Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

@Mane - karta dla graczy z EAX 2.0?? Nieporozumienie..

Wylapiesz roznice miedzy 2.0 a 5.0 nie wiedzac jaka jest karta w srodku? Sczerze w to watpie.

 

Calkowicie pomijam X-Fi poza Gamerem z Allegro bo jakos nie widze sensu zaplacenia 180-200 zl za oema , ktory wyszedl z produkcji i jest sprzedawany najpiewniej jako refrubished...czyli nie wiadomo co to w ogole jest. Na Allegro kazdy pisze : fabrycznie nowa. Ja sie pytam : jakim cudem skoro tego nie robia. Maja gigantyczne zapasy magazynowe? Ta , jasne.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już sie pogubiłem :D Jedynie co mi się nie podoba w creativie to to że wyjście cyfrowe jest razem z wejściem na mikrofon :blink: Ja chce używać 5.1 logitechy + kino domowe i teraz co z mikrofonem którego często używam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wejdz na LAba , Vega dosc duzo o tym ostatnio pisze jako , ze pojawil sie temat : X-Fi vs Xonar. Wlasnie dlatego napisalem wyzej to co napisalem , jako ze sam o to zapytalem :D Ta odpowiedz daje do myslenia , skoro Vega mial trudnosci z wylapaniem roznic to nie wierze , ze tutaj siedza sami...audiofile i de facto chyba lepiej miec karte , ktora lepiej gra , a w grach nie odstaje praktycznie w ogole niz kupic oemowy smietnik na gwarze , ktory nie wiadomo skad pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotko i na temat ..... czy lepiej do bardzo dobrego kina domowego kupic X-Fi Titanium Pro PCI Ex czy Xonar DX PCI Ex. Niestety musze miec karte na PCI Ex bo nie mam mozliwosci podpiecia zwyklego PCI. Zalezy mi przedewszystkim na jakosci dzwieku. Co polecacie ?

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Skoro masz dobre kino domowe to masz zapewne wejścia cyfrowe tak więc obojętne którą kartę.

 

Obie karty mają Dolby Digital Live (przydatne jeśli chcesz 5.1 i korzystasz z equalizera czy innych DSP), ale Xonar ma dodatkowo DTS Connect, który oferuje lepszą jakość dźwięku (znacznie wyższy bitrate). Nie wielka różnica w przypadku reenkodowania streamów Dolby, ale już wyraźna w przypadku muzyki (nie koniecznie potrzebna funkcja przy stereo, ale jak już ktoś lubi upmix to jest lepsza niż DDL) i gier (DDL i DTS-C to jedyne sposoby na 5.1 w grach po S/PDIF, z jakością tak samo jak wcześniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zgłupiałem, zainstalowałem sterowniki od muzycznej z abita i dźwięk powala na kolana w stosunku do audigy :blink: Nie ma co mój creative nie nadaje się do visty. I teraz mam pytanie jeżeli ten dźwięk jest zadowalający jest sens kupować nową kartę ? W dodatku mam osobne spdif nie muszę się dzielić z mikrofonem ani wejściem, które przyda mi się bo mam zamiar kino podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Programowo :blink:

Jeden pies skoro ponoc w grach nie ma zadnej roznicy , natomiast jest to prawda. Gdzies czytalem , ze Xonar wyswietla Eax Hd ale jest to "zrzucone" do jego sprzetowego 2.0 Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na LAba , Vega dosc duzo o tym ostatnio pisze jako , ze pojawil sie temat : X-Fi vs Xonar. Wlasnie dlatego napisalem wyzej to co napisalem , jako ze sam o to zapytalem :D Ta odpowiedz daje do myslenia , skoro Vega mial trudnosci z wylapaniem roznic to nie wierze , ze tutaj siedza sami...audiofile i de facto chyba lepiej miec karte , ktora lepiej gra , a w grach nie odstaje praktycznie w ogole niz kupic oemowy smietnik na gwarze , ktory nie wiadomo skad pochodzi.

A co z tym wspólnego mają audiofile??? Nie mówimy o jakości dźwieku to o ilości szczegółów efektów dźwiękowych.

Znając co słychać z EAX5.0 i bez niego moge śmiało powiedzieć że traci się sporo smaku gry!

Jak nigdy nie porównywałeś to co krytykujesz coś o czym nie masz pojęcia?

 

Jednym wystarcza 800x600 a innym 1600x1200 zz AAx6 to optimum. Tak samo z dźwiekiem. Dla mnie dźwięk w grze jest niemal równie ważny jak obraz.

 

Nie mylić z jakością dźwięku. Bo właśnie dla audiofila Xonar jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym wspólnego mają audiofile??? Nie mówimy o jakości dźwieku to o ilości szczegółów efektów dźwiękowych.

Znając co słychać z EAX5.0 i bez niego moge śmiało powiedzieć że traci się sporo smaku gry!

taaa

 

z tym ze ja tak doceniałem zawsze eax, że domyślnie był wyłączony, a jak gra włączała sama to na siłę wyłaczałem ten upiększacz. A miałem x-fi 3 lata

 

Ale ergo - xonar i tak będzie lepszy, nieważne czy robi to softwerowo czy sprzetowo.

