Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

To w ampli nie masz wejścia coaxial? To chyba stary sprzęt musi być raczej.

 

A o co mi chodzi to że lubie jak ludzie piszą dokładnie, a nie twierdzą "i tak wiesz o co chodzi". Każdy myśli inaczej, dlatego dla mnie słowo cinch nie ma żadnej wartości bez sprecyzowania o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w ampli nie masz wejścia coaxial? To chyba stary sprzęt musi być raczej.

 

A o co mi chodzi to że lubie jak ludzie piszą dokładnie, a nie twierdzą "i tak wiesz o co chodzi". Każdy myśli inaczej, dlatego dla mnie słowo cinch nie ma żadnej wartości bez sprecyzowania o co chodzi.

 

Mam coaxiala w amplitunerze ok zle sie zrozumielismy. Chodzilo mi o to ze w tej karcie X-Fi (z nazwy :D) dzwiekowej nie mam coaxiala tylko w karcie zintegrowanej (co zauważyłem po zakupie creative'a :D). Sprzęt jest tegoroczny. Wiem że sygnał cyfrowy to sygnał cyfrowy, tylko zastanawiam się czy jakość dźwięku będzie ta sama z tej karty creative'a a mojej zintegrowanej, podejrzewam że nie. Bo wcześniej mając podłączoną analogowo karte zintegrowaną dźwięk był koszmarny, tak jakby ucinało niskie tony (bas to tak pukał tylko) a wysokie były bardzo zniekształcone. W weekend jak będzie więcej czasu podłączone obie karty cyfrowo i porównam. WTedy dam CI znać. Jak rzeczywiście nie będzie różnicy, kartę dam koledze w prezencie bo mu się zepsuła ta z płyty i będzie OK :D Ale nie widzę sensu dla mnie kupowania droższych kart TITANIUM czy coś. Jak się od czasu do czasu słucha muzyki a Filmy oglądam bezpośrednio przez kino domowe a nie przez kompa to to nie ma sensu. Chciałem najtańszą kartę z wyjściem cyfrowym.

 

Rafa chodziło mi o to że jak wyjdziesz cyfrowo z karty a podłączysz do analogowego wejścia to sygnał nie jest cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu cyfrowym sygnał omija układy analogowe od których jakości bardzo zależy jakość dźwięku na analogu. Jak przepuścisz zera i jedynki to one dalej sa 0 i 1. Dopiero w twoim ampli będzie konwersja więc różnicy nie powinno być żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem w Win 7 Home Premium, jak oglądam filmy/seriale w xvidzie itp to zdarza się tak że wyłącza mi się dźwięk 5.1 a dokładnie samoistnie zmieniają się kanały w karcie dźwiękowej i np przednie głośniki grają jako tylne, tylne w ogóle nie dają dźwięku i różne takie anomalie.

Jak temu zaradzić?

 

Stery najnowsze pod win 7 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu cyfrowym sygnał omija układy analogowe od których jakości bardzo zależy jakość dźwięku na analogu. Jak przepuścisz zera i jedynki to one dalej sa 0 i 1. Dopiero w twoim ampli będzie konwersja więc różnicy nie powinno być żadnej.

 

Jeżeli tak rzeczywiście będzie to oddam tą kartę i będę używał tej z płyty głównej. Ajj nieprzemyślany zakup :D

 

 

 

edit: Dziś miałem trochę czasu i podłączyłem sobie integrę coaxialem do wzmacniacza i wiecie co...? Wyciągnąłem Creativ'a :D Oddaję to kumplowi, niech ma :D Ok to teraz mam pytanie, takie jak na początku bo jak już jest podłączone to chciałbym wiedzieć jak puścić dolby digital na ampli? Mam mase filmów DVD (oryginalnych) normalnie po włożeniu do odtwarzacza dvd amplituner wykrywa dolby digital. Jak wsadzę film do kompa niestety nie. Szczerze nie wiem co mam zrobić z tym passtrough. Owszem jak przełącze na wzmacniaczu na PRO LOGIC II dźwięk jest przestrzenny. Tylko czemu nie wykrywa DOLBY DIGITAL? Specjalnie mi na tym nie zależy bo nie oglądam filmów z kompa, ale po prostu mnie to ciekawi.

Edytowane przez bigu86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra, w grach dzieje się tak samo, jest dzwięk 5.1 i nagle tylko grają dwa głośniki, w panelu kontrolnym Creative jest ustawione 5.1 i każdy z głośnikó działa co co chodzi?Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dźwiękówką ! :unsure:

 

Mam głośniki 5.1 i słychać jakieś szumy , coś jakby podłączyć głośnik pod prąd ( pierdzą głośniki). Mam to tylko gdy podłącze je pod zintegrowaną dźwiękówkę Realteka HD , bo przez przejściówkę (czincz na 3xdżek zielony, pomarańczowy i czarny ) dołączoną do głośników wszystko jest ok. Wydaje mi się , ze ta dzwiękówka jest uszkodzona, ale nie wiem jak to sprawdzić i naprawić.

proszę o pomoc i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra, w grach dzieje się tak samo, jest dzwięk 5.1 i nagle tylko grają dwa głośniki, w panelu kontrolnym Creative jest ustawione 5.1 i każdy z głośnikó działa co co chodzi?Proszę o pomoc.

 

Może mi ktoś pomóc?W Winampie jak słucham muzyki dzieje się tak samo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze...

Taka też była moja pierwsza myśl.

