Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem pare dni temu tego oem'a od hp za 149zl.Przynajmniej mój egzemplarz nie był naprawiany i wszystko fajnie działa po modyfikacji sterowników, jestem zadowolony. Szczerze mówiąc gdybym miał zapłacić dwie stówy za gamera pewnie bym dołożył do xonara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moglbym zapytac czemu "dolozyc do Xonara" Z tego co mozna poczytac to Xonar gra tak samo jak Gamer i Music , ktorego masz... Roznice sa albo bardzo subtelne albo zadne. Oczywiscie pisze to tylko na podstawie postow osob , ktore mialy dwie jak i Vegi , ktory pisal o tym w postach. Dla przykladu dodam , ze Ext woli swojego X-Fi niz Xonara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbym zapytac czemu "dolozyc do Xonara" Z tego co mozna poczytac to Xonar gra tak samo jak Gamer i Music , ktorego masz... Roznice sa albo bardzo subtelne albo zadne. Oczywiscie pisze to tylko na podstawie postow osob , ktore mialy dwie jak i Vegi , ktory pisal o tym w postach. Dla przykladu dodam , ze Ext woli swojego X-Fi niz Xonara...

-częste aktualizacje sterowników

-brak olewania klientów

-lepsze układy m.in Cirrus Logic CS4398-CZZ którego można znaleść na x-fi elite pro

 

no i to co Vega napisal w swojej recenzji:

 

"Efekty środowiskowe generowane przez Xonara są naturalne, bez nadmiernego przenikania się z dźwiękami z gry. Dolby Headphone w połączeniu z nowym silnikiem DX GX 2.0 sprawuje się lepiej niż z jego poprzednim wydaniem. ASUS Xonar DX już na początku gry daje pełne poczucie doskonale odwzorowanej przestrzeni, z wiernym zachowaniem pozycjonowania dźwięków na wszystkich osiach. W porównaniu z Sound Blasterem X-Fi Xonar pod tym względem wypada chyba nawet trochę lepiej. Dźwięki gry są czystsze, nie tak zniekształcone jak w X-Fi, którego funkcja CMSS-3DHeadphone ma tendencję do podcinania środkowej i dolnej części pasma, dość mocno eksponując najwyższe rejestry. To akurat daje się zauważyć w niemal wszystkich grach. "

 

"Na wielu etapach gry wszystko, co dzieje się za plecami naszej postaci, wzbudza dreszcze. Podwodny świat gry na Xonarze brzmi złowieszczo, głos narratora wręcz bajecznie stapia się z dźwiękowym tłem i pogłosami poszczególnych lokacji. Aż mi się gra spodobała... "

 

"Słychać bardzo wyraźne różnice brzmienia pomiędzy Xonarem a kartami Sound Blaster X-Fi. I tym razem Xonar brzmi cieplej, bardziej żywo, bardzo dynamicznie. Pozycjonowanie dźwięków przez Sound Blastera X-Fi wypada w tym porównaniu bardzo dobrze, lecz jego brzmienie nie robi tak piorunującego wrażenia. Jak w mało której grze, tutaj X-Fi Crystalizer aż prosi się o uaktywnienie, choć nawet wtedy (mimo wyraźnej poprawy) to nadal nie to samo. Oczywiście, jeśli ktoś sam nie porównywał obu kart, a ma Sound Blastera X-Fi, nie powinien od razu wyrywać sobie włosów z głowy. W razie czego uruchomcie grę na jednostce zintegrowanej – zniechęcenie do gry murowane ;). "

 

"Tutaj nastąpiło chyba największe zaskoczenie. Mimo że gra ma wbudowany specjalny tryb X-Fi, mający wykorzystać najbardziej unikalne cechy tych kart, w tym przypadku niemalże nie byliśmy w stanie ustalić, czy lepiej gra Sound Blaster X-Fi czy ASUS Xonar! Na Xonarze dźwięki szybkiej, efektownej akcji brzmią wręcz fantastycznie, z ostrymi jak brzytwa świstami pocisków i szarpiącymi bębenki elementami basowymi. Pozycjonowanie dźwięków i realizacja efektów środowiskowych, bez których dźwięk pod Windows Vista jest wręcz odpychający, na obu kartach są na najwyższym poziomie. "

 

"S.T.A.L.K.E.R. to na szczęście gra korzystająca pod Windows Vista z interfejsu OpenAL, gdy włączymy rozszerzenia EAX Advanced HD. Tutaj następne zaskoczenie, bo na tle Xonara karta Sound Blaster X-Fi, delikatnie rzecz ujmując, nie daje rady.

