Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się nowa wersja Creative WaveStudio:

Data wydania: 24.09.2012r.

http://ccftp.creativ..._LB_7_14_01.exe

Moderator mógłby umieścic linki w kolejności w jakims osobnym wątku...

 

Faktycznie X-fi mają problem z nForce, o czym jest napisane na stronie:

http://support.creat....aspx?sid=24669

Na końcu w "Technical details" omówione są szczegóły tego problemu. Ponoć wina leży w złączy PCI płyt z chipsetem nForce. Czóż, pozostaje mi Realtek ALC888, a X-Fi poczeka w szafie do następnego upgrade'u sprzętu...

 

1. Zacznij od odinstalowania starych sterowników z menadźera urządzeń

2. W trybie awaryjnym przeczyść system: Driver Cleaner'em, Driver Sweeper'em który ostatnio przemalował się na Driver Fusion.

3. Zainstaluj: SBXFPCDRVBETA US 2.18.0015A.exe

http://ccftp.creativ..._2_18_0015A.exe

3a. Ewentualnie PAX Driver:

http://www.hardwareh...om/pax-drivers/

4. Zainteresuj się Optimized nForce Driver Packs z tej strony:

http://www.nforcersh...rivers-f28.html

5. Być może hotfixy pomogą rozwiązać Twój problem:

Win7x32

http://hotfixv4.micr...tl_i386_zip.exe

Win7x64

http://hotfixv4.micr...ntl_x64_zip.exe

6. Ustaw w BIOSie zgodność z PCI 2.2 czy 2.1...nie pamiętam.

 

Creative wypuściła sterowniki X-FI pod WIN8 BETA:

Data wydania: 25.09.2012r.

http://ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12594/0xD5A76144/SBXF_PCDRV_WIN8_BETA_US_2_18_0015A.exe

Sterowniki mają to samo oznaczenie - 2.18.0015A...drobne zmiany lub mają burdel.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Na starych sterownikach nie działa. Najnowsze bety tez próbowałem. Innych sterowników do nForce również. Hotfixów nie da się zainstalować w mojej wersji systemu (one są chyba sprzed SP1). Nie mam możliwości zmiany ustawień PCI w biosie. Nie pomaga przełożenie X-fi do innego slotu PCI i inne kombinacje wyszukane na zagranicznych forach takie jak usuwanie sterownika karty graficznej, wyłączenie i włączenie dźwięku w menedzerze urządzeń, przestawianie trybów pracy itp. Może kiedyś wypuszczą jakieś sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawelek69 ... i raczej nic nie pomoże. Jeśli chcesz mieć kartę klasy X-Fi to podowiaduj się jak jest na innych (nowszych) modelach tj. czy działają z nForce. Jeśli nie jesteś wymagającym słuchaczem i nie interesuja Cię efekty EAX w grach możesz pomyśleć nad Xonarem DX bądź DS. Są tanie, lecz osobiście ich nie polecam (miałem obydwie). Moje opinie mogą być nieobiektywne, gdyż moją udręką jest wrażliwe ucho na wszelkie niuanse brzmieniowe, ale tak jak mówię; jeśli nie jesteś szczególnie wybredny, nie jesteś muzykiem karta za ok. 100zł Ci wystarczy.

 

Tak całkiem szczerze będąc na Twoim miejscu wymieniłbym płytę główną, lecz wiem, że dla wielu jest to dość problematyczne rozwiązanie wiążące się najczęściej z wymianą procesora/bądź oddaniem komputera do serwisu w celu złożenia od zera w przypadku gdy sami nie potrafimy - dlatego też nie proponuję.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Na starych sterownikach nie działa. Najnowsze bety tez próbowałem. Innych sterowników do nForce również. Hotfixów nie da się zainstalować w mojej wersji systemu (one są chyba sprzed SP1). Nie mam możliwości zmiany ustawień PCI w biosie. Nie pomaga przełożenie X-fi do innego slotu PCI i inne kombinacje wyszukane na zagranicznych forach takie jak usuwanie sterownika karty graficznej, wyłączenie i włączenie dźwięku w menedzerze urządzeń, przestawianie trybów pracy itp. Może kiedyś wypuszczą jakieś sterowniki...

