Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja natomiast mam problem z przesunieciem dzwieku. Uzywam Media Player Classic i X-FI. Problem polega na tym, ze podczas odtwarzania filmu DVD "rozjezdza" mi sie dzwiek z obrazem. Dzwiek jest nieco pozniej niz obraz. Probowalem juz chyba wszystkich ustawien w MPC (o X-FI nie pisze, bo nie ma tam zbyt wielu mozliwosci) i nadal jest to samo. Zmienilem nawet wersje MPC na starsze, ale i to nie pomoglo. Nie wiem co moze byc przyczyna.

Jesli ktokolwiek moglby mi pomoc bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używając playera opartego na Media Playerze nie przekieruje AC3 do karty bez udziału jakiegoś filtra. Mam tu na myśli np. Sub-Edit Playera. A co do problemów z kartą to przekładanie do innych PCI nie pomogło. Nadal głuchy trup. Niestety musze czekać do końca miesiąca z reinstalką Windowsa. Jak po reinstalce nie ruszy to wysyłam karte do serwisu :(

Jak dalej nie masz dźwięku to spróbuj taką komendę wpisać "sfc /scannow" (START->Uruchom->sfc /scannow).

Miałem ten sam problem co ty okazało się że po bluescreenie padł jakiś dll mimo iż win nic nie pokazywał. Ta komenda naprawia dll mnie pomogło zobacz czy u ciebie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

ja uzywam karty do sluchawek-glownie.mam gdzies jakies systemy 5.1 7.1 bo to dla graczy itp

otoz mam 3 karty

sb live

nvidia soundstorm

i

x-fi platinum

oraz

3 pary sluchawek

technics RP-F290 za jakies 100zl -one odpadaja w polaczeniu z sb live i SS odrazu - CRAP

sony mdr 500 jakies 300zl - da sie sluchaac,roznica miedzy x-fi a sb live jest wyraznie zauwazalna

ale dopiero

sennheiser hd 25 pokazuja jaka jest prawdziwa roznica miedzy x-fi a reszta - kolosalna

wiec jesli masz x-fi i sluchawki za 100 zl badz 200 to nawet nie staraj sie porownywac bo ci sie nie uda

granie w q4 na sluchawkach za 100zet i przesiadka z live,audigy na x-fi i mowienie ja pier.... niesamowita karta jest raczej smiesznym mowieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli masz x-fi i sluchawki za 100 zl badz 200 to nawet nie staraj sie porownywac bo ci sie nie uda

granie w q4 na sluchawkach za 100zet i przesiadka z live,audigy na x-fi i mowienie ja pier.... niesamowita karta jest raczej smiesznym mowieniem

Wlasnie wczoraj z ciekawosci, porownalem SoundStorma z X-Fi na sluchawkach Sony(nie pamietam jaki dokladnie model, jak sprawdze to dopisze) za okolo 40Euro, testy robilem glownie sluchajac muzyki(Techno, Metal, Rock i kilka innych rodzajow muzyki) i troche testowalem karty w AoE3. Mego powiedziec tylko ze muzyka brzmi naprawde lepiej na X-Fi, dzwiek jest czystrzy, instrumenty nie zlewaja sie tak jak na SoundStormie, kazdy dzwiek jest wyrazniejszy, ogromna rozniece odczulem podczas sluchania techno (nieporownywalnie lepiej brzmialy kawalki na X-fi). Testy robilem na mp3, przy wylaczonym Crystalizerze bylo lepiej w porownaniu z SoundStormem, a przy wlaczonym byla juz ogromna roznica na kozysc X-fi.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam, ze sie osmielam, ale wydaje mi sie, ze te forum powinno troche pomoc innym posiadaczom kart X-FI lub przyblizyc nieco mozliwosci dla tych, ktorzy jeszcze tej karty nie maja.

Poki co znajduje tutaj jakies uszczypliwe uwagi a prawie nic konkretnego, zadnych odpowiedzi na zadawane pytania.

NIE WIEM DLACZEGO JEST TAK.

MOZE COS Z WAMI NIE TAK???

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej...

 

Zadales pytanie, na ktore najwyrazniej nikt nie zna odpwiedzi, lub tez osoba znajaca odpowiedz tu nie trafila.

 

Piszesz, ze probowales chyba wszystkich ustawien w MPC - a do Options->Filters/Audio Switcher zagladales?

