Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcę zakupić kartę dźwiękową zamiast mojej integry [Asus P5Q PRO]. Cel: muzyka i gry. Tylko i wyłącznie stereo [wzmacniacz i dwie kolumny]. Musi współgrać z grami [czytałem, że asusy mają z tym problem]. Cena mniej, więcej 200zł. Propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcę zakupić kartę dźwiękową zamiast mojej integry [Asus P5Q PRO]. Cel: muzyka i gry. Tylko i wyłącznie stereo [wzmacniacz i dwie kolumny]. Musi współgrać z grami [czytałem, że asusy mają z tym problem]. Cena mniej, więcej 200zł. Propozycje?

 

X-FI Titanium lub Extreme Music.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zakupiłem klucz aktywacyjny, enkoder działa i jest git. Ale niestety mam tylko DD Live, poniewaz DTS nie jest wspierany dla Windows XP. Ale z tego, co wiem, można to obejść i uruchomić DTS na XP (co wiąże się z koniecznością ściągnięcia jakiś plików, ale szczegółów nie znam). Wie ktoś może jak to zrobić, co/gdzie ściągnąć lub chociaż gdzie szukać takiej instrukcji?

 

vandaal91 - TAK

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2007 Posiadam kartę Creative Sound blaster -Platinum Fatal1ty Champion Series od 2008 do dnia dzisiejszego używam sterów:

 

SBXF_PCDRV_LB_2_18_0004

 

waga 58Mb z których byłem zadowolony sprawowały się ok pod os Windows xp Sp2 żadnych zawiech czy innych rzeczy przez ten okres są stabilne

wczoraj zauważyłem na stronie Creative że są nowe

 

 

SBXF_PCDRV_LB_2_18_0015

 

waga 46MB

 

Czy ona działa w ogóle pod Windows xp bo przy pobieraniu piszę coś takiego

 

Ten program obsługuje obecnie Windows 7 tylko. Wsparcie dla Windows Vista i Windows XP będzie dostępny w późniejszym terminie.

 

Natomiast z innych źródeł są do pobrania i pisze że są pod Windows xp,Vistę Win 7 32 bit i 64 bit

 

Mam pytanie czy ktoś mógł by napisać kto używa ich jak się sprawuję względem tych poprzednim jeśli chodzi o jakość dźwięku i stabilność

co się zmieniło na plus a co skopali. dzięki z góry jak na razie widzę że mają mniejszą wagę :)

 

X-Fi Music i X-Fi Xtreme Music to to samo?

 

Z tego co pamiętam to w zasadzie tak(to samo) karta miała swą premierę w 2005. później ją wycofali

na początku 2005 sam posiadałem X-FI music OEM i muszę powiedzieć że zagościła u mnie kompie tylko na 3 dni blue screeny co parę min duży przester dźwięku trzaski i inne cuda. nie wiem jak na dzień dzisiejszy te karty działają ale wtedy to były istne cuda. później kupiłem Platinum Fatal1ty Champion Series w 2007 dałem drugą szanse X-FI i jestem zadowolony żadnych zastrzeżeń i żadnych problemów :)

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś coś więcej napisać dlaczego Gamer a nie XtremeMusic? Sam jestem ciekaw czym te karty się różnią.

 

X-Fi gamer to następca X-fi Music

 

Czym się różnią Gamer różni się

1.d strony praktycznej: wewnętrznego panelu możliwość podłączenia z przodu obudowy, oraz zewnętrznej konsoli (a zatem także pilota) i jakichkolwiek źródeł dźwięku, poza mikrofonem i jednym wejściem liniowym. Gamer także posiada kostkę pamięci ram :) ale to jest zbędne.

a co do reszty to Mają dokładnie takie same parametry.

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiedzcie mi co to jest za karta. Dostałem ją za Audigy 2ZS. System wykrywa ją po prostu jako Creative X-Fi. Pogrzebałem trochę w necie i wydaje mi się, że może to być X-Fi Fatal1ty. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Zdjęcie 1

 

Zdjęcie 2

 

Zdjęcie 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiedzcie mi co to jest za karta. Dostałem ją za Audigy 2ZS. System wykrywa ją po prostu jako Creative X-Fi. Pogrzebałem trochę w necie i wydaje mi się, że może to być X-Fi Fatal1ty. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Zdjęcie 1

 

Zdjęcie 2

 

Zdjęcie 3

 

Jest to:X-Fi Xtreme Gamer Fatality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś coś więcej napisać dlaczego Gamer a nie XtremeMusic? Sam jestem ciekaw czym te karty się różnią.

 

Niczym sie nie roznia. Ten sam chip 2MB ram szyna PCI...Gamer jest low profile.

Pamietaj by przy v Music zwracac uwage na nr serii i to z tylu laminatu na naklejce.

Numery serii kart znajdziesz w necie.

