Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem sobie logitecha Z5500. Piszczałki i średniak graja bardzo fajnie i co najważniejsze to bardzo głośno , tylko zawiodłem się na subie myślałem że będzie grał mocniej , ale jak nrazie jestem w fazie testów pozdrawiam

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem sobie logitecha Z5500. Piszczałki i średniak graja bardzo fajnie i co najważniejsze to bardzo głośno , tylko zawiodłem się na subie myślałem że będzie grał mocniej , ale jak nrazie jestem w fazie testów pozdrawiam

Średniak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem, potrzebuje płytkę instalacyjną to X-Fi Xtreme . . . Czy ktos by mógł mi to wysłac przez gg albo @, mail itd. . . niestety nigdzie nie moge znalesc oprogramowania <nie sterów>. Z góry dziękuje.

 

edit:

 

albo link ze str/FTP gdzie mogeto ściągnąć.

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiele zyskam po zmianie Audigy 2 OEM na X-Fi Extreme?

Dodam, że mam wgrane zmodowane sterowniki od A4 i wszystko gra naprawdę ładnie. Ale jeśli miało by grać jeszcze lepiej, to skusił bym się na tą X-Fi.

 

Tak wygląda oprogramowanie którego używam z A2:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu dwóch/trzech tygodni zamierzam wreszcie zmodernizować gruntownie mój leciwy sprzęt (jeśli chodzi o muzykę - SB 128 PCI :lol:). Przeczytałem cały wątek i rozumiem różnicę pomiędzy wersjami Extreme Music a Platinum.

Nie wiem natomiast do czego można W PRAKTYCE wykorzystać te dodatkowe złącza znajdujące się na panelu w wersji droższej. No jasne dziurka słuchawkowa nie stanowi tajemnicy, ale pozostałe? Nie znając ich funkcji i praktycznej przydatności trudno mi się zdecydować czy warto dopłacać 200zł.

 

Czy mógłby ktoś po krótce scharakteryzować złącza tego panelu pod kątem ich zastosowań? Byłbym niezwykle wdzięczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś po krótce scharakteryzować złącza tego panelu pod kątem ich zastosowań? Byłbym niezwykle wdzięczny?

Tu masz jego powiększenie: http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/soun...tinum/panel.jpg

 

Ja podłączam słuchawki i mikrofon. Korzystam z pilota (soft ma opcję sterowania zewnętrznymi aplikacjami) Chaos gitarę :)

 

Można do X-Fi podłączyć panel od ZS2 (wychodzi taniej). Było o tym w tym wątku, poszukaj.

 

-----------------

 

Dem

 

Głośniki to Altec Lainsing MX 5021? Jakiej klasy to głośniki?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dobre stereo podpiąć? Ja wiem że 5.1 to fajny bajer, ale z drugiej strony jak mam wydać 1k na pierdziawki komputerowe to mnie skręca.

 

Proponował bym raczej parkę Wharfdale Diamond 9.1/Tannoy M2/Dali Concept2 i za to co zostanie ( 300-350) wzmaka - na allegro można parę fajnych znaleźć. Radość dla uszu za te pieniądze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jego powiększenie: http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/soun...tinum/panel.jpg

 

Ja podłączam słuchawki i mikrofon. Korzystam z pilota (soft ma opcję sterowania zewnętrznymi aplikacjami) Chaos gitarę :)

Dziękuję za odpowiedź, ale chyba nie do końca jasno wyraziłem o co mi chodziło.

Właśnie to, że wiem jakie ten panel ma złącza niewiele mi mówi, bo nie wiem do czego służą. Chodziło mi właśnie o to, żeby się dowiedzieć do czego są wykorzystywane w rzeczywistości te:

- wej/wyj spdif

- wej/wyj optyczne

- wej/ wyj aux

- wej/wyj midi

 

Rozumiem, że Ty wykorzystujesz tylko wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe. Obawiam się, że u mnie mogłoby się skończyć tak samo, a nie wiem czy chcialbym zapłacić taką kwotę (nawet jak przy panelu do Audigy 2 na Allegro) za samą tylko możliwość wpinania słuchawek od przodu (samo to można chyba załatwić jakimś przedłużaczem pociągniętym do przodu tak samo?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że nie ma żadnej. Zciągnij sobie obraz instalki, wydaje mi się, że link już gdzież w tym wątku był.