 

W takim razie nie mam innego pomysłu. Poczytaj na forach zagranicznych z pewnością ktoś znalazł rozwiązanie. Jest jeszcze paczka sterowników na rosyjskiej stronie

http://www.gamefront.com/files/21737498/xfi_12_05_20_exe

EAX to chyba już pieśń przeszłości?

 

Każda karta dźwiękowa posiada EAX 2.0 i tak naprawdę nie wiadomo która z gier co wykorzystuje. Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wszystkich kombinacjach ze sterami miałem ją wypier....ale żal mi było wydanej kasy więc skończyła ta moja Xtreme Gamer w win7 64 tak-połączenie mam przez złącze spdif z amplitunerem pioniera:

instaluję tylko sam driver z paczki XFI_Auzen 1.8...reszta jest bowiem całkowicie zbędnym badziewiem zaśmiecającym system...amplituner dekoduje dźwięk i pojawia się wtedy na nim znaczek DTS...mam piękny i oryginalny dźwięk nie zeszpecony żadnymi polepszaczami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie sterowniki dla:

X-FI PCI Windows XP/Vista/7/8/XP-64/Vista-64/7-64/8-64

Data wydania: 31.12.2012r.

http://ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12708/0xE6A7ED53/SBXF_PCDRV_L11_2_18_0015A.exe

oraz

X-FI Titanium Windows XP/Vista/7/8/XP-64/Vista-64/7-64/8-64

Data wydania: 31.12.2012r.

http://ccftp.creative.com/Drivers/AVP/12715/0x0A0BCB13/XFTI_PCDRV_LB_2_17_0009.exe

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez krótki czas Win8 + X-fi, ale używałem tego w Stereo. Napisz do suportu Creative, niech się nie oper***** i w końcu wezmą za te swoje badziewne sterowniki.

 

BTW udało się komuś uruchomić mikrofon na Win 7 x64 i X-fi??

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało bez problemu (Zalman MIC MC-1). Na front panelu jak i na tylnych wyjściach karty. Działa lepiej niż na integrze. Za to był pewien błąd w sterach - gdy go odłączałem to traciłem dźwięk. Nie wiem jak to wygląda na tych najnowszych, bo już go nie odłączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przez króki okres W8 z X-Fi. Żadnych problemów z działąniem karty nie zauważyłem. Jedyny mankament softwareowy to niezbyt dobra współpraca z media source player, ale kto z Was go używa.. ;)

 

Mikrofon? Jakim cudem masz z tym problemy tom256? FlexiJack u mnie działało zawsze poprawnie na wszystkich systemach od w XP do W8, zarówno wyjście jak i wejście.

Na pewno w poziomach nie masz go zmutowanego, lub sciszonego? Jak masz FlexiJack to musisz mieć zaznacznone w zakładce "FlexiJack": 'Mic-In / Line-in", nie "Digital I/O" - sprawdź to. A jeśli używasz mikrofonu w trybie Audio Creation trzeba wybrać go w lewym górnym rogu (pod "Inputs") z rozwijanego menu i odznaczyc swiecace sie na czerwono przyciski mute dla lewego i prawego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz wyprobowac nowa wersje BETA 2.18.0018(PCI):

http://fichiers.tous...S_2_18_0018.exe

lub nowe sterowniki daniela_k:

http://hotfile.com/dl/186302579/90a705d/XFI_AuzenForte_2_0.exe

Supports the following models of Sound Blaster X-Fi PCI cards (except Xtreme Audio):

- Auzentech X-Fi Forte 7.1

- SB0460 / SB0462 / SB0463 / SB0464 /SB0465 /SB0466 / SB0468 / SB0469

- SB046A / SB046B / SB046C

- SB0550 / SB055A

- SB0678 / SB0679

- SB0730 / SB073A

- SB0760

- SB0772 / SB0773 / SB0775 / SB0776 / SB0779

Operating systems supported (32-bit and 64-bit editions):

- Windows 8 / Server 2012

- Windows 7 / Server 2008 R2

- Windows XP / Server 2003

- Windows Vista / Server 2008

Complete set with applications:

