Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

nie mówię o tym.... nawet na default czyli "płaskie" eq , crystalizer off , thx off itd jest bass gorszej jakości taki bardziej płytki...... o wiele lepszy jest na tych z płyty :blink:

 

 

 

ps : BARDZO rzadko włączam game mode , zawsze jestem (prawie zawsze ) na ent. mode :)

Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, która karta będzie lepsza ?

A2 ZS GOLD SB0350 vs X-Fi XtremeMusic SB0460 gold vs XtremeMusic SB0670 gold?

Te dwie ostatnie to pewnie bedą jakies oem'y z allegro bo tylko tam do kupienia w miare dobrych cenach. Ktoś ma taki oem hp lub dell'a jak sie sprawuje ?

Granica max 200zl, chociaz wolałbym taniej.

Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie przymierzam do zakupu nowej karty dzwiekowej tak jak kolega michalk1 z 2 postow wyzej i mam dylemat ktora zakupic...;] nie znam sie za bardzo na sprzecie muzycznym ale jesli chodzi o "dzwieki" to mam bardzo dobre ucho, dlatego pomyslalem ze przejscie z integry na jakas lepsza karte byloby nieglupim pomyslem;d z poczatku myslalem nad asus xonar dx ale tak sobie stwierdzilem, ze placic tyle kasy za karte to jednak troszke przesada chyba, ze naprawde naprawde naprawde odczulbym wyrazna roznice miedzy nia a kartami creative w co szczerze watpie. Otoz namyslam sie nad XtremeMusic a wersja x-fi GOLD, chociaz zreszta widze tutaj rozne oznaczenia jak SB0460 czy SB0670. Na kompie dosc sporo slucham muzyki, ogladam filmy i czasem gram ale jesli chodzi o gry to w wiekszosci mmo, a czasem jakis fps w stylu CS ale nie ukrywajmy, ze do takich gier to integra wystarcza w zupelnosci. Muzyka jaka slucham to klubowa, dance, trance & vocal trance w wiekszosci. Sprzet jaki mam to... nie mam go jeszcze, a planuje zmienic za kilka dni gdzie moim glownym typem jest cos ze stajni logitecha z-3 albo z-2300 w zaleznosci od funduszow, badz w co raczej watpie Creative AURVANA Live! ale sluchac muzyke z kompa to preferuje za pomoca glosnikow anizeli sluchawek. Duzo stron w tym temacie jest wiec przeczytanie wszystkich by mi sporo zajelo a nie kazdy ma na to tyle czasu zwlaszcza ze srodek sesji jest, testy sa... ale jak ktos mi tutaj doradzi to chyba krzywda sie nie stanie? Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2.18.0013 dalej nie działa mi regulacja głośności kiedy włączone są enkodery DTS lub DDL ale to bym jeszcze przeżył gorzej że nie działa Bass Redirection i ogólnie większość konsoli THX.

zrozum to że nie zadziała, bo sygnał po spdif jest enkodowany i właśnie bass redirect, regulowanie głośności i konsola THX nie będzie działać dopuki nie wyłączysz encodera i nie włączysz dlatego ustawiasz sobie na analogu a potem włączasz enkoder a co do głośności to sobie możesz poregulować spdif-outem tylko po co jak to do czego podpinasz optyk/coax ma już własną regulacje głośności.

 

 

Driverki wymiatają znikną mój problem z szumieniem na słuchawkach lewego kanału i wreszcie nie muszę korzystać z driverów Auzena, ogólnie cud miód i orzeszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

 

niektóry można tłumaczyć po 10x i tak nie zrozumieją ze sygnału spdif nie można zmieniać robi to zewnętrzne urządzenie (Amplituner) i tam możesz do woli regulować

 

podłącz sobie analogowe głośniki albo słuchawki i wszystko będzie ci działać

 

edit:

 

niestety te nowe stery nie wspierają mojej karty ;/ SB0886 sugerując się ta tabelą nie ma wogule takiego modelu

http://www.soundblaster.com/X-FiList/#SBproductID

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zara mnei strzeli jak mam pobrac ten pieprzone sterowniki creative auto update software nei wykrywa mi zadnych nowych sterow na stronie creativa tez ich nei widze gdzie one sa jak je sciagnac nie juz za wiele musze znalezc jakiego frajera i wcisnac mu moaj dzwiekowa a sam kupic porzadna pro dzwiekowa ASUSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

 

niektóry można tłumaczyć po 10x i tak nie zrozumieją ze sygnału spdif nie można zmieniać robi to zewnętrzne urządzenie (Amplituner) i tam możesz do woli regulować

 

podłącz sobie analogowe głośniki albo słuchawki i wszystko będzie ci działać

Dobra tylko nie sądzicie że np kiedy korzystam z DTS conecta to przydała by się np. możliwość zmiany głośności za pomocą sterowników albo całkowite wyciszenie (bo nie zawsze mam pilot do Z-5500 pod ręką). Skoro zewnętrzne programy np Foobar potrafią przyciszać głośnośc kiedy dzwięk jest enkodowany do Dts to czemu consola creativa nie może tego robić tego tak samo jak foobar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy jak się człowiek przyzwyczai :) ja mam zawsze full a steruje amplitunerem a na słuchawkach mam regulacje :)

 

@bardo

 