 

Xonar tymczasem po świecie S.T.A.L.K.E.R.A. śmigał jak po maśle. Mając na uszach słuchawki, można wręcz utonąć w mrocznym świecie Czarnobyla, w którym atmosfera otoczenia i poszczególnych jego elementów jest przetwarzana ze wspaniałą dokładnością. Podobnie jak m.in. Sergey Romanov z X-bit labs muszę przyznać, że tak realistycznie brzmiącego środowiska dźwiękowego jeszcze nigdy nie miałem okazji słyszeć, na żadnej karcie dźwiękowej, w jakiejkolwiek innej grze!"

 

"Tak czy inaczej, Xonar DX w swojej klasie cenowej bardziej wymagającym miłośnikom muzyki zapewni zauważalnie bardziej melomańską charakterystykę niż Sound Blastery. Zależy, co kto lubi. "

 

"Ale nie zdziwiło nas to, że taka Britney Spears, Blog 27 i inne „emogwiazdy” na Xonarze DX brzmią jak coś, co można by opisać jako chórek bekających nastolatków towarzyszący Pavarottiemu. Miłośnicy tego typu muzyki chyba bardziej pokochają karty Sound Blaster X-Fi z funkcją X-Fi Crystalizer."

 

"Testy w kilku grach dają przewagę Xonarowi, przede wszystkim pod względem precyzji pozycjonowania poszczególnych dźwięków, czy to na słuchawkach, czy na stereofonicznym zestawie głośników. Tam, gdzie Sound Blaster X-Fi brzmiał trochę mdło, Xonar DX dawał poczucie głębi dużych przestrzeni. W nielicznych przypadkach w bezpośrednim starciu X-Fi przegrywał nawet wyraźnie.

 

Zwłaszcza w takich grach, jak S.T.A.L.K.E.R. czy Crysis, dźwięki przetwarzane przez Xonara wręcz wbijają się w uszy, przeszywają głowę i wylatują z drugiej strony. Między innymi w grach: S.T.A.L.K.E.R., Call Of Duty 4, Bioshock, zauważyliśmy wręcz, że bez porównania z Xonarem nie dałoby się zaobserwować, że Sound Blaster X-Fi odległość niektórych źródeł odwzorowuje nieprawidłowo i nie zapewnia tak samo dobrych wrażeń.

 

X-Fi z całym swoim arsenałem technologii CMSS-3D eksponuje dźwięki wysokich częstotliwości, na czym delikatnie traci wyrazistość wokalu. Elementy basowe, mimo że wyraźnie akcentowane, są jakby delikatnie rozmazane. Xonar DX zachowuje gładkość brzmienia, ale z mocnym zapasem werwy, i gdy trzeba „kopnąć”, nie zasypia.

ASUS Xonar DX może także być doskonałym rozwiązaniem dla miłośników filmów. Dzięki technologiom: Dolby Headphone, Dolby Pro Logic IIx i Dolby Virtual Speaker, niezależnie od tego, co do karty podłączymy (słuchawki, głośniki 5.1 lub stereo), zawsze otrzymamy doskonale przetworzony dźwięk przestrzenny, z którym CMSS-3D z kart Sound Blaster X-Fi nie bardzo może się mierzyć. Co zaskakujące, Xonar DX brzmi inaczej niż D2, ale i tak lepiej niż Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, z pewnością nie poniżej poziomu kart X-Fi Xtreme Music. Przede wszystkim karta urzeka szeroką panoramą, z doskonale zaznaczonym wokalem w centrum, bardzo czystymi, mocno odseparowanymi elementami w wyższych rejestrach. Jeśli jednak w naszej muzycznej kolekcji znajdują się niemal same mocno skompresowane empetrójki, a karty do niczego więcej specjalnie nie potrzebujemy, X-Fi Crystalizer może się przydać. Na miejsce w podsumowaniu zasługują także dopracowane i świetnie zoptymalizowane sterowniki do systemów Windows XP i Vista. Jedyny problem, na jaki natrafiliśmy, to brak rozszerzeń EAX w grze Bioshock. Jednak producent zareagował błyskawicznie i udostępnił specjalną poprawkę, dzięki której ten defekt znika. Niebawem poprawka zostanie umieszczona w sterownikach. "

