Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko raz.

 

Art385 - decodery nie sa zbędne bo zawierają przydatną funkcje DTS Neo PC, która z filmow stereo robi bardzo ładny rozrzut dźwieku udając 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy. Na W7 (7100) nie działa mi regulacja basu w panelu game mode. Jeżdże tym suwakiem i kupa, zaznaczam subwoofer gain też żadnego efektu. Natomiast w entertainment mode problem z CMSS-3D, nie ma żadnej różnicy pomiędzy stereo surround a xpand. Mam zainstalowany pack 2.0 od Daniela_k. Wcześniej miałem pack 1.1 zainstalowany na czystym systemie i było to samo. Przed zmianą packa wyczyszczone DC+DS.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko raz.

 

Art385 - decodery nie sa zbędne bo zawierają przydatną funkcje DTS Neo PC, która z filmow stereo robi bardzo ładny rozrzut dźwieku udając 5.1

DTS neo : PC to upmixer które jest w paczce z enkoderami a same dekodery można zastąpic czymkolwiek.

 

Trymek tak Titanium ma full opcje w standardzie za wyjątkiem dekoderów bo są już zbędne i creative olał sprawę i tak każdy używa albo spdif out albo ac3f lub ffd i na to samo wychodzi + masa dodatkowych opcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i w dość okazyjnej cenie jest x-fi gamer, ale czy to jest karta, która wszystkie efekty realizuje sprzętowo?

Ma służyć typowo do gier.

Czy będzie dobrze współpracować z win7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i w dość okazyjnej cenie jest x-fi gamer, ale czy to jest karta, która wszystkie efekty realizuje sprzętowo?

TAK

 

Czy będzie dobrze współpracować z win7?

TAK, w każdym razie u mnie bezproblemowo śmiga pod Win7 RC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, zapomniałem zapytać czy odczuje różnice(nie licząc eax 5.0) po przesiadce z live 24bit@extreme audio?

 

 

EDIT>>używam słuchawek shp8900 bez wzmacniacza

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od głośników ale tak w całym paśmie, szczególnie dół będzie lepszy no i zyskasz kapkę na detalach.

 

w takim wypadku owszem szczególnie na detalach i dźwięk się trochę "wygładzi" mocowo różnicy nie będzie bo opamp ten sam.

Mam te same słuchawki napędzane przez kartę i jest naprawdę ok

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znam sie na audio ale naszlo mnie by je zmienic. Posiadam integre na plycie Asrock A780ghx, glosniki logitech z-4, czy po przesiadce na takiego x fi extreme gamer odczuje jakas roznice w dzwieku ??a moze cos podobnego?? Czy nie ma sobie czym zawracac gitary ?? Dodam ze malo gram, wiecej slucham. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze jedno szybkie pytanko mam o karte x-fi gamer, mianowicie czy wersja BOX rozni sie jakos znaczaco od wersji OEM? Cos szperalem w necie,ale jakos klarownej odpowiedzi nie znalazlem. Czy w obu wersjach jest panel przedni? Bo cena jest dosc znaczna (ok 100zl). Cos gdzies o braku sterownikow w wersji OEM czytalem? Ale te chyba ze strony i tak mozna sciagnac... - jak to juz bylo to prosze mnie zbesztac poszukam w temacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy za DDL & DTS Connect Pack można zapłacić zwykłą kartą z Inteligo lub mBanku? Opcji zapłaty przez PayPal tam niestety nie widzę :(

Płatnośc tylko kartami kredytowymi, na pewno Visa i MasterCard. Czy jest jeszcze jakaś nie pamiętam. Zawsze możesz sprawdzić próbując ale wątpie.

Karty debetowe to nie kredytowe.

 

@ilear - OEM jak to zawsze OEM to jest sama goła karta ;) BOX oznacza pudełko i jakies w środku dodatki m.in. panel

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki output sample rate i bit depth powinno się ustawić na xfi gamer? - głośniki to miks 5.1 z kilku zestawów więc nie będę ich tu rozpisywał

Aktualnie mam w foo i ac3filter 24bit/48khz

Albo po prostu zadam pytanie z drugiej strony kiedy się ustawia 96khz czy też 32 bit?

 

jestem laikiem na tym polu, na googlach czytałem, ale nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi, nie bić :P

 

no i drugie pytanie, korzystacie z cmss3d czy robicie upmix tak jak na integrach? Bo o ile w foo cmss3d radzi sobie fajnie, to już w filmach ac3filter chyba radzi sobie lepiej

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do upmixu filmów to ja DTS Cinema używam.

 

Ja właśnie bawiłem się w różne kombinacje driverów pod 7 i tak namotałem, że chyba będę musiał zainstalować windę od nowa :lol2: ale jeszcze po próbuje.

 

No i już jestem na Viście nie udało się :) to znaczy się udalo, że dźwięki windowsa szły muzyka się nie uruchamiała a gry powodowały BSOD :D teraz na próbe zainstalowałem drivery z 2007 z płytki i kurde jakoś lepiej brzmią, pełniej, miękko, przestrzennie :)

Poza tym przestrzegam przed flashowaniem P35-Ds3L biosem F9c jak nie musimy bo pojawia się szumienie na X-fi i trzeba niezłe mambojambo odwalić aby przestało narazie mi się jakoś udało :lol2:

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do upmixu filmów to ja DTS Cinema używam.

