Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się nowe drivery pod Vistę:

Creative ALchemy (X-Fi Edition) 1.00.04 (18.73 MB)

Czy one są nowsze od tych z płyty co ostatnio wyszła dla Visty, co uaktywniła wszyskie funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprawdzic date sterownika w menegerze urządzeń.

Albo automatyczne wyszukiwanie sterowników na stronie creative też pokaże wersje zainstalowaną i dostępną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lipa panowie. Ściągnąłem sobie te stery do X-Fi dla Visty (ten obraz płyty), co to niby ma juz pełna funkcjonalność, tak jak, pod XP i mam zonka. Podczas instalacji wywala mi komunikat, że nie mam wymaganej karty w systemie. Tak więc lipa z instalacji pełnego oprogramowania. Zainstalowałem tylko same sterowniki z menadżera urządzeń. Ktoś mi powie jak to zrobić, aby zainstalować pełne oprogramowanie?

Vistę mam x64.

 

Update.

 

Zainstalowałem YouPAX i działa wsio.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kompa używam słuchawek Sennheser HD 555 i przy składaniu nowego zestawu zamierzam do niego wrzucić X-Fi Xtreme Gamer. Mam w związku z tym pytanie:

 

Czy w modelu X-Fi Xtreme Gamer system symulowania dźwięku przestrzennego na słuchawkach stereo (CMSS-3D czy jak mu tam) jest w pełni funkcjonalny? Tzn. czy działa w grach i filmach (DVD, avi) i czy funkcjonuje tak samo jak w droższych modelach, czy jest jakoś okrojony?

 

Z tego co czytałem, to Gamer ma się różnić od droższych kart tylko bajerami w rodzaju panelu przedniego czy złoconych styków, co mi zupełnie nie jest potrzebne, ale chciałem się upewnić. CMSS-3D to jedna z bardziej interesujących dla mnie funkcji i nie wiem, czy brać Gamera, czy zbierać kasę na coś lepszego. Karta będzie zarówno do gier, jak i do muzyki (metal, rock) i filmów. Specjalnym audiofilem nie jestem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie zarówno do gier, jak i do muzyki (metal, rock) i filmów. Specjalnym audiofilem nie jestem. :)

Kup sobie lepiej Audiotraka Prodigy 7.1 HiFi. Będzie sporo lepszy od creashita, szczególnie z wymienionymi opampami na opa2107. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać też się da, karta obsługuje bodajże EAX2.0. Zresztą te eaxy to taki chwyt marketingowy, na prawdę niewiele to daje. Ponoć w Viście eaxy nie będą miały znaczenia, bo dźwięk jest tworzony w inny sposób, ale nie jestem pewien jak z tym jest dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EAX w porownaniu do A3D 2.0 [ktore juz przeciez ma swoje lata] to po prostu smiech na sali - żenada a nie dzwiek 3d. Porownajcie sobie w grach ktore obsluguja oba efekty - wlaczcie najpierwA3D a potem EAX to zobaczycie o czym mowie...

 

Najlepiej to oczywiscie sluchac w sluchawkach.

 

Ale niestety Creative wykopal Aureal'a z rynku i teraz mamy to co mamy...

Szkoda ze nowe gry juz jada tylko na EAX'ie :/

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać też się da, karta obsługuje bodajże EAX2.0. Zresztą te eaxy to taki chwyt marketingowy, na prawdę niewiele to daje. Ponoć w Viście eaxy nie będą miały znaczenia, bo dźwięk jest tworzony w inny sposób, ale nie jestem pewien jak z tym jest dokładnie.

Najwyraźniej piszesz o czym nie wiesz i powielasz czyjąś opinie.

Poczytaj sobie cały ten wątek.

 

Ostatnio pożyczałem xfi kumplowi który do tej pory miał Live i zintegrowaną. Po odpaleniu bf2 był badzo zaskoczony skąd wzięło się tyle dźwięków do okoła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ktoś kupił mi kartę w prezencie, o którą się nie prosilem, bo po co mi taka, ale już została wysłana i nic się nie da zrobić

http://www.tigerdirect.com/applications/Se...&CatId=2771

Posiadam aktualnie takie głośniki http://www.manta.tv/poland/produkt-310-15.html

Chciałbym się dowiedzieć czy ta karta nie będzie się marnowała przy tych głośnikach, i proszę o pomoc ewentualnie w wyborze jakichś głosników z http://aukcjewp.wp.pl/showcat.php?id=4403&...&view=gtext dodam, że nie śmierdze groszem. A może sobie zostawić te które mam? Proszę o odp.