 

źródło: cytaty pochodzą z recenzji Piotra Gontarczyka dla serwisu pclab, http://pclab.pl/art32279-2.html

 

 

Nie zrozum mnie żle zacytowałem Piotra "vega" Gontarczyka jako że opierasz się na jego opiniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja recenzje znam , tak samo jak i to co pisal w postach na samym Labie , gdy ktos pytal co ma wybrac , to jest X-Fi oraz Xonara. Zauwaz , ze juz w pierwszym cytacie napisal "troche lepiej" To jest j, ak wiemy - kwestia subiektywna. Zobacz tez czwarty cytat , gdzie sami nie wiedza , ktora jest lepsza :> Sprawa Stalkera? To miedzy innymi ta gra , ktora ponoc na normalnych asusowskich sterach nie dziala poprawnie , dziala na modowanych :> Na sam koniec tej czesci dodam , ze zacytowales tez podsumowanie dotyczace melomanow , gdzie Xonar lepiej wypada. Tymczasem samVega pisal tez , ze jesli ktos woli karte do gier to X-Fi i nie ma problemow. To sa zblizone karty. Tak samo sam Bioszok , wiec dziwie sie takim roznicom skoro w temacie o Asusie na tym forum podana jest tez miedzy innymi i ta gra , ktora ma problemy. Wiem , Asus niby lata...jednak to tak w kwestii olewania przez producenta , jak widac...Asusa tez to nie ominelo.

 

Tutaj jeszcze wspomne o czyms co dla mnie jest wazne. Wspomniano w cytacie o wysokich dzwiekach. Wysokie to miedzy innymi praca przesterowanych gitar. Wole miec to mocniej/wyrazniej niz elementy bassowe :> Czemu? Kocham metal :D

 

Pomijajac cytaty napisales o sterownikach i olewaniu klienta. Wiesz moze , ze czesc gier aby dzialala na Xonarze wymaga smigania...tak , na modowanych steronikach pana Daniela , ktory tez...pisal dla Creativa :D W temacie o Xonarze jest nawet lista niekompatbilnych gier , ktore to nie smigaja na Xonarze poprawnie wiec trzeba stosowac albo latki albo modowane stery do tej karty , a de facto to za stery CT zbieral baty... Dlatego troche ta czesc wypowiedzi mnie dziwi.

 

Dzieki za rzeczowa odpowiedz :>

 

 

Ps - od dluzszego czasu na tapecie mam Made of Hate. Utwor , ktory jest of koz utworem metalowym , ale w ktorym na tym X-Fi fantastycznie slychac prace gitar w wysokich rejestrach , a praca basisty jest godna podziwu. Wspominam o tym nie jako na zasadzie porownania z Xonarem bo tego nie slyszalem , ale po to by wspomniec , ze z tym basem zle nie jest :> Tutaj wyraznie slychac jak basista traca struny , jak gitarzysci wala flazolety itd.

 

:>

 

PS2 - zapomnialbym o czyms. X-Fi to karta , na ktorej yudalo mi sie zwrocic uwage na...perkusyjna stopke , czego wczesniej nigdy nie slyszalem albo ze wzgledu na denne konwersje albo ze wzgledu na same karty :> Czuc taki swoisty podmuch powietrza :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Firekage

 

A ja Chciałbym podziękowac za otwarcie oczu. Długo szukałem informacji czy Gamer czy Music. Generalnie wizualnie Music sprawia wrażenie karty bardziej PRO (większy laminat, "pozłacane styki") a Gamer jak okrojony ubogi brat Musica. Generalnie przebrnąłem przez kilka stron tematu i nie rozumiem napinaczy typu achtung, którzy zamiast napisać coś co pomogło by mi w wyborze, maltretują jedną i tą samą myśl na 100 sposobów. Po cholerę drogi achtung-u zaśmieciłes ten temat nie wnosząc do niego nic poza własnym upierdliwym ego?

 

Po 2 postach Firekage'a zrozumiałem "clue" sprawy. Jeśli nie ma różnicy pomiedzy tymi kartami i w tej samej cenie mogę mieć "zaplombowanego boxa" a w przypadku Musica jest duże, jesli nie ogromne ryzyko zakupu poserwisówki to wybór chyba jest prosty. Chyba, że niektórym potrzebna jest taka e-adrenalina .. ?!