 

Warto zwrócić uwagę na patch do UT2004, który Creative wypuścił dopiero teraz. Tu link do dema, które dość dobrze pokazuje różnicę między EAX 4 (Audigy 2) i EAX 5 (X-Fi)

http://digg.com/videos_gaming/Hear_the_dif...makes_in_Ut2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas ogromna roznica w sofcie od Xtreme Music i Platinum ? Mam soft od Andy'ego i nie chce jakos ruszyc z moja karta :/ (moja - Xtreme . . .)

part1: http://www.sendspace.com/file/c7i6nz

part2: http://www.sendspace.com/file/5ic017

Dwa pliki RAR z obrazem płyty spod Nero

 

Nie wiem czemu nie działa :blink: Płyta się dobrze nagrała? Można zobaczyć jej zawartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na patch do UT2004, który Creative wypuścił dopiero teraz. Tu link do dema, które dość dobrze pokazuje różnicę między EAX 4 (Audigy 2) i EAX 5 (X-Fi)

http://digg.com/videos_gaming/Hear_the_dif...makes_in_Ut2004

Nie chcę nikogo dyskryminować ale po oglądnięciu tego demka już zupełnie nie widzę sensu kupna X-Fi. Wszystko co tam słychać można uzyskać na EAX 3 jak nie 2 :lol: Naprawdę 0 pokazanych możliwości i wielki pic na wodę. Najbardziej bezsensowne są te na siłę wstawiane efekty ( zniekształcenia strzałów a'la muzyka ).

 

I do tego ten nieprzyjemny p*********y głos ... ale to już nie ma wpływu na to że nie usłyszałem nic ponad EAX 2 max 3

 

Tak jeszcze kończąc :

 

X-Fi to procesor wielkich możliwości które nigdy nie zostaną rozsądnie wykorzystane ( np. do tej pory w Hitman 2 EAX nie brzmi tak jak by brzmieć mogło [chodzi mi o podstawowe przysłanianie])

 

Może najpierw poczekajmy na grę naprawdę używajacą EAX 3 [morphing, przysłanianie] ... a nie taką która ma napisane 3 lub 4-5 co nic nie daje. Teraz jesteśmy na poziomie EAX ~2 ....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo dyskryminować ale po oglądnięciu tego demka już zupełnie nie widzę sensu kupna X-Fi.

Załatw sobie X-Fi porządne głośniki lub porządny sprzęt audio odpal Battlefielda 2 lub Prey-a.

Najpierw sprawdź co i jak, a nie sugeruj się jakimś filmikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie X-Fi porządne głośniki lub porządny sprzęt audio odpal Battlefielda 2 lub Prey-a.

Najpierw sprawdź co i jak, a nie sugeruj się jakimś filmikiem.

No mam nadzieję że nie jest tak kiepsko w praktyce.

 

Tylko że ten filmik to miałą być reklama ........... a wyszła antyreklama :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)po oglądnięciu tego demka już zupełnie nie widzę sensu kupna X-Fi. Wszystko co tam słychać można uzyskać na EAX 3 jak nie 2 :lol: Naprawdę 0 pokazanych możliwości i wielki pic na wodę. Najbardziej bezsensowne są te na siłę wstawiane efekty ( zniekształcenia strzałów a'la muzyka ).

Filmik jest baaardzo amatorski ale jednak słychać dość wyraźnie różnicę pomiędzy dzwiękiem bez EaXów i z EaXami.

A różnica między EAXem 2 i 5 to m.in 4x więcej dzwięków równocześnie, każdy z własnym pogłosem, odbiciami etc. Morphing czyli akustyczne przenikanie 2 lub wiecej srodowisk o róznej akustyce też tam jest. Jak spróbujesz pograć w np Preya z X-Fi to różnica będzie oczywista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik jest baaardzo amatorski ale jednak słychać dość wyraźnie różnicę pomiędzy dzwiękiem bez EaXów i z EaXami.

A różnica między EAXem 2 i 5 to m.in 4x więcej dzwięków równocześnie, każdy z własnym pogłosem, odbiciami etc. Morphing czyli akustyczne przenikanie 2 lub wiecej srodowisk o róznej akustyce też tam jest. Jak spróbujesz pograć w np Preya z X-Fi to różnica będzie oczywista.

Tak tylko że morphing i przysłanianie dźwięku jest już na Audigy 1 ( które zresztą obsługuje 64 głosy co jest w zupełności wystarczające ). Myślisz że w tym pray nie da się zrobić tego co w EAX 5 w EAX 3 - da się tylko że musi być jakiś powód do kupna X-Fi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że morphing i przysłanianie dźwięku jest już na Audigy 1 ( które zresztą obsługuje 64 głosy co jest w zupełności wystarczające ). Myślisz że w tym pray nie da się zrobić tego co w EAX 5 w EAX 3 - da się tylko że musi być jakiś powód do kupna X-Fi .

Tylko właśnie jak powiedział Marcel(...) chodzi o ilość dźwięków jednocześnie a Audigy1 nie jest w stanie obsłużyć maksymalnie tyle co X-Fi.

Problem leży nie w możliwościach sprzętu tylko w tym aby programistom gier zależało na jak najlepszym odzwierciedleniu rzeczywistości. Skoro sam procesor X-Fi ma taką moc obliczeniową to oczywiste jest że reszta w rękach twórców gier żeby to wykorzystali. Tylko pewnie dopuki x-fi nie jest u większości użytkowników w kompach to producentom gier nie opłaca się ponosić kosztów bardziej ambitnych produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postęp dokonuje się małymi krokami. Między kolejnymi modelami kart dzwiękowych, graficznych, płyt głównych czy aut różnice nie są tak wielkie jak je przedstawiają sprzedawcy to raczej jasne.

