Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Te tryby zoptymalizowane to pic na wodę .... nie prościej byłoby włączać wyłączać mikser itd. a nie odrazu marketing z trybami ..... sterowniki powinny być po prostu dobre a takie "tryby" są co prawda jakimś polepszeniem ale można prościej i lepiej. ( czyli soft wcale nie jest bardzo dobry tylko dobry )

Nie wiem czy pic czy nie pic. Na przykład wierne próbkowanie (bit-perfect) w trybie audio creation to jednak różnica w stosunku do resamplowania na 48kHz w innych trybach. Audigy nie ma wiernego próbkowania i zawsze przelicza na 48kHz. To tak w temacie wierności reprodukcji.

 

Poza tym jak masz dobre zródło to warto mu być wiernym a jak masz mp3 z torrenta zripowane na 128bpm to warto poprawić. Oczywiście, że są granice i w wielu sytuacjach żaden Krystallizer nie pomoże a im lepszy masz słuch muzyczny tym gorzej znosić jakiekolwiek kompromisy.

No ale nie każdy ma siano na oryginalne płyty, wzmaki NAD i głośniki odsłuchowe. A jak ma to nie włącza krystallizera zresztą wątpię żeby taka osoba słuchała muzyki przez komputer.

 

Tylko czy aby napewno znajdziesz złącze PCI za 2-3 lata na nowej płycie ? Aha co do tego EAX HD że każda gra dzisiaj ma ... śłyszysz jak to działa ? Idę sobie w Hitmanie w kanałach ( tryb HD ON ) i słyszę ludzi którzy są na powierzchni ... a gdzie podstawowy efekt przysłaniania?

Z tym złączem to faktycznie może być kłopot. Tzn jestem pewien, że złącze płyty główne z PCI będą za 3 lata, podobnie jak płyty z ISA można było kupić jeszcze długo po wprowadzeniu PCI. Ale na pewno wybór będzie za 3 lata bardziej ograniczony, to nie ulega wątpliwości. Płytę zresztą zmieniam w tym roku;)

 

A z tym Hitmanem to składaj reklamację do Eidosa, niedoróba w tym :26: Hitmanie jakaś jest widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pic czy nie pic. Na przykład wierne próbkowanie (bit-perfect) w trybie audio creation to jednak różnica w stosunku do resamplowania na 48kHz w innych trybach. Audigy nie ma wiernego próbkowania i zawsze przelicza na 48kHz. To tak w temacie wierności reprodukcji.

A nie prościej byłoby zrobić jeden suwak w którym ustawiamy zegar karty ( 44,1, 48 , 88,2 , 96 , itd. ) i obok suwaka "box" mikser on/off ? Po co podział na tryby - to tylko pogorsza czytelność i nie daje pełnej kontroli nad tą kartą. Naprawdę można prościej tylko że co by było w tedy w materiałach reklamowych : mamy prostą w konfiguracji kartę - brzmi gorzej niż : X trybów pracy karty z "cool" nazewnictwem :lol:

 

Audigy przelicza na 96k.

 

ps. są tacy co maja świetne audio podpięte do kompa - w pOLSCE bieda w ofercie jeśli chodzi o tzw. hi-end multimedia :( - a szkoda bo są chętni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Wiecie może jak ustawić żeby satelitki głośniej grały ?? ja na panelu mam ustawiony efekt : PL2 Music wtedy gra centralny, a jak np: ustawie efekt X2 to satelitki ładnie grają ale już centralny jest odcięty a ja chce uzyskać efekt satelitek jaki jest na X2 ale też żeby centralny grał , to może coś trzeba zmienic w funkcjach karty dzwiękowej ?? pozdrawiam (logitech Z5500)

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiecie może jak ustawić żeby satelitki głośniej grały ?? ja na panelu mam ustawiony efekt : PL2 Music wtedy gra centralny, a jak np: ustawie efekt X2 to satelitki ładnie grają ale już centralny jest odcięty a ja chce uzyskać efekt satelitek jaki jest na X2 ale też żeby centralny grał , to może coś trzeba zmienic w funkcjach karty dzwiękowej ?? pozdrawiam (logitech Z5500)

Jak łączysz cyfrowo to zmiana ustawień na karcie nic nie da.