:smile2: tak tak sprzedaj jak się kupuje oem to się nie dziw ze ci coś nie działa albo nie ma wszystkiego

 

frajerem byłeś ty bo kupiłeś OEM

 

jak pobrać kolega podał linki ja podałem linka listy modeli które te sterowniki dotyczą wpierw zobacz czy twoja jest na liście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to wersja box i co geniuszu?

gdzie sa te sterowniki ? jak je wykryc i sciagna pier@!@@! qurewsto creativa nigdy nigdy nigdy nieczego nie kupie tej przereklamowanej firmy

 

Dołączona grafika

 

btw: ty na 100% bylbys jeleniem ktory by kupil ten creatiwoski szajs

Edytowane przez bardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko nie sądzicie że np kiedy korzystam z DTS conecta to przydała by się np. możliwość zmiany głośności za pomocą sterowników albo całkowite wyciszenie (bo nie zawsze mam pilot do Z-5500 pod ręką). Skoro zewnętrzne programy np Foobar potrafią przyciszać głośnośc kiedy dzwięk jest enkodowany do Dts to czemu consola creativa nie może tego robić tego tak samo jak foobar.

Boże nie przeskoczysz technologi nie uważasz ? tak już to zostało zrobione, miej ale do do producentów encoderów, creative tylko korzysta z ich licencji.

Master volume jest nie regulowany zawsze tak było i jest na każdym sprzęcie właśnie dlatego, że do regulacji służy amplik lub w przypadku Z-5500 konsolka i w obu jest gałka.

 

 

Poza tym bez obrazy Bardo Jeleniu to są drivery dla X-fi PCI jak czytać nie umiesz i nawet nie znasz numerków driverów to może zostań na Integrze uber mastah kozaku bo i na Xonarze się pokaleczysz

 

Kurde aż żal na taki post odpisywać.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak korzystaj z auto update a wpierw naucz się czytać podałem link gdzie jest zestawienie do jakich kart są nowe sterowniki a z tego co ty masz to ma PCIe i do tego modelu oficjalne najnowsze już masz zainstalowane dlatego ci ich nie wykrywa czy to takie skomplikowane

 

używasz XP to się nie dziw ze karta działa jak działa przesiądź się na Viste albo W7 a zobaczysz co karta oferuje pod nowszym OS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woaaah ale ktos sie wkurzyl;d No mniejsza o to. Mam pytanie, a mianowicie jak podlaczyc mini-jacka z front panelu na obudowie do xtreme music? Czytalem w necie, ze mozna samemu zrobic taka przejsciowke ale ja raczej sie tego podejmowac nie bede, takze mam pytanie czy istnieje takie cos do kupienia a jesli tak to jak sie nazywa? Chodzi o przejsciowke realteka, ktora podlaczamy pod integre na plycie glownej ale ja bym chcial ja miec podlaczona po x-fi by na froncie tez moc sobie podlaczyc np. sluchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woaaah ale ktos sie wkurzyl;d No mniejsza o to. Mam pytanie, a mianowicie jak podlaczyc mini-jacka z front panelu na obudowie do xtreme music? Czytalem w necie, ze mozna samemu zrobic taka przejsciowke ale ja raczej sie tego podejmowac nie bede, takze mam pytanie czy istnieje takie cos do kupienia a jesli tak to jak sie nazywa? Chodzi o przejsciowke realteka, ktora podlaczamy pod integre na plycie glownej ale ja bym chcial ja miec podlaczona po x-fi by na froncie tez moc sobie podlaczyc np. sluchawki.

Zapewne chodzi Ci o coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, która karta będzie lepsza ?

A2 ZS GOLD SB0350 vs X-Fi XtremeMusic SB0460 gold vs XtremeMusic SB0670 gold?

Te dwie ostatnie to pewnie bedą jakies oem'y z allegro bo tylko tam do kupienia w miare dobrych cenach. Ktoś ma taki oem hp lub dell'a jak sie sprawuje ?

Granica max 200zl, chociaz wolałbym taniej.

Z góry thx.

Posiadam X-Fi XtremeMusic SB0460 i polecam Ci ją w 100%. Jestem z niej bardzo zadowolony. Całość mam podłączoną do amplitunera Yamahy 5.1 i dźwięk moim zdaniem bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zdarzyło się Wam że film z dźwiękiem w DTS przycinał się?

Mam 3 filmy *.mkv i dźwięk (i obraz) przerywa/tnie się/jest jakby zwolniony, żle dekodowany. Po ustawieniu aby nie było dekodowane w DTS problemu nie ma. Za nic nie mogę zmusić aby DTS dekodowało sprawnie.

Inne filmy (też z DTS i x264) natomiast działają poprawnie:/

 

Testowałem w BestPlayer, PowerDVD... bez skutku.

Sprzęt to: głosniki Z5500 + X-fi Fatality GamerPro + podłączone kablem cyfrowym + DTS Connect Pack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, ale nie działa :(

 

Wrzuciłem tutaj Sampel z BlackHawkDown, byłby ktoś uprzejmy sprawdzić czy zadziała bez zacinki w DTSie (najlepiej ktoś z Z5500) ?

Link: http://rapidshare.com/files/252303765/SAMPLE.ts

Działa bez przycinek. Sampel odpalałem w KMPlayer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...