Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie CL pojawily sie nowe beta sterowniki dla X-FI:

Tit.

XFTI_PCDRVBETA_US_2_17_0008B

http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=12098

Mus./Gam.

SBXF_PCDRVBETA_US_2_18_0015A

http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=12101

 

Fixes:

Minimized the issue of no audio playback on certain system configurations.

 

Doprawdy jestem wzruszony iloscia zmian...

Widac szefowie CL czytaja glosy na wlasnym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, za kazdym razem gdy odpalam jakas gre lub aplikacje microfon przestaje byc wyciszony i zbiera dzwieki z otoczenia. Panel x-fi nie trzyma ustawien! Jak sobie z tym radzicie?

 

Karta to x-fi elite pro.

 

WinXP

W Play Control (dwuklik na glosniczku w zasobniku) 'Microphone' postaw ptaszka przy "Wycisz".

 

Jakie stery? OS?

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie do osób które używają karty podobnej do mojej pod windows 7

 

Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series

 

Pytanie za 100 punktów czy macie możliwość włączenia Mikrofonu jak również stereo mix ? :) czy mikrofon i stereo mix działa wam jednocześnie ?

 

Jeśli tak to jaką wersje sterowników macie ?

 

Ja mam ten problem że działa mi albo sam mikrofon albo sam stereo mix.

 

Gdy Stereo mix jest włączony w moim przypadku "What u Heart" to Mikrofon jest niedostępny.

 

Dołączona grafika

 

Natomiast gdy Stereo mix jest wyłączony Mikrofon wtedy jest dostępny.

 

Dołączona grafika

 

Oba na raz nie są dostępne :roll: gdyby dwa na raz działały wszystko by było ok ma ktoś z was jakieś pomysły jak je zmusić żeby działał zarówno stereo mix i mikrofon ? ;)

 

Takiego problemu nie ma w przypadku gdy chce włączyć stereo mix i mikrofon wbudowany w kamerkę.

 

Dołączona grafika

 

Wina na 100% leży obstawiam po stronie sterownika od Mikrofonu w karcie SB-XF pod windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Mam taki problem zakupiłem kartę dźwiękową "Creative Sound Blaster X-FI gamer" a do niej słuchawki Roccat kave 5.1 Solid. Wszystko mam poprawnie podłączone sterowniki zainstalowane, sprzęt gotowy do użycia. Niestety nie do końca jest naprawdę straszny dźwięk ogólnie wszystko nie chodź sprawnie, np. gdy słucham muzyki z winampa lub z windows media player słyszę jak jedna strona jest głośniejsza od drugiej. W winampie suwakiem przesuwam w prawdo do końca to mi się pod głaśnia a gdy przesunę w lewo to mi się ścisza nie powinno tak być ponieważ ten suwak służy to balansowania stronami gdzie ma grać muzyka na prawej czy lewej stronie. Dalej w grach dźwięk jest bardzo zły raz duże tony raz małe. Jak wymieniłem wyżej mam słuchawki Roccat Kace 5.1 Solid i teraz tak gdy sprawdzam TEST DŹWIEKU jest wszystko dobrze na pilocie od słuchawek wszystkie suwaki działają, a gdy tylko zaczne słuchać muzyki lub grać suwak od subufera nie działa, nie mam pojęcia o co chodzi jeżeli ktoś ma jakieś pomysł proszę pisać, lub do mnie na GG : 568197.

 

Pozdrawiam i liczę na dobre odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaaXu

 

Wina raczej po stronie oprogramowania do sluchawek , cale te 3D na sluchawkach tak naprawde jest jeszcze nei dopracowane

powinni jak najszybciej ustandaryzowac dzwiek wielokanalowy na sluchawkach inaczej ciagle beda tego typu problemy .

Tez mialem brac sluchawki 3D , myslalem o Logitechach G35 albo o twoich Roccat kave 5.1 aczkolwoek po przyczytaniu w cholere testow i opini

zamowilem ciut drozsze : Sennheiser HD380 PRO .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdebik & Boguszek

 

Sprawdzcie na tych sterach:

http://dl.technewshw.com/driver/PAX/PAX%20PCI%20XFI%20ALL%20OS%20Driver%20V5.25.7z

PS1. W najnowszych betach rozwiazano odwieczny problem z BSOD OpenAL na x64.

