Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

XFI_AuzenUAA_1_5 te zainstaluj bo właśnie stery od Auzena mają mniejszy poziom głośności na enkoderach i na moim X-fi music nie mam przesterów tak jak na sterach od creativach. A chyba masz tą samą kartę dokładnie co ja bo też mam problem z przełączaniem między trybami z włączonymi encoderami (traci dźwięk).

 

A powiedz jak one grają względem oficjalnych creativa? Ja obecnie przeżuciłem się z support packów na te oficjalne i jakoś bardziej mi się dźwięk podoba. Trochę za mało średnich tonów jest, ale z tym to X-Fi miało chyba zawsze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jak może grać? Przecież na cyfrowym wyjściu gra wszystko tak samo. Kilka dźwiękówek testowałem wliczając integry i najmniejszej różnicy nie słyszałem, ani na kolumnach ani na słuchawkach.

 

 

U mnie za to po kilku zmianach sterów do Titanium zrobiło sie "Windows cannot initialize the device driver for this hardware. (Code 37)", i jest żółty trójkącik. Z innymi rzeczami też miewam problemy, więc mam nadzieje że w systemie mam coś skopane. Za pare dni format jak dojdzie nowa buda i zmienie przy okazji dysk.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak może grać? Przecież na cyfrowym wyjściu gra wszystko tak samo. Kilka dźwiękówek testowałem wliczając integry i najmniejszej różnicy nie słyszałem, ani na kolumnach ani na słuchawkach.

 

Różnicy nie ma tylko w tym przypadku jak w panelu sterowania ustawisz domyslne urzadzenie jako SPDIF. Wtedy nie działa głośność i żadne inne efekty. Podobnie jest w filmach gdy w AC3 Filter mamy ustawione passtrough. Wtedy dźwięk, rzeczywiście jest taki sam na wszystkich kartach.

Natomiast kiedy w panelu sterowania mamy ustawione "Głośniki", a w konsoli "Digital I/O" jakość dźwięku zależy już od danej karty dźwiękowej. Uwzględnione są wtedy wszystkie efekty procesora X-Fi, można dowolnie regulować dźwięk Crystalizerem, Equalizerem, CMSS 3D, EAX-em itd itd. Wszystko działa tak samo jak po analogu, tyle, że po wyjściu cyfrowym w stereo. Włączając encodery mamy taką samą sytuację tyle, że wtedy już mamy dokładnie tak jak po analogu, czyli dźwięk w wielu kanałach. Można bawić się CMSS 3D, czy chociażby DTS:Neo.

 

Myśle że wytłumaczyłem wszystko jasno i niech mi nikt wiecej nie mowi, że dźwięk po SPDIF jest zawsze taki sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Yyy, ale nie rozumiem co mają efekty jak Crystalizer, 3D itd do tego ile jest średnich tonów? To sobie wyłącz te efekty i będziesz miał normalny dźwięk. A jesli ci brakuje jakichś tonów to sobie je podbij w EQ.

 

 

Porównywać jakośc dźwięku to można na analogach, bo tam są różnice między kartami. Po cyfrowym jest zawsze tak samo, chyba że włączasz jakieś pseudoefekty, tylko wtedy to te efekty zmieniają dźwięk, a nie wynika to z karty czy sterów. Na integrze też sobie moge nawłączać efektów po SPDIF, tylko nie wiem po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że moge je wszystkie powyłączać, a najlepiej przełączyć od razu na SPDIF w windzie i będzie surowy dźwięk tak jakbyśmy podłaczyli stacjonarny odtwarzacz DVD. Ale nie po to mam X-Fi, żeby słuchać paskudnego, płaskiego dźwięku, który mogę uzyskać podłączając byle jakie DVD za 99zł. Od tego jestw tej karcie ten słynny procesorek, żeby korzystać z jego dobrodziejstw. Ok, może jak masz porządny amplituner KD, który ma już w sobie equalizer i mase innych bajerów, nie potrzebujesz już korzystać z tych z X-Fi. Ja niestety muszę, gdyż mój ampek nie ma praktycznie żadnej możliwości regulacji barwy oprócz bass i treble i mimo, że tych tonów średnich po czystym SPDIF jest aż za dużo to dużo lepszy efekt uzyskuję korzystająć ze sterowników karty. I oczywiste jest też to, że każdy sterownik gra nieco inaczej. Nie trzeba mieć Bóg wie jakiego ucha, żeby usłyszeć różnicę między support packami a oficjalnymi sterami. Te ostatnie mają mniej średnich tonów i tak było od początku we wszystkich oficjalnych sterach creativa. W SP trochę to poprawili, ale moim zdaniem troszkę zepsuli tym ogólne brzmienie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1993

Odkopuje :wink: co myślicie o CREATIVE SB X-FI TITANIUM będzie lepsza niż zintegrowana w EVGA SLI LE : D nawet nie wiem jaka tam siedzi, w giga mam "Karta dźwiekowa 108dB SNR ALC889 HD ze wsparciem dla Blu-ray" która nie wystarcza mi a lubię słuchać muzykę czy ogl. filmy o grach nie wspomnę. Posiadam słuchawki Sennheiser PC350 i Steelseries 4H .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1993

Fajna karta, będziesz zadowolony. Zresztą wszystkie X-FI (poza platinum i audio) brzmią tak samo. Tak samo dobrze.