 

Ja chciałbym tylko zapytać czy jest sens dokładać do kart typu Fatality PRO, mając na uwadze tylko i wyłącznie jakość/efektywność dźwięku w grach FPS?

 

... i czy jest sensem wymiana mojej Audigy 2ZS na X-Fi gamer do zastosowania j/w ?

 

thx

Edytowane przez Tito_Divine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Do X-Fi warto..znowu kwestia poruszanego tu wielokrotnie EAX 5.0HD..

I tutaj pojawia sie zasadnicze pytanie : ile gier tak naprawde korzysta z tego eaxa.

 

Sam kierowalem sie checia posiadania tego "ficzera" na swojej karcie (bo emulacja mnie nie bawi , a z czasem widac , ze Asus z tym ma spore problemy), ale majac to moge powiedziec , ze jesli kierujemy sie tylko sama checia posiadania eaxa to to malo bo wiekszosc gier w ogole z tego nie korzysta... Ostatnio jakos mam wiecej sil to i gram czesciej:

 

-Crysis , 2x , gra nie wspiera zadnego Eaxa

-Kotor 2 , tez 2x , gra wspiera Eaxa 3.0

-Stranglehold - zaden eax

-GOW , ponownie , zaden eax

-wszelkie simy jak rF , GTL , GTR - tak samo

-Stalker , jakis eax jest , ale nie wiem jaki

-Race 07 WTCC , zaden Eax

 

Chwilowo nie pamietam co tam jeszcze ostatnio mialem "na tapecie".

 

Tutaj rodzi sie watpliwosc zwiazana z Xonarem. Skoro gry i tak nie korzystaja z Eaxa 5 , a Xonar ponoc daje lepsza przestrzen w grach to czy nie warto kupic Asusa? Z tym , ze tutaj znowu pojawia sie problem zwiazany ze sterownikami w grach , juz nie tylko z eaxem itd.

 

:|

PS , Tito , ciesze sie :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W bioszoku eaxa w ogole nie widzialem , a gralem w demo wczoraj. W Gridzie ponoc w ogole tego nie ma , ale tutaj nie wiem , sugeruje sie tym co w temacie o Xonarze pisali. Ponoc nie da sie wymusic w grze dzialania dzwieku na hardwarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bioszoku eaxa w ogole nie widzialem , a gralem w demo wczoraj. W Gridzie ponoc w ogole tego nie ma , ale tutaj nie wiem , sugeruje sie tym co w temacie o Xonarze pisali. Ponoc nie da sie wymusic w grze dzialania dzwieku na hardwarze.

W Race Driver jest, a czy działa czy nie to nie wiem nie porównywałem. W Bioshock jest EAX nie wiem czy w demie, ale w pełnej wersji po spatchowaniu podobno jest. Natomiast w PREY sprawdzałem i bez EAX to zupełnie inna gra z EAX wrażenia są niesamowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie male pytanko. Obecnie mam mocno juz wysluzonego SB live - karta (pewnie nie tylko u mnie) przezyla juz mnostwo smieci w kompie od mobo po procki, zaliczyla kilka konfigow, pamietam jak Unreal z Eax 1 testowalem po zakupie (to juz kolo 10 lat, az chcialo by sie zeby inny hardware byl tak zywotny) :) Teraz czas na cos nowego. Planuje X-fi ale jest kilka wersji tego. Jaka jest teraz najmniej oklaczeona prze Creativ'a i najbardziej uniwersalna? Domyslam sie ze te za 100 zl wersje niezle sa przyciete. Aha i czy juz czas niesmiertelne pci zastapic pcie 1x ??? Widze ze sa rozne wersje np. co sadzicie o tych modelach?

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16829102024

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16829102005

 

A moze cos innego. Z gory wielkie dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ta pierwsza jest na pciex1. Z tym jest loteria. Sam mam tuner na pciex1. W slocie nad grafa dziala poprawnie , w slocie pod grafa mimo ze idzie zasilanie - winda w ogole go nie widzi. To samo pisali ludzie o Xonarze DX. Czesc miala problem bo mobo nie widzialo jej mimo poprawnego zainstalowania. To tak kwestia pciex1.