Chodzi Ci o amplituner, tak?

no to z takimi poradami to wiesz... :P

Ja się pytam raczej o rozwiązanie softwareowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem na 15 stronie watku wiec pozwole sobie zapytac mam Auzentech X-FI Prelude, czy moge do niej podlaczyc panel od audigy 2zs lub SB X-FI, ktos wie czy bedzie dzialac nie chcialbym w ciemno kupowac

i drugie pytanie jak uzywac tych Alchemy dodalem gre WoW do Alchemy i moje pytanie czy to juz wszystko czy najpierw uruchamiam Alchemy potem gre

Edytowane przez egefege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj kupiłem kartę X-FI Gamer oem. Posiadam Windows 7 RC. Nie mogę zmusić karty aby pracowała na tym OSie. Ściągnąłem najnowsze sterowniki beta ze strony Creative dla windows 7 i wyskakuje błąd, że system nie znalazł kompatybilnych urządzeń. Sprawdzałem również z supportpackiem od "daniel_k" oraz próbowałem wgrać sterowniki od visty i też nie działa. Miał ktoś z Was taki problem? Dzięki z góry! Jeśli nic nie wymyślimy to będę niestety zmuszony powrócić do visty co mi się nie uśmiecha :-(

Edytowane przez hulajnoga10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tych sterów beta trzymałbym się z daleka. Zarówno na Audigy jak i Live 24bit external powodowały częste zwisy i bluescreeny. Karta działała mi na wykrytych przez system sterownikach, ale nie było pełnej kontroli, np efektu CMSS. Mimo to wolę mieć sprawnie działający system i poczekać z instalowaniem sterowników od creative aż wydadzą stabilną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj kupiłem kartę X-FI Gamer oem. Posiadam Windows 7 RC. Nie mogę zmusić karty aby pracowała na tym OSie. Ściągnąłem najnowsze sterowniki beta ze strony Creative dla windows 7 i wyskakuje błąd, że system nie znalazł kompatybilnych urządzeń. Sprawdzałem również z supportpackiem od "daniel_k" oraz próbowałem wgrać sterowniki od visty i też nie działa. Miał ktoś z Was taki problem? Dzięki z góry! Jeśli nic nie wymyślimy to będę niestety zmuszony powrócić do visty co mi się nie uśmiecha :-(

Zwalone X-fi jak karta jest sprawna to co najwyżej będzie szumieć. ewentualnie wyjąć X-fi restet biosu właczyc windę wyłączyć włożyć kartę

jak nie działa to karta padnięta do recapu się nadaje ewentualnie chip padł

 

BTW mam Viste SP2 zainstalowałem stery z płyty na to modowany Daniel_K SP2.0 zamiast sterów Creative wpakowałem do folderu drivry auzena mało tego nic nie szumi to dźwięk zamiata choć jest ~ na 50% głośności jest jak na 30 % od creative mimo to fuck nie ruszam jest świetnie, wszystko bangla jest kozak a już się bałem że kondki na X-fi zdychają i trzeba na gware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktorys z uczynnych kolegow moglby pomoc w zakupie DDL&DTS ? nie posiadam karty kredytowej a chyba tylko tak sie to da zalatwic. wiec ja przelewam rownowartosc 5$ na czyjes konto a ta osoba by mi zakupila i przekazala klucz aktywacyjny :) ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ClydeX

Panowie, jaka jest różnica między X-Fi Notebook a X-Fi Audio na laptopy. Czy są jakieś modowalne sterowniki, aby poprawić coś? Używam Win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim :wink: , mam prośbę ..... mógł by ktoś podać link do najnowszych sterowkików youp- pax ? tylko żeby tam wszystko było tz thx console , volume panel itd , z góry dzięki :D

 

 

 

moja karta to x-fi extreme music gold :D

 

 

 

ps: ktoś u góry pisał o extreme gammer oem a box , NIE BRAĆ OEM !!! ,oem to szajs okrojona wersja , bierz boxa i będzie good :D

Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie okrojona full ale mogą się pojawić potem dziwne akcje w stylu brak volume boosta do mic i rożne dziwne jazdy na oryginalnych driverach creative, robili na jakimś forum porównanie ale nie mogę znaleźć tam drogi powrotnej :( to im powychodziło parę różnic ale modowane drivery i jest support na modele Hendrix czyli oemowe Xtreme Gamery i chodzi to ładnie.

Najwięcej problemów z X-fi mają ludzie ze starymi Xtreme Music z reguły oemami których to na allegro było tonami swego czasu.

Seria XtremeGamer nawet modele oem ogólnie dobrze działają ale z retailem/BOXem zawsze masz pewność, że jak ktoś przestanie modować drivery to i tak będziesz pełna funkcjonalność jak na stronie kreta.

 

BTW używaj Youp-paxów tylko jak masz kiepskie głośniki i nie znasz się na EQ bo Rob raczej miesza w tych sterach na pałę aż mu się uda coś naprawić :) lub zepsuć :) a tak używaj SP2.0 od daniela K link tu kilka stron wcześniej lub w temacie o Auzenie Prelude ściągasz i masz THX konsole ogólnie to full pack jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...