 

Dzięki za odp właśnie ją przywiozłem i mile zaskoczony jestem piękny dźwięk na obu słuchawkach gra się o niebo lepiej i na mój słuch nie ma szumu w 4H wcale, co wcześniej przeszkadzało mi bo lubię dosyć głośno słuchać muzyki czy grać (liczy się każdy odgłos :lol2: ) bardzo polecam tą kartę godna swojej ceny. O dziwo dostałem ją za 228zł oczywiście OEM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp właśnie ją przywiozłem i mile zaskoczony jestem piękny dźwięk na obu słuchawkach gra się o niebo lepiej i na mój słuch nie ma szumu w 4H wcale, co wcześniej przeszkadzało mi bo lubię dosyć głośno słuchać muzyki czy grać (liczy się każdy odgłos :lol2: ) bardzo polecam tą kartę godna swojej ceny. O dziwo dostałem ją za 228zł oczywiście OEM .

 

Nie wiem jak mozna byc zadowolonym z 4H...

Jesli nie chcesz byc przygluchy w mlodym wieku to radze zaprzestania glosnego sluchania...czegokolwiek i na_czym_kol_wiek.

Chcesz wiecej niezlewajacych sie odblosow to kup porzadne sluchawki (a nie jakies grajki 4H) a w ustawieniach EQ lekko podbij wysokie tony.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1993

Jeszcze mam Sennheiser PC350 : > może jak się pozbędę ich to kupie coś porządnego hehe . Mam problem z mikrofonem w obu słuchawkach np. na TS3 czy VT jak mówię to słychać szum niekiedy zdarzy się że ludzie jak mówią mają czysty dźwięk bez zakłóceń ideał :D. Sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na zakup jednakze jeszcze nie wiem co kupic na allegro, znalazlem cos takiego:

KARTA MUZYCZNA CREATIVE X-Fi Xtrem PCI-E 7.1 KURIE (1337843957) - Aukcje internetowe Allegro - ale to chyba nie pelnoprawne x-fi

KARTA MUZYCZNA CREATIVE X-Fi TITANIUM PCI-E 7.1 (1337844533) - Aukcje internetowe Allegro - troche drogawe, ale nie ma pozlacanych wejsc, tak ma byc?

 

Poszukuje wersji PCIe.

 

A moze cos takiego:

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-titanium-pci-e-oem-gw-i1346301901.html

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ma ktoś doświadczenia z nagrywaniem dźwięku na tych kartach, pod Vistą/7?

 

Głównie chodzi mi o nagrywanie po wejściu liniowym, chciałbym nagrywać w 24/48, ale samo ustawienie w panelu sterpwania w Sound\Recording to chyba nie wszystko.

 

Czy trzeba korzystać z ASIO żeby nagrywać w konkretnym formacie?

 

Przy wyborze zwykłego sterownika przy urządzeniach jest informacja "16 bits per sample", co dobrze nie rokuje. Program to Adobe Audition.

 

Dołączona grafika

 

Jak wybiorę Creative ASIO to nie ma żadnych informacji poza opóźnieniem które można zmienić. Teoretycznie nagrywa w takim formacie w jakim stworzymy plik dźwiękowy (bo przynajmniej częstotliwość próbkowania na wyjściu S/PDIF się dopasowuje automatycznie, nie wiem jak rozdzielczość, mój ampli pokazuje tylko próbkowanie).

 

Przy nagrywaniu w ASIO niestety nie słychać dźwięku, i to jest największa lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (2dni temu) nabyłem kartę creative x-fi titanium wersja bulk. Zainstalowałem sterowniki otwieram colnole luncher i widzę że mam tylko dostępne Dolby - nie ma zakładki DTS - a wg. producenta karta ma dts i powinno być widać. Sterowniki zupgreadowałem ze strony producenta na najnowsze i to samo - system windows Xp 32 bity.

pomysły mi sie skończyły a cholernie chcę to odblokować.

