. Dokładnie mi chodzi o wyjście DIGITAL IO (spdif). Ci co stosują do dekodowania dźwięku AC3 lub DTS zewnętrzny dekoder podłączony przez to gniazdo niekiedy mają problem z pojawieniem się sygnału cyfrowego na tym złączu mimo iż DIGITAL I0 jest zaznaczone. Pomaga po prostu przełączanie co reset komputera tego gniazda na mikrofon i od razu spowrotem na DIGITAL IO. Jednak jest to b. uciążliwe i męczące.

W sieci znalazłem program rozwiązujący ten problem plik o nazwie „fixdigout.exe” http://www.timetiger.com/gene/blog/fixdigout.exe

Po ściągnięciu, plik należy umieścić w autostarcie, aby uruchamiał się za każdym razem razem z Windows. I już mamy zawsze spdif włączony i jest sygnał zawsze na nim bez problemu. Używam Windows XP."

Jednak odgłosy samego windows i z gier czy muzyki mp3 itp. będą tylko w stereo ponieważ X-FI konwertuje na sygnał cyfrowy tylko stereo (dodatkowo mam wtedy zniekształcenia dźwięku). Powinieneś podłączyć tez 3 przewody podwójne (przedni lewy-prawy ; tylny lewy-prawy ; basowy-centralny) czyli dokonać połączenia” zwykłego”, aby uzyskać dźwięk przestrzenny i to dobrej jakości. I niestety przełączać "ręcznie" w dekoderze wejście DIRECT lub COAX w zależności co słuchasz…

 

EDIT :-)

Dopiero doczytałem… że masz VISTE. Programik więc nie dla Ciebie, ale cała reszta się zgadza… Aby w systemie VISTA zadziałało wyjście cyfrowe musisz np. kliknąć prawym klawiszem myszy na głośniczku na pasku zadań i wybrać URZĄDZENIA DO ODTWARZANIA i w nich wybrać urządzenie domyślne „SPDIF Out” . I tak przestawiać w zależności co słuchasz… w VISCIE i w Dekoderze. Straszne… i dlatego używam nadal XP (w VIŚCIE nie ma EAX wszystko jest mdłe i nijakie i X-FI wypoczywa bo nie ma sprzetowego wspomagania dźwieku bo microsoft zablokował. Tłomaczenie DirectSound3D za pomocą programu „Creative ALchemy” na OpenAL to jednak zupełnie nie to…)

Edytowane przez Pinokio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinokio:

Spróbuje w takim razie z Coax, ale mimo zastosowania tego tool'a dalej dostaje informacje No Digital Data. Nie jestem tego pewien, ale grzebiac w sieci wyczytalem, ze w Viscie jest sporo problemow z X-fi i wyjsciem cyfrowym.

 

Update:

Niestety takie ustawienia jak podałeś niewiele dają. Wciąż na panelu głośników widzę 'No Digital Data', zaś pasek aktywności SPDIF Out w ustawieniach urządzeń odtwarzania się nie porusza. Jak będę mieć możliwość to spróbuję zakupić kabel SPDIF<->Coax i wtedy potestuję na nowo.

Edytowane przez Vaxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...