- Auzen X-Fi Forte 7.1 driver 2.20.0000.33 for Windows 8 (modified to support all PCI X-Fi cards) (**)

- ALchemy 1.43.28

- Audio Control Panel 3.00.71 (**)

- AutoMode Switcher 1.01.07 (**)

- Console Launcher 2.61.57 (**)

- DDL and DTS Connect License Activation 2.00.03 (*)

- Dolby Digital Live Pack 3.03.06 (*)

- DTS Connect Pack 1.05.00 (*)

- MediaSource DVD-Audio Player 2.00.78 (for Windows 32-bit only) (**)

- SoundFont Bank Manager 3.21.02 (**)

- THX Console 3.50.08 (**)

- Volume Panel 2.21.15 (**)

(*) - purchase and activation required, except Auzentech X-Fi Forte 7.1

(**) - unofficial, customized version with fixes, please do not re-release.

This is pack is based on the just released official Windows 8 Auzentech X-Fi Forte driver.

Settings are saved and loaded properly after a Windows restart, updated some apps, fixed Mode Switcher crashes on Windows 8.

The target OS for this release is Windows 8, but it should work on other OSes.

The driver was modified to add support for all PCI X-Fi cards, updated shared components.

Works perfectly here, no issues with OpenAL, internal SPDIF header should work fine, but some models may have issues with external SPDIF/Digital Out that cannot be fixed, so please don't ask for a fix.

The driver included supports the NVIDIA fixes originally for PCI-E Titanium cards, just double click the EnableNvidiaFix.reg or DisableNvidiaFix.reg and reboot.

This is a WDM driver, so Decoder, DVD Audio and WhatUHear features are available.

 

Nowe ALchemy 1.43.28

http://fichiers.tous...emy_1.43.28.zip

 

Creative pracuje nad finalna wersją sterownikow.

http://forums.creati...ad.php?t=699221

 

Podzielcie sie uwagami i niedorobkami poki nad nimi pracuja...

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Sound Blastera x-fi sb0460 z komputera dell. I chiałem się zapytać czy będą z nim jakieś problem jeżeli chciałbym go zainstalować na innym komputerze nie firmy dell? Słyszałem, że z jakimś modelem był taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Sound Blastera x-fi sb0460 z komputera dell. I chiałem się zapytać czy będą z nim jakieś problem jeżeli chciałbym go zainstalować na innym komputerze nie firmy dell? Słyszałem, że z jakimś modelem był taki problem.

 

Jeśli jest to pełnoprawny sb0460 to nie powinno być problemu. Rzuć na niego okiem i porównaj ze zdjęciami tej karty w necie. Myślę, że nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wam też nie działa mikrofon gdy karta działa w trybie enterteinment? Ten babol "odkryłem" kilka dni temu jak chciałem pogadać na Skype, po przełączeniu w tryb Game oczywiście działa. Kartę mam jak w podpisie, działa pod XP na sofcie Youp-Pax_X-Fi_Software_Su08 plus doinstalowany ostatni ster oficjalny Crewmniezalewa (ale nie ta ostatnia alpha czy beta). Nie chciałbym niepotrzebnie na hurrrra reinstalować całego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem sobie Xtreme Music i niestety mam następujący problem: Przy jakimś większym obciążeniu pojawiają się straszne trzaski w głośnikach (SL hd 681 - chociaż to bez znaczenia Dołączona grafika), w zasadzie to nie mogę zdiagnozować konkretnie problemu. Zauważyłem również, że jak włączę piosenkę na yt i przerzucam szybko karty to właśnie wtedy występują trzaski oraz dźwięk się zacina - po jakimś czasie cudownym sposobem znów wraca. W grach również jest problem (testowałem na dwóch tytułach: metro 2033 - trzaski są cały czas, oraz CoD 4 - trzaski występują na początku jak spawnuje mnie na mapie).

 

Stery, które sprawdziłem:

- MASTER PCI XFI Driver Suite 2013 V1.00 Default Tweak Edition

- PAX-PCI-XFI-ALL-OS-DriverV4.55

- XFI_SupportPack_2_5

- SBXF_PCDRV_L11_2_18_0015A

 

Próbowałem wracać do defowych ustawień w BIOS.

