Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, standardowy kabel SPDIF typu RCA - RCA + Takie przejscie RCA (wtyk) - mini JACK umożliwi mi podłączenie X-Fi music do ampli? Bo muszę pociągnąć kabel pod listwą przy ścianie kabel a taki standardowy kabel do X-Fi Jack (mono) - RCA jest mało uniweralny, chyba tylko w dzwiekowkach jest gniazdo na mini Jacka.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam kartę Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio 7.1 na PCI-E x1 i praktycznie przy każdym obciążeniu jakiegoś podzespołu w komputerze słychać brzęczenie w głośnikach. Ogólnie jest to mało zauważalne ale np przy oglądaniu filmów w hd, gdzie dźwięk jest nieco cichszy muszę ustawić głośniej głośniki a wtedy cały czas słychać to buczenie. Przy kopiowaniu czegoś z jednej partycji na druga jest to samo. Nawet przesuwanie okienek eksploratora po ekranie wywołuje buczenie i to dokładnie tak długo jak przesuwam. W 3dMarku każdą klatkę animacji dało się 'usłyszeć' w głośnikach. Poza tym dźwięk jest czysty i znacznie lepszy niż z zintegrowanej karty. Dodam jeszcze, że problemu nie ma jak używam zintegrowanej karty realteka.

 

Mój komputer:

 

System: Windows 7 x64 Ultimate

Płyta główna: ASUS M2N X-PLUS

Procek: AMD PHENOM X4 4x2.2GHz

Grafika: ASUS Radeon 4850 512MB - rozdzielczość 1920x1080 60Hz

Zasilacz: Chieftec 400W / sprawdzałem też na MODECOM 620W - bez różnicy

Dysk: SAMSUNG HD753LJ - 750GB

Ramy: DDR2 800MHz 2x2GB

Głośniki: Creative Inspire T6100 5.1

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez rafu997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z dźwiękiem w grach. Dzwięk trzeszczy, charczy. Problem ten występuje w takich grach jak Call of Duty 4, NFS: Pro Street, Mirror’s Edge, Medieval: Total War 2. W starszych grach jak Mafia, Commandos 2 nie mam takiego problemu. Również jak wyłącze dźwięk w grach i słucham muzyki z odtwarzacza od Creativa MediaSource w czasie grania problem ten również występuje. Z tego co zauważyłem to problem związany jest ze sterownikami do karty graficznej. Na Windows XP korzystałem ze sterowników do grafiki dostarczonych od producenta( nie ma problemu z dźwiękiem), ale jak chcę zainstalować nowsze sterowniki to występują problemy opisane wyżej. Tak samo jest na Windows Vista i 7. Instalowałem różne sterowniki ForceWare z serii 160,170,180,190, czasami trzaski są mniejsze, innym razem wiekszę. Sterowniki od Creativa nie mają podpisu WHQL. Również nic nie daje instalowanie nowszych, starszych sterowników od płyty głównej oraz karty muzycznej. Muzyka i filmy nie ma żadnych problemów. Wydaje mi się że coś jest z tymi sterownikami od GeForca. Na innych forach nie znalazłem takiego problemu.

Core2Duo 4400

Gigabyte nForce 650SLI DS4

ASUS GeForce 8600GT

Creative X-FI Extreme Gamer

Creative 6100 (głośniki)

Windows 7

 

Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-Fi Xtreme Gamer, i po podłączeniu mikrofonu do wyjścia cyfrowego wszystko działa, ale słyszę w słuchawkach sam siebie, nawet jeśli z nikim nie rozmawiam. Nie wiem gdzie wyłączyć tą opcję, aby słyszeć tylko tego, co do mnie mówi np. przez skype. W ustawieniach karty dźwiękowej mikrofon mam na 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z tym walczyłem zarówno na Viście jak i Windows7. Chwilowo pomaga wejście w ustawienia głośników, zakładka "Poziomy" i wyłączenie mikrofonu, ale co jakiś czas lubi się włączać ponownie. Wczoraj spróbowałem innego triku, pozostawiłem mikrofon włączony ale jego poziom ustawiłem na 0%, zobaczymy jak ten trik będzie się sprawował <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś mógłby polecić sterowniki do SB x-fi Extremegamer kompatybilne z tunerem winfast tv2000 xp expert na najnowszych nie działa wyjście aux i podłączenie kabelka do karty nic nie daje na integrze jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, zwracam sie z pytaniem/prosba. Posiadam obecnie Creative X-Fi Gamer o grafike Radeon 4870 X2. dokupilem przejsciowke DVI -> HDMI + kabel, ktore chce podlaczyc do tv. jak rozwiazac problem braku przesylu dzwieku?? i druga sprawa - czy jak bym rozwazal zmiane dzwiekowki na juz cos naprawde konkretnego, co oprocz zabawy (muza, filmy), bedzie sie jeszcze andawac do domowego studia nagraniowego to wchodzic w asusy sonary czy np. taki x-fi platinium fatality champion?? bede wdzieczny za odpowiedz, bo w temacie jestem mocno nieogarniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, zwracam sie z pytaniem/prosba. Posiadam obecnie Creative X-Fi Gamer o grafike Radeon 4870 X2. dokupilem przejsciowke DVI -> HDMI + kabel, ktore chce podlaczyc do tv. jak rozwiazac problem braku przesylu dzwieku?? i druga sprawa - czy jak bym rozwazal zmiane dzwiekowki na juz cos naprawde konkretnego, co oprocz zabawy (muza, filmy), bedzie sie jeszcze andawac do domowego studia nagraniowego to wchodzic w asusy sonary czy np. taki x-fi platinium fatality champion?? bede wdzieczny za odpowiedz, bo w temacie jestem mocno nieogarniety.