 

Ta druga to w sumie to samo co X-Fi Music , ma tylko wiecej ramu pod katem gier. Czy to cos daje? Moze...marketingowcom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza jest na pciex1. Z tym jest loteria. Sam mam tuner na pciex1. W slocie nad grafa dziala poprawnie , w slocie pod grafa mimo ze idzie zasilanie - winda w ogole go nie widzi. To samo pisali ludzie o Xonarze DX. Czesc miala problem bo mobo nie widzialo jej mimo poprawnego zainstalowania. To tak kwestia pciex1.

 

Ta druga to w sumie to samo co X-Fi Music , ma tylko wiecej ramu pod katem gier. Czy to cos daje? Moze...marketingowcom :D

Dzieki wielkie czyli mam przez to rozumiec ze np.

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=31564 to sensowny produkt? A co do ramu to pewnie przezyje bez niego ;) Xonara nie chce mimo ze moze i ma lepszy dzwiek to ja i tak tego nie wychwyce ;) a bezproblemowa karta (zreszta tak jak i X-fi) to nie jest.

Trzeba bedzie zamawiac poki dostawy sa po starym kursie $

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sensowny? To to samo z wyjatkiem tego ramu pod katem gier. Znaczy sie ram jest , ale nie w takiej ilosci jak na tamtej. Tan ram ma tez Gamer.

 

Jednak ja nie o tym :D Jesli to jest oem to kup to samo na Allegro bo tam nie zaplacisz 210+KW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tu trochę i mogę trochę napisać o Xonarku i że to fajna karta ale zgadnijcie co, dzięki mostkowi PCI->PCI-E gryzie się z chipsetami Nvidi i mamy sytuacje jak z X-fi będzie działać bądź mordęga ;)

OxgenHD obsługuje reverby itd. i za pomocą tych reverbów emuluje nam EAX5 ;) czyli mamy jakby EAX2 udający 5 przez rozciągniecie ilości głosów do 128 czyli spox zważywszy, że to dalej eax2 który nie korzysta z bardziej zaawansowanych efektów.

Znowu testy na zagranicznych serwisach z reguły pokazują ją kontra Audigy2zs w teście z EAX lub z X-fi w teście bez eaxa z dolbyH kontra CMSSheadphones, bądź tylko w trybie 128 głosów z testera co nam zupełnie nic nie mówi dodatkowo wyczytałem, że chip OxygenHD w OpenAL podobno nie osiąga więcej niż 64głosy czyli witaj Visto ;).

Widzę ludzie podniecają się tu super DAC'iem wiadomo lepszy=lepszy :) tylko mam pytanie kto z was ma sprzęt który dobija nawet do SNR 100 ? popularne Microlaby mają 80 ;) a x-fi w 96/24 wyciąga około 102db mój Fatality Pro w 44,1 SNR ~97db czyli w 44.1 więcej niż Xonar DX potem Xonar w jest juz lepszy tylko co mi z tego jak mam tylko na składzie Z-5500 z SNR 88-90db i mam słuchawki SHP8900 i Senki HD595 i X-fi radzi sobie z senkami lepiej na standardowym opie od Xonara albo inaczej po prostu głośniej, mimo że oba są kiepskie takie konie pociągowe działają bo działają nic ciekawego Xonar się nadaje do cieplejszych i lżejszych nagrań X-fi do techno/trance ogólnie electronica i mocnej nuty w każdym razie w obu słuchawkach totalna cisza przy wyłączoną dźwięku.

Poza tym jak pewnie się orientujecie za barwę dźwięku odpowiedzialny jest opamp którego w X-fi wymiana na identyczny jak w XonarzeD2 lub

X-fi prelude czyli sławny już LM4562 jest po prostu banalna i wtedy karta zaczyna grać a koszt tego to na allegro 25zł sztuka bądź sample zamówić wtedy 3 sztuki kosztują 10$ ale różnica w dźwięku jest taka, że Xonar brzmi jak samograj z biedronki :) z resztą zwykłe X-fi też teraz mam prawie X-fi Elite pro tylko DAC gorszy ale zastanawiam się czy nie wymienić jeszcze kondka na black gate podobno trochę daje, ram 64 mam wszystkie nowe gry go obsługują czasem pomoże fps utrzymać, czasem nic nie daje ale nie przeszkadza, jak ja kupowałem to cena miedzy Xmusic OEM z allegro czyli dell crap a fatality wynosiła 50zł więc nie było się co zastanawiać.