Tam masz mozliwosc regulacji opoznienia dzwieku. A przede wszystkim -jestes pewien, ze to MPC jest u Ciebie odpowiedzialny za dekodowanie dziweku w filmach? Innymi slowy - czy dekodowaniem zajmuje sie sam MPC, czy tez zewnetrzne kodeki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że się spytam jeszcze, słuchałeś zwykłych mp3(128) czy jakiś audiofilkich (192) ? :lol2:

Sluchalem mp3 128 jak rowniez i w lepszej jakosci 192 i o zmiennym bitrate i niezaleznie od jakosci mp3 slychac bylo przewage X-fi. Wczoraj siedzialem ze 2 godziny i porownywalem. Faktem jest ze odkad mam X-fi sluchanie mp3(128) to nie najwieksza przyjemnosc (wychodza wszystkie wady wysokiej kompresji), od 160 w gore jest juz wporzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem mp3 128 jak rowniez i w lepszej jakosci 192 i o zmiennym bitrate i niezaleznie od jakosci mp3 slychac bylo przewage X-fi. Wczoraj siedzialem ze 2 godziny i porownywalem. Faktem jest ze odkad mam X-fi sluchanie mp3(128) to nie najwieksza przyjemnosc (wychodza wszystkie wady wysokiej kompresji), od 160 w gore jest juz wporzo.

 

Wiesz że mp3 których słuchałeś mają odcięte wysokie częstotliwości na ok. 16 khz ( te 128 pewnie 14 ). Swoją drogą różnicę między audio CD a mp3 192 słychać nawet na jakimś nie Hi-End sprzęcie, więc mp3 do testowania sprzętu nie nadają się np. z tego powodu że "zlewają" się drobne dźwięki.

 

ps. crystalizer raczej sobie daruj - to że zabrzmi z nim "fajniej" to nie znaczy że wierniej

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo mi zależy żeby ktoś wreszcie napisał jak zrealizowane są wejścia/wyjścia w najniższej wersji X-Fi ExtremeMusic na śledziu....

 

Widzę na zdjęciu 4 mini jack + Gameport...

Czy jest wogóle SPDIF OUT na tym śledziu czy nie....

Czytałem że jest MIC IN oraz LINE IN ale boję się że jest zrealizowane jest to w jednym jacku

Za nic nie mogę się doszukać...

Bardzo proszę o info...

 

Do niedawna byłem posiadaczem Audigy 4 Pro, jednak zniszczyłem wejście nr 3 na panelu zewn. i Mediamarkt zwrócił pieniążki...

Doszedłem do wniosku, że żadna z tych kart nie przedstawiała na tyle dużej wartości, aby warta była takich dużych pieniędzy...

 

Dlatego bardzo chciałbym w końcu zaoszczędzić i nie wchodzić po raz kolejny w ten ogromny komercyjny wirrr Creative'a....

 

Z góry dzięki za info i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wyjscia na przod, tyl, sub/center oraz 4te wejscie ktore jest jednoczenise mic/lineIn/auxilary

wybierasz w opcjach którego uzywasz

 

Dołączona grafika

 

 

 

a wejscie to chyba nie gameport (aczkolwiek mi tez tak wyglada :P ) ... podpisane jest AD LINK

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiada X-fi i amplituner Yamahy to mam pytanko... do słuchania muzyki jakiej opcji uzywacie CMSS-3D ?? Xpand, Surround a może macie wyłączony CMSS-3D ale za to na ampie opcja "6ch Stereo" ?? ja doszedłem do wniosku że te całe CMSS-3D niekorzystnie wpływa na muzyke... w sumie CMSS-3D Stereo Surround i 6CH Stereo w ampie to to samo ale CMSS dodaje jakieś echo i jakby muzykę słuchać z daleka, dźwięk jest jakby rozmyty... Xpand zostawiam na ogląganie filmów (ze względu na dialogi w centralnym głośniku i nie kopiuje stereo na tył), bo do muzy wogóle się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja posiadam audigy2zs i zastanawiam sie czy warto zmieniac na xifi, interesuje mnie najtanszy model.

moje glosniki to T5900 creative'a.

co sadzicie ?

 

i czym sie roznia poszczegolne wersje xi-fi, poprosze o faq :>

 

Zdecydowanie nie warto !

