Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

A znasz może jakiś sposób by przywrócić ten panel o którym wspomniałem?

 

Podał Ci go - SB X-Fi series Support Pack 2.5. Odinstalowujesz całkowicie sterowniki, które miałeś do tej pory i instalujesz tę paczkę od daniel_k i powinno wszystko śmigać.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak oryginalne sterowniki ze strony Creative nie zawierają tego panelu możesz też go doinstalować z oryginalnej płyty lub jak podpowiedzieli moi przedmówcy z paczki od Daniel_K.

 

osobiście od samego początku posiadania mojego XF-I używam tylko sterów od Daniel_K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem ze po jakims czasie od wlaczenia komputera zanika mi dzwiek i slychac pisk,nie ma reguly kiedy tak sie dzieje,probowalem roznych sterownikow i nie mam pojecia o co chodzi,wczesniej wszystko mi ladnie smigalo,przewiozlem kompa w drugie miejsce i problem sie pojawil,format systemu nie pomogl. Posiadam x-fi xtremegamer fatal1ty pro system Win7. Zna ktos rozwiazanie tego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj je przeczyścić sprężonym powietrzem i dodatkowo lekko dociśnij kartę. Spróbuj ją (delikatnie) przesuwać na boki. Na którejś płycie (MSI P35 o ile pamiętam) miałem dość podobne problemy z X-FI. Poruszyłem nieco kartą i problem z dźwiękiem znikł. Co do grafiki to jeśli przekrywa wentylatory w con najmniej połowie to może być problem z obiegiem powietrza. Spróbuj zrobić coś z tym starym gniazdem. Jak pojawią się problemy tylko na tym starym gnieździe to wiadomo. Pozostaje, albo ryzyka przegrzania grafiki, albo rezygnacja z X-Fi na rzecz wbudowanej karty dźwiękowej. Oby nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał kiedyś to samo gdy zmienił system z visty na w7 x64. Miał Gamer-a, później sprawdzaliśmy jeszcze na moim Xtreme Music i było to samo. Na płycie miał nForce, więc podejrzewam, że przez to (kiedyś było głośno, że się gryzie z X-Fi) choć do dziś nie jestem pewien. Skończyło się na tym, że kolega był zmuszony przesiąść się na Xonara.

 

Tak jak mówi Devil, sprawdź na innej płycie jeśli masz taką możliwość, żeby wyeliminować uszkodzenie X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki Creative:

Creative Sound Blaster Connect Hi-Fi/Easy Record

Data wydania: 04.09.2012 r.

http://ccftp.creativ...B_1_02_0003.exe

Creative Sound Blaster Play! Audio

Data wydania: 05.09.2012 r.

http://ccftp.creativ...B_1_02_0003.exe

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę z moim X-Fi i już mnie coś trafia. Niby wszystko się instaluje bez błędów i działa (w sensie soft), ale dźwięku nie ma. Najnowsza paczka daniel_k, sprzęt z podpisu, karta to X-Fi Fatality Extreme Gamer, system rzecz jasna W7 x64.

Niedawno stawiałem system na nowym SSD, więc wszystko było na goło, od razu wrzuciłem paczkę daniel_k, ale objawy te same. Help?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę z moim X-Fi i już mnie coś trafia. Niby wszystko się instaluje bez błędów i działa (w sensie soft), ale dźwięku nie ma. Najnowsza paczka daniel_k, sprzęt z podpisu, karta to X-Fi Fatality Extreme Gamer, system rzecz jasna W7 x64.

Niedawno stawiałem system na nowym SSD, więc wszystko było na goło, od razu wrzuciłem paczkę daniel_k, ale objawy te same. Help?

 

http://forums.creative.com/showthread.php?t=567821

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Ja walczę z moim X-Fi i już mnie coś trafia. Niby wszystko się instaluje bez błędów i działa (w sensie soft), ale dźwięku nie ma. Najnowsza paczka daniel_k, sprzęt z podpisu, karta to X-Fi Fatality Extreme Gamer, system rzecz jasna W7 x64.

Niedawno stawiałem system na nowym SSD, więc wszystko było na goło, od razu wrzuciłem paczkę daniel_k, ale objawy te same. Help?

 

U mnie taki cyrk dział się na Win8. Po uruchomieniu systemu dźwięku brak, należało zmienić tryb pracy karty i po tym zaczęło grać.

Rozstałem się na zawsze z tą pseudo firemką i mam spokój, każdemu to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesiadłem się z Visty 32 na W7 64 i XtremeGamer zaczął przerywać, piszczeć i zacinać przy odtwarzaniu jakiegokolwiek dźwięku. Próbowałem sterowników ze strony creativa SBXF_PCDRV_LB_2_18_0013 i SBXF_PCDRV_LB_2_18_0015. Na tych wcześniejszych dżwięk dziala przez okolo godzinę po czym zaczyna przerywać. Na nowszych przerywa już od momentu instalacji. Na Viście 32 wsyztsko było OK, ale na W7 64 niestety nie... Czy da się coś z tym zrobić? Reszta sprzętu jak w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było dopiero co poruszane nie dawno. Karta się gryzie z chipsetami Nforce. Może to mieć też związek z Win7 X64 i niedopracowanymi sterownikami skoro na X86 karta działała dobrze .

