Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz podac numer i date sterownikow z panelu sterowania?

Ja sie niestety zawiodlem na X-FI - po przesiadce z sb live! (napedzany sterownikami kx) roznicy niezauwazylem/nieuslyszalem.

Sterownik z dnia 2009-06-03, wersja 6.0.1.1373 (Winda XP). Co do tych "sławnych" modowanych sterów, ja w przypadku Live! różnicy nie widziałem (raczej nie słyszałem), poza taką że EAX`y nie działały. Dodam jeszcze że ten symulowany dźwięk surround na słuchawkach dość dobrze działa, na przykładzie FPS można lepiej niż w przypadku Stereo lokalizować wroga na słuch. Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik z dnia 2009-06-03, wersja 6.0.1.1373 (Winda XP). Co do tych "sławnych" modowanych sterów, ja w przypadku Live! różnicy nie widziałem (raczej nie słyszałem), poza taką że EAX`y nie działały. Dodam jeszcze że ten symulowany dźwięk surround na słuchawkach dość dobrze działa, na przykładzie FPS można lepiej niż w przypadku Stereo lokalizować wroga na słuch.

 

Zainstalowalem ostatnie oficjalne sterowniki Creative i niestety mam problem z dlugim zamykaniem systemu (ponad 3 min.)

Te slawne "modowane" to KXy ale to nie sa modowane sterowniki a na nowo pisane i szczerze mowiac bardzo je sobie chwalilem chociazby przez mozliwosc podlaczenia sluchawek (wyjscie cyfrowe).

Sorry ale ja nie slysze roznicy pomiedzy Live! a X-FI...nie ma w tej karcie nic co by mnie powalilo na kolana. Ot gra piszczy i buczy jak kazda dzwiekowka. CMSS3D to jakas pomylka...to ma byc szeroka scena? Jak mozna okreslic kierunek czegokolwiek przy tak mocno zlewajacym sie ze soba dzwieku?

Spodziewalem sie po tej karcie duzo wiecej a tu kx'owy Live! z malo przydatnymi bajerami.

 

PS Niech ktos cos zrobi z tym forum! Sam uklad strony jest BEZNADZIEJNY! Kto jest pomyslodawca tego czegos?! KOSZMAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Sorry ale ja nie slysze roznicy pomiedzy Live! a X-FI...nie ma w tej karcie nic co by mnie powalilo na kolana. Ot gra piszczy i buczy jak kazda dzwiekowka...

 

To znaczy że powinieneś zacząć od wymiany słuchawek/głośników a nie od karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam wychwalać X-Fi, zmieniłem bo chciałem (i cena mi odpowiadała) a nie dlatego że naczytałem się spec-bełkotu. Ja różnicę pomiędzy tymi kartami słyszę, bynajmniej nie dlatego ze jestem jakimś audiopedozoofilem ale dlatego że słuch mam zdrowy (potwierdzone badaniami :D ). Głośniki, jak wcześniej nadmieniłem, samoróby (bez rewelki, budżetowe ale nie tani chłam) i grają wyraźnie lepiej (na pewnych partiach wysokotonowych tam gdzie wcześniej głośniki nie dawały rady teraz się grają znacznie lepiej). Ja po podłączeniu do wieży (segmenciak Technics`a) też różnicy większej nie słyszę (może poza nieco lepszym basem i wyraźnieszymi sopranami). Różnicy nie widzisz bo w końcu ten Pioneer swoje też dodaje. Szerokość sceny rzeczywiście bez rewelki (spodziewałem się nieco więcej) ale mnie wystarcza żeby "target" brać na słuch.

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić kable lub wzmacniacz czy nie był "klepany", jak mój Marantz kiedyś.

Jest różnica między x-fi a live i to spora, zarówno nagrywanie jak i odtwarzanie (mam 2 razy live, różne wersje tzn. w różnych latach produkowane). Sprawdzone na Infinity Alpha 50 + JBL LX2000 SUB + Pionner vsx916 + 1,5 bi-amp + toslink jakiś trochę droższy, ale wiadomo na live, też się muzyki spoko posłucha :)

 

Update:

Wygląd forum możesz dostosować sobie w profilu :)

a co do muzyki to nie mam aktualnych badań słuchu hahaha, jakieś jaja sobie robicie na tym forum :D

Edytowane przez pioras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi Platinum i Audio Creation Mode

 

jak zrobić żeby przy korzystaniu z Creative ASIO grając na perkusji (przez program Addictive Drums) można było jednocześnie słuchać muzyki np. z Foobara ?? jak włączam muzykę to nic nie leci... nawet się nie zaczyna... dopiero jak zmienię w programie (do perkusji)z Creative ASIO na ASIO4ALL to może na raz grać foobar i perkusja ale wtedy mam trzaski na tym asio4all i wogóle lepiej jest na Creative ASIO.