Może ktoś z was ma tę kartę ? może ktoś zna ten problem ?

czekam na info

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (2dni temu) nabyłem kartę creative x-fi titanium wersja bulk. Zainstalowałem sterowniki otwieram colnole luncher i widzę że mam tylko dostępne Dolby - nie ma zakładki DTS - a wg. producenta karta ma dts i powinno być widać. Sterowniki zupgreadowałem ze strony producenta na najnowsze i to samo - system windows Xp 32 bity.

pomysły mi sie skończyły a cholernie chcę to odblokować.

Może ktoś z was ma tę kartę ? może ktoś zna ten problem ?

czekam na info

pozdr

 

Do Titaniuma dostajesz encodery DD i DTS, więc żadnego kodu nie potrzebujesz.

Żebyś miał DTS musisz najpierw zainstalować encodery bo w samych sterownikach ich niema.

Są na płycie, ewentualnie na stronie creativa. Jak instalujesz z płyty to weź instalację ręczną czy jak się to tam nazywa i będziesz mógł wybrać co chcesz doinstalować.

 

Inna sprawa, że czasem pomimo poprawnej instalacji zwyczajnie nie widać ich w konsoli. U mnie się tak kopało z kilkoma funkcjami. Czasem pomaga całkowite odinstalowanie i ponowne zainstalowanie potrzebnego oprogramowania karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia z nagrywaniem dźwięku na tych kartach, pod Vistą/7?

 

Głównie chodzi mi o nagrywanie po wejściu liniowym, chciałbym nagrywać w 24/48, ale samo ustawienie w panelu sterpwania w Sound\Recording to chyba nie wszystko.

 

Czy trzeba korzystać z ASIO żeby nagrywać w konkretnym formacie?

 

Przy wyborze zwykłego sterownika przy urządzeniach jest informacja "16 bits per sample", co dobrze nie rokuje. Program to Adobe Audition.

 

 

Jak wybiorę Creative ASIO to nie ma żadnych informacji poza opóźnieniem które można zmienić. Teoretycznie nagrywa w takim formacie w jakim stworzymy plik dźwiękowy (bo przynajmniej częstotliwość próbkowania na wyjściu S/PDIF się dopasowuje automatycznie, nie wiem jak rozdzielczość, mój ampli pokazuje tylko próbkowanie).

 

Przy nagrywaniu w ASIO niestety nie słychać dźwięku, i to jest największa lipa.

 

Słychać dźwięk, przy nagrywaniu ASIO. Trzeba tylko odznaczyć wyciszenie dla tego kanału w tym nieintuicyjnym, nieergonomicznym panelu music creation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To nie o to chodzi. Normalnie słychać dźwięk z danego źródła, ale tylko gdy rozpocznę nagrywanie w ASIO to dźwięk znika.

 

Właśnie zobaczyłem tą konsole w trybie Audio Creation, i jest bardzo fajna, właśnie tam chyba będą nagrywał, bo można wybrać praktycznie dowolny format, no i słychać dźwięk przy nagrywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Titaniuma dostajesz encodery DD i DTS, więc żadnego kodu nie potrzebujesz.Żebyś miał DTS musisz najpierw zainstalować encodery bo w samych sterownikach ich niema.Są na płycie, ewentualnie na stronie creativa. Jak instalujesz z płyty to weź instalację ręczną czy jak się to tam nazywa i będziesz mógł wybrać co chcesz doinstalować.Inna sprawa, że czasem pomimo poprawnej instalacji zwyczajnie nie widać ich w konsoli. U mnie się tak kopało z kilkoma funkcjami. Czasem pomaga całkowite odinstalowanie i ponowne zainstalowanie potrzebnego oprogramowania karty.
to wiesz co może podaj mi linka ? wybierałem instalację niestandardową i do zainstalowania było tylko dolby nie było opcji dts :(

masz może ten sterownik do dts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi. Normalnie słychać dźwięk z danego źródła, ale tylko gdy rozpocznę nagrywanie w ASIO to dźwięk znika.

 

Właśnie zobaczyłem tą konsole w trybie Audio Creation, i jest bardzo fajna, właśnie tam chyba będą nagrywał, bo można wybrać praktycznie dowolny format, no i słychać dźwięk przy nagrywaniu.

 

 

W takim razie może zmień Adobe Audition np. na Sony Acid? (wersja Sonic Foundry Acid 4.0 działa nawet pod windows 7)

Edytowane przez pioras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Titaniuma dostajesz encodery DD i DTS, więc żadnego kodu nie potrzebujesz.

Żebyś miał DTS musisz najpierw zainstalować encodery bo w samych sterownikach ich niema.

Są na płycie, ewentualnie na stronie creativa. Jak instalujesz z płyty to weź instalację ręczną czy jak się to tam nazywa i będziesz mógł wybrać co chcesz doinstalować.

 

Inna sprawa, że czasem pomimo poprawnej instalacji zwyczajnie nie widać ich w konsoli. U mnie się tak kopało z kilkoma funkcjami. Czasem pomaga całkowite odinstalowanie i ponowne zainstalowanie potrzebnego oprogramowania karty.

