Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm

Mam nadzieje że ASUSowi sie uda, i D2X naprawdę będą takie jak mówi ich specyfikacja. Na stronie ASUSa tylko D2X ma w specyfikacji EAX 5.0, "zwykle" D2 ma natomiast EAX 2.0. Sprawa dla nas użytkowników jest w tym momencie prosta: jak ASUS oszuka z tym EAX 5.0 to dużo na tym straci (zaufanie, czyli to co traci Creative teraz), ale jeśli okaże sie że "ich" EAX 5.0 będzie przynajmniej tak dobry jak ten od Creative to ASUS zgarnie całą pule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że ASUSowi sie uda, i D2X naprawdę będą takie jak mówi ich specyfikacja. Na stronie ASUSa tylko D2X ma w specyfikacji EAX 5.0, "zwykle" D2 ma natomiast EAX 2.0. Sprawa dla nas użytkowników jest w tym momencie prosta: jak ASUS oszuka z tym EAX 5.0 to dużo na tym straci (zaufanie, czyli to co traci Creative teraz), ale jeśli okaże sie że "ich" EAX 5.0 będzie przynajmniej tak dobry jak ten od Creative to ASUS zgarnie całą pule.

D2X to naprawdę dobra karciocha, jest cała masa testów, które o tym świadczą. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX.

Świeżo po instalacj WinXP x64 - WU znalazło sobie (bo nie zdążyłem zamocować oryginalnych sterów ASUS) takie coś samoczynnie... no i nawet gra :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX.

Świeżo po instalacj WinXP x64 - WU znalazło sobie (bo nie zdążyłem zamocować oryginalnych sterów ASUS) takie coś samoczynnie... no i nawet gra :)

 

Dołączona grafika

Na załączony obrazku jest napisane ze wspiera "tylko" EAX 2.0, a przecież w DX miało być 5.0.

 

O co chodzi?

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sprawa jest jasna

moze miec sobie eax5, moze nie miec, ale ważne by reprodukowała POPRAWNIE wszystkie dzwięki tak jak planował to producent gry,

by było klarowne skąd one dochodzą(dzwiek 3d, software, hardware przy mocy 2-4 rdzeniówek mnie nie obchodzi jak),

by się przy tym nie wysypywała,

by nie było zniekształcen, okazjonalnego pierdzenia z tylnych głosników i resetowania ustawien losowo(a srednio co 5-7 restart kompa) dźwięku, a w szczególności mikrofonu(używam TS)

 

jeśli ten asus(lub inna karta konkurencji) spełni te wymagania, a przy tym update sterownika to nie będzie raz na 2 lata, będą bezproblemowe sterowniki pod linuxa i inne systemy, to wywalam x-fi i kupuję taką kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu z kolei D2X na najnowszych sterownikach - i 5.0 też nie widać :-)

 

Dołączona grafika

Gdzie można dostać sobie takiego xonar DX albo D2X?

 

Dziwne bo szukam i szukam i nigdzie znaleźć nie mogę, czyżby w PL nikt nie sprzedawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Da się jakoś zsynchronizować pasek głośności w WINAMPIE, z systemowym i z tym z panelu Creativa - tak żeby za jednym zamachem przesuwały się/przekręcały wszystkie jednocześnie? Bo ta "niezależna" kontrola głośnoci mnie dobija...

 

2) Kurka wodna, coś mi nie działa ten kabel z allegro do podłączenia X-Fi z audio panelem (w Chieftecku LCX). Jak podłączam bude do karty za pośrednictwem tego kabla to karta wykrywa, że są podłączone słuchawki, chociaż nic tam nie ma (!!!) W dodatku wycisza mi zawsze lewy kanał w zestawie 2.1 podpiętym na śledziu (nawet jak opcja wyciszania nie jest włączona). Za to jak podepnę pod bude słuchawki automatycznie przełącza na 2.1 i ze słuchawe i z głośników leci to samo, tym razem już oba kanały są ok. Czyli jakby coś na odwrót+caś nie tak... WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ustaw WaveOut zamiast DirectSound to będzie ci regulowało ogólną głośność WAVE.

 

 

A co do EAX w ASUSach, to nawet jak bedzie 5.0 to i tak już przeżytek - http://pclab.pl/news32048.html ;)

 

W X-Fi 2 przydało by się HDMI z obsługą PCM 5.1 w gierkach. Jak nie to i DTS Connect bedzie ok.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw WaveOut zamiast DirectSound to będzie ci regulowało ogólną głośność WAVE.