 

powiem jeszcze że w foobarze u mnie nie działa opcja grania przez ASIO...

 

pozdrawiam i proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić żeby przy korzystaniu z Creative ASIO grając na perkusji (przez program Addictive Drums) można było jednocześnie słuchać muzyki np. z Foobara ?? jak włączam muzykę to nic nie leci...

(...)

powiem jeszcze że w foobarze u mnie nie działa opcja grania przez ASIO...

 

 

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie; winny jest foobar, załóż temat lub znajdź temat foobara i tam się spytaj jak włączyć ASIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam wychwalać X-Fi, zmieniłem bo chciałem (i cena mi odpowiadała) a nie dlatego że naczytałem się spec-bełkotu. Ja różnicę pomiędzy tymi kartami słyszę, bynajmniej nie dlatego ze jestem jakimś audiopedozoofilem ale dlatego że słuch mam zdrowy (potwierdzone badaniami :D ). Głośniki, jak wcześniej nadmieniłem, samoróby (bez rewelki, budżetowe ale nie tani chłam) i grają wyraźnie lepiej (na pewnych partiach wysokotonowych tam gdzie wcześniej głosniki nie dawały rady teraz się wyrabiają znacznie lepiej). Ja po podłączeniu do wieży (segmenciak Technics`a) też różnicy większej nie słyszę (może poza nieco lepszym basem i wyraźnieszymi sopranami). Różnicy nie widzisz bo w końcu ten Pioneer swoje też dodaje. szerokość sceny rzeczywiście bez rewelki (spodziewałem się nieco więcej) ale mnie wystarcza żeby "target" brać na słuch.

 

Podobnie jak Ty wymienilem SBlive! (SB0100) na X-FI (zastanawiajace dlaczego na laminacie jest data 2003 skoro premiere karta miala w '05) bo chcialem. Jednakze po podlaczeniu wszelkiej masci przewodow szoku nie doznalem. Podlacze raz jeszcze sblive! (chyba ze mozna miec oba jednoczesnie) i zrobie sluchowy tescik...

Nie uzywam CMSS bo to jakies nieporozumienie...zarowno w trybie headphone jak i np 2.1 mam problem z namierzeniem kogokolwiek bo wszystko jest i z przodu i z tylu...wszedzie. Dzwiek zlewa sie w jakas papke. SVM oczywiscie off.

Skoro juz tak psiocze to dorzuce jeszcze dwa smaczki: trzy tryby i support w postaci sterownikow. Oba nie wymagaja komentarza.

 

PS

pioras, nareszcie! W koncu forum wyglada jak...forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marras tylko jakie X-Fi ?

Bo coś mi się zdaje że kupiłeś audio, które z X-Fi ma wspólną tylko nazwę. :)

 

Na poprzedniej stronie masz screena z ACP na ktorym widac ze to pelny X-FI.

Rzeczywiscie przez nieuwage nie dopisalem numeru karty - SB0460 na laminacie a na naklejce SB0469...

2x pamiec hynix'a jest? Jest. "Swiecaca skrzyneczka" jest? Jest.

W zyciu nie kupilbym kastrata.

 

PS

Karta wyglada identycznie jak ta z ta roznica ze na mojej sa pamieci hynix'a:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/Creative_SB_X-Fi_Fatal1ty-AB.jpg

 

PS2

Czepiam sie szerokosci sceny bo niestety z tym:

http://www.youtube.com/watch?v=AkIk-y2Vxds

jak i tym

http://www.youtube.com/watch?v=t3ukddJ-6rQ&feature=related

ma niewiele wspolnego...

