Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, pozostaje mi ciągle 2.1 ... I dziś nawet nie włączałem niczego szczególnego i dźwięk sam się spartolił po kilku po ponad godzinie bezczynności. Jedyne panaceum to restart, ale to się robi już bardzo męczące.

 

Tak, kable są na pewno dobrze podłączone, bo zawsze podłączałem je w taki sam sposób przy innych kartach i wszystko grało.

Edytowane przez Saloth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą kartę z wymienionych wybrać ?

Głośniki logitech z5500, przeznaczenie muzyka i gry.

Zależy mi oczywiście na pełnowartościowym X-Fi a nie jakimś okrojonym kondonie.

 

7.1 Creative Labs X-Fi Xtreme Music SB0460 NOWE ! (1564467336) - Aukcje internetowe Allegro

X-Fi Xtreme Music, XtremeMusic*GOLD*SB0460 7.1 (1567105665) - Aukcje internetowe Allegro

Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer [30SB073000002] - 279zł : Esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pomyliło ci sie kolegi. Xtreme Audio to jest Audigy, i to nawet nie 2 tylko jakieś SE. Gamer to normalny X-Fi z obciętym PCB.

 

Do tego megagames ma Z-5500 więc połączenie raczej cyfrowe, po co inne. Mimo wszystko coś drogie te X-Fi, poszukałbym chyba Titanium na PCI-E w podobnej cenie (sam mam). Zaletą osobne wyjście i wejście cyfrowe oraz wejście liniowe/miktofonowe, oraz enkodery w standardzie. Starsze modele mają Flexi-Jack, więc albo wyjście cyfrowe, albo wejście liniowe/mik. Jeśli musi być PCI, to chyba mimo wszystko lepiej XtremeMusic SB0460 (sam miałem bardzo długo). Te karty sie chyba nie psują.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą kartę z wymienionych wybrać ?

Głośniki logitech z5500, przeznaczenie muzyka i gry.

Zależy mi oczywiście na pełnowartościowym X-Fi a nie jakimś okrojonym kondonie.

 

7.1 Creative Labs X-Fi Xtreme Music SB0460 NOWE ! (1564467336) - Aukcje internetowe Allegro

X-Fi Xtreme Music, XtremeMusic*GOLD*SB0460 7.1 (1567105665) - Aukcje internetowe Allegro

Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer [30SB073000002] - 279zł : Esc.pl

 

Wszystkie trzy sa pelnowartosciowe.

1. X-FI Fatality - 64MB

2. X-FI Music - 2MB

3. X-FI Gamer - 2MB

 

Drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być PCI, to chyba mimo wszystko lepiej XtremeMusic SB0460 (sam miałem bardzo długo). Te karty sie chyba nie psują.

 

Nie prawda.

Kupilem z allegro za 27zl z wystrzelonym kondensatorem, wymienilem i dziala. :)

 

i takie male pytanie. Czy mozliwe ze przez to przebija mi dzwiek z mikrofonu (team speak 3 ) do odtwarzania (kumple slysza samych siebie).

Albo poprostu nie wiem gdzie to wyciszyc w tych dziwnych sterownikach, ale wydaje mi sie ze wyciszylem wszedzie gdzie sie dalo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

Kupilem z allegro za 27zl z wystrzelonym kondensatorem, wymienilem i dziala. :)

 

i takie male pytanie. Czy mozliwe ze przez to przebija mi dzwiek z mikrofonu (team speak 3 ) do odtwarzania (kumple slysza samych siebie).

Albo poprostu nie wiem gdzie to wyciszyc w tych dziwnych sterownikach, ale wydaje mi sie ze wyciszylem wszedzie gdzie sie dalo :/

 

Może w ustawieniach nagrywania masz "what U hear".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

niby jest wyciszone.

Tak samo w windowsowym glosniczku wszystko wyciszone i nadal nagrywa :/

Moze przez sterowniki? moze lepiej zainstalowac jakies inne?