PS2. Certyfikat THX kart CL:

http://www.thx.com/consumer/home-entertainment/thx-certified-products/?manufacturer=19&productType=17&category=3]Consumer

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszly nowe Support Packi daniela_k:

 

SB X-Fi series Support Pack 2.5 (10/25/2011)

Supports the following X-Fi models (except Xtreme Audio):

- Creative SB X-Fi PCI (OEM/Retail Elite Pro, Fatal1ty, Platinum, Platinum Fatal1ty Champion, XtremeGamer, XtremeGamer Fatal1ty Pro, XtremeMusic)

- Creative SB X-Fi OEM SB077x PCI (Hendrix models for Dell, HP, Gateway, Lenovo, Fujitsu-Siemens, Alienware and others)

- Creative SB X-Fi Titanium PCI-E (all Retail/OEM models)

- Auzentech X-Fi Prelude 7.1

- Auzentech X-Fi Forte 7.1

- Auzentech X-Fi HomeTheater HD

- Gigabyte SB X-Fi Titanium PCI-E onboard

- Onkyo Wavio SE-300PCIE

 

Operating Systems supported (32-bit and 64-bit editions):

- Windows XP

- Windows Server 2003

- Windows Vista

- Windows Server 2008

- Windows 7

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-X-Fi-series-Support-Pack-2-5-10-25-2011/td-p/587995

 

SB X-Fi Series AuzenWDM Pack 1.8 (10/25/2011)

Supports the following models of Sound Blaster X-Fi PCI cards (except Xtreme Audio):

- SB0460 / SB0462 / SB0463 / SB0464 /SB0465 /SB0466 / SB0468 / SB0469

- SB046A / SB046B / SB046C

- SB0550 / SB055A

- SB0678 / SB0679

- SB0730 / SB073A

- SB0760

- SB0772 / SB0773 / SB0775 / SB0776 / SB0779

- SB0930

 

Operating systems supported (32-bit and 64-bit editions):

- Windows Vista / Server 2008

- Windows 7 / Server 2008 R2

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-X-Fi-Series-AuzenWDM-Pack-1-8-10-25-2011/td-p/588031

 

SB X-Fi Series AuzenUAA Pack 1.8 (10/25/2011)

Supports the following models of Sound Blaster X-Fi PCI cards (except Xtreme Audio):

- SB0460 / SB0462 / SB0463 / SB0464 /SB0465 /SB0466 / SB0468 / SB0469

- SB046A / SB046B / SB046C

- SB0550 / SB055A

- SB0678 / SB0679

- SB0730 / SB073A

- SB0760

- SB0772 / SB0773 / SB0775 / SB0776 / SB0779

- SB0930

- Auzentech X-Fi Prelude 7.1

 

Operating systems supported (32-bit and 64-bit editions):

- Windows Vista / Server 2008

- Windows 7 RTM / Server 2008 R2 RTM

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-X-Fi-Series-AuzenUAA-Pack-1-8-10-25-2011/td-p/587999

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie na wszelki wypadek obraz systemu i sprawdzę je.

 

//edyta

 

dobrze, że robiłem obraz bo okazało się, ze mam błędy w systemie plików i trzeba było to naprawić, a co do sterów to jak na razie nie ma problemów.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Mam taki problem zakupiłem kartę dźwiękową "Creative Sound Blaster X-FI gamer" a do niej słuchawki Roccat kave 5.1 Solid. Wszystko mam poprawnie podłączone sterowniki zainstalowane, sprzęt gotowy do użycia. Niestety nie do końca jest naprawdę straszny dźwięk ogólnie wszystko nie chodź sprawnie, np. gdy słucham muzyki z winampa lub z windows media player słyszę jak jedna strona jest głośniejsza od drugiej. W winampie suwakiem przesuwam w prawdo do końca to mi się pod głaśnia a gdy przesunę w lewo to mi się ścisza nie powinno tak być ponieważ ten suwak służy to balansowania stronami gdzie ma grać muzyka na prawej czy lewej stronie. Dalej w grach dźwięk jest bardzo zły raz duże tony raz małe. Jak wymieniłem wyżej mam słuchawki Roccat Kace 5.1 Solid i teraz tak gdy sprawdzam TEST DŹWIEKU jest wszystko dobrze na pilocie od słuchawek wszystkie suwaki działają, a gdy tylko zaczne słuchać muzyki lub grać suwak od subufera nie działa, nie mam pojęcia o co chodzi jeżeli ktoś ma jakieś pomysł proszę pisać, lub do mnie na GG : 568197.