 

Karty X-Fi są identyczne poza najwyższym modelem posiadającym lepsze przetworniki AC/CA. Niższe modele różnią się tylko dodatkami ( panele itd. )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiada X-fi i amplituner Yamahy to mam pytanko... do słuchania muzyki jakiej opcji uzywacie CMSS-3D ?? Xpand, Surround a może macie wyłączony CMSS-3D ale za to na ampie opcja "6ch Stereo" ?? ja doszedłem do wniosku że te całe CMSS-3D niekorzystnie wpływa na muzyke... w sumie CMSS-3D Stereo Surround i 6CH Stereo w ampie to to samo ale CMSS dodaje jakieś echo i jakby muzykę słuchać z daleka, dźwięk jest jakby rozmyty... Xpand zostawiam na ogląganie filmów (ze względu na dialogi w centralnym głośniku i nie kopiuje stereo na tył), bo do muzy wogóle się nie nadaje.

muzy slucvha sie najlepiej czysto .. :P

czasem sobie do jakeijsc tekniawki (ale zadko slucham) wlacze "krystalajzera" :)

cmss-3d wlacza sie za kazdym razem jak przelaczam na sluchawki co mnie drazni bo go wylaczam odrazu ...

jestem zwolennikiem wiernego odwzorowania dzwieku .. bez dodatkowych bajerów .. no ale ja slucham glownie ciezkeij gitarowej muzyki .. fani elektronicznego brzmienia jak najbardziej moga skorzystac z dodatkowych efektów ...

pozatym zauwazylem ze crystalizer dziala bardzo podobnie jak LOUDNESS u mnie we wzmacniaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie krystalizer jest spoko, ja też głównie słucham rock/metal z klawiszami i nieraz orkiestrą dlatego używam krystalizera bo wtedy ładnie mi uwypukla te fajne brzmienia z syntezatora i inne takie dźwięki nie mające nic wspólnego z metalem :) olałem już CMSS-3D i wyjście analogowe i "6ch input" w ampie (teraz tylko do gier i divixów) muzy słucham przez s/pdif a w ampie "6CH Stereo" i jest lajcikowo :) oczywioście z krystalizerem... dla mnie jest to jedyny "efekt" który pozytywnie wpływa na muzykę z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi

Piszesz, ze probowales chyba wszystkich ustawien w MPC - a do Options->Filters/Audio Switcher zagladales?

Tam masz mozliwosc regulacji opoznienia dzwieku. A przede wszystkim -jestes pewien, ze to MPC jest u Ciebie odpowiedzialny za dekodowanie dziweku w filmach? Innymi slowy - czy dekodowaniem zajmuje sie sam MPC, czy tez zewnetrzne kodeki?

W sumie to juz sam nie wiem, ale zdaje sie, ze za dekodowanie dzwieku odpowiedzialna jest sama karta.

W opcjach MPC ustawienia SPDIF, wiec wyglada na to ze karta powinna to dekodowac wbudowanymi dekoderami. Co do kodekow, to nie uzywam zadnych oprocz tych , w ktore wyposazony jest MPC. Co dziwne natomiast jesli odznaczone w OPTIONS>FILTERS opcje TRANSFORM AC3 i DTS to wogole nie mam dzwieku. Zastanawia mnie to poniewaz zaznaczona jest opcja SPDIF i nie powinno byc z tym problemu. Oczywiscie to tylko teoria.

Nie wiem o co chodzi. Jesli ktos moze pomoc to bardzo chetnie skorzystam.

A co do szalenia.....

No coz moze innym sprawia przyjemnosc takie chwalenie sie jaki to ma sie sprzet, a ze czyjs inny jest do d...., ale nie mnie.

Jesli ktos napisal na poczatku tego forum ze powstalo ono aby pomoc i wyjasnic niejasnosci na temat X-FI to chyba to powinno byc glownym celem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez doli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze cos musi wyodrebnic strumien audio z zakodowanego filmu - za to przede wszystkim odpowiedzialne sa kodeki. Dlatego po wylaczeniu AC3/DTS w MPC znika Ci dzwiek.

 

Jesli korekcja opoznienia w MPC w miejscu, ktore podalem nie pomogla to moze jednak przepros sie z jakimis kodekami i sprawdz, czy pomoga? ffdshow powinien wystarczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było, przepraszam

 

* czy mając X-Fi Music można jakoś podłączyć do karty głośniki poprzez złącze cyfrowe? Jak to zrobić? Jakiś śledź z Allegro może?

 

* mając Platinum czy można podłączyć głośniki do gniazd karty (z tyłu kompa) a np. słuchawki do przedniego panelu? Da się z głośników i słuchawek w ten sposób korzystać? Coś trzeba przełączać w sterownikach?

 

* czym się różni wersja Platinum od Fatality? Fatality ma 64MB X-RAMu ale co on daje realnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. X-Fi mają elektryczne wyjście cyfrowe w postaci mini jacka

Kupujesz taki kabelek - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82430356

 

2. Powinno się dać. W tym panelu zdaje sie, że jest oddzielny wzmacniacz

słuchawkowy. A można spytać po co ci jednocześnie słuchawki i głośniki ?