 

 

X-fi Gamer ze względu na obsługę ASIO świetnie się nadaje do nagrywania. Jakbyś miał jakieś problemy to pytaj. Oczywiście są lepsze karty... rzecz w tym, że już na tym da się nagrać dobry album, który trafi na sklepowe półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale boli mnie brak wejsc na karcie, dlatego pytalem pod katem platinum fatality z panelem, nadaje sie toto do czegos??

 

 

Jest wejście liniowe do podłączenia miksera i sprawuje się znakomicie ;) Aczkolwiek masz rację, ubogo z wejściami/wyjściami, dlatego do odsłuchu mam drugą kartę Prodigy HD2 (2xRCA lub Toslink) a Ty jeśli koniecznie chcesz zmienić kartę to moim zdaniem platinum jest spoko z tym panelem (gdzieś na stronie creative jest porównanie tych kart w wersji językowej US), ale możesz też zainteresować się kartami EMU od Creative'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie najlepsze sterowniki?

PAX? Jesli tak to jaka wersje? A moze cos innego?

 

Pax 1.80 to najlepsze sterowniki jakie miałem do Xtreme Music, dźwięk jest głośniejszy, a tony średnie brzmią świetnie.

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos z softem bo z tego co czytalem te 1.80 to tylko drivery.

 

Tutaj znajdziesz Pax X-Fi All OS Special Software Suite 2010. Co prawda zawiera inne sterowniki, ale nie trzeba ich instalować. Poza tym w paczce znajduje się wszystko co oferuje Creative. Pozdrawiam.

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka, przy okazji moze sie komus przyda, dzisiaj wyszly nowe sterowniki 1.85.

 

Jak wroce z pracy to potestuje, akurat odebralem tez sluchawki Shure 240 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj przez pomyłkę podłączyłem sam kabel mono (duży Jack w przejściówce na mały) do niebieskiego złącza Line – out (tego do głośników) zamiast do białego Line-in. W efekcie momentalnie wyłączył się dźwięk w komputerze. Po restarcie wszystko było ok. Dalej, nie wiedząc o pomyłce podłączyłem piec od gitary do tego podłączonego kabla w taki sposób:

 

piec (wyjście słuchawkowe) => kabel mono => niebieskie Line-in w X-fi Gamer

 

Oczywiście zacząłem grać, przestawiać opcje w panelu po czym wyczytałem że Line-in w x-fi Gamerze jest koloru białego. Czy mogłem tym uszkodzić coś w karcie pomimo że nadal wszystko działa? Z tego co mi wiadomo na wyjściu słuchawkowym np. pieca musi być jakieś napięcie do zasilania słuchawek. Czy przez taką pomyłkę można tym „uwalić” kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam X-FI platinum. Kupilem sobie słuchaweczki (SHP 8900). Słuchawki graja naprawde fajnie. Zaczelem grzebac troche w opcajach X-FI i przy wyborze glosnikow gdy zmieniam na headphones zmienia sie barwa dzwieku. Przy ustawieniu na 5.1 czy 2.1 glos jest ze tak powiem taki jaki słysze normalnie ze swojego Ampli i duzych glosnikow. Jak przestawie na słuchawki dzwiek jest jakby ostrzejszy i bardziej przestrzenny. Ktoś sie orientuje co tam X-FI miesza z tym dzwiekiem przy słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz Pax X-Fi All OS Special Software Suite 2010. Co prawda zawiera inne sterowniki, ale nie trzeba ich instalować. Poza tym w paczce znajduje się wszystko co oferuje Creative. Pozdrawiam.

 

Te Pax'y z OEMem SB0670 będą działać bez problemów na Windows 7? Najbardziej chodzi mi o zakładkę headphones i CMSS-3D? Bo kilka razy obiło mi się o uszy że dźwięk w Vista/7 jest dziwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam X-FI platinum. Kupilem sobie słuchaweczki (SHP 8900). Słuchawki graja naprawde fajnie. Zaczelem grzebac troche w opcajach X-FI i przy wyborze glosnikow gdy zmieniam na headphones zmienia sie barwa dzwieku. Przy ustawieniu na 5.1 czy 2.1 glos jest ze tak powiem taki jaki słysze normalnie ze swojego Ampli i duzych glosnikow. Jak przestawie na słuchawki dzwiek jest jakby ostrzejszy i bardziej przestrzenny. Ktoś sie orientuje co tam X-FI miesza z tym dzwiekiem przy słuchawkach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazal sie moj problem. Okazalo sie ze przy przestawieniu na sluchawki dzialal CMSS 3D .. po wyłaczeniu nie ma juz roznicy.. jest jak ma byc

 

@Art385:

??? :P

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem dźięku nie będzie żadnej różnicy. Zwróć uwage na dodatki. Do tego w titanium masz soft za który w tańszych modelach musiałbyś dodatkowo płacić.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem dźięku nie będzie żadnej różnicy. Zwróć uwage na dodatki. Do tego w titanium masz soft za który w tańszych modelach musiałbyś dodatkowo płacić.

 

płacic 14zl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...