Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Typowy przypadek

gostek jrd dolancza do braci forum.purepc aby siac zamet :)

 

Mam pytanie czy spotkal sie ktos z problemami w grze Battlefield 2 ???

jak daje opacje Audio Creative X-Fi

wywala mi komunikat ze moj sprzet jest nie kompatybilny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa

 

Zainstalowalem nawet drugi czysty system , potem sterowniki z plyty

nastepnie instalka BF2 ( razem ponad godzina roboty :/ )

i [gluteus maximus] zbita

dalej nie mam mozliwosci wyboru/uzycia Creative X-Fi w Battlefieldzie :/

pomyslalem ze moze sterowniki stare daje Aktualizacje i nic mi nie znajduje :/

z drugiej stron y BF2 ma ponad 2 lata wiec wszystko powinno smigac .

Juz nie kumam co mzoe byc :(

 

Jak by malo bylo problemu to jeszcze nie dziala mi mikrofon w BF2

jak uruchamiam : BF2VoiceSetup