Firekage prawdę piszę w wątku, było masę lipnych oemów z komputerów DELL/HP nie tyle naprawianych co mających problem z prawidłowym działaniem na niektórych płytach lub z innymi podzespołami w kompie wywołując lawiny agresywnych userów i zwrotów do

Dell/HP, dlatego w Polsce sie ładnie rozchodziły :) i niektórzy nie mieli z nimi problemów w ogóle za to niektórzy płakali dźwięk nędzny, problemy itd. latało też trochę naprawianego większość X-fi bez radiatora było tego moc pod koniec 2007 w oznaczeniu OEM ale taka karta tez może działać dobrze dopóki znów kulki nie puszczą ;) po to teraz radiator jest.

Z moim X-fi miałem kilka problemów które jak się okazało nigdy bezpośrednio nie były wywołane przez X-fi zawsze coś było "trigerem" do wysypu teraz znalazłem winnego bios w mobo update do F8, wywaliłem McAfee i instalka nowych sterów i konsol na nową Viste 32bit

i wszystko gra żadnych problemów czy to w grach programach czy nagrywaniu, no i dźwięk przepiękny po prostu :) z racji zmiany Opampów i zero kompromisów dotyczących gier EAX5 rulezzz.

CMSSheadphone na słuchawkach polecam używać tylko w grach w których potrzebujecie mieć informacje w dźwięku na temat wysokości bo to jego jedyna zaleta w porównaniu do DolbyH który tego nie ma za to wypuszcza dźwięk na czole zamiast na czubku głowy :) i nuta wtedy lepiej trochę brzmi ale kto słucha z tym nuty ? no chyba, że w słuchawkach za 40zł dla rozciągnięcia sceny.

W grach w których wam tego nie trzeba raczej wywalcie wszelkie dolby/Cmss i skorzystajcie ze sceny jaką budują słuchawki bo często jest cudo, sam osobiście nie lubie używać ani CMSSheadphone ani DolbyH dopuki nie musze, mam słuchawki które potrafią świetnie budować scenę powodując, że gry są ekstra.

Gorąco polecam zmianę Opampa każdemu jeśli czuje się na siłach to przylutować, można także modyfikować w ten sposób swoje SBLive i audigy

choć sam nie próbowałem.

Uprzedzam że płytka jest delikatna i można łatwo uwalić kartę jak źle się zabierzemy do roboty na szczęście w necie dużo tutów jest

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

Opchnąłem dziś kartę :) czas dobierać jeszcze z 300 i przetestować X-fi prelude :) a do tego czasu jakoś przeżyć z integrą :(

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Próbowałem ogarnąć tą wiedze ale mam już taki mętlik w głowie, że nie wiem o co chodzi. Problem polega na tym, mam SB X-Fi mx ExtremeGamer i chyba wyrzuciłem kase w błoto bo wychodzi na to że nie mam wyjścia na digital I/O żeby mieć coaxial i podłączyć Z-5500. Wychodzi na to że będe miał zwykłe ProLogic II a nie DTS. Więc o co chodzi? Karta ma DTS ale nie da się z niego korzystać?

Znalazłem jeszcze to:

http://www.soundblaster.com/X-FiList/

i to:

http://pclab.pl/news33355.html

Czy mogę oglądać filmy i mieć ten DTS ?

PLS jak pastuch krowie wytłumaczcie bo nie ogarniam. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak to jest z ta pamiecia na kartach X-Fi??

Jestem zainteresowany X-Fi Titanium pci-e i z tego co wyczytalem, od fatality Pro rozni sie tym ze nie posiada RAM, ale zdjecia mowia co innego(jakas kosc jest) :blink:

 

Pytam z ciekawosci, bo to pewnie i tak marketing....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Próbowałem ogarnąć tą wiedze ale mam już taki mętlik w głowie, że nie wiem o co chodzi. Problem polega na tym, mam SB X-Fi mx ExtremeGamer i chyba wyrzuciłem kase w błoto bo wychodzi na to że nie mam wyjścia na digital I/O żeby mieć coaxial i podłączyć Z-5500. Wychodzi na to że będe miał zwykłe ProLogic II a nie DTS. Więc o co chodzi? Karta ma DTS ale nie da się z niego korzystać?

Znalazłem jeszcze to:

http://www.soundblaster.com/X-FiList/

i to:

http://pclab.pl/news33355.html

Czy mogę oglądać filmy i mieć ten DTS ?