Udanych zakupow i przyjemnego uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem dziś stery od Creative i wgrałem Daniel_K Suporrt pack 2.0 :) kurde i nie poznaje swojej karty nie sądziłem że jeszcze tyle można z niej wycisnąć bez żadnego crestalizera gra i EQ na płasko i brzmi lepiej niż co poprzednio grała :) Karta X-FI Platinum Fatality champion series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi gamer to następca X-fi Music

 

Czym się różnią Gamer różni się

1.d strony praktycznej: wewnętrznego panelu możliwość podłączenia z przodu obudowy, oraz zewnętrznej konsoli (a zatem także pilota) i jakichkolwiek źródeł dźwięku, poza mikrofonem i jednym wejściem liniowym. Gamer także posiada kostkę pamięci ram :) ale to jest zbędne.

a co do reszty to Mają dokładnie takie same parametry.

 

Mam pytanko co do przedniego panelu. Wiem, że do tego zwykłego paneliku w obudowie gdzie sa tylko mikrofon i sluchawki nie mam szans podłączyć (choć szkoda). Lecz gdybym dokupił np. TAKI i podpiął bym go pod TE PINY zadziałałoby to jakoś?

 

 

Niczym sie nie roznia. Ten sam chip 2MB ram szyna PCI...Gamer jest low profile.

Pamietaj by przy v Music zwracac uwage na nr serii i to z tylu laminatu na naklejce.

Numery serii kart znajdziesz w necie.

Udanych zakupow i przyjemnego uzytkowania.

 

Czyli na co mam zwrócić głównie uwagę?

 

 

Wywaliłem dziś stery od Creative i wgrałem Daniel_K Suporrt pack 2.0 :) kurde i nie poznaje swojej karty nie sądziłem że jeszcze tyle można z niej wycisnąć bez żadnego crestalizera gra i EQ na płasko i brzmi lepiej niż co poprzednio grała :) Karta X-FI Platinum Fatality champion series.

 

Nie wiem, wg mnie te support packi są jakieś dziwne. Niby na początku dało się zauważyć jakąś różnicę, w sumie przejechałem na nich szmat czasu, ale później dźwięk zaczął mnie męczyć. Wysokie tony zrobiły się jakieś jazgotliwe, nieprzyjemne i ciężko było się ich pozbyć (nawet z EQ na zero). Nie tak dawno zainstalowałem te najnowsze stery od creative i jestem z nich wyjątkowo zadowolony. Moim zdaniem support packi mają za dużo średnich tonów co dla mojego leciwego ampka jest nie zbyt dobre. W prawdzie w X-Fi zawsze brakowało mi właśnie dobrej średnicy ale widocznie tak już są skonstruowane te karty i żadne stery temu nie zaradzą.

Dobrze było po takim czasie powrócić do oryginalnych sterów. Teraz nawet mogę zrezygnować z polepszaczy typu crystalizer, EQ i dźwięk brzmi ładnie, czysto i naturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do przedniego panelu. Wiem, że do tego zwykłego paneliku w obudowie gdzie sa tylko mikrofon i sluchawki nie mam szans podłączyć (choć szkoda)

 

Jeżeli masz na myśli X-FI Xtreme Gamer to mogę Cię uspokoić, taki zwykły panel z przodu jak najbardziej daje się podłączyć, śmiga wszystko - nawet wykrywanie podłączenia słuchawek. Ja akurat mam go podłączonego jako HD Audio, nie wiem czy AC97 by działało - moja obudowa ma złącza w obu standardach ale jako pierwsze podłączyłem HD Audio i już tak zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych support packów... Co to wogóle jest? Zmodyfikowany sterownik? Napisany od nowa przez Daniela sterownik? Na jakimś blogu wyczytałem informację, że ten sterownik nie polepsza w żaden sposób jakości dźwięku generowanego przez karty. Z tego co czytam są tam jakieś głównie poprawki do różnych opcji i pododawane różne ustrojstwa które domyślnie są poblokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katoda > Chodzi o Xtreme Music (SB0460) z siga.

Ja myślę, że po coś te piny muszą być na karcie, problem w tym czy na 100% można podpiąć pod nie panel X-Fi a nie coś innego.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże jak będą się sprawdzać po użytkowaniu kilku miesięcy,na dzień dzisiejszy przestałem korzystać z Crystalizera i tak większość muzyki mam w Wav lub OGG. każde sterowniki w systemie zainstalowane po jakimś czasie grają inaczej jak na początku wraz z użytkowaniem systemu więcej śmiecia przybywa w systemie inaczej grają stery na nowej instalce xp a innaczej po dwóch latach już użytkowania,dla mnie jako słuchaczy i myślę dla innych osób też nie liczy się co zostało zmienione przez Daniela_K w tych sterach czy poprawione ale liczy się tylko efekt końcowy jak brzmi muzyka na tych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Creative Soundblaster X-Fi Titanium. Za pomocą której wtyczki podłączyć z panelem przednim? HD Audio czy AC97, jest jakaś znacząca różnica między nimi? Z tego co wyczytałem, to hda ma automatyczne wykrywanie podłączonych urządzeń na froncie, wycisza wtedy to co na tyle + jest nowszym standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem jakie różnice, ale ja podłączyłem HDA. Jak podpinam słuchawki do frontu to automatycznie przełącza na słuchawki (co można wyłączyć) i automatycznie wycisza wszystkie tylne wyjścia (łącznie z cyfrowym, chyba że aktywne jest urządzenie S/PDIF Out a nie Speakers), To też można wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem karte sound blaster x-fi surround 5.1 pro sb1095. Laczy ona laptopa toshiba p900 z wzmacniaczem yamaha r-s300. Efekt - dzwiek przytlumiony,bardzo slaby bas,sopran syczy,dzwiek jest fatalny,duzo gorszy niz z innych zrodel dzwieku. Produkt zainstalowany poprawnie,uaktualniony.

 

Dalszej aktualizacji sterownikow manualnie nie da sie zrobic,gdyz wyskakuje komunikat ze setup nie rozpoznaje oprogramowania zainstalowanego na dysku.

 

Czy problemem moze byc kiepskiej jakosci kabel 2rca-2rca? Kupilem nieopatrznie taki zwykly 5metrowy,ale chyba bez ekranow,wtyczki liche. Czy ma to az taki wplyw? Wczesniej na takiej samej jakosci kablu (tyle ze mini jack-rca,) podlaczalem tego samego laptopa do zwyklej wiezy i dzialalo o wiele lepiej-nie bylo zadnych zmian w dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi Titanium zamontowane w HTPC i zainstalowane najnowsze sterowniki.

 

Jako wieloletni użytkownik SB 5.1Live!, zastanawiam się nad opcjami w panelu sterowania audio. Są 3 tryby do wyboru, Entertainment, Game, Creation. Dodatkowo są opcje CMSS-3D oraz Crystalizer.

 

Troszkę poczytałem o tych dodatkach i do filmów, muzy Entertainment jest chyba odpowiedni? Czy używacie CMSS 3D, Crystalizera do filmów, warte to coś? Mam tylko głośniczki 2.1, podłączone analogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam karte sound blaster x-fi surround 5.1 pro sb1095 z pilotem rm-820 ( ten mniejszy). Problem jest taki ze wraz z oryginalnym oprogramowaniem nie ma creative entertainment center,jest tylko entertainment console. Nie ma programu,w ktorym mozna odtwarzac muzyke i ktory pozwolilby mi korzystac z pilota,w sensie przelaczania utworow.Jedyne co moge robic pilotem,to glosniej/ciszej.

 

Co mam sciagnac aby pilot dzialal jak powienien? Probowalem sciagac ent.center,ale wyskakuje blad,ze nie mozna zaktualizowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terefere...Ja znalazłem w 30sek.

Nawet na stronę creativa nie zajrzałeś leniu.

A jest w dziale download dla twojej karty.

 

oczywiscie,ze zajrzalem.

po sciagnieciu i probie instalacji otrzymuje komunikat,ze produkt 'unsupported'.czyli nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie,ze zajrzalem.

po sciagnieciu i probie instalacji otrzymuje komunikat,ze produkt 'unsupported'.czyli nie da rady.

 

Odpal sobie Creative Software AutoUpdate i napisz co z tego wyszło.

Powinno dać się przez to ściągnąć wszystkie aplikacje dla twojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo was proszę o pomoc. Kupiłem sobie SB X-FI Xtreme Audio. Jest używana, ale w 100% sprawna. Natomiast nie wiem, co jest powodem, dla którego po nieokreślonym czasie szczególnie na youtube da się słyszeć totalnie zmulony dźwięk, jakby ktoś skarpetki wcisnął do głośników. Nawet włączony Crystalizer właśnie nie pomaga. Niby trochę w całym systemie jakość jest pogorszona, ale tego na winampie nawet tak nie słychać. Totalny bełkot, myślę że sami wiecie o co mi chodzi. Zero jakiejś metaliczności, góry, średnich tonów, wszystko w kupie zmieszane, jakby wyłączyć wszystkie EQ, mimo, że yt normalnie i tak go nie ma, to dźwięk przecież potrafi być całkiem miły dla ucha. To się potrafi dziać po paru godzinach albo następnego dnia. Nie potrafię określić. Może włączanie jakichś aplikacji lub gier sprawia, że jest taki "konflikt"? Może ktoś z was już się z takim zjawiskiem spotkał? Piszę również muzykę, więc korzystam z Fruity Loops i przy tym też ze sterownika ASIO4ALL, jednak nie sądzę, by i to było przyczyną. Jedyne antidotum na to to restart kompa, lub jeśli nie pomaga to reinstall sterów. Zainstalowałem już drugiego, starszego drivera, ale efekt ten sam. Cóż robić? Aha, głośniki mam Creative T7900, ale jadę tylko na 2.1 bo boczne i tylne mi nie grają, ale to już inna historia. Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...