 

OK OK to tylko materialy reklamowe na ktore natrafilem juz PO zakupie karty ale mimo wszystko pozostaje niedosyt wraz z uczuciem rozczarowania. CMSS do odstawki. Jak dla mnie kompletnie sie nie sprawdza nie tylko w muzyce/filmach ale w rozrywce elektoronicznej jako takiej...smiem twierdzic ze przy 2.1 czy 5.1 na sluchawkach podpietych pod Live! napedzanych KX-ami duzo latwiej mi bylo zlokalizowac wroga w zwyklej grze stereo. Przykre ale prawdziwe.

 

PS3

Zrobie test na sluch i podziele sie wrazeniami.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi opisać w jaki sposób mogę uzyskać dostęp do zakładki voicefx? Takiej: KLIK

Nie mam jej fizycznie w konsoli, ani control panelu.

Dodam, że mikrofon podpięty i wszystko działa. Brakuje tylko tej zakładki.

 

Karta X-FI Titanium, Win7 64bit.

Próbowałem zrobić clean install z oryginalnej płyty - bez skutku

Później autoupdate - bez skutku

Później znów clean install tym razem stery z paczki X-FI support pack - bez skutku.

 

W tym momencie mam stery 2.17.008, console 2.61.35 (chyba najnowsze).

Jakieś sugestie?

 

EDIT:

Rozwiązania nie znalazłem, ale po 4 reinstalce sterów zakładka się pojawiła.

Dodam, że cały czas instalowałem najnowsze stery od creativa, za każdym razem z tego samego pliku i za każdym razem używałem driver clenera przed instalacją.

Strasznie powalone te sterowniki...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi opisać w jaki sposób mogę uzyskać dostęp do zakładki voicefx? Takiej: KLIK

Nie mam jej fizycznie w konsoli, ani control panelu.

Dodam, że mikrofon podpięty i wszystko działa. Brakuje tylko tej zakładki.

 

Karta X-FI Titanium, Win7 64bit.

Próbowałem zrobić clean install z oryginalnej płyty - bez skutku

Później autoupdate - bez skutku

Później znów clean install tym razem stery z paczki X-FI support pack - bez skutku.

 

W tym momencie mam stery 2.17.008, console 2.61.35 (chyba najnowsze).

Jakieś sugestie?

 

Zdaje sie ze tej opcji tak jak i inynych widocznych chociazby na YouTube juz nie ma.

Byc moze rafa sie odezwie bo z tego co wyczytalem w tym watku Gosc obcuje z karta od dosc dawna (z wyjatkiem malej zdrady na rzecz Asusa ale dosc szybko sie zrehabilitowal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych, którzy używają Encoderów: powiedzcie mi czy jest jakaś możliwość, żeby przy przełaczaniu na DDL czy DTSC poziom głośnośny był NORMALNY a nie odkręcony na full?? Mój ampek nie wytrzymuje i sieje przesterami i jedyny sposób na sciszenie tego to wejście w Smart Recorder, wybranie 'What U Hear' i ustawienie suwaka na ok 20%... Co jest najbardzie wku...., że muszę taki zabieg robić niemal za każdym razem jak uruchamiam grę! czyli: przełączenie w game mode>settings>encoder>DTSC>smart recorder>'what u hear' i dopiero mogę właczyć grę... dramat! Naprawdę nie ma na to jakiegos sposobu? Stery mam oficjalne creativa, zresztą na Support Packach było to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Szybkie pytanie: Czy w wyjście AUX-IN na X-fi Gamer podłącza się CD-ROM/DVD? Czy w ogóle trzeba obecnie podłączać ten kabelek do napędu SATA?

 

Ja przyznam że nigdy takiego połączenia nie używałem. Odkąd pamiętam to nawet napędy PATA przesyłały dźwięk cyfrowo po taśmie IDE, a to złącze 4-pin jest analogowe. Czy napędy SATA je właściwie posiadają?

 

Wejście AUX-in przydaje sie np. do tunerów TV, sporo z nich (np. Leadtek) właśnie takim złączem wysyła dźwięk do dźwiękówki, lepsze rozwiązanie niż zatykanie wejścia line-in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych, którzy używają Encoderów: powiedzcie mi czy jest jakaś możliwość, żeby przy przełaczaniu na DDL czy DTSC poziom głośnośny był NORMALNY a nie odkręcony na full?? Mój ampek nie wytrzymuje i sieje przesterami i jedyny sposób na sciszenie tego to wejście w Smart Recorder, wybranie 'What U Hear' i ustawienie suwaka na ok 20%... Co jest najbardzie wku...., że muszę taki zabieg robić niemal za każdym razem jak uruchamiam grę! czyli: przełączenie w game mode>settings>encoder>DTSC>smart recorder>'what u hear' i dopiero mogę właczyć grę... dramat! Naprawdę nie ma na to jakiegos sposobu? Stery mam oficjalne creativa, zresztą na Support Packach było to samo...