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio nad zakupem karty dźwiękowej ze wzmacniaczem słuchawkowym i zainteresowała mnie karta Prodigy X-Fi (tutaj jest dość fajna recka, ale po angielsku). Ale z tego co wyczytałem to znajduje się na niej procesor z Xtreme Audio PCI-E. W związku z tym mam pytanie jak konkretnie wyglądają różnice pomiędzy procesorem z Xtreme Audio a pełnowartościowym X-Fi w przypadku użytkowania karty pod w7?

 

Najbardziej interesuje mnie kwestia resamplingu. Pełne X-Fi potrafi pracować z trzema częstotliwościami bez resamplingu, ale z tego co czytałem to podobno pod w7 sterowniki z Xtreme Audio też jakoś rozwiązują ten problem. Dla porównania przedstawię jak to wygląda w przypadku mojego obecnego A2 ZS, który pod w7 korzysta z programowego resamplingu.

Do testu użyłem wygenerowanych 2 plików - sinusoida 20KHz z próbkowaniem 48KHz oraz ta sama sinusoida z próbkowaniem 44,1KHz. Po ustawieniu w sterownikach próbkowania na 48KHz, na obydwu plikach słychać bardzo cichy pisk. Po ustawieniu w sterownikach próbkowania na 44.1KHz, w obydwu plikach słychać głośne buczenie. Jednak jeśli ominąć mikser z w7 (np. za pomocą ALchemy, wtyczki ASIO lub wtyczki OpenAL - ja użyłem właśnie tej ostatniej) to niezależnie od ustawień częstotliwości próbkowania w sterownikach, zawsze podczas odtwarzania pliku z sinusoidą z próbkowaniem 48KHz słychać pisk, natomiast na sinusoidzie 44,1KHz słychać buczenie.

W takim razie czy problem resamplingu w Xtreme Audio został rozwiązany na dokładnie tej samej zasadzie co w opisanym A2 ZS? Oraz jak to wygląda w przypadku pełnego X-Fi? Czy ta karta pomimo możliwości pracy bez resamplingu, w trybie DirectSound będzie również używać programowego resamplingu jak w przypadku dwóch powyższych kart?

 

Kolejna sprawa to poza tym resamplingiem jakie są wszystkie różnice między tymi procesorami? Na pewno Xtreme Audio nie obsługuje: EAXa 5, sprzętowego DSP, próbkowania 192KHz dla przednich kanałów. Ale EAX 5 i sprzętowy DSP pod w7 bez ALchemy i tak nie istnieją natomiast próbkowanie 192KHz dla przednich kanałów mam w obecnym A2 ZS a i tak z niego nigdy nie korzystam. Czy oprócz tych wymienionych funkcji (o wątpliwej przydatności pod w7) są jeszcze jakieś inne różnice?

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy takie bajery jak crystalizer, CMSS dla słuchawek (na tym mi najbardziej zależy, bo z pozostałych bajerów pewnie i tak nie będę korzystać) itp. na Xtreme Audio działają dokładnie tak samo jak w pełnym X-Fi czy są jakieś różnice?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie borykam się właśnie z problemem którego za cholerę nie mogę rozwiązać.

Mianowicie podłączyłem właśnie X-Fi Fatality do swojego kompa i tu zaczęły się schody, urządzenie po podłączeniu powoduje konflikt z kartą graficzna i w tej chwili obraz jakim dysponuje to rozdziałka pokroju 800x600 i gama kolorów 4bit !. Sterowniki do karty dzwiękowej zainstalowały się poprawnie aczkolwiek komputer zachowuje się niestabilnie no i menadżer urządzeń wywala błąd karty grafiki:

"To urządzenie nie może znaleść odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć (Kod 12)"

 

Czytałem że oba urządzenia mogą korzystać z tych samych zasobów i trzeba im nadać oddzielne.