 

Pozdrawiam i liczę na dobre odpowiedzi.

 

Ja nie mam takich problemów, a twoje wynikają z niewiedzy.

 

Zauważ, że słuchasz muzyki nagranej w stereo (2 kanały), czyli przy odtwarzaniu grają tylko 2 kanały przednie P+L.

To, że suwak od subwoofera ci nie działa przy słuchaniu muzyki to akurat tak powinno być. :lol:

Jak chcesz, żeby grał sub to musisz przekierować do niego niskie tony. (enable bass redirection).

 

A jak jeszcze chcesz, żeby grały kanały tylne to musisz upmixować sobie dźwięk jakimś pluginem do twojego odtwarzacza lub pobawić się opcjami karty muzycznej. np opcja CMSS 3D w kartach creativa.

 

Przy odtwarzaniu dźwięku zapisanego w formacie 5.1 np. filmy DVD nic nie musisz kombinować. (tylko się upewnij, że masz w systemie i odtwarzaczu ustawiony dźwięk 5.1).

Jak coś to pisz PM to Ci z tym pomogę.

 

 

EDIT:

Czy w tym support packu poprawili błąd z okresowym brakiem dźwięku co któryś tam restart?

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie moze ktos z Was z nastepujacym problemem , karta X-Fi Titanium , sluchawki podlaczone pod front audio

wszystko jest ok do czasu gdy odlacze sluchawki ,

po ich odlaczeniu trace dzwiek czy to na w/w przednim gniezdzie sluchawkowym czy na wyjsciach analogowym :/ .

Po restarcie dzwiek jest OK do czasu ponownego odlaczenia sluchawek .

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie moze ktos z Was z nastepujacym problemem , karta X-Fi Titanium , sluchawki podlaczone pod front audio

wszystko jest ok do czasu gdy odlacze sluchawki ,

po ich odlaczeniu trace dzwiek czy to na w/w przednim gniezdzie sluchawkowym czy na wyjsciach analogowym :/ .

Po restarcie dzwiek jest OK do czasu ponownego odlaczenia sluchawek .

 

Reinstall sterów próbowałeś? Ja też miałem różne dziwne perypetie. Na wszystkie pomogło przeinstalowanie sterów na czysto.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klami85*

 

Ja to mam ten sam problem w dwoch systemach Win7 x64 , w jednym stery wyczyscilem i zainstalowalem ponownie zero poprawy .

Obecnie uniknam odlanczania sluchawek ktore to wlasnie sprawia problem , dodatkowo dzwiek z playerow puszczam przez audio wbudowanego w Radeona 5850

powiem ze slychac dobrze czasami mam wrazenie ze odsluch audio DTS HD brzmi nawet lepiej na ATI niz na X-Fi .

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marras

 

Creative juz nie usprawnie sterow dla X-Fi

R.i.P

 

no ale pojawiły się nowe stery bety do xfi titaniuma datowane 13.12.11

 

a ja mam takie pytanie:

podłączyłem z5500 przez optyczne wejście i nie miałem dźwięku,

dopiero jak w audio control panel w zakładce SPDIF I/O włączyłem

play stereo mix using digital output to pojawił się dzwięk ale nie

najlepszej jakości

 

przy połączeniu chinchami wszystko jest ok.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie gdzie mogę kupić wejście mikrofonowe ? bo padło mi w karcie X-FI nie łączy strzela tylko. jeśli nie da się kupić to gdzie najlepiej dac kartę do naprawy ? w celu wymiany go na drugie :] ? Dołączona grafika

 

 

Edit:Rozwiązałem już problem jednak wejscie jest ok tylko przejściówka z dużego jacka na małego uległa popsuciu.