PLS jak pastuch krowie wytłumaczcie bo nie ogarniam. Dzięki

Z-5500 podłączysz po analogu i będziesz miał DTS.

 

@trymek - a może bys się tak jednak zmusił i poszukał odpowiedzi w tym wątku gdzie padła już co najmniej kilkanascie razy..

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak to jest z ta pamiecia na kartach X-Fi??

Jestem zainteresowany X-Fi Titanium pci-e i z tego co wyczytalem, od fatality Pro rozni sie tym ze nie posiada RAM, ale zdjecia mowia co innego(jakas kosc jest) :blink:

 

Pytam z ciekawosci, bo to pewnie i tak marketing....

pamięć x ram praktycznie nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Próbowałem ogarnąć tą wiedze ale mam już taki mętlik w głowie, że nie wiem o co chodzi. Problem polega na tym, mam SB X-Fi mx ExtremeGamer i chyba wyrzuciłem kase w błoto bo wychodzi na to że nie mam wyjścia na digital I/O żeby mieć coaxial i podłączyć Z-5500. Wychodzi na to że będe miał zwykłe ProLogic II a nie DTS. Więc o co chodzi? Karta ma DTS ale nie da się z niego korzystać?

Znalazłem jeszcze to:

http://www.soundblaster.com/X-FiList/

i to:

http://pclab.pl/news33355.html

Czy mogę oglądać filmy i mieć ten DTS ?

PLS jak pastuch krowie wytłumaczcie bo nie ogarniam. Dzięki

Musisz kupić kabel z jednej strony mały jack słuchawkowy z drugiej RCA podpinasz pod flexijacka( to line in zmieniasz w opcjach karty jako co ma być używany ) wybierasz w console luncherze digital i/o na digital out instalujesz AC3filter zaznaczasz use spdif-out i masz passthrough do dekodera w Z-5500 to do Xp w Viscie musisz każdorazowo przełączać w panelu od Visty z głośników na spdif out jako domyślne i będziesz miał spokojne przekierowanie zawsze i bez problemów choć czasem działa bez zabawy.

 

Co do cyfrowego encodera DTS to narazie zapomnij brak, ma tylko X-fi titanium zwykłe X-fi ma DDL który kosztuje trochę ponad 10zł ( lub stery DanielaK i masz za darmo) i ma buga trzeba używać sterów 2.15.0006 i Console lunchera 2.60.27 bo inaczej od czasu do czasu rwie dźwięk.

 

Ja znów jadę na X-fi teraz wersja Oem HP i już jestem wpieniony straszliwe to badziewie nie ma "what you hear" nie chce mi się szperać po forach HP za rozwiązaniem. Dokupiłem do niej DDL i Z-5500 zaczęły wreszcie grać nie tyle satelitki bo te to grają ładnie zawsze ale subwoofer totalnie zmienił brzmienie przestał ryczeć jak krowa brzy niektórych częstotliwościach teraz bass jest bardziej precyzyjny i brzmi to dużo lepiej można powiedzieć szybciej się pojawia i równe szybko znika nie ciągnie się aha i tryb StereoXpand jak na analogu brzmi IMO lipa tak po DDL jest totalny wypas dekoder jakoś inaczej odbiera tylne kanały odgrywa je znacznie głośniej i do tego można sobie delay time ustawić :) no ogólnie Z-5500 cyfro podłączone grają dużo lepiej ze względu na dobrze się zachowujący

subwoofer niż po Analogu nawet na kartach takich jak Baracuda, D2 itd. na szczęście wszystkie te karciołki mają encodery.

Wygląda to tak jakby inżynierowie logitecha ustawili je głównie pod cyfrowe złącza ( ronin w DTS po prostu ściąga skarpetki :) ) i to co mają na pokładzie nawiasem mówiąc BDB chip DSP od ciruss logica i DAC też niezły jak twierdzą, wersja 6 kanałowa tego DAC co ma X-fi ale sam nie mogę potwierdzić bo mogę odczytać tylko numer z DSP poza tym moje Zetki lecą na gwarancje uwalony tor audio daje zakłócenia w górnych partiach pasma i wysiadł wyświetlacz teraz jak wrócą z gwarancji zrobię im chłodzenie :) bo się chyba przegrzała konsolka w lecie :) stałą miedzy LCD a X360 ale narazie tor cyfrowy gra ok.