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie glosniki zapewne sa ograniczeniem nawet dla zintegrowanej karty :rolleyes:

 

Do tej karty proponuje kupic jakies dobre sluchawki stereo.

Np. takie:

http://www.allegro.pl/item220008061_koss_u...aktura_vat.html

lub takie:

http://www.allegro.pl/item221284613_shp890..._gw_zabrze.html

Moim zdaniem EAX 5 jest poniekad robiony wlasnie pod katem sluchawek - pewnie dla tego iz bazuje na A3D ;) Na glosnikach 5.1 imo brzmi to gorzej. Do tego masz tam niezly efekt CMSS-3d headphone, do filmow lub gier ktore nia maja EAX'a5

 

A jak nie potrzebna ci to po prostu sprzedaj na allegro... powinienes troche kasy dostac za nia. A ten X-Ram z powodu ktorego karta tylko kosztuje to smiech na sali jak dla mnie ;)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy sprzedac ją. Musiałbym sporo obniżyc cenę, żeby ktoś się skusił bo sa wystawione na allegro w granicach 600zł i nikt nie kupuje. Chyba jednak zostawie dla siebie :) . Słuchawki odpadaja, ponieważ głośniki mają zastępować wieże, i lubie głośno słuchać muzyki. Czy takie głośniki http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=219400103 albo takie http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=219831696 sprawdzą się dużo lepiej od tych moich? Max co mogę wydać to 250zł z przesyłką i tak nie będe jadł przez miesiąc!!!!!

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety Creative wykopal Aureal'a z rynku i teraz mamy to co mamy...

Wiedzieli co robią i nie mieli wyboru bo go nie wykopali to za pare lat by sami znikli z rynku kart dźwiękowych. Przy okazji przejeli jego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem temat, ale jeszcze raz zaytam w celu upewnienia sie na 100%:

Extreme Gamer jest w pelni funkcjonalnym X-fi, ma normalny procesor dzwiekowy i sprzetowa obsluge tych samych efektow co X-fi na pelnowymiarowym PCB?

 

Pytam, bo nie chce utopic 250zl na jakiegos kastrata znowu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, na forum ktos pisal ze to tez chyba kastrat. Ja chyba kupie fatality bez panela. Gniazdo minijack mam przeciez w pilocie od glosnikow wiec powinno byc ok.

Mysle ze ta pamiec moze sie przydac. Ostatnio kupowalem mojego Audigy2 4lata temu zeby tak reszte bebechow wymianiac z taka czestotliwoscia byloby pieknie :)

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam tak samo jak Costi na odpowiedź. Jutro wypłata i lecę do sklepu po ten model. I też nie chcę utopić 250 zł. Karta głównie do tego zestawu 5.1 co mam. Mniej do słuchawek i naciskam bardziej na filmy (DTS ,DD 5.1 na tych Geniusach )i muzę ,ale do gier też się przyda. Myślałem o Extreme Audio ,ale jednak bardziej się przekonałem do Gamera. Wziął bym też Audigy 2 ZS ,ale na Allegro raz że prawie w ogóle ich nie ma , a jak są to ceny po 180-200 PLN :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam tak samo jak Costi na odpowiedź. Jutro wypłata i lecę do sklepu po ten model. I też nie chcę utopić 250 zł. Karta głównie do tego zestawu 5.1 co mam. Mniej do słuchawek i naciskam bardziej na filmy (DTS ,DD 5.1 na tych Geniusach )i muzę ,ale do gier też się przyda. Myślałem o Extreme Audio ,ale jednak bardziej się przekonałem do Gamera. Wziął bym też Audigy 2 ZS ,ale na Allegro raz że prawie w ogóle ich nie ma , a jak są to ceny po 180-200 PLN :|

EAX'y i inne efekty ta karta realizuje sprzetowo. W stosunku do xmusic nie ma interfejsu midi oraz jakis tam wejsc, m.in wlasnie wejscia midi/joystic.

