Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny problem z przycinkami miałem kiedyś w Power DVD na starych sterownikach do X-Fi. Przy Master Sampling Rate ustawionym inaczej niż na 48KHz. Nie pamiętam dobrze ale chyba po zmianie sterowników na nowsze MSR sam się zaczął przestawiać na odpowiedną częstotliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy karta Creative Sound Blaster X-Fi Surround EAX USB posiada w sobie sterownik asio? na stronie creativa pisze suportet asio 2.0, a amplitube niepokazuje mi tego sterownika jak wgram asio4all to input audio interface mi tylko pokazuje a asio creative jak niewidac tak niewidac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z wcięciami dźwięku w dolby czy dts wysyłanego cyfrowo do amplitunera. I to nie tylko filmy HD, w powerDVD na normalnych DVD jest to samo. To chyba wina support packa innej przyczyny nie widzę.

 

BTW. Dlaczego w KMPlayerze mam sztucznie rozjaśniony obraz? Da sie to jakoś ustawić? Tylko w KMP tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z wcięciami dźwięku w dolby czy dts wysyłanego cyfrowo do amplitunera. I to nie tylko filmy HD, w powerDVD na normalnych DVD jest to samo. To chyba wina support packa innej przyczyny nie widzę.

 

BTW. Dlaczego w KMPlayerze mam sztucznie rozjaśniony obraz? Da sie to jakoś ustawić? Tylko w KMP tak mam.

Prawoklik na KMPlayer i wybierasz opcję "Wideo (Zaawansowane)" i tam jest menu "Kontrola Koloru" (S/W i H/W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Właśnie o to chodzi, że nie włączałem dekodowania na karcie.

To chyba coś źle napisałeś w pierwszym poście (2097). Z niego wywnioskowałem że masz problem gdy włączysz dekodowanie DTS, ale nie masz problemów gdy ustawisz passthrough.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba coś źle napisałeś w pierwszym poście (2097). Z niego wywnioskowałem że masz problem gdy włączysz dekodowanie DTS, ale nie masz problemów gdy ustawisz passthrough.

Ale to nie mój post :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z wcięciami dźwięku w dolby czy dts wysyłanego cyfrowo do amplitunera. I to nie tylko filmy HD, w powerDVD na normalnych DVD jest to samo. To chyba wina support packa innej przyczyny nie widzę.

Jeśli chcesz sie pozbyc skipów gdy uzywasz encoderów to zainstaluj sobie drivery od Auzena Prelude 2.14 link jest gdzies w tym temacie i wszytskie problemy znikną. Z oryginalnymi driverami jest problem choć z drivera na driver jest coraz lepiej np. na 2.18.0008 dzwięk zaczynał czkać przy użyciu encoderów już po 2 minutach zawsze, na 2.18.0013 czasem śmiga i 2 dni bez czkania a czesem 3 razy dziennie i trzeba resetować do defaulta kartę.

Zastanawiam się od czego to zależy bo niektórym skipuje przy zwykłym passthrough innym przy enkoderach a jeszcze innym w ogóle nie skipuje.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale to nie mój post :wink:

Sorry, zamotałem się. Odpowiedziałeś na moje pytanie które było kierowane do Kuby T1000, dlatego potem myślałem że jesteś nim (nie pamiętałem nicka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawoklik na KMPlayer i wybierasz opcję "Wideo (Zaawansowane)" i tam jest menu "Kontrola Koloru" (S/W i H/W).

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć ktora wartosc mam regulowac? Zmniejszam na pałe klawiszami jakies jasnosci kontrasty i gammy ale na ekranie nic sie nie zmiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kilka pytań dotyczących podłączenia SB Gamer do amplitunera Denon AVR-1509. W instrukcji na stronie Creative'a znalazłem informacje, że kablem jack-chich mogę podłączyć kartą z KD ale będę mógł przesłać cyfrowy dźwięk tylko 2.1.

 

Nie jestem specem w tych sprawach ale:

 

- czy puszczając film z komputera w formacie mkv, z dźwiękiem w formacie DTS, nie usłyszę efektów 5.1 i DTS?

- czy potrzebuje takiego kabla : przykład

- jak podłączyć SB z ampli, żeby osiągnąć efekty EAX ?

 

z góry dzięki za cierpliwość bo pewnie odpowiedź na moje pytania już padła, ale przyznam się do lenistwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W filmach będziesz miał 5.1 jeśli ustawisz passthrough.

 

W grach będziesz miał 5.1 jeśli kupisz Dolby Digital Live/DTS Connect pack.

 

Kabel dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kilka pytań dotyczących podłączenia SB Gamer do amplitunera Denon AVR-1509. W instrukcji na stronie Creative'a znalazłem informacje, że kablem jack-chich mogę podłączyć kartą z KD ale będę mógł przesłać cyfrowy dźwięk tylko 2.1.