 

START->PANEL STEROWANIA->SPRZĘT i DŹWIĘK->DŹWIĘK

Zakładka Nagrywanie->What U Hear->WŁAŚCIWOŚCI->Poziomy

 

Regulujesz tutaj tylko wyjście cyfrowe, nie zmieniając jednocześnie głośności na torze analogowym.

 

Ewentualnie zakładka MIXER w Creative console i w polu REC wybierz What U Hear!

Będziesz miał suwaczek.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja mam pytanka dwa dla posiadaczy Titanium.

 

1) Czy możecie zmienić częstotliwość próbkowania? U mnie lista jest nieaktywna, a domyślnie jest 96 kHz.

 

2) Czy działa wam zawsze ALchemy? U mnie np. w GTA Vice City wcale się nie ładuje, a dawniej na XtremeMusic było ok. W EVEREST się ładuje, ale zakładka DirectSound pokazuje jakieś obcięte wartości, np.65 zamiast 128 dla ilości głosów.

 

Stery ostatnie oficjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanka dwa dla posiadaczy Titanium.

 

1) Czy możecie zmienić częstotliwość próbkowania? U mnie lista jest nieaktywna, a domyślnie jest 96 kHz.

 

2) Czy działa wam zawsze ALchemy? U mnie np. w GTA Vice City wcale się nie ładuje, a dawniej na XtremeMusic było ok. W EVEREST się ładuje, ale zakładka DirectSound pokazuje jakieś obcięte wartości, np.65 zamiast 128 dla ilości głosów.

 

Stery ostatnie oficjalne.

 

Ad1 - TAK

Ad2 - nie używam

Ad3 - w EVEREST też mam jakieś ciach!ły powypisywane, np. nie mam zaznaczone, że karta obsługuje EAX. (w jakiejkolwiek wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To czemu nie moge zmienić próbkowania? Jakie masz stery?

 

 

A w EVEREST zakładka DirectSound by ci pokazała ok jak byś go dodał do ALchemy. Zakładka OpenAL pokazuje od kopa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie moge zmienić próbkowania? Jakie masz stery?

 

 

A w EVEREST zakładka DirectSound by ci pokazała ok jak byś go dodał do ALchemy. Zakładka OpenAL pokazuje od kopa poprawnie.

 

Osobiście uważam, że stery są jakoś skopane.

Jak się je postawi na świeżym systemie to jeszcze jakoś działa, ale jak masz już system jakiś czas i stery aktualizowałeś kilka razy (nawet przez Creative AutoUpdate) to się zaczynają schody.

 

Ja np. miałem takie przypadki. (Wszystkie rozwiązałem przez reinstalacje sterowników i/lub programów)

1) Brak możliwości włączenia encoderów DDL (przy próbie uruchomienia system się zawieszał);

2) Brak zakładki Microphone effects (voiceFX) w Konsoli - patrz parę postów wcześniej;

3) Brak możliwości zmiany próbkowania (lista była, ale jak wybrałem co innego niż domyślne to zwiecha);

 

PS mam oczywiście najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

START->PANEL STEROWANIA->SPRZĘT i DŹWIĘK->DŹWIĘK

Zakładka Nagrywanie->What U Hear->WŁAŚCIWOŚCI->Poziomy

 

Regulujesz tutaj tylko wyjście cyfrowe, nie zmieniając jednocześnie głośności na torze analogowym.

 

Ewentualnie zakładka MIXER w Creative console i w polu REC wybierz What U Hear!

Będziesz miał suwaczek.

