Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Co jakiś czas nie z gruchy ni z pietruchy znikają mi głośniki z panelu sterowania i pozostaje w opcjach urządzeń do odtwarzania tylko SPDIF out i Internal AUX jack. Jedyne co pomaga to kompletna reinstalka sterów, konsoli i drv, alch i badziew do aktualizacji może pozostać. Co powoduje taki stan rzeczy i czy można to naprawić inaczej (nie tracąc tyle czasu na instalację sterów)?

 

Windows 7 64bit, zaktualizowany, sterowniki najnowsze ze strony creative (2.18.0015), karta X-Fi XtrGamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupilem uzywna karte x-fi surround 5.1 (bez pro) na USB. Nie dostalem do niej sterownikow. Znalazlem co trzeba w sieci, auto update dociagnal kilka programow, ale nie moge zmienic trybu pracy karty. Mie ma aplikacji MODE SWITCHER, nie ma ikony w konsole launcher, nie ma tego do sciagniecia na stronie creative.

 

Na wszystki poszukiwania stracilem kilka godzin. Czy ktos mily moze udostepnic mi obraz plyty ze steronikai do tej karty? Wg. informacji znezionych w sieci creative udostepnia na stronie okrojony badziew, bez opcji zmiany trybu... Jakas masakra.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od jakiegos czasu x-fi music z zakupionymi enkoderami (glosniki z5500) i wszystko sobie idealnie hulało... były dostepne encodery. Niestety miałem pecha bo spalil mi sie komp co zmusilo mnie do zakupu calego nowego sprzetu i od tego momentu mam problemy z moja karta - skopiowalem folder o nazwie "Creative Labs", "SoftwareLock" i plik o nazwie "CTDTSIEn.dll" i oczywiscie po instalacji wsadzilem je na swoje miejsce... i nic - nie mam mozliwosci uruchomienia encoderów! dziala mi tylko 5.1 po coax ale to trzeszczy i piszczy... nie da sie sluchac

 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? co zrobic zeby to zadzialalo, juz wgrywalem wszelakie mozliwe dostepne packi i [gluteus maximus]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

znajomy mnie poprosił o pomoc w kupnie karty dźwiękowej. Ma służyć głównie do giercowania i oglądania filmów, w tym blu -ray, ale na komputerze. Raczej zestawu kolumn nie będzie podlączał. Cena do ok. 180 złotych.

Zastanawiałem się nad Asus Xonar DG lub SB Creative X-Fi Extreme Audio. O tej drugiej słyszałem co najmniej jedną negatywną opinię.

Co byście doradzili ?? Ewentualnie jakieś inne możliwości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się sterowniki BETA dla Windows 8 do kart Creative:

Data wydania: 27.06.2012 r.

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12447/0xB0ED66FF/XFRL_PCDRV_WIN8_BETA_US_3_00_1009.exe

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Series

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12448/0xF10A3C3E/XFTI_PCDRV_WIN8_BETA_US_2_17_0008C.exe

Creative Sound Blaster X-Fi Series

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12449/0x53CF09BF/SBXF_PCDRV_WIN8_BETA_US_2_18_0015A.exe

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12450/0x6A9047AF/XFXA_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_04_0090.exe

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Series

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12451/0xF0D7C0B2/XFXA_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_04_0000.exe

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12452/0x58800EF9/XFXATHX_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0062.exe

Creative Sound Blaster X-Fi HD / Digital Music Premium HD

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12453/0x8A3A243A/XUHD_PCDRV_WIN8_BETA_1_02_0021.exe

Creative Sound Blaster Easy Record / Connect Hi-Fi

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12454/0x5BBCB64B/SBES_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0002.exe

Creative Sound Blaster Play! Audio

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12455/0xD6F9FF8F/SBPY_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0002.exe

Creative Sound Blaster X-Fi Go! Pro

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12456/0x4630FDB4/SBXG_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0080.exe

Creative Sound Blaster USB Audio

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12457/0xB171268E/USB_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0000.exe

-----------------------------------------------------------------

Oczywiscie niczego nie poprawiono. Posiadacze X-Fi w wersji na PCI nadal nie moga sie cieszyc nowym feature z wersji Titanium takich jak Silencer czy VoiceFX wprowadzonym w sterownikach z roku 2009! Zenada.

Dostepna jest rowniez nowa wersja aplikacji Creative Alchemy 1.43.25:

http://fichiers.tous...emy_1.43.25.zip

----------------------------------------------------------------

Update:

Alchemy 1.43.26:

http://fichiers.tous...emy_1.43.26.zip

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalne sterowniki czy BETA do XFi naprawde z numarka na numerek nic nie wprowadzają nowego.