A co do EAX w ASUSach, to nawet jak bedzie 5.0 to i tak już przeżytek - http://pclab.pl/news32048.html ;)

 

W X-Fi 2 przydało by się HDMI z obsługą PCM 5.1 w gierkach. Jak nie to i DTS Connect bedzie ok.

Jeśli to nie dowcip. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX.

Świeżo po instalacj WinXP x64 - WU znalazło sobie (bo nie zdążyłem zamocować oryginalnych sterów ASUS) takie coś samoczynnie... no i nawet gra :)

 

Dołączona grafika

@pmp Jeżeli możesz to prosiłbym żebyś zapuścił test RMAA na Asus Xonar DX & Asus D2X ,test byłby bardzo ciekawy ponieważ na różnych kompach mogą wychodzić nieco odmienne wyniki w zależności od zastosowanego zasilacza itp ,a ty masz akurat w tym momencie obie karty i możesz je przetestować w tym samym kompie i takich samych warunkach B-) .

 

Jak byś ewentualnie zrobił ten test Xonara DX to zapodaj go w poniższym temacie :

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=241101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dwa razy do tej samej rzeki"

 

Cześć tak na wstępie witam wszystkich użytkowników tego forum .

W 2005 roku gdy tylko ukazały się karty X-FI zakupiłem X-Fi Extreme music. do głośników Creative 3400 intrigue gdyż wtedy miałem jedynie zintegrowaną AC 97 na płycie Asrock P4i45E.

która praktycznie nie nadawała się do słuchania szumy że głowa mała :razz: w paliłem coś chyba z 360zł i myślałem że szlag mnie trafi :blink: zainstalowałem ją no ok wszystko gładko poszło odpalam winampa słucham 10 min gra wszystko ok i nagle trzaszki piski blue screen i już karty nie widać w systemie <_< myślę sobie pięknie długo się nacieszyłem :lol: odpalam na nowo kompa nie mam instalacja sterowników zmiany karty na różne PCI nowy bios nić ;/ ni diabła masakra 5 dni nad nią siedziałem przewaliłem setkę chyba stron w necie szukałem ale wszędzie pusto mało kto posiadał ta kartę więc i pomoc nie mógł za bardzo wszystkie rady zawodziły aż w końcu podałem się i oddałem tą badziewną kartę z racji tego że stery były chyba nie dopracowane i miała jakieś spięcia z różnymi płytami głównymi :mur: . więc zmuszony byłem kupić starszy model SB Live . na tą kartę złego słowa nie mogę powiedzieć spisywała się ok żadnych problemów .

jakiś czas temu wysiadł mi pilot w głośnikach Creative 3400 siadł potencjometr głośniczki mają już kilka lat więc czas przeszedł na zmianę ich na jakieś inne ponieważ byłem z nich zadowolony przez cały czas postanowiłem wymienić je na Creative progamer G500 oraz zmienić kartę na lepszą no tak głośniki wiedziałem jakie zakupie ale co z kartą :unsure: postanowiłem zaryzykować i znów sięgnąć po Xfaja tym razem padło na Sound Blaster X-FI Platinum Fal1ty champion. Nie z racji tego że ma jakieś tam X-Ram bo nie jest mi on do niczego potrzebny ale z racji tego tą kartę wybrałem bo chciałem mięć dodatkowy panel z przodu oraz pilot i wyjście które posiada które mi się przydadzą z racji moich zainteresowań muzycznych .

dziś zakupiłem całość . odinstalowałem stery od zintegrowanej wyczyściłem pozostałości Driver Cleaner wyłączyłem zintegrowaną w Biosie .Xfaja w slot PCI ostatni CD ze sterami do XP do napędu startujemy instalacja poszła bez najmniejszych problemów :) odpaliłem działa :D ustawiłem ją zmieniałem tryby działa wszystko ok panel działa pilot działa mikrofon działa no bajerka pozytywnie wszystko ok żadnych trzasków jestem zadowolony z niej i szczerze polecam. zrobiłem auto update pobrałem nowe stery również zainstalowały się bez problemu wszystko ok działa i gra żadnych zastrzeżeń tym razem Creative nie dał ciała i warto było zaryzykować po raz drugi :) pozdrówka.

 

7-04-2008 EDIT.