 

Jeśli łączysz analogowo to wyłącz te PL2 etc i załącz w ustawieniach karty CMSS. Będziesz mógł sobie dokładnie wysterować poziom podbicia dzwięku do 5.1 ze stereo w zależności od tego jak daleko są np tylne głośniki. Oprócz CMSS masz jeszcze kalibrację wyjść analogowych w konsoli THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan Marcel do spraw technicznych

 

 

 

 

na karcie dzwiękowej mam włączone CMSS-3D Surround . W "Upmix Mode" mam ustawione Stereo Xpan i jest jeszcze Stereo Surround ?? , a w "Upmix" mam ustawione Auto i jakie mam tu ustawić parametry żeby satelitki moxniej grały i centralny grał tak jak teraz ??. W THX w zakładce "Calibration" ustawiałem distanse ale to sie bardzo dziwnie zachowywało w level[dB] jest max 0 i co mam tu ustawić ??. A co do panelu od Logitecha Z5500 to jak dam coś innego od PLII Music to wtedy satelitki grają lepiej ale centralny jest wyłączony a jak dam funkcję "X2" to satelitki mocno grają ale centraly jest wyłączony a pasuje tak ustawiić żeby centralny grał tak jhak teraz gra a satelitki tak jak na funkcji X2 prosze o pomoc pozdrawiam

 

 

P.S zaczołem się bawić no i po mojej zabawie sub na żandym Efekcie nie chodził a głośniki się dziwnie zachowywyały dopiero po ustawieniu dzwiękówki na Def zaczoł sub grać na początu cicho a teraz wydaje mi się że już gra normalnie :)

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S zaczołem się bawić no i po mojej zabawie sub na żandym Efekcie nie chodził a głośniki się dziwnie zachowywyały dopiero po ustawieniu dzwiękówki na Def zaczoł sub grać na początu cicho a teraz wydaje mi się że już gra normalnie :)

LOLek

 

E, no przywróć fabryczne ustawienia, w THX ustaw centralny na 0 dB a inne niżej (0 dB to max, skala jest ujemna czyli jakby odwrotna) Co do CMSS to ja mam surround, expand tak mi się wydaje mapuje przód na tył, a surround dodaje opóźnienie i u mnie lub dla mnie to akurat brzmi lepiej, rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

@Pan Marcel do spraw technicznych

a w "Upmix" co masz ustawione auto,on czy off??

Ale najwazniesze to co wspomial wczesniej marcel.

Zadne inne glosniki niz creativ nie beda graly w grach ani w muzie

wiecej niz stereo przez cyfre. Tylko przez analog. Chyba ze masz

jakis upmix w samych glosnikach co nie zmienia faktu ze fizycznie

beda do nich docierac tylko 2 kanaly :-)

Taka psikus od konstruktorow spdif i creativ.

Dlatego ja zaluje kasy wydanej na z-5500 poniewaz graja one u mnie tylko

z kompem a nie konsola czy dvd, wiec 95% materialu - gry, muza, divx i tak idzie

przez analog. Na drugi raz oleje glosniki do kompa z dekoderem chyba ze beda to creativ.

Pozdrawiam

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najwazniesze to co wspomial wczesniej marcel.

Zadne inne glosniki niz creativ nie beda graly w grach ani w muzie

wiecej niz stereo przez cyfre. Tylko przez analog. Chyba ze masz

jakis upmix w samych glosnikach co nie zmienia faktu ze fizycznie

beda do nich docierac tylko 2 kanaly :-)

Taka psikus od konstruktorow spdif i creativ.

Dlatego ja zaluje kasy wydanej na z-5500 poniewaz graja one u mnie tylko

z kompem a nie konsola czy dvd, wiec 95% materialu - gry, muza, divx i tak idzie

przez analog. Na drugi raz oleje glosniki do kompa z dekoderem chyba ze beda to creativ.

Pozdrawiam

Mam rozumieć że połączenie Z-5500 optycznie z X-Fi nie daje dźwięku wielokanałowego? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ph34r: Jeszcze nie widziałem tak szczegółowego testu karty dźwiękowej! Pomijając język :wink: ze screenów można jednak wyczytać że x-fi jest na szczycie wśród swoich braci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youp-Pax Driver 3.33 for X-Fi

 

Zmodyfikowane sterowniki do X-Fi,poprawiające jakość dzwięku.Bazują na najnowszych sterach 2.09.0001.