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie jak podlaczyc logitech z5500 z karta zewnetrzna creative x-fi surround 5.1 i pod laptopa? by uzyskac dzwiek DD DTS? drugie pytanie czy w panelu console launcher powinny byc jakies jakies ikonki do ustawien DD DTS THX? bo w moim nie nie ma nic takiego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam malutki problem z właśnie kupioną kartą dźwiękową Creative X-Fi Titanium 7.1 PCI-e

 

Już po zainstalowaniu całego oprogramowania itd. jest ta cała konsola do dźwięku i tam mam możliwość przestawiania dźwięku między 3 trybami: Game Mode, tryb do nagrywania dźwięku oraz tryb do filmów/muzyki. w każdym trybie jest różnica w dźwięku, który oczywiście jest jak najlepiej dostosowany do swojego przeznaczenia. Ale nie wiedzieć czemu, mikrofon działa mi tylko w tym drugim do nagrywania, a zależało by mi żeby działał w Game Mode, wiadomo w grach na multi często się rozmawia, a tutaj dużo tracę na jakości dźwięku (W Game Mode są opcje i suwaki do mikrofonu, tylko że on po prostu "przestaje działać w tym trybie).

 

Mikrofon to Tracer TRS-MC V4 (ale to raczej nie ma znaczenia).

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem w prezencie SB X-Fi Xtereme Music PCI (SB0670) z którą to mam problem. Karta działa (znaczy się gra - w układzie 2 jak i 5.1) ale czego bym nie nie ustawił w jej konfiguracji czy systemie, to nie mogę uruchomić mikrofonu. W czasie jego podłączania słychać tylko dźwięk, niby trzask (zbasowany) i tyle. Mikrofon znajduje się na kablu słuchawek media-tech wiem, że do żadna rewelacja ale do moich zastosowań (rozmowa) wystarczają. Zestaw (sluchawki z mikrofonem) jest sprawny bo działał do wczoraj na SB Live! 5.1. Dopilnowałem aby mikrofon w mixerze sekcja "Play Control" nie był wyciszony zaś w sekcji "Recording" był wybrany (odznaczony Line/in - z tego co wiem te funkcje współdzielą to samo gniazdo). Co jeszcze, odznaczyłem w Play Control > Zaawansowane "Enable Digital IO"...

 

Przekopuje od wczoraj internet ale nic konkretnego nie znalazłem.

Przyznaję, że pomysły już mi się kończą... jakieś inne rady?

 

Konfiguracja:

I5-750/Gigabyte GA-P55-UD3L/Geil 1600 4GB RAM/Gigabyte GTX460 OC1-1GB/

SB X-Fi Xtereme Music SB0670 - sterownik z strony creative SBXF_PCDRV_XPVT_LB_2_18_0015.exe

OS: Windows XP SP3 PL

 

Edit: Problem rozwiązany! Wystarczyło zewrzeć piny 8 i 9 w złączu (to te białe aczkolwiek u mnie jest ono czarne ^^) odpowiedzialnym za dodatkowe wyjścia/wejścia sygnałów (1 to pin najdalej położony od śledzia, 10 to pin najbliżej śledzia).

 

Niestety dała się zauważyć jedna niedogodność opisana przez kolegę Adrianurb z działaniem "micro" tylko w jednym "trybie"

 

Edit2: Problem z działaniem "micro" wyłącznie w trybie "Audio Creation" rozwiązał się samoistnie po restarcie... Poza w/w sterownikami, rzeczonym "modem" (mostkiem) na pinach, używam jeszcze X-Fi Mode Changer v1.7.

Edytowane przez Misiek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-Fi Extreme Gamer oraz do tego Z-5500, podłączone przez SPDIF i mam takie pytanie jak zmusić kartę żeby robiła czyste passthrough bo nie umiem jej zmusić do pracy z DTSem, cały czas jest Doubly Digital.

I jak na razie kończą mi się pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...