 

Ponadto wywalałem wszystkie programy typu (X Fast Ram, OpenAL, Wszystko od realteka, java ). Po za grami pozostały następujące programy:

CCC AMD, Avast, Etron USB 3.0 Controller, MS Visual C++ x64, NetFramework 4, Nv Physx, Realtek Ethernet driver.

 

 

W zasadzie to nie wiem co jeszcze mam napisać po za specyfikacją:

Win 7 x64 SP1

AMD Phenom II x4 965

ASROCK 970 Pro3

2 x 4 GB RAM Kingstone KHX1600C9D3B1RK2/8GX (próbowałem na taktowaniu 1600 oraz 1366)

XFX Radeon 6950 Dual Heatpipe 2GB (odblokowane jednostki cieniujące na 6970)

Zasilacz Tacens Radix V 650W

 

Dodam jeszcze na koniec, że na wcześniej zakupionej karcie Xtreme Gamer też tak miałem (ale była ona uszkodzona- wszystkie gniazda szumiały, więc ją reklamowałem)

 

 

 

 

INFO z innego forum (dotyczy aktualizacji sterowników Magistrali PCI na te od AMD 13.1):

 

 

 

Niestety nie pomogło. Obecnie mam wgrane stery AuzenWDM 1.8 i na nich jest trochę lepiej, ale zacinanie dźwięku jeśli puszczę dźwięk z yt i przerzucam szybko karty również występuje. Po zmianie sterów PCI BUS różnica jest taka, że nie ma trzasków, tylko bardziej to przypomina zamrożenie dźwięku.

 

Popatrzę jeszcze w grach jak jest, ale na 100% nie udało się jeszcze w pełni wyeliminować. Może aktualizacja BIOS?

 

W grach obecnie jest tak (w metro 2033), że przy wyłączaniu tak jakby ucina dźwięk takim jakby to określić piknięciem trochę dłuższym Dołączona grafika

 

E: Dodam, że każda gra się inaczej zachowuje, bo w niektórych się nie sypie dźwięk.

 

 

E2: Aha dodam dosyć istotną informację: Na integrze, przy przerzucaniu zakładek dźwięk również szarpał, ale nie było czegoś takiego jak zacięcie się dźwięku, ani trzski (przynajmniej nigdy mi się nie zdarzyło). Zresztą przy starcie systemu zaraz po logowaniu jest dźwięk powitalny i tutaj też tak jakby jest zniekształcenie, a na integrze było normalnie (taki sam dźwięk jak przy przerzucaniu kart w chrome, podczas słuchania muzyki z yt). Naprawdę ciężko to opisać Dołączona grafika

 

E3: Przetestowałem jeszcze raz na Cod4, jakieś dziwne dźwięki są gdy po minimalizacji przywracam grę do okna. Dźwięki nie do zniesienia (piski, trzaski, coś jak miksowanie płytą :P) po jakichś 30 sek ustają i jest normalny dźwiek.

Edytowane przez Dmnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEEEESSST EUREKA, po aktualizacji BIOSU do 1.60 nie ma ani problemów z yt, ani z grami (czyt. jak do tej pory nie udało mi się zmusić go do trzaskania). Mam nadzieję, że to było rozwiązanie.

 

UFFF, ale się namęczyłem. Dzięki wszystkim za próby pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z modułem Creative Volume Panel - po prostu nie włacza się choć ikonke w tray'u systemowym widać. Zawsze nie było problemów aż do ostatniej reinstalacji systemu..