 

U mnie problem był nieco inny, bo dźwięku nie było odrazu po włączeniu systemu. Restart i dźwięk był. Obecnie problem nie występuje już dość długo, a system ten sam od roku.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawelek69 na 99,999% wina nForce-a. Kumpel miał identyczny problem. XtremeGamer i po przesiadce z Visty na W7 x64 zaczęły się piski. Czasem pojawiające się od razu, czasem po kilku sekundach/minutach. Nie pomogły żadne Support Packi od Daniela K. Testowaliśmy też mojego XtremeMusic GOLD u niego i był ten sam scenariusz. Nie znaleźliśmy niestety rozwiązania tego problemu. Kumpel musiał przesiąść się na Xonara.

Czeka Cię więc albo wymiana płyty, albo zmiana producenta karty. Jednakże nie wiem jak sytuacja wygląda w dzisiejszych modelach X-Fi na tych nForce-ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie kupować te ciach!a od tej pseudo firmy zwanej Creative, to ubędzie wam sporo problemów z dźwiękiem. Ta pseudo firemka nie potrafiła, nie potrafi nie będzie potrafić zrobić porządnej i bezproblemowej karty. To ich po prostu przerasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na zagranicznych forach problem z X-fi i 4 GB ram faktycznie dość często występuje. Znalazłem tymczasowe działające rozwiązanie, polegające na ograniczeniu pamięci ram w systemie, może komuś się przyda:

 

Klikamy Start, Uruchamiamy MSCONFIG. W zakładce „Rozruch” klikamy „Opcje zaawansowane” a następnie zaznaczamy „Maksymalna pamięć” i wpisujemy np. 3990.

 

Ale to jest moim zdaniem półśrodek. Karta powinna działać z dużą ilością ramu prawidłowo i dziwię się że nie rozwiązali tego problemu do tego momentu, pomimo że są to sterowniki WDM.

Przestańcie kupować te [ciach!]a od tej pseudo firmy zwanej Creative, to ubędzie wam sporo problemów z dźwiękiem. Ta pseudo firemka nie potrafiła, nie potrafi nie będzie potrafić zrobić porządnej i bezproblemowej karty. To ich po prostu przerasta.

 

Heh, no właśnie kupiłem kilka lat temu, nie przewidziałem że tak będzie. Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4GB i żadnych problemów. Występuje to zapewne na jakiś wybranych płytach głównych/chipsetach. Zauważyłem też, że często ludzie mają problemy z Xtreme Gamerami. To jest wg mnie paść i przypomina to swoją budową karty pokroju Xtreme Audio (jeśli mowa tu o tych low profilowych). O ile jakość dźwięku jest zapewne przyzwoita to kolorowe plastikowe gniazda jack, w których po jakimś czasie metalowe elementy się utleniają, stają się zaśniedziałe lub rdzewieją to jest wg. mnie nieporozumienie.

 

Ja swoją XtremeMusic GOLD mam od 2005r. nie przerwanie i choć przez ten szmat czasu nie obyło się od jakichś drobnych problemów ze sterownikami uważam tę kartę za całkiem solidną konstrukcję. Przez wiele lat bawiłem się ustawieniami, używałem masę efektów typu crystalizer, EQ itp. jednak codziennie musiałem coś korygować bo zawsze coś mi nie pasowało w brzmieniu. Obecnie już od dłuższego czasu nie używam ŻADNYCH efektów. Dodatkowo włączoną mam opcję Bit-Matched Playback w trybie Audio Creation, czyli czysty cyfrowy dźwięk i dla mojej Yamahy jest to najlepsze ustawienie gdyż ukazuje to z czego Yamaha słynie czyli neutralność, dobra średnica, brzmienie nie zmącone dodatkowymi efektami.

 

Dzięki temu nie mam potrzeby używania sterowników, nic nie grzebę, nie zmieniam wersji sterowników (nic by to nie dało w trybie Bit-Perfect) i mam spokój. Nic złego się nie dzieje, nie narzekam.

 

Wielu znienawidziło nazwę "Creative", lecz zapewne nie wielu z was wie, że Creative to tak na prawdę Panasonic. Firma, która zawsze kojarzyła mi się ze sprzętem nie-psującym się (technicznie) i może nie najwyżeszej jakości, wyrafinowanym brzmieniem, ale od dziecka miałem do tej firmy duży sentyment.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie X-fi mają problem z nForce, o czym jest napisane na stronie:

http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=24669

Na końcu w "Technical details" omówione są szczegóły tego problemu. Ponoć wina leży w złączy PCI płyt z chipsetem nForce. Czóż, pozostaje mi Realtek ALC888, a X-Fi poczeka w szafie do następnego upgrade'u sprzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...