 

jedyne na jakich karta działa b.dobrze to stery od

Daniel_K

ostatnie to

XFI_SupportPack_2_5

 

wojooo

 

co do encoderów wydaje mi się że to kwestia jaką karte posiadasz ja w swojej mam dostępny DD i DTS niezaleznie jakie sterowniki bym nie zainstalował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie BETA sterowniki Windows 8 do kart Creative:

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12447/0xB0ED66FF/XFRL_PCDRV_WIN8_BETA_US_3_00_1009.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12448/0xF10A3C3E/XFTI_PCDRV_WIN8_BETA_US_2_17_0008C.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12449/0x53CF09BF/SBXF_PCDRV_WIN8_BETA_US_2_18_0015A.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12450/0x6A9047AF/XFXA_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_04_0090.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12451/0xF0D7C0B2/XFXA_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_04_0000.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12452/0x58800EF9/XFXATHX_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0062.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12453/0x8A3A243A/XUHD_PCDRV_WIN8_BETA_1_02_0021.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12454/0x5BBCB64B/SBES_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0002.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12455/0xD6F9FF8F/SBPY_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0002.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12456/0x4630FDB4/SBXG_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0080.exe

 

ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12457/0xB171268E/USB_PCDRV_WIN8_BETA_LB_1_02_0000.exe

 

Oczywiscie niczego nie poprawiono. Posiadacze X-Fi w wersji na PCI nadal nie moga sie cieszyc nowym feature z wersji Titanium takich jak Silencer czy VoiceFX wprowadzonym w sterownikach z roku 2009! Zenada.

 

Dostepna jest rowniez nowa wersja aplikacji Creative Alchemy 1.43.25:

fichiers.touslesdrivers.com/34589/Creative_alchemy_1.43.25.zip

 

Ja bym sie tak bardzo nie podniecał. cytat z forum Creative'a:

I've compared W7 with W8 driver files, and they are exactly the same drivers, without any change, so I doubt they will fix anything.

They just modded the inf to support W8 and that's it.

 

Prawda jest taka ze support Creative'a dla X-Fi leży i kwiczy od 2 lat. Lol co ja mówie, właściwie to jaki support??

Na forum Creative'a jest pełno rozżalonych użytkowników, którzy kupili sowje karty za niemałe pieniadze i zostali na lodzie

ze starymi sterownikami zawierajacymi błedy.

Ostatnia oficjalna nie-beta jest z 2010 roku!!!!!!

 

 

Ciekawy jestem czy Asus z Xonarami też tak w kulki leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tom256

 

to prawda te pseudo nowe sterowniki nic nie wnoszą niestety Creatic pogrzebał Xfi już dawno temu.

ale jak pisałem jest jeszcze ostatnia paczka od Daniel_K

 

z drógiej strony żaden on-board realtek nie dorówna Xfi nawet z najstarszymi sterownikami.

wiem co mówie mam możliwość sprawdzenia i nie ma proównania karta Realteka nie ma dynamyki dzwiek jest płask, płytki... rózne określenia.

zarówno na słuchawkach Pioneera SE-M285TV jak i po SPDIF z amplitunerem Pioneera VSX-1016V czy to 2.0 Stereo jak i DD,DTS 5.1

 

wojoo

u mnie SPDIF wygląda tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Atrus

Ponoc tez nie jest rozowo z Asusowymi Xonarami,gdzies czytalem ze trzeba szukac sterow takich jak te co robi PAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego modelu ostatnie sterowniki są sprzed roku. Ogólnie nie mam na co narzekać wszystko działa bez problemu. Pewnie jakieś tam błędy są ale ja tego nie widzę podczas normalnego użytkowania a korzystam z karty mocno.

 

Jak ktoś lubi się bawić to może zainstalować sterowniki od C-Media też sprzed roku albo Uni Xonar wydane miesiąc temu.

Ja korzystam ze sterów Asusa i działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanoł w miejscu ale na dość wysokim poziomie

bo 90% użytkowników ma głosniki w monitorze ew. jakieś małe wolno stojące i ważne że słychac cos z nich z youtuba czy na skype reszta nie ma znaczenia

 

jest tylko garstka która cenni sobie dobry dzwięk i ma do tego sprzęt mam na myśli dobre kolumny i amplituner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk na PC jest na wystarczająco wysokim poziomie. Chyba że kogoś interesuje coraz większa liczba decybeli. Teraz to wszystko rozwija się w kierunku zmiany barwy dźwięku.