Jeśli nie z poziomu sytemu to z poziomu biosa ale jak to zrobić ?

 

System na jakim bazuje sprzęt to win XP, próbowałem instalować 7 i dokładnie to samo (błędy w wyświetlaniu grafiki pojawiają się już przy instalacji systemu)

 

Oczywiście sprawdzane różne karty na różnych configach, X-Fi sprawna 100%.

Reszta sprzętu:

Abit AS8

P4 560

2x1gb goodram + 2x512 kingston value

XFX 7900GS 512mb

Samsung 1tb

Antec TPNew 650W

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie borykam się właśnie z problemem którego za cholerę nie mogę rozwiązać.

Mianowicie podłączyłem właśnie X-Fi Fatality do swojego kompa i tu zaczęły się schody, urządzenie po podłączeniu powoduje konflikt z kartą graficzna i w tej chwili obraz jakim dysponuje to rozdziałka pokroju 800x600 i gama kolorów 4bit !. Sterowniki do karty dzwiękowej zainstalowały się poprawnie aczkolwiek komputer zachowuje się niestabilnie no i menadżer urządzeń wywala błąd karty grafiki:

"To urządzenie nie może znaleść odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć (Kod 12)"

 

Czytałem że oba urządzenia mogą korzystać z tych samych zasobów i trzeba im nadać oddzielne.

Jeśli nie z poziomu sytemu to z poziomu biosa ale jak to zrobić ?

 

System na jakim bazuje sprzęt to win XP, próbowałem instalować 7 i dokładnie to samo (błędy w wyświetlaniu grafiki pojawiają się już przy instalacji systemu)

 

Oczywiście sprawdzane różne karty na różnych configach, X-Fi sprawna 100%.

Reszta sprzętu:

Abit AS8

P4 560

2x1gb goodram + 2x512 kingston value

XFX 7900GS 512mb

Samsung 1tb

Antec TPNew 650W

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Zmien slot PCI najlepiej na ostatni.

Wyrzuc wszystkie sterowniki i wyczysc system DriverCleaner'em NET w trybie awaryjnym.

Wylaczyles zintegrowana karte dzwiekowa w BIOSie?

Przerywania ustawione na AUTO?

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien slot PCI najlepiej na ostatni.

Wyrzuc wszystkie sterowniki i wyczysc system DriverCleaner'em NET w trybie awaryjnym.

Wylaczyles zintegrowana karte dzwiekowa w BIOSie?

Przerywania ustawione na AUTO?

 

Slot PCI ostatni zresztą na wszystkich innych jest to samo.

Zainstalowałem świeżutki system więc o pekinie w sterach nie ma mowy, zresztą problem z wyświetlanie obrazu przez kartę występuje już od momentu rozpoczęcia instalacji windy, w przypadku xp/7 objawy identyczne.

Zintegrowana wyłączona rzecz jasna.

Jeśli chodzi o ustawienia PnP/IRQ itd to wszystko co sie da w biosie jest ustawione na auto.

 

Ciekawostką jest to że gdy podłączam starą Audigy to nie ma żadnego problemu, X-Fi o której jest mowa jest napewno 100% sprawna bo na dwóch innych kompach wszystko śmiga elegancko, nie rozumiem czemu akurat na moim kompie występuje problem z tą właśnie konkretną kartą. :mur:

Przekładałem też różne grafy, sprawne oczywiście no i nadal to samo.

 

Ręce opadają. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w BIOSie zastosować opcję Reset Configuration Data na Enable (i wyjdź zapisując), powinna być w sekcji PNP/PCi, i napisz czy cokolwiek pomaga.

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem już wszystkiego co się da, przekładałem mobo próbowałem wszystkich możliwych ustawień w biosie. Problem pojawia się tylko i wyłącznie na moim configu tzn nie ma znaczenia jaką dam grafe, pamięci, proca itd ciągle jest to samo kiedy X-Fi siedzi w slocie. I dlatego wydaje mi się że winowajcą jest płyta bo tak jak mówiłem każdy podzespół sprawdzałem na kilku innych mobo i jest cacy.