Wymagają dowolnej karty dzwiękowej z rodziny X-Fi.Zawierają konsolę Audio i działają z oprogramowaniem dołączonym do karty.

Przed instalacją Youp-Pax 3.33 należy odinstalować oryginalne stery i oprogramowanie,wyczyścić w trybie bezpiecznym(Safe),pozostałości po starych sterownikach za pomocą programu Driver Cleaner Pro a następnie zainstalować zmodyfikowane stery.

 

http://rapidshare.de/files/28183561/YouP-P....33XFi.rar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęć 15 minut swojego czasu,żeby się przekonać co zmieniają.

 

PS.Ja zainstalowałem i od razu usłyszałem różnicę w jakości dzwięku.Zresztą te stery są specjalnie zoptymalizowane,aby uzyskać jak najwyższą jakość podczas słuchania muzyki.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszła wczoraj X-Fi extreme music i jestem bardzo zadowolony ,jeśli chodzi o gry to np. prey ,quake 4 ,doom3 ,ut2004 brzmią fantastycznie ,szczególnie prey (w końcu pierwsza gra w pełni wspierająca x-fi ,a przynajmniej tak twierdzą) do reszty gier z wyjątkiem Q4 trzeba patche pod x-fi. Fani gier będą zachfyceni ,co do jakości muzyki też jest świetna ,kiedyś miałem sound blastera live potem audigy 2 ,a potem siedziałem na AC97 ze swojej płyty głównej bo bardzo nie wiele ustępował audigy 2 ,teraz X-Fi i to jest król :D jak za obecną cenę (ok. 300zł) jest to zakup jak najbardziej opłacalny ,dzięki crystalizerowi i innym bajerom muzyka jest znacznie dynamiczniejsza ,niesamowicie "ostra" tzn. dźwięki są super wyraźne ,nie raz mi japa opadła :wink: hehe ,ciekawe że im głośniej tym wyraźniej i lepiej B-) ,dźwięk jest teraz taki bardzo przyjemny ,nawet na ogromnej głośności nie kłuje w ucho i nie krzywi ,jest wręcz odwrotnie ,ehh sąsiedzi mieli przee..... wczoraj. No ale nowa zabawka ,więc trzaba było się wybawić ,filmów nie słucham więc jeszcze nie testowałem ,słuchawek też nie mam. To by było na tyle ,dzięki za cierpliwość w czytaniu bo troche tego jest i pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęć 15 minut swojego czasu,żeby się przekonać co zmieniają.

 

PS.Ja zainstalowałem i od razu usłyszałem różnicę w jakości dzwięku.Zresztą te stery są specjalnie zoptymalizowane,aby uzyskać jak najwyższą jakość podczas słuchania muzyki.

Czyjego autorstwa są te stery ? I czy miałeś z nimi jakieś problemy jak do tej pory ? Bo czytałem że różne rzeczy mogą się dziać z nimi ,warto utworzyć przed instalką punkt przywracania systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są stery jakiś zapaleńców,którym nie odpowiada jakość dźwięku na oryginalnych sterownikach.nie mam z nimi najmniejszych problemów.wielu osobom pomogły one pozbyć się wielu problemów związanych z kartą.żadnego przywracania systemu nie zrobiłem,po prostu odinstalowałem stare stery i oprogramowanie.użyłem programu Driver Cleaner w trybie bezpiecznym a następnie zainstalowałem zmodyfikowane sterowniki.na samym końcu wystarczyło jeszcze wgrać oprogramowanie z oryginalnego CD i hulaj dusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te stery (YouP-PAX-Fiv3.33XFi ),wszystko zrobiłem na 100% tak jak powinno być i nie czuje jakiejś różnicy ,może i jest ,ale dosyć mała ,praktycznie na granicy efektu "wmówienia umysłu" ,że skoro mówią w necie że lepsze to się samo w głowie coś umyśla :rolleyes: hehe Jednak jedna różnica jest ,karta ciszej mi gra teraz troche :) hehe

 

Edit. Tak teraz widze różnice ,po przejściu w tryb game mam głośne szumy we wszystkich głośnikach ,coś okropnego ,nie da się wytrzymać :[

Edit2. Nagle przy kolejnym przełączeniu przestało szumieć i już tak zostało więc luzik.