Młodzych audiofilów też jest coraz więcej. Począwszy od tych wymieniających wzmacniacze operacyjne na karcie bo nie pasuje im barwa dźwięku. Przez nieco hardkorowych twierdzących że wygrzewanie słuchawek zmienia całkowicie reprodukcję dźwięku. Poprzez jeszcze bardziej hardkorowych którzy twierdzą że wymiana kabla w słuchawkach też wszystko zmienia (tutaj kwitnie niezła manufaktura i można natym zarobić). I dalej przez takich którzy twierdzą że wygewanie elementów wzmiacniaczy słuchawkowych robi różnice. I wreszcie tych którzy wmurowują kable zasilające do ściany i coś jeszcze z nimi robią (każdy może mieć jakieś swoje własne sekretne pomysły).

I zapewne z biegiem czasu jakieś inne rodzaje patentów voodoo powstaną.

No ale wszystko jest dla ludzi, dla jednych to hobby dla innych zarobek. I w sumie jak ktoś mówi że słyszy różnicę to należy to uszanować.

Nie mogłem się powstrzymać żeby to napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Atrus

Ano,dokladnie. Kiedys Creative mial przewage,bo jego karty z grami wspolpracowaly bez wiekszych problemow,a same gry glownie byly pod nie pisane. Teraz to juz chyba wsio rybka,zwlaszcza jak stery przestaly miec dostep bezposrednio do sprzetu (poprawcie jesli sie myle).

Dlatego ten caly Reacon 3D robi wiekszosc rzeczy programowo,szkoda ze nie mozna wsadzic go do kompa potestowac przez tydzien i ewenetualnie oddac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w jakimś sklepie internetowym.Wg. prawa kupując przez internet możesz zwrócić sprzęt do 14 dni od daty zakupu bez podania przyczyny. Warunek: sprzęt nie może nosić śladów użytkowania i musi mieć oryginalne pudełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie na szybko:

 

Czy zyskam coś na jakości dźwięku po przesiadce z X-Fi Music na X-Fi Titanium (PCI-E). Chciałbym ją zmienić bo będzie mi ona kolidować z kartą graficzną, która będzie miała dwuslotowe chłodzenie, które zasłoni jeden z wentylków na niej, zresztą o zmianie tej już myślę od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLATEGO: http-~~-//www.youtube.com/watch?v=lLsiGO3f324

 

 

BTW: wymiana OPAMPA znacznie poprawiła dźwięk na mojej karcie.

 

w00t. Na głośnikach jest zajebisty efekt, nawet nie sprawdzam na słuchawkach :D

 

Ciekawe jakby sobie to radziło w przestrzeni 3D (dźwięk przed i za słuchaczem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby sobie to radziło w przestrzeni 3D (dźwięk przed i za słuchaczem)

 

Mówisz masz.

 

od 1:20

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=lqqiIR017SQ

 

Właśnie dlatego twierdzę że jeśli chodzi o dźwięk w świecie PC jest regres. Wszystko odbywa się przez jakieś patche, łatki Dołączona grafika

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Creative dla Windows 8 c.d.

Data wydania: 27.07.2012 r.

Creative Gaming Headset HS-950/HS-1000/HS-1200

http://ccftp.creativ...B_1_01_0004.exe

Creative Sound Blaster Tactic3D Alpha

http://ccftp.creativ...D_1_01_0001.exe

Creative Sound Blaster Tactic3D Sigma

http://ccftp.creativ...D_1_01_0001.exe

Creative Sound Blaster Tactic3D Omega Wireless

http://ccftp.creativ...D_1_01_0001.exe

Creative Sound Blaster Tactic3D Wrath Wireless Gaming Headset

http://ccftp.creativ...D_1_01_0001.exe

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co X-Fi Xtreme Gamer? Creative w ogóle o nich zapomniał? Posiadam ta kartę na stanie i troszeczkę szkoda, że nie aktualizują do nich sterowników (chyba, że np do Gamera podchodzą te od Audio).

 

BTW Odkąd posiadam Win7, nie mogę odnaleźć tego panelu Dołączona grafika

 

Robię coś źle, trzeba coś uruchomić czy coś? Pod WinXp nie było problemów. Może SPDIF po prostu nie obsługuje Win7, ale to by była totalna kaszana, więc stawiam, że instaluje złe oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...