 

Co prawda sposób który opisałeś nie działa, to po zaglądnięciu w zakładkę 'Nagrywanie' nagle mnie olśniło i zaznaczyłem poprostu urządzenie 'What U Hear' jako domyślne a we właściwościach oczywiście sciszyłem go do odpowiedniej wartości. Po tym zabiegu nie ma już problemu w trybie Game Mode. Występuje on nadal w Entertainment i tutaj już nic nie pomaga, ale to jestem w stanie przeżałować. I tak jest super i tak jak chciałem tak więc dzięki wielkie za podsunięcie mi pomysłu z tym panelem sterowania :).

Gdyby jeszcze Creative coś zrobił, żeby przy odpalaniu Game Mode encodery same się właczały - byłbym w niebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sposób który opisałeś nie działa, to po zaglądnięciu w zakładkę 'Nagrywanie' nagle mnie olśniło...

 

Jak to nie działa??

Masz obrazek jak skrócony opis to zbyt mało. KLIK lub w panelu KLIK

 

Gdyby jeszcze Creative coś zrobił, żeby przy odpalaniu Game Mode encodery same się właczały - byłbym w niebie :)

 

U mnie się same włączają. Tak samo jak mogę mieć włączony crystalizer, czy CMSS-3D w profilu Entertaiment, a wyłączone w profilu GAME. Tak samo mogę mieć włączone DDL w profilu GAME, a wyłączone w profilu entertaiment. Przy zmianie profilu wybrane opcje się przestawiają same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh klami85, u mnie to nie taka prosta sprawa. Zmniejszenie poziomu What U Hear oczywiście działa ale tylko do czasu jak nie przełacze w ent. mode/zrestartuje kompa itp. Wtedy wszystko się resetuje i encodery dają po uszach spowrotem i tak mozna w kolko...

Niestety za szybko się ucieszyłem. Zaznaczenie what u hear w panelu sterowania tez nic nie daje. Dziś przełaczyłem w game mode i to samo. Ręce mi już opadają.

Co do przełaczania to u mnie wyglada to tak: gdy w game mode mam zaznaczone DTSC i przełącze na Ent. to automatycznie tam też mam włączone DTSC i trzeba wyłaczać ręcznie. W drugą stronę wygląda to tak, że jeśli w ent. mam wyłaczone encodery a w game wcześniej zostawiłem właczone to przy przełaczaniu z ent. na game nie ma wogole dźwięku. Wtedy po wejściu w zakładke encodery mam zaznaczone niby DTSC ale zeby pojawił się dźwięk trzeba dać na Off (wtedy już się pojawia) i spowrotem na DTSC i wtedy najczesciej juz sa przestery i od nowa zabawa z recorderem i tak do usranej... jednym slowem dramat.

Nie wiem dlaczego u was jest wszystko w porządku, może dlatego że macie nowsze karty albo coś.... już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh klami85, u mnie to nie taka prosta sprawa.

 

Trzeba było od razu napisać, że regulacja głośności działa, tylko ustawienia dla profili się nie zapisują.

A napisałeś, że nie działa! Dlatego zrobiłem WTF? Nie znalazłeś suwaczka, czy regulacja nie działa.

 

Odinstaluj cały shit od creativa łącznie ze sterownikami i zainstaluj od nowa po restarcie.

Pomoga na większość przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, klami85, rozumiem. Napisałem, że nie działa w sensie - nie działa na problem z którym się do was zwróciłem. Nie napisałem tego w złym tonie, a później Ci przecież za to i tak podziękowałem więc myślę, że nie ma powodu do kłutni ;)

 

Wracając do problemu, odinstalowywałem i instalowałem na nowo już około 20x, próbowałem na różnych sterach (może nie wszystkich ale jednak).Kompletnie nic to nie dało.

Jeszcze się zastanawiam nad zainstalowaniem sterow od Auzena (wersja chyba 1,5), co myślicie? Kiedyś w tym wątku, gdy był poruszany temat encoderów, ktoś napisał że na tym sofcie encodery działają trochę ciszej. Warto próbować? Pytam bo na samą myśl o reinstalce tych wszystkich śmieci, pierdół itd. to aż mi skóra cierpnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFI_AuzenUAA_1_5 te zainstaluj bo właśnie stery od Auzena mają mniejszy poziom głośności na enkoderach i na moim X-fi music nie mam przesterów tak jak na sterach od creativach. A chyba masz tą samą kartę dokładnie co ja bo też mam problem z przełączaniem między trybami z włączonymi encoderami (traci dźwięk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...