Po prostu ma lepsze sterowniki i jakość dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylić z jakością dźwięku. Bo właśnie dla audiofila Xonar jest lepszy.

Audiofil nie słucha muzyki na kompie i na pierdziawkach :D

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz dobre kino domowe to masz zapewne wejścia cyfrowe tak więc obojętne którą kartę.

 

Obie karty mają Dolby Digital Live (przydatne jeśli chcesz 5.1 i korzystasz z equalizera czy innych DSP), ale Xonar ma dodatkowo DTS Connect, który oferuje lepszą jakość dźwięku (znacznie wyższy bitrate). Nie wielka różnica w przypadku reenkodowania streamów Dolby, ale już wyraźna w przypadku muzyki (nie koniecznie potrzebna funkcja przy stereo, ale jak już ktoś lubi upmix to jest lepsza niż DDL) i gier (DDL i DTS-C to jedyne sposoby na 5.1 w grach po S/PDIF, z jakością tak samo jak wcześniej).

No wlasnie DTS connect to fajna rzecz ale z tego co widze wersja Xonar DX tej opcji nie - tylko starsi bracia D2 :) NIe wiem moze sie myle.

Przy okazji pytanko - co daje tak na dobra sprawe oryginalny EAX 5.0 w kartach Creativa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko związane pośrednio z kartą X-FI chce zakupić Mixer Behringer XENYX 802 + mic Shure SM 58.

i mam pytanie jakie kable muszę kupić żeby ten mixer podłączyć pod moją kartę dźwiękową ?

karta to :Sound Blaster X-FI Platinum fatal1ty champion series .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiofil nie słucha muzyki na kompie i na pierdziawkach :D

Przejżyj pare tematów na tym forum a znajdziesz wielu zakochanych w jakości muzyki słuchających muze na kompie :D

 

 

@Avatar25 - daje efekty dźwiękowe. Np w strzelankach ładniejsze odgłosy broni, dźwięk spadających łusek odbicie dźwięku po strzale snajpera itp

Zależy co lubisz - dla niektórych to tylko "taaa".. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Znając co słychać z EAX5.0 i bez niego moge śmiało powiedzieć że traci się sporo smaku gry!

Jak nigdy nie porównywałeś to co krytykujesz coś o czym nie masz pojęcia?

Czy ja napisalem gdzies krytyke tego? Wczytaj sie dokladnie , powoli. Jesli Vega , ktory recenzowal ta karte napisal , ze nie idzie odroznic EAX 5.0 od 2.0 (roznice sa na tyle male ,ze sie je pomija. Raz Xonar wyprzedza X-Fi , raz X-Fi Xonara) za to pozycjinowanie dzwieku w grach jest lepsze w Xonarze niz w X-Fi to chyba mam prawo miec watpliwosci , a skoro EAX jest jaki jest , to ja wole miec jednak lepsze pozycjnonowanie bo to rowniez skutecznie dodaje smaczku grze. Nadto niedlugo xonar na pci. Cos jeszcze. Nie kazdy za 220 chce miec albo gamera w boxie , albo pemowego Musica , ktory nie wiadomo gdzie byl i po ilu naprawach.

 

Zas co do audiofili , nie mam ochoty rozwijac mysli.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zakładasz że ten Music OEM dostępny na allegro to naprawiana karta? Leżaki magazynowe często się zdarzają, wystarczy poszukać. Masz tą kartę wogóle? Moim zdaniem Extreme Music to dobry sprzęt za rozsądne pieniądze, cena ta sama co za Gamera, więc chyba jednak lepiej kupić pełnowymiarową kartę i do tego nie ma problemów ze sterownikami (dostępne są ustawienia DD i DTS). A co do tych Waszych sporów odnośnie różnic między Xonarem a X-FI, każdy lubi co innego, dla jednego X-FI będzie lepsze a dla drugiego Xonar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Skad te informacje? Mozesz zapodac jakiegos linka?

 

Jasne

3071536[/snapback]

Czemu zakładasz że ten Music OEM dostępny na allegro to naprawiana karta? Leżaki magazynowe często się zdarzają, wystarczy poszukać. Masz tą kartę wogóle? Moim zdaniem Extreme Music to dobry sprzęt za rozsądne pieniądze, cena ta sama co za Gamera, więc chyba jednak lepiej kupić pełnowymiarową kartę i do tego nie ma problemów ze sterownikami (dostępne są ustawienia DD i DTS). A co do tych Waszych sporów odnośnie różnic między Xonarem a X-FI, każdy lubi co innego, dla jednego X-FI będzie lepsze a dla drugiego Xonar.