Co do X-ramu pomaga ale znowu w porównaniu do zwykłego X-fi które już chyba z 2mega ma to już różnicy nie ma wielkiej choć jakaś będzie teraz nie warto ale jeszcze kilka miechów temu ceny nie różniły się bardzo miedzy gamerem, musicem i fatality pro w normalnych sklepach bo w złodziejtroniku to jakieś 150zeta różnicy :)

anyłej robiłem testy w Rightmark3Dsound 128głosówEAX2 bo inne karty tylko reverby obsługują i u mnie dziwnym trafem obciążenie procka na wykresie nie cały 1% a tak w tle standardowo cały śmietnik chodził coraz mniej wierzę odkrywczym testom ale ciesze sie że X-fi nawet oem gra w każdej grze bez dziwnych jazd a w starych tytułach to już w ogóle.

I powiem tak jakbym miał kupić 5.1 do 1000zł znów kupił bym Z-5500 bez zastanowienia

mimo, że psują mi się strasznie już 2 razy odkąd kupiłem ale jestem zadziwiony jak te pierdziawki pięknie grają za tak marną cenę teraz raptem 900zł a gdyby nie Vat to :) z trochę ponad 700 i na szczęście nowe modele nie łapią zakłóceń z sieci i ruskiego radia a mam do czego je porównać bo mam nie najgorsze słuchawki które grają nieźle nie jest klasa Hi-end ale dają radę i zgadzam się z recenzją na audioholics mają trochę wad ale ogólnie w tej cenie to prawdziwa gratka.

Ogólnie fajne kombo Z-5500+X-fi na DDL

 

jak ktoś ma jakieś pytania co do X-fi to walić na PW w miarę możliwości wytłumaczę co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moglby ktos sie podzielic swoimi ustawieniami EQ w entertainment mode na x-fi? chodzi mi o to zeby uzyskac najelpszy dzwiek pod muzyke metal/rock itp. konkretne ustawienia

31,62,125,250,500,1k,2k,4k,8k,1k o ile db podbite te wartosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy dzwiek? - wyłączyć wogóle i puścic czysty sygnał - ale co z tego jak raz ze nikt nie wie jakie masz kolumny a dwa nie wiadomo jaka jest akustyka pomieszczenia?

przeciez to ustawienie kompletnie nic ci nie da bo u każdego będzie się różnić mniej lub bardziej!!!!

 

a jak juz korzystasz to ustaw tak żeby ci sie najmilej słuchało

 

 

do art385 - to ze twoje kolumienki maja tylko 80dB s/n(po co takie marne wziales?) to nie znaczy ze w karcie wyzszy odsep sie nie przyda - przyda sie jak najbardziej bo po analogu sygnal bedzie mnie zaklocony w drodze do kolumn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chodzi mi bardziej o to zebyscie podzielili sie swoim ustawieniami byc moze ktores z nich wlasnie mi odpowiada bo brakuje mi czegos w x-fi+microlab solo 6c...dzwiek jest jakos za malo "soczysty" brakuje mi "pi*erolniecia" przy gitarowych momentach i mocnych breakdownach,jakos wyciagnac te gitary ze srodka i z tylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnie dziesięć stron i w sumie to mam mętlik bo miałem kupić tą "music full wypas" duży laminat. Teraz jednak się zastanawiam bo mój kolega kiedyś pracował w Action i mówił "całkiem możliwe, poszukaj boxów". Mam 250 złotych, jestem zielony i chce kupić kartę muzyczną dosłownie do muzyki - zero gier :) Pytanie jaką z rodziny XFi kupię w tej kwocie? Małego gamerka (cienki laminat)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Za 250 masz boxowego Gamera , albo (w sumie nawet taniej) Xonara DX od Asusa. Nie polecam zadnej , poczytaj :D Jedna ma Eax5 , z ktorego czesc osob tutaj korzysta i nie wyobraza sobie grania bez niego , inni wrecz go nie slysza. :) i nie narzekaja na Eax2 w Xonarze , ktory jest emulowany.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba "Prodigy" mi zostaje - jak napisałem nie gram i nie potrzebuje EAX'a. Tylko i wyłacznie muzyka i pułap cenowy już wynosi 360 złotych [tak czytam co jest w necie i czytam...]. Z pewnością jak poczytam znowu coś się zmieni (chyba tylko nie cenowo u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...