Plus należy się jeszcze zdecydowanie za Panel przedni podłączyłem słuchawki Creative HQ 1700 i bardzo mnie miło zaskoczyła jakość dziwięku jest zdecydowania lepsza niż przy podłączeniu słuchawek do pilota od głośników progamer G500. :) wystarczy pokrętło rozkręcić na 50% i jak na te słuchawki to już jest max ile moge dać bo po prostu jak więcej to ich na uszach nie mogę utrzymać jest tak głośno po podłączeniu słuchawek pod panel bez włączania muzyki jak się rozkręci pokrętło na 100% w słuchawkach jest absolutna cisza nic nie szumi :).

Dołączona grafika

 

18-Kwietnia 2008

Karta sprawuje się ok żadnych problemów jak na razie wszystko ok bez zarzutów jak na dzień dzisiejszy :)

Edytowane przez Zwolnij daj na luzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Viście się nie wypowiadam gdyż nie spieszy mi się jeszcze z przejściem na nią <_< ale fakt faktem słyszałem że są problemy tak samo jak to było z xpkiem kiedyś cóż trzeba czasu zanim Creative weźmie ten system na poważnie i zrobi dobre stery fakt faktem trochę to wkurzające ze mając nowy system jak ktoś ma staje przed :mur: z racji tej że Creative nawala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A czy na dobrą sprawe ktoś każe używać kart Creative w Vista? Producent nie gwarantuje wszystkich funkcji w tym systemie, więc nie mamy prawa tego od nich wymagać, to tylko i wyłącznie ich decyzja, mogli by wogóle nie wspierać tego systemu i mają do tego pełne prawo.

 

Każdy wie że są te problemy od początku, więc połączenie Vista + Creative jest w pełni świadomym wyborem użytkownika. Jak ktoś nie chce mieć problemów może kupić kartę innego producenta. Proste jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Każdy wie że są te problemy od początku, więc połączenie Vista + Creative jest w pełni świadomym wyborem użytkownika. Jak ktoś nie chce mieć problemów może kupić kartę innego producenta. Proste jak drut.

Dodam na wstepie , ze nie krytykuje Creative za to jak wspiera Viste , ale dodam cos od siebie.

 

Wydaje mi sie , ze problemy ze sterami pod inne oesy to maja wszyscy. Przeca niedawno ktos sprzedawal z Pure fajna karte dzwiekowa , dobra w musie ale slabiutka w grach - problemy , i to juz pod XP'kiem. Kupimy inne i tez nie mamy gwarancji na to , ze pod Vista nie bedzie problemow (poza pewnie Xonarem). Taki Azunitech , to przeca to samo z wygladu co Musici , nie wierze , ze maja zloty srodek na stery skoro to te same uklady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A jak X-Fi sprawuje się pod Linux ? Często creative wydaje pod niego stery ? :D

A czy pod Lina znajdziesz poprawne stery do innych sprzetow?

 

Znajomy sprawdzal bodajze Realteka na jakims linie z Via na pokladzie > nie lazi poprawnie , jest latencja dzwieku , zacinki przy ruszaniu myszka itd. Pisal do supportu ASR'a , ale nic na to nie poradzili , a on jest osoba , ktora ma duza wiedze o kompach oraz samych systemach linuxowych.

 

Pod linem tez niedzialaly mu poprawnie SBL 5.1 oraz Vortexy , wiem ze to stare karty ale podobna sprawa...

 

Jesli producent nie robi sterow pod inne oesy , a my na innych smigamy to kupujemy co innego > w tym przypadku tez nie masz pewnosci. Znajomemu Realtek z mobasa nie smiga poprawnie , a to nowe mobo :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery do układów Realtek wychodzą "co chwilę" ... też pod Linux , to samo ze sterownikami do kart graf. ATI więc to że Twojemu kumplowi nie działało kiedyś tam to nie znaczy że działać nie będzie teraz.

 

Mojej kuzynce Realtek jakoś chodzi i nie ma "latencji" itp.

 

Zresztą nie wiem po co ta dyskusja - Creative jest na tyle duża firmą że stery pod Vistę i Linux powinny być rok temu !!!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Stery do układów Realtek wychodzą "co chwilę" ... też pod Linux , to samo ze sterownikami do kart graf. ATI więc to że Twojemu kumplowi nie działało kiedyś tam to nie znaczy że działać nie będzie teraz.