 

3. Realnie daje tyle, że Creative ma więcej kasy. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle jednocześnie używać słuchawki i głośniki ale używać jedno lub drugie bez jakichś skomplikowanych kombinacji. Teraz korzystam z SBLive zintegrowanego i panelu na przodzie obudowy (głośniki podłączone z tyłu, słuchawki na przodzie). I żeby przełączyć z jednego na drugi muszę "włazić" na tył obudowy i przełączać ręcznie jack'i od panelu :(

 

Jako uzupełnienie zestawu wybrałbym chyba Z-5500

 

------------------------------

 

Załóżmy, że kupiłbym X-Fi i z-5500. Czy żeby głośniki te podłączyć do karty wystarczy ten kabel elektryczny cyfrowy? Żeby móc korzystać ze wszystkich źródeł dźwięku? (filmy DVD i DivX, gry itd) Czy będę musiał też łączyć oprócz tego cyfrowymi zwykłymi analogowymi" kablami?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem zestawu: Creative SoundBlaster Audigy 2 Platinum oraz głośniki Logitech z5500... powiem Wam, że za w miarę rozsądną kasę trudno jest znaleźć lepsze zestawienie. Ceny X-fi są wciąż ogromne, dodatkowo mimo nowych możliwości Paltinum wersja Audigy 2 wydaje mi się trochę wygodniejsza - jest w nim FireWire czy tam SB1394...zwał jak zwał...niedawno zmieniłem też płytę główną, gdzie posiadam już FireWire w nią wbudowane, ale dzięki panelowi przedniemu wyjście jest łatwo dostępne i nie trzeba sięgać poza obudowę. Ogólnie rzecz ujmując brzmienie powala! (trochę żałuję, że to nie karta typu ZS :( ale chyba różnica nie jest zbyt wielka) Sąsiedzi mają mnie dosyć mimo wygłuszenia pomieszczenia, gdzie stoi komputer (tzn. opakowania od jajek i gruba wykładzina na ścianach - w tym pomieszczeniu jest również sala prób :P). Po prostu ROMAN w całej okazałości, jakbyście mieli jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiem! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem zestawu: Creative SoundBlaster Audigy 2 Platinum oraz głośniki Logitech z5500... powiem Wam, że za w miarę rozsądną kasę trudno jest znaleźć lepsze zestawienie. Ceny X-fi są wciąż ogromne, dodatkowo mimo nowych możliwości Paltinum wersja Audigy 2 wydaje mi się trochę wygodniejsza - jest w nim FireWire czy tam SB1394...zwał jak zwał...niedawno zmieniłem też płytę główną, gdzie posiadam już FireWire w nią wbudowane, ale dzięki panelowi przedniemu wyjście jest łatwo dostępne i nie trzeba sięgać poza obudowę. Ogólnie rzecz ujmując brzmienie powala! (trochę żałuję, że to nie karta typu ZS :( ale chyba różnica nie jest zbyt wielka) Sąsiedzi mają mnie dosyć mimo wygłuszenia pomieszczenia, gdzie stoi komputer (tzn. opakowania od jajek i gruba wykładzina na ścianach - w tym pomieszczeniu jest również sala prób :P). Po prostu ROMAN w całej okazałości, jakbyście mieli jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiem! Pozdro

a jaki to ma zwiazek z X-fi? :o

 

AndyN: dziala i tyl i przednie wejscia na panelu .. nie boj żaby ...

ja jak se podlaczam z przodu sluchaweczki to wzmachol po prostu wyłaczam ... a mozesz tez ustawic ze po wlozeniu sluchawek wycisza glosniki automatycznie ..

 

co do tych pytan o te cyfrowe wysjcia nie wiem bo nie uzywam i nigdy nie uzywalem ...

 

co do platinum vs fatality ... to te 64mb xramu ma byc wykorzystywane przez EAX .. w grach .. ;] normalnie nic nie daje :)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi

Pamietaj, ze cos musi wyodrebnic strumien audio z zakodowanego filmu - za to przede wszystkim odpowiedzialne sa kodeki.

Oczywiscie zgadzam sie z toba. Mialem na mysli odaznaczenia (odptaszkowanie) w MPC>Options>Filters>TRANSFORM FILES, a nie SOURCE, gdzyz to source filters sa odpowiedzialne za dekodowanie (oczywiscie jesli sie nie myle).

Probowalem z ffdshow, ale nic z tego :(. Dalej podobnie.

Jesli ktos moze pomoc.......

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...