 

ACHTUNG!!! Dopiero po wgraniu web update 3 ze strony creativa z działu software auto update widać zmiane w jakości muzyki ,teraz jest lepiej ,warto instalować ,ale podczas tego web update nie wolno instalować audio console ,pojawia się komunikat że na kompie jest już ta sama wersja audio console i pyta się czy zastąpić ,bierzemy nie

BTW. Gry teraz działają szybciej ,oryginalne stery troszke mi zmuliły gry ,przy tych sterach znów jest jak być powinno.

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.Mi te stery działają doskonale we wszystkich 3 trybach.Dzwięk jest o wiele bardziej czysty i wyraźny niż na oryginalnych sterach.

 

EDIT.

 

Web Update 3,to nic innego jak oryginalne stery Creativa.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do driverów nie działa,, może ktoś to zhostuje ? ;] ew dostarczy do mnie to poleży na tydzień na ftp, kazdy sobie dociągnie

 

 

EDIT: ruszyło :)

 

EDIT2:

 

przetestowane

 

do instrukcji trzeba by dodać - po czyszczeniu dc trzeba resetnąć i instalowac po resecie

 

moja opinia: (~50 minut testów..) jakość: nie podoba mi się, napisze ogólnie - dzwięk sprawia miejscami wrażenia pozbwionego kontroli (góra niskich tonów..) reszta jest ok, lepkko przyostrona, ogólnie brak pewnego poukładania

 

Mike Oldfield - [The Platinum Collection] Foreign Affair (hq vbr) - ten kawałek wciąga jak bajka a zrobiło się z niego coś co mnie nie interesuje

Lipnica z porterem, nieprzyzwoite piosenki (flac) - nie podoba mi się to, zrobil sie bajzel (12. knock knock), vocal kłuje lekko w ucho, jest przyostrzony.. wiem że ludzie lubią hm jak to nazwał mój znajomy "piaseczek" ale to brzmi nienaturalnie (strange bird 13.),, na koniec 7. learning - wychdzi szydło z wora, równoległy wokal źle, linia basu w tle coś robi ale średnio ciekawie

 

elektronika:

Yilmaz Altanhan - [Anjunabeats Volume 3 #01] Eighties (Ozgur Can Mix) (hq vbr) - ciężko ocenić, ogólnie lekkie przyostrzenie i może się podobać, poza pewnym lotnym momentem w ktorym dosyć niski ton powinien przyjemnie operować ciśnieniem - tutaj gra ale zatrzymuje się delikatnie wyżej

Andain - [beautiful Things CDS] Beautiful Things [Gabriel And Dresden Unplugged Mix] - piękny kawałek który ostatnie co robi to gra basem sporo się zmienił ;) wokal + bas,

 

Na koniec Beverly Craven - Promise Me, wokal przostrzony część dołu poszła wp., kawałek nie wciąga, dawno nie miałem ochoty go przyciszyć ew. przełączyć

 

po polsku: odradzam

może komuś to poprawi brzmienie ale mi się nie podoba. to nie są ślepe testy ale starałem się operować na muzyce której słucham praktycznie codziennie.. odinstalowuje i wracam na starych sterach, przesłucham raz jeszcze

 

EDIT3: słucham na szybko na web upd 3 aka SBXF_PCDRV_LB_2_09_0001.exe i podtrzymuje to co napisałem wyżej, jet coś co przemawia za paxami - są detale które lepiej eksponują się w tle na paxach ale cóż.. japońce chcieli wykastrować beverly - nie ma bata

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. No to ja mam problem. Zainstalowałem Win XP Media Center Edition 2005, ostatnie drivery do X-fi i okazuje się, że dźwięk jest ZA GŁOŚNY. Muszę zjechać suwakiem odpowiedzialnym za głośność WAVE do około 10%, żeby uzyskać mniej więcej taką samą możliwość wysterowania dźwięku, jak w standardowym XP. Jeśli ktoś z Was ma jakieś sugestie, będę wdzięczny za pomoc. Chodzi mi o ustawienie tego wszystkiego tak samo jak jest w standardowym XP (tzn. takie samo natężenie dźwięku, przy ustawionym suwaku WAVE na 100%). Aha i jeszcze jedno. Ustawienia głośników nie zmieniałem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...