Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

W XP takie coś jest, i sie to zmienia w zależności od slotu PCI czy płyty głównej. Nie ma nic wspólnego z modelem karty ani niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają problem z kupnem paczki DDL/DTS ze strony creativa, klucze są dostępne na allegro: http://www.allegro.pl/item733123907_enkode...ts_na_x_fi.html

Witam wszystkich, stałem się właścicielem karty Audigy 4 Pro, jednak sterowniki dedykowane jej mi zupełnie nie odpowiadają, czy mógłbym wgrać do niej sterowniki np. od Elite Pro, lub innego modelu X-Fi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety kupiłeś audigy zostajesz z audigy jakość dzwięku jest dobra ale przeklniesz swój wybór pare razy ;) ze wzgllędu na drivery i to nie dlatego ze brzydko wyglądają a często się sypią

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z jakości dźwięku jestem zadowolony i to bardzo, ale drivery rzeczywiście złe..

 

Hmm a wiem, że do Audigy 1 można zainstalować sterowniki od X-Fi Audio, może i do mojej da się je zainstalować ? Wygodniejszy interfejs jest, podobny do głównej rodziny X-Fi ? Bo w przypadku mojej Audigy to chyba w ogóle nie można mówić o interfejsie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie skopiowac pytanie, ktore umiescilem rowniez w dziale o plycie glownej P5Q - moze ktos z Was bedzie mogl mi pomoc :)

 

Witam wszystkich serdedcznie po dluzszej nieobecnosci :)

 

Walcze z Asus P5Q PRO i dzwiekiem X-Fi Elite Pro i nie moge sobie dac rady. Po wlozeniu X-fi w gorne PCI, karta w ogole jest nie wykrytwana przez system, nie ma jej w menedzerze urzadzen. Po wlozeniu jej do dolnego PCI karta jest wykrywana, streowniki sie instaluja, ale po restarcie jest zolty wykrzyknik i komunikat, ze karta nie moze korzystac ze wszystkich zasobow jakie potrzebuje i [gluteus maximus]. Jest niby jakis konflikt IRQ i za diabla nie moge sobie poradzic. Co zrobilem do tej pory:

 

- zaktualizowalem BIOS plyty glownej do najnowszego ze strony Asusa 2102

- wylaczylem w BIOSie wszystkie dodatkowe urzadzenia, ktore moga powodowac jakis konflikt (USB, FireWire, IDE, Serial Port itp.)

- instalowalem najnowsze stery jak i modowane drivery z forum Creative'a SB X-Fi Series Support Pack 2.0

- instalowalem czysty system od nowa, zarowno z wlozona jak i wyjeta karta X-Fi podczas instalacji

 

I ciagle to samo. Sam X-fik jest sprawny i nigdy nie mialem z nim problemow. Wlasnie przed chwila testowalem go na plycie Asus P5QL-EM i wszystko smiga bez zajakniecia na identycznym systemie i sterownikach. Testowane na Windows 7 RC.

 

Bede ogromnie wdzieczny za pomoc, bo mi sie juz pomysly skonczyly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, lecz na płycie Foxconn P35A. W jednym ze slotów PCI karta w ogóle nie była wykrywana. W drugim wchodziła w konflikt z kartą graficzną (IRQ). Po reinstalacji Windowsa wystarczyło wrzucić sterowniki w następującej kolejności: 1-mobo 2-audio 3-video ...no i potem reszta. W moim przypadku pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magyk --> Wielkie dzieki za pomoc, pomoglo! W dokladnie takiej kolejnosci jaka podales wszystko gra :)

 

A tak przy okazji - warto jeszcze cos doinstalowywac oprocz oryginalnych sterow do W7 lub zmienic je na inne? Support Pack daje jakies szczegolne mozliwosci? Bo nie mialem jeszcze czasu, zeby testowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś miał do czynienia z "X-FI GO!" ? Planuje kupić zewnętrzną kartę dźwiękową do laptopa i moją uwagę przykuła właśnie w/w karta. Będzie wykorzystywana w 99% do 'słuchania' mp3 na głośnikach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście albo od Auzena Prelude albo Forte, oficjalne creative to mocno podkręcone na głośność padaki :) Auzeny i Forte są cichsze i JRC4556A produkuje mniej zniekształceń ale jednak pozostają bo na Prelude i Forte są znacznie lepsze opampy mimo to jakość dźwięku jest lepsza polecam zacząć od drivera Forte a jeśli używasz Spdifa to radze zacząć od Prelude bo na driverze forte nie na wszystkich kartach działa spdif i nie mam pojęcia od czego to zależne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście albo od Auzena Prelude albo Forte, oficjalne creative to mocno podkręcone na głośność padaki :) Auzeny i Forte są cichsze i JRC4556A produkuje mniej zniekształceń ale jednak pozostają bo na Prelude i Forte są znacznie lepsze opampy mimo to jakość dźwięku jest lepsza polecam zacząć od drivera Forte a jeśli używasz Spdifa to radze zacząć od Prelude bo na driverze forte nie na wszystkich kartach działa spdif i nie mam pojęcia od czego to zależne.

Obecnie mam SupportPack 2.0, nie używam SPDIF. Jestes w stanie powiedziec w ktorych sterach basik jest lepszy lub ktore lepsze do muzyki z tych dwoch (forte i prelude)? Jesli chodzi o forte to jak dzialaja w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowalem dluzszy czas temu karte x-fi fatality extreme gamer. Padla, poszal do serwisu i przepadla o niej wiesc, trwa to juz ponad 2 miesiace. W koncu, bezradny w tej sytuacji sklep zaproponowal mi nieczekanie na wyjasnienie z serwisu (maja problem z komunikacja z nimi i generalna wspopraca) a wymiane karty na x-fi titanium (x-fi fatality extreme gamer nie ma juz w sprzedazy). Decyzje dyktuja podobna cena obecna titanium do ceny zakupu extreme gamer. I tutaj pojawia sie pytanie, czy nie powinienem dostac przypadkiem titanium fatality? A drugie pytanie, jaka jest faktycznie roznica miedzy titanium http://pl.europe.creative.com/products/pro...927&listby=

a titanium fatality http://pl.europe.creative.com/products/pro...791&listby= oprocz oczywiscie ladnej obudowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego dochodzi jeszcze gniazdo do front panelu. A jest sens miec ta pamiec? A wiesz moze co w kwestii wymiany czy nie powinienem dostac tej samej linii a nie odpowiednika cenowego w porownaniu do ceny jaka dawalem za extreme gamer w kwietniu 2008 kiedy $ byl tanszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dla tych co mają problem z kupnem paczki DDL/DTS ze strony creativa, klucze są dostępne na allegro: (tu był link)

Sorry ale zaczyna mnie to wkurzać. Co wejdę w ten temat to stary post znika a pojawia się nowy. Nie może się tym jakiś moder zająć? Gość dał kiedyś ogłoszenie na giełdzie, więc to jego aukcja, więc daje ogłoszenie w innym dziale, więc powinien dostać procenty (ja dostałem), do tego robi to bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale zaczyna mnie to wkurzać. Co wejdę w ten temat to stary post znika a pojawia się nowy. Nie może się tym jakiś moder zająć? Gość dał kiedyś ogłoszenie na giełdzie, więc to jego aukcja, więc daje ogłoszenie w innym dziale, więc powinien dostać procenty (ja dostałem), do tego robi to bez przerwy.

Moderacja nie może przecież wszystkiego przefiltrować, po to są raporty. ORBiT odpocznie sobie przez 3 dni i przemyśli swoje zachowanie.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...