Problem jest taki, że karta jest poprawnie rozpoznawana zaraz po instalacji sterowników i restarcie maszyny.

Natomiast przy następnych uruchomieniach urządzenie nie jest rozpoznawane, co objawia się tym, że:

- w menadżerze urządzeń karta creative jest z żółtą ikonką, a we właściwościach jest "This device cannot start (code 10)"

- ikonka głośnika jest przekreślona, brak oczywiście głosu.

 

I tak jest dopóki nie zainstaluję ponownie sterowników i zrestartuje. Problem pojawia się znowu przy kolejnym włączeniu komputera.

Próbowałem w obu złączach PCI.

System jak w sigu - windows 7 64-bit.

Przedtem miałem wbudowanego w płytę realteka, ale wyłączyłem w biosie i odinstalowałem sterowniki.

Edytowane przez Roger7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może sterów Pax v 1.80, działają poprawnie na x64. Tutaj masz wątek. http://www.hardwareheaven.com/pax-drivers/...ion-thread.html

 

Jeszcze jedno, kartę wciśnij w drugi slot PCI od karty graficznej.

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może sterów Pax v 1.80, działają poprawnie na x64. Tutaj masz wątek. http://www.hardwareheaven.com/pax-drivers/...ion-thread.html

 

Jeszcze jedno, kartę wciśnij w drugi slot PCI od karty graficznej.

Spróbuję tych driverów.

Co do PCI, to tak jak pisałem, próbowałem w obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał podobnie przez krótki okres czasu. Ale pierwszy raz się pojawiło jak zmienił płyte na EVGA (s1366). Po którymś razie samo przeszło...

Może coś jest w biosach/sterownikach pod nowe chipsety i czasem w specyficznych warunkach wyrzuca. Trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam podobnie. Zachciało mi sie zmiany z PCI na Pciex. Po włożeniu do Pcie x1 karta nie jest rozpoznawana napis x-fi się pali. Jak przełożę kartę w slot Pcie x16 karta jest rozpoznawana nako karta kompatybilna z HD audio. Zainstalowałem nawet ta łatkę do rozpoznawania pod win 7. Pojechałem dalej i wrzuciłem nawet nowy bios do płyty...dalej lipa. Ma ktoś jakiś pomysł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Xtreme Gamer wróciła z serwisu. Naprawa: wymiana przetwornika cyfrowo-analogowego

 

Jednak nic to nie pomogło- komputer z włożoną kartą dalej nei startuje. Czy moze to być wina płyty głównej MSI P45 MOA?

Chociaż podobne problemy były na MSI 975X PUE, ale tam przynajmniej komp startował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie:

Co (która aplikacja) odpowiada za wyświetlanie białego loga Dolby przy tray'u gdy odtwarzany jest film z dźwiękiem wielokanałowym? Nie działa mi ten "ficzer" po instalacji sterownika, konsoli i VOLpanela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały psikus - X-Fi Xtreme Audio (PCI) + Windows 7 Professional x64 + stery = brak efektu przy włączaniu/wyłączaniu Crystalizera, EAXa i CMSS-3D. Zasysam kolejne stery, zobaczymy co z tego wyniknie. Any ideas? System wczoraj postawiony, czysty jak pupa niemowlaka.

 

Drivery, które mam to 1.4.90 bodajże.

Edytowane przez wistler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić starą SB Live 5.1 na X-FI audio ( ewentualnie gamer )? No i co z tymi problemami wyżej, chciałem zmienić swoją sb bo nie ma oficjalnych sterów pod win7 a tutaj widzę że też jakieś kłopoty. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie:

Co (która aplikacja) odpowiada za wyświetlanie białego loga Dolby przy tray'u gdy odtwarzany jest film z dźwiękiem wielokanałowym? Nie działa mi ten "ficzer" po instalacji sterownika, konsoli i VOLpanela.

ta aplikacja działa tylko na XP ale jak się nazywa to już nie pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić starą SB Live 5.1 na X-FI audio ( ewentualnie gamer )? No i co z tymi problemami wyżej, chciałem zmienić swoją sb bo nie ma oficjalnych sterów pod win7 a tutaj widzę że też jakieś kłopoty. <_<

Na Audio to na pewno nie bo to nawet nie jest prawdziwy x-fi. Na Gamera jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moja X-Fi, jest to model Xtreme Music, jedna z pierwszych i zaden kastrat. Niestety od paru miesiecy dziala tylko zolty port, co dziwne dziala jak zielony czyli jest normalne 2.0, z reszty nie wydobywaja sie zadne dzwieki. Sprawdzana na Xp, Viscie, 7, rozne stery wiec sprawa prosta - karta padla. Serwis Creative odpisal mi w grzeczny sposob ze skoro karta jest juz po gwarancji to maja mnie w [gluteus maximus] i mi jej nie naprawia nawet za kase i musze albo kombinowac i wysylyac .uj wie gdzie albo kupic nowa. Wybor padl na kupno nowej. Teraz pytanie ktora wybrac? Troche sie pogubilem w tych wszystkich oznaczeniach, chce miec znow pelnoprawna X-Fi z Entertainment i Game Mode, zadnego kastrata. Wiec ktora?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer 7.1 Sound Card - £63.99

Dołączona grafika

 

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium 7.1 Sound Card - OEM - £76.62

Dołączona grafika

 

Troche biednie wyglada ten Gamer, to na pewno zaden kastrat, warto dolozyc £13 do Titanium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...