Wziął bym też Audigy 2 ZS ,ale na Allegro raz że prawie w ogóle ich nie ma , a jak są to ceny po 180-200 PLN :|

No wlasnie, obecne ceny Audigy 2ZS sa wrecz absurdalne.

Ktos mi niedawno zaproponowal 180 zl na moja karte... i chyba sie skusze za taka kaske :rolleyes:

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałeś wątek?

Przeszukalem i to co udalo mi sie ustalic na podstawie opisu pinow ze ich rozklad jest taki sam na Audigy 2ZS i X-FI. Ale to nadal nie rozwiazuje sprawy, czy miedzy Audigy Platinum i 2ZS sa roznice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukalem i to co udalo mi sie ustalic na podstawie opisu pinow ze ich rozklad jest taki sam na Audigy 2ZS i X-FI. Ale to nadal nie rozwiazuje sprawy, czy miedzy Audigy Platinum i 2ZS sa roznice...

To o to trzeba zapytać w wątku o Audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,właśnie co zamontowałem swojeo X-Fi Extreme Gamer. Zainstalowałem sterowniki i przy instalacji wybrałem Game mode.Czy dobrze?

 

Podłączyłem swój zestaw Geniusa ,włączam najpierw jakiś film z DTS. No i pierwsze wrażenie baaaardzo pozytywne. No nic odpaliłem pierwsza lepszą grę - Call Of Duty 2.Ustawiłem EAX 3 i dźwięk bardzo czysty i wyraźny ,nie ma takiego irytującego dudnienia jakie miałem na SB Live. Do tego dźwięk w około robi większe wrażenie. Nie jestem jakimś tam audofilem ,ale w każdym razie różnica jest wyraźnie słyszalna. No ale nic ,odpalam misję gdzie Amerykańcami wspinamy się po klifie na jednej z plaż w pobliżu Omaha. I tu kolejny zonk. Miałem tam spadki do 16-18 FPS... a tu 25-27 FPS :| Jak dla mnie to jest różnica. No tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenie.

 

Teraz jak się domyślacie dojdę do pytań ;)

 

1.czy macie włączone CMSS-3D przy podłączonych głośnikach 5.1 ? Czy można obejść się bez tego. Szczerze ja jakoś na razie nie odzułem większej różnicy z on/off.

 

2.X-Fi Crystalizer ,mam to włączone i przy mp3 192kbps dźwięk moim zdaniem jest lepszy.

 

3. Equalizer no tu wedle upodobania raczej ,ale może macie jakieś dobre ustawienia. Głownie filmy i mp3 ,ale gry również.

 

4. Bass. Tu oczywiście włączyłem Bass Redirection. Crossover Frequency mam ustawione na 100hz (dobrze ;) ? )

 

Konsola THX

 

Tu raczej nie wiele zmieniałem. Głównie mnie interesuje czy ustawić "Digital Output Sampling Frequency na 48 kHz czy 96.

 

Jeśli jeszcze coś zmienialiście o czym nie wiem ,albo instalowaliście jakąś inną wersje ,niż te dołączone ,sterów pod XP to piszcie. Dałem za nią 250 zł i chciałbym aby wycisnąć z niej siódme poty ;) Główne mnie interesuje ustawienie EQ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za takie pytanie ale jestem laikiem:) Czy da się podłączyć głośniki LOGITECH Z-5500 pod kartę Creative X-Fi Music?Chodzi mi konkretnie o to że posiada ona cztery wtyki pod głośniki a z tego co widziałem w sklepie Logitech potrzebuje sześciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podłączyć analogowo (czyli 3 kabelki: na głośniki przednie, tylne, centralny/subwoofer) lub cyfrowo (taki kabel potrzebny jest żeby skorzystać z dekodera DD/DTS w Z-5500, więcej info tutaj). Polecam skorzystać z tych dwóch połączeń od razu bo dźwięk 5.1 w grach będzie tylko przy połączeniu analogowym. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z dekoderów DD/DTS przełączysz sobie na panelu od Z-5500 na kabel cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...