 

Fakt jest faktem, że X-Fi jest wyraźnie lepsza od Audigy i to nie tylko ze względu na obsługę wyższych EAXów, ale choćby ze względu na dzwięk surround na zwykłych słuchawkach, tryby zoptymalizowane pod kątem rodzaju przetwarzania (gry, muzyka-filmy, tworzenie i obróbka muzyki), bardzo dobry soft i krystalizer.

 

Nie bede się tu po raz kolejny wdawał w dyskusję na temat ostatniego, bo choć podobne rozwiązania istnieją w formie pluginów do np. masteringu to jednak do tej pory nie było takiej funkcji na kartach dzwiękowych i poprawa dynamiki zwłaszcza nisko ripowanych mp3 jest oczywista - jeśli słuchałeś muzy z tej karty. Ja mam niewiele takich torrentowych empetrójek zripowanych na 128 cbr ale sporo ludzi jednak nie kupuje muzyki i zadawala się tym co można zciągnąć z sieci. A jeśli za cenę 7-8 płyt można kupić najbardziej wypasioną dzwiękówkę, która może poprawiać brzmienie darmowych empetrójek to nie jest to zła opcja.

 

EDIT: "zła" w sensie nieopłacalna - ja tu NAPRAWDĘ nie chcę sie wdawać w dyskusje buraczane na temat czy emulenie to przestępstwo czy wyraz wolności :mur:

 

A jeszcze co do EAXów to gier z EAXem 5 faktycznie jest w tej chwili mało. Ale to samo było jak wypuszczali Audigy w 2001, a teraz każda gra ma EAX HD. No nie wiem, ja mam X-Fi i myślę że mi styknie na minimum 3 lata.

Edytowane przez Pan Marcel do spraw technicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest faktem, że X-Fi jest wyraźnie lepsza od Audigy i to nie tylko ze względu na obsługę wyższych EAXów, ale choćby ze względu na dzwięk surround na zwykłych słuchawkach, tryby zoptymalizowane pod kątem rodzaju przetwarzania (gry, muzyka-filmy, tworzenie i obróbka muzyki), bardzo dobry soft i krystalizer.

 

Nie bede się tu po raz kolejny wdawał w dyskusję na temat ostatniego, bo choć podobne rozwiązania istnieją w formie pluginów do np. masteringu to jednak do tej pory nie było takiej funkcji na kartach dzwiękowych i poprawa dynamiki zwłaszcza nisko ripowanych mp3 jest oczywista - jeśli słuchałeś muzy z tej karty. Ja mam niewiele takich torrentowych empetrójek zripowanych na 128 cbr ale sporo ludzi jednak nie kupuje muzyki i zadawala się tym co można zciągnąć z sieci. A jeśli za cenę 7-8 płyt można kupić najbardziej wypasioną dzwiękówkę, która może poprawiać brzmienie darmowych empetrójek to nie jest to zła opcja.

 

EDIT: "zła" w sensie nieopłacalna - ja tu NAPRAWDĘ nie chcę sie wdawać w dyskusje buraczane na temat czy emulenie to przestępstwo czy wyraz wolności :mur:

 

A jeszcze co do EAXów to gier z EAXem 5 faktycznie jest w tej chwili mało. Ale to samo było jak wypuszczali Audigy w 2001, a teraz każda gra ma EAX HD. No nie wiem, ja mam X-Fi i myślę że mi styknie na minimum 3 lata.

Te tryby zoptymalizowane to pic na wodę .... nie prościej byłoby włączać wyłączać mikser itd. a nie odrazu marketing z trybami ..... sterowniki powinny być po prostu dobre a takie "tryby" są co prawda jakimś polepszeniem ale można prościej i lepiej. ( czyli soft wcale nie jest bardzo dobry tylko dobry )

 

Co do mp3 i niby jego polepszanie to po prostu nie komentuję bo to jest super pic na wodę i jeśli nie słyszysz sztucznego zniekształcenia dźwięku w tym trybie to ...... Ja się zgodzę że Tobie wydaje się że mp3 po włączeniu crystala brzmi lepiej .... tak samo jak userom Logitecha Z-5500 wydaje się że walący bas jest suuuper. Liczy się wierność reprodukcji - wówczas jest dobrze !

 

A jeszcze co do EAXów to gier z EAXem 5 faktycznie jest w tej chwili mało. Ale to samo było jak wypuszczali Audigy w 2001, a teraz każda gra ma EAX HD. No nie wiem, ja mam X-Fi i myślę że mi styknie na minimum 3 lata.

Tylko czy aby napewno znajdziesz złącze PCI za 2-3 lata na nowej płycie ? Aha co do tego EAX HD że każda gra dzisiaj ma ... śłyszysz jak to działa ? Idę sobie w Hitmanie w kanałach ( tryb HD ON ) i słyszę ludzi którzy są na powierzchni ... a gdzie podstawowy efekt przysłaniania? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...