 

Nie jestem specem w tych sprawach ale:

 

- czy puszczając film z komputera w formacie mkv, z dźwiękiem w formacie DTS, nie usłyszę efektów 5.1 i DTS?

- czy potrzebuje takiego kabla : przykład

- jak podłączyć SB z ampli, żeby osiągnąć efekty EAX ?

 

z góry dzięki za cierpliwość bo pewnie odpowiedź na moje pytania już padła, ale przyznam się do lenistwa.

 

Tu masz kabel, niech się wypowie jeszcze jakiś fachowiec, ale tamtym to raczej tego nie połączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedź, reasumując - jeśli potrzebuje 10m kabla

 

bo najlepiej kupić Reduktor optyczny SPDIF / jack

oraz 10 metrów kabla optycznego

 

w ustawieniach SB włączyć SPDIF i coś jeszcze?

10 m kabla optycznego? nie za dużo?

 

Wystarczy ze podepniesz optyke i wsio będzie działac ,ustawiasz w control panel w zakładce encoder ddl lub dts i masz pełne 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Atrus

Ja mam jedno szybkie pytanie czym sie rozni i co jest lepsze oraz dlaczego?

X-Fi Gammer czy SupremeFX X-Fi?

 

Gammer ma EAX 5.0 a ten wynalazek Asusa 4.0, uzylem opcjii szukaj i wujka google,ale nic sensownego nie znalazlem. Jakiegos konkretnego porownania ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ten SupremeFX to nie jest X-Fi, ta karta korzysta z kodeka ADI 2000B. Dodano jej programową obsługę funkcji X-FI, jest to coś podobnego w kwestii możliwości i funkcji do Xtreme Audio (bo to też nie jest X-Fi tylko Audigy SE), jakość dźwięku zapewne gorsza.

 

Xtreme Gamer to prawdziwe X-Fi. Jak ktoś używa wyjść cyfrowych to ta SupremeFX będzie ok. Pod Vistą/7 EAX w większości gier (DirectSound3D) jest emulowany programowo na wszelakich kartach, więc tutaj też prawdziwe X-Fi nie mają przewagi. Jednak coraz większa ilość gier używa OpenAL zamiast DirectSound3D, a wtedy mamy już sprzętową obsługę EAX. To coś ASUSa zawsze wszystko procesuje programowo, tak samo jak Xtreme Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Xtreme Gamer to prawdziwe X-Fi. Jak ktoś używa wyjść cyfrowych to ta SupremeFX będzie ok. Pod Vistą/7 EAX w większości gier (DirectSound3D) jest emulowany programowo na wszelakich kartach, więc tutaj też prawdziwe X-Fi nie mają przewagi. Jednak coraz większa ilość gier używa OpenAL zamiast DirectSound3D, a wtedy mamy już sprzętową obsługę EAX. To coś ASUSa zawsze wszystko procesuje programowo, tak samo jak Xtreme Audio.

Czy czasem Alchemy nie przywracalo sprzetowego eaxa pomijajac stery/kodeki visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z basem na X-Fi Xtreme Music - jest go za mało. Zauważyłem że dzieje sie tak tylko na viście. Na XP bas jest mocny i głęboki natomiast tutaj nie można o nim powiedzieć nic dobrego. Wyczytałem gdzieś że trzeba wyłączyć w opcjach visty ( w panelu sterowania) głośniki pełnozakresowe. Fakt troche to pomogło ale nie wiele. W equalizerze troche podniosłem dwa pierwsze suwaki od lewej i więcej nie moge bo mam przestery. Słyszałem,że jest problem ze słabym basem również na realteku ALC888. Co by na to poradzić?

 

Stery jakich używam to support pack 2.0.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bez ALchemy to wogóle nie ma EAX, ani programowo ani sprzętwo, oczywiścia mowa o Vista/7.

 

ALchemy przywraca EAX, ale odbywa się to programowo. Instrukcje DirectSound3D są programowo (przez CPU) tłumaczone na OpenAL. Fakt końcowe procesowanie dźwięku odbywa się już sprzętowo, ale mimo wszystko EAX jest emulowany, co zresztą łatwo usłyszeć bo w nie wielu grach ALchemy działa bezbłędnie, w większości przypadków można usłyszeć różne zacięcia/przeskoki/clicki, w zależności też od ustawień buforów.

 

Sprzętowy EAX jest tylko w grach natywnie wykorzystujących OpenAL, przykładowo choćby GRID czy GTA IV. Ciągle niestety programiści często używają DirectSound3D, najsmieszniejsze gdy jest to w grach DX10 (Far Cry 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...