 

Mojej kuzynce Realtek jakoś chodzi i nie ma "latencji" itp.

Pisalem o Realteku na VIA.

 

Eot z mojej strony , ja wiem , ze zakup sprzetu , a pozniej olanie przez producenta supportu boli , ale przeca pod Vista ponoc to wreszcie dziala , sam XP tez nie byl od razu uzywalny :>

 

Swoja droga , powinny bo? Moze maja w 4 literach linuxa , a jako firma dla graczy tym bardziej , oes z EAXAMI pod Linem? To nie Windows :>

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam pod linuxem nigdy nie mialem problemów ze sterownikami, czy to byl aureal, czy live 5.1 czy a1...do momentu zakupu x-fi

wtedy w linuxie musiałem sie przeprosić z integrą...

 

czyli - creative sux anyway...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś się orientuje która Karta z X-FI Obsługuje stardardy:Dolby Prologic, Dolby Prologic II, Dolby Digital, Dolby Digital EX, DTS, DTS ES. ? :unsure:

Każda karta obsługuje te standardy ;)

 

ps. Dolby Prologic = praktycznie STEREO PCM ( rozbijane w np. ampli na kilka kanałów )

Dolby Prologic II = jak wyżej

Dolby Digital = 6 skompresowanych stratnie kanałów - każda przyzwoita karta umożliwia przesłanie surowego AC3 przez Sp-Dif na zewnątrz ... ew. każdy program do odtwarzania to zdekompresuje

Dolby Digital EX = jak wyżej - 6 kanałów + 1 tworzony matrycowo ... czyli praktycznie i tak 6 kanałów

DTS = podobnie jak dolby digital tylko wyższe bitrate i tym samym mniejsze zniekształcenia od Dolby D

DTS ES = jak wyżej + 1 kanał matrycowy jak w dolby ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta obsługuje te standardy ;)

 

ps. Dolby Prologic = praktycznie STEREO PCM ( rozbijane w np. ampli na kilka kanałów )

Dolby Prologic II = jak wyżej

Dolby Digital = 6 skompresowanych stratnie kanałów - każda przyzwoita karta umożliwia przesłanie surowego AC3 przez Sp-Dif na zewnątrz ... ew. każdy program do odtwarzania to zdekompresuje

Dolby Digital EX = jak wyżej - 6 kanałów + 1 tworzony matrycowo ... czyli praktycznie i tak 6 kanałów

DTS = podobnie jak dolby digital tylko wyższe bitrate i tym samym mniejsze zniekształcenia od Dolby D

DTS ES = jak wyżej + 1 kanał matrycowy jak w dolby ex

 

 

Aha dzięki za odpowiedz bo myślałem że nadziałem się jak wczoraj przeczytałeś gdzieś na stronie że obsługuje tylko :Creative Sound Blaster X-Fi Platinium Fatal1ty Champion Series

 

obsługiwane standardy :General MIDI, OpenAL, EAX ADVANCED HD, DirectX, EAX 5.0

 

także sam już nie wiem :unsure: czy ona obsługuje te standardy co napisałeś sprzętowo czy programowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ona obsługuje te standardy co napisałeś sprzętowo czy programowo ?

To nie ma najmniejszego znaczenia czy zrobi to program odtwarzający czy program/sterowniki karty - no chyba że Twój CPU to "pentium setka" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma najmniejszego znaczenia czy zrobi to program odtwarzający czy program/sterowniki karty - no chyba że Twój CPU to "pentium setka" :lol2:

 

 

aha jak tak to ok :) no to uspokoiłeś mnie :razz: ważne że obsługuje a moj procek cel 2,5@2,9 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość nagrywania oraz odtwarzania dźwięku w jego pierwotnej, niezmienionej formie (bez stosowania filtrów i nakładek). Opcja "Bit-Matched Recording / Playback" pozwala na taki właśnie zapis (lub odtwarzanie) z dokładnością co do 1 bitu. Jest to funkcja, która może przydać się osobom zajmującym się tworzeniem muzyki, którym zależy na wierności reprodukcji brzmienia danego instrumentu. Z drugiej jednak strony dziwi fakt, że "Bit-Matched Recording / Playback" jest dostępna w kartach, które standardowo nie pozwalają na jednoczesne podłączenie kilku źródeł sygnału (dodatkowy panel z rozbudowanym systemem wejść i wyjść dołączany jest do droższych wersji kart X-Fi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...