Wszystkie funkcje dziłają ale jak wejde przez inną ikone z menu start.Gdy zas klikam w trayu systemowym to nie włacza sie widok ustawien karty Entertainment mode/Game mode/Audio creation mode

MOj system to vindows vista 32 bit

Moja karta to X-Fi Platinum Fatality Champion series

Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Z pewnych względów moge potrzebować wrócić do mojego x-fi gamera ale z uwagi na to, że wcześniej korzystałem ze zmodowanych sterów Daniela K pod win 7 wszystko było ok. Teraz niestety mam win 8 i chciałbym zapytać czy ktoś odpalał jakiekolwiek sterowniki na ósemce i czy chodził z nimi x-fi gamer stabilnie. Creative niestety dla x-fi gamer już ósemki nie wspiera...

ps

zonk

pod linkiem:

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&subCatID=208&prodID=15853&prodName=Sound%20Blaster%20X-Fi%20XtremeGamer&subCatName=X-Fi&CatName=Sound

pojawił się sterowik beta czy ktoś go próbował?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Z pewnych względów moge potrzebować wrócić do mojego x-fi gamera ale z uwagi na to, że wcześniej korzystałem ze zmodowanych sterów Daniela K pod win 7 wszystko było ok. Teraz niestety mam win 8 i chciałbym zapytać czy ktoś odpalał jakiekolwiek sterowniki na ósemce i czy chodził z nimi x-fi gamer stabilnie. Creative niestety dla x-fi gamer już ósemki nie wspiera...

 

Generalnie Vista, 7 i 8 mają dokładnie to samo "pod maską". Sterowniki powinny działać.

Natomiast może spróbuj najpierw jak karta zagra na wbudowanych sterownikach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wam też nie działa mikrofon gdy karta działa w trybie enterteinment? Ten babol "odkryłem" kilka dni temu jak chciałem pogadać na Skype, po przełączeniu w tryb Game oczywiście działa. Kartę mam jak w podpisie, działa pod XP na sofcie Youp-Pax_X-Fi_Software_Su08 plus doinstalowany ostatni ster oficjalny Crewmniezalewa (ale nie ta ostatnia alpha czy beta). Nie chciałbym niepotrzebnie na hurrrra reinstalować całego softu.

 

Chłopaki wam też nie działa mikrofon gdy karta działa w trybie enterteinment? Ten babol "odkryłem" kilka dni temu jak chciałem pogadać na Skype, po przełączeniu w tryb Game oczywiście działa. Kartę mam jak w podpisie, działa pod XP na sofcie Youp-Pax_X-Fi_Software_Su08 plus doinstalowany ostatni ster oficjalny Crewmniezalewa (ale nie ta ostatnia alpha czy beta). Nie chciałbym niepotrzebnie na hurrrra reinstalować całego softu.

X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series

 

Ja mam podobny problem jednak troche inny gdy włącze stero mix What u hear mikrofon staje się niedostępny  i na odwrót .

 

Czego to może być przyczyna dodam że system to Windows 7 64 bit.

 

takiego problemu nie ma gdy  odpale zintegrowane realteka na płycie.

Mobo:Asus P8Z68-V PRO|  probowałem różnych już sterownikow effekt ten sam a potrzebne mi to jest by dzialy oba na raz pod shoucastem.

post-158342-0-07436300-1367946300_thumb.jpg

post-158342-0-74679800-1367946520_thumb.jpg

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar przesiąść się na nowe bebeszki i tu moja wątpliwość: Chcę kupić płytę MSI Z87-G45 gaming. Słyszałem wiele dobrego o karcie dźwiękowej na tej płycie głównej. Ale czy będzie lepsza od mojej karty PCi X-Fi gamer? Jakby co uzywam głośników Logitech G51.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszły nowe sterowniki. Naprawili kilka błędów. Myśle że warto sprawdzić.

 

http://support.creative.com/KB/showarticle.aspx?sid=61105

Kilka błędów tzn ile ? Coś więcej wiadomo na temat tych sterowników ?

 

Widzę natomiast że wyszły sterowniki BETA:

http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=11#

 

Added Enhancement / Features:

Added support for ASIO playback

Co to jest to ASIO ? :D

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę przedrukowywał tego co już zostało napisane. 

Poczytaj tutaj -> http://foobar2000.pl/topic/710-wyszo-asio-nad-directsound-kernel-streami/

Ja różnic większych nie słyszałem (komp podpięty do Technics`a EH-6600) więc jadę na standardowych ustawieniach w foobar2000. Chcesz to spróbuj, potrzebujesz do foobar wtyczkę ASIO.

Edytowane przez witek-pl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...