Zakladam , ze to oem i w wiekszosci po naprawach bo w lezaki z Polski nie wierze , zwlaszcza w lezaki z Polski , gdzie wiekszosc sklepow nie jest w stanie zrobic prawdziwego zatowarowania , a sprzet dostepny nie jest od reki , jedynie po wplacie i wysylce , to raz. Dwa - gamer to tez pelnowartosciowa karta wiec jesli juz mam wybierac i ryzykowac z alledrogo to wole ja , to dwa. Sprzet za rozsadne pieniadze? Zartujesz? W jego cenie , pomijajac nawet Xonara, jest boxowy Gamer , a nie oewmoa karta z plytka CD w cenie od 180 zl w gore. Lezakiem magazynowym to moze byc zasilacz , dysk , myszka... No i trzy , po czesci nawiazanie do punktu pierwszego. Musica nie ma w sprzedazy , wycofano go , nie jest produkowany , zas na Allegro tego sprzetu jest masa , a imho ta masa to z zagranicy jest sciagana. Tak jak i rozkoszne Pality/Gainward 8800GS za 170 zl..

 

Na sam koniec. Czy mam? Nie , i miec nie bede z racji tego ,ze mam tuner TV i znam problemy Niemca z tym czyms.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaką kartę dźwiękową masz zainstalowaną w swoim komputerze? Być może Creative wyprodukował bardzo dużą ilość tych kart i jest możliwe że wysprzedaje je teraz z magazynów. Poza tym czy te karty aż tak bardzo się psują że aż tyle niby naprawianych jest dostępnych w sprzedaży? Karty dźwiękowej nie podkręca się, nie zmienia na niej chłodzenia, nie odblokowuje zablokowanych potoków.

 

Podłączał ktoś extreme music lub jakiegoś innego x-fi bez przedniego panelu go głośników Logitech Z-5500 cyfrowo? Zastanawiam się jak można by to rozwiązać żeby mieć podłączone cyfrowo głośniki i mikrofon równocześnie.

Edytowane przez -Dejf-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejżyj pare tematów na tym forum a znajdziesz wielu zakochanych w jakości muzyki słuchających muze na kompie :D

 

 

@Avatar25 - daje efekty dźwiękowe. Np w strzelankach ładniejsze odgłosy broni, dźwięk spadających łusek odbicie dźwięku po strzale snajpera itp

Zależy co lubisz - dla niektórych to tylko "taaa".. ;)

A czy te efekty odbicia dzwieku, ladniejsze odglosy broni - byly porownywane na obu kartach i stwierdzono to nausznie :D czy tylko teoretycznie mowimy ;)

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mikrofon przez wejście od przedniego panelu. Można pokombinować żeby to jakoś podłączyć bezpośrednio do pinów na karcie."

 

Właśnie problem w tym że ostatnio nawet kupiłem kabelek na allegro z białym 10-pinowym złączem żeby podłączyć swojego musica do przedniego panelu obudowy i nie działa to jak powinno. Mój przedni panel jest zgodny z AC97, być może dlatego nie chce współpracować prawidłowo z moim musiciem. I teraz kwestia co zrobić żeby równocześnie korzystać z wyjścia cyfrowego i wejścia mikrofonowego, żeby poprostu nie odłączać i podłączać jednego i drugiego na zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te efekty odbicia dzwieku, ladniejsze odglosy broni - byly porownywane na obu kartach i stwierdzono to nausznie :D czy tylko teoretycznie mowimy ;)

Nausznie! Przez 3 lata mieszkałem z kumplem co miał AC97 a więc EAX 2.0 i w wielu grach porównywaliśmy. Oczywiście nie mówie tu znowu o jakości tylko o samych efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nausznie! Przez 3 lata mieszkałem z kumplem co miał AC97 a więc EAX 2.0 i w wielu grach porównywaliśmy. Oczywiście nie mówie tu znowu o jakości tylko o samych efektach.

potwierdzam =] roznica jest niebagatelna =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to nadal dylemat czy Xonar DX czy X-Fi Titanium ;)

Sam się nad tym cały czas zastanawiam, nawet biorąc pod uwagę fakt, że Titanium jest prawie dwa razy droższy.. 

Ale chyba jednak spróbuję Xonara, najwyżej w przyszłości, jak Titanium trochę potanieje, to się na niego przesiądę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki. Kupił ktoś na allegro kabelek do podłączenia front panelu obudowy do swojego X-FI? Ja niedawno kupiłem i kurna nie działa tak jak powinien. Tzn jak podłącze tym kabelkiem swojego musica do front panelu, a głośniki normalnie z tyłu podpięte (Creative 2.1 P380), to gra mi tylko lewy kanał. Natomiast jak podłącze słuchawki do front panelu, to wtedy dźwięk leci z obu głośników i ze słuchawek równocześnie. Jeżeli ustawie w sterownikach "automatyczne wyciszanie głośników kiedy słuchawki są podpięte" i mam podłączone same głośniki, to wtedy głośniki nie grają. Czyli reasumując moja karta wykrywa że słuchawki są podpięte kiedy nie są :). Ma ktoś taki kabelek? Działa to komuś? Z jakimi kartami i jakimi przednimi panelami? Ja mam taki panel: http://www.allegro.pl/item418764244_mega_p...wire_audio.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...