 

A nie tylko do X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series je dokładają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja mam zwykły Titanium OEM i enkoder DTS jest.

 

A ściąga sie go ze strony Creative. Support, wybierasz swoją karte i będzie w sekcji z softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiesz co może podaj mi linka ? wybierałem instalację niestandardową i do zainstalowania było tylko dolby nie było opcji dts :(

masz może ten sterownik do dts?

 

Lenistwo się szerzy niemiłosiernie... ;/

 

Creative download - KLIK

 

Potrzebujesz DTS Connect Pack for Sound Blaster X-Fi Titanium series

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ściągałem ten pliczek 2 razy - jest dla visty i win 7 co z XP? choćbym się dwoił i troił to go nie zainstaluje :(

myślałem że masz jakiś spreparowany sterownik

 

U mnie śmigało na Viście i śmiga na win7.

Na winXP nie sprawdzałem osobiście, mea culpa! Sprawdziłem na szybko release notes z tego packa. Zobaczyłem "Service Pack 2" i myślałem, że chodzi o WinXP.

Niestety Cię rozczaruje, ale chodzi o SP2 do Visty.

Poniżej wklejam oryginalny relase notes, niestety na winXP nie odpalisz DTS.

 

=============================================================

This download is a software pack that enables DTS® Connect for Creative Sound Blaster® X-Fi™ Titanium series of audio devices. It adds support for Microsoft® Windows® 7. For more details, read the rest of this web release note.

 

This download supports the following audio devices only:

 

* Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty® Champion Series

* Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series

* Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Professional Audio

* Creative Sound Blaster X-Fi Titanium

 

Additional Features or Enhancements:

 

* Added support for DTS Neo:PC

 

Requirements:

 

* Microsoft Windows 7 64-bit, Windows 7 32-bit, Windows Vista® 64-bit with Service Pack 2 (SP2), Windows Vista 32-bit with Service Pack 2 (SP2)

* Intel® Pentium® 4, AMD Athlon™ 64 or equivalent processor, 1.6 GHz or faster

* Creative Sound Blaster X-Fi Titanium audio devices listed above

* The latest Sound Blaster X-Fi Titanium audio device driver. Go here to download.

 

Notes:

 

* DTS Connect is available for Windows 7 and Windows Vista only.

* To install this pack

1. Download the DTS_PCAPP_LB_1_03_08.exe file onto your local hard disk.

2. Double-click the downloaded file.

3. Follow the instructions on the screen.

=============================================================

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem X-Fi Titanium, podlaczylem front obudowy do karty korzystajac z wtyczki HD Audio i mam problem taki ze mimo zaznaczenia obu ptaszkow przy automatycznym wykrywaniu sluchawek i wycisaczniu glosnikow to sie nie przelacza w tryb sluchawek.

 

Dokladniej rzecz ujmujac sprawa wyglada tak, podlaczam same sluchawki jest ok, ale jak podlacze mikrofon to zaczynam miec jakis taki dziwny metaliczny dzwiek w sluchawkach ktorego nie udalo mi sie zwalczyc. Jak przelacze recznie z 5.1 na Headphones to jest poprawnie. Ale samo cos sie nie chce przelaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Digital Live and DTS Connect Pack

 

mój sprzęt: X-FI Music + Onkyo tx-sr507 + Windows XP + E5200@4GHz + 3GB RAM + GTX260

 

Zanim wydam 25 zł na allegro na klucz aktywacyjny (nie mam karty kredytowej) wolałbym się upewnić:

 

1) Czy kodowanie w locie sygnału 5.1 w grach do DD lub DTS nie spowolni widocznie mojego kompa (w grach)?

2) Czy będą słyszalne lagi w odtwarzaniu dźwięku w grach ?

3) Czy da się jakoś odblokować DTS Connect na Windows XP ?

4) Czy w grach słychać znaczną różnicę na korzyść DTS wzlędem DD?

 

Dzięki za odpowiedź i przepraszam, jeśli podobne pytania pojawiły się już wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lagów, obciążenie proca jest minimalne, i DTS we współczesnych grach jest wyraźnie lepszy od DD.

 

Dzięki, a jeśli chodzi o oblokowanie DTS na Windows XP, to sprzedawca TEJ aukcji napisał:

 

Oficjalnie DTS jest wspierany wyłącznie przez system Vista/Win7, ale istnieje też sposób na aktywacje tego enkodera na XP. Zainteresowanym zostanie wszystko dokładnie wyjaśnione po zakupie (nie dotyczy to kart Audigy, gdyż DTS współpracuje z tymi kartami na XP bez żadnych sztuczek).

 

Zatem chyba jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...