 

Panowie możliwe żeby karta dźwiękowa aż do tego stopnia gryzła się z tą konkretną płytą nie pozwalając na normalną prace zestawu :blink: ? Wszystko na to wskazuje ale jednak proszę o analizę mojego problemu i potwierdzenie wniosków.

Edytowane przez megagames

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chcę zastępić itegre na ALC888 czymś lepszym. nigdy się nie zagłębialem w tematyke kart muzycznych, więc niewiem co jest ok a co nie. mam do dyspozycji 200zl, będą podłaczone z-2300, przeznaczenie : gry, muzyka i filmy. z góry dzieki za porady. pozdro

Edytowane przez vbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sor że się wbije w temat, ale ciekawi mnie czy ktoś z was bawił się w X-Fi funkcją 'EAX Voice'?

 

W skrócie ma to polegać na tym, że podpinamy mikrofon, właczamy grę z obsługą EAX i mówimy. Dźwięk naszego głosu ma 'przechodzić' przez procesor EAX, czyli np. będąć w dużej hali będzie nas słychać z odpowiednim echem itd.

O takiej możliwości wyczytałem na SOUNDBLASTER.COM [KLIK] (na dole można zobaczyć filmik demo).

 

Dla leniwych to samo na YT:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=30fTc5t5QNU

 

Problem jest taki, że to po prostu u mnie nie działa. Próbowałem na wielu grach oficjalnie, nieoficjalnie wspierajacych EAX, na starszych tytulach z użyciem Alchemy i nic. Opcja która (tak myślę) powinna włączać ten efekt znajduje się w Game Mode dokładnie w tym miejscu:

 

Dołączona grafika

 

Gdy podgłośni się ten efekt słychać jakiś standardowy pogłos, który się nie zmiena nawet w trakcie gry.

 

 

Jeśli komuś działa ta opcja niech coś napisze na ten temat tzn. co zrobił że działa itd.

Sprawa wygląda fajnie i sprzydałaby się do grania online. Ponoć jeśli gracz po drugiej stronie również posiada X-Fi to może nas usłyszeć i domyśleć się po pogłosie w jakim pomieszczeniu się znajdujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam taki oto problem z moją kartą SB0730 (X-Fi Gamer):

Wczoraj zainstalowałem Windows 7 64 bit, zainstalowałem nowe sterowniki ze strony Creative'a i ku mojemu zdziwieniu... Dźwięk nie działa..

Co ciekawe w Console launcher przy sprawdzaniu kanałów słychać "Left channel", "Right channel", ale w innych sytuacjach nic nie gra (Winamp, Youtube, gry etc.). Z tego, co już zdążyłem się zorientować to karty Creative'a mają nie lada problemy z Win 7. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Co możecie mi polecić?

PS: Kartę zintegrowaną wyłączyłem w biosie.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

EDIT: Nikt nie spotkał się z takim problemem? :(

Edytowane przez jestemkandydatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym trochę polepszyć dźwięk w swoim leciwym juz sprzęcie i dlatego proszę o poradę-czy karta CREATIVE SOUND BLASTER LIVE! 5.1 warta jest zachodu.Na aledrogo za 25zł.

Zadne pieniądze tylko czy przypasuje do mojej płyty KN9Ultra Abita.Nie chciałbym sobie roboty dołożyć i więcej kombinować niż słuchac.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dioklecjan nie warto, nie zyskasz nic więcej niż teraz posiadasz, co więcej integra którą masz na płycie specyfikację ma lepszą od Live!

 

p.s. słyszałem obie karty

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego o takiej opcji pomyślałem,ponieważ po ostatniej wymianie padniętej grafiki GF7300GT na Radeona X300 coś się stało z dźwiękiem-nie da się słuchać-zero niskich tonów a wysokie to jakby szpilki ktoś w uszy wkładał.Może to zbieg okoliczności ale tak się stało.Jaką w takim razie można zastosować w przyzwoitej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje HD555 spisywały się znośnie jak na taki sprzęt.I dlatego mnie dziwi co się stało.Przyszłościowo i tak mnie czeka wymiana sprzętu pod multimedia więc nie chcę zbędnie inwestować wiele.Chcę się skupić bardziej na odsłuchu słuchawkowym bo na rozbudowane kino nie mam warunków a słuchanie marnych pierdziawek to nie dla mnie.Tak w ogóle to przydała by mi się rada jaką kartę dźwiekową ew.kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje HD555 spisywały się znośnie jak na taki sprzęt.I dlatego mnie dziwi co się stało.Przyszłościowo i tak mnie czeka wymiana sprzętu pod multimedia więc nie chcę zbędnie inwestować wiele.Chcę się skupić bardziej na odsłuchu słuchawkowym bo na rozbudowane kino nie mam warunków a słuchanie marnych pierdziawek to nie dla mnie.Tak w ogóle to przydała by mi się rada jaką kartę dźwiekową ew.kupić.

 

SB Live! SB0060 SB0100 30 zl

Audigy 60zl

Audigy2zs 120zl

X-FI SB460/466/46A 150zl

Mam na stanie SB Live! 5.1 model SB0100 jak jestes zainteresowany to prosze o kontakt na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie skuszę na A 2ZS.A tak w ogóle to ciężka sprawa z wyborem jak się nie ma do czynienia ze sprzętem na codzień i brak jego osłuchania.Rady radami ale każdy ma swoje preferencje.Moim przyszłościowym celem jest jakiś zestaw do odtwarzania filmów w jak najlepszej jakości i do tego na pewno jakaś dźwiękówka.Jedno ciągnie drugie-format płyty gł.narzuci wybór dźwiekówki,czy to wew. czy zew.Dlatego też zastanawiam się czy teraz nie brać czegoś pod tym kątem.Przyszłościowo zestaw oprę na HD600 i jeśli to będzie konieczne jakiś wzm.słuch.DIY.Moja niewiedza dotyczy tego,jak pogodzić odsłuch stereo na dobrym poziomie z dźwiekiem filmowym powiedzmy pseudo-przestrzennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad pół roku, czyli od czasu złożenia aktualnego konfiga męczę się z problemem X-Fi odmawiającej posłuszeństwa co kilka restartów na Win 7 64bit. Problem jest znany (link) jednakże Creative do tej porty nie jest w stanie znaleźć przyczyny, ani tym bardziej zlikwidować usterki. Po zainstalowaniu ostatnich sterowników beta byłem pełen nadziei, oczywiście dwa dni później znowu zonk. Wkurzyłem się i zamówiłem Xonara Asusa w jakiejś taniej wersji DX, dźwięk jest ... inny, subiektywnie może i gorszy, ale mówię to z pozycji posiadacza "od wieków" Audigy i X-Fi :) Na pewno sterowniki do Asusa nie dorastają do pięt tym od Creativa. Myślę że do jutra się przyzwyczaję do nowego brzmienia, ale z utęsknieniem będę czekał poprawione drivery do X-Fi.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym trochę polepszyć dźwięk w swoim leciwym juz sprzęcie i dlatego proszę o poradę-czy karta CREATIVE SOUND BLASTER LIVE! 5.1 warta jest zachodu.Na aledrogo za 25zł.

Zadne pieniądze tylko czy przypasuje do mojej płyty KN9Ultra Abita.Nie chciałbym sobie roboty dołożyć i więcej kombinować niż słuchac.

Pozdro.

 

Jak coś taniego to zakup Soundblaster Live!24-bit. Potem mod na X-fi Xtreme Audio. Różnica spora już na Logitech X-530. Szczególnie jak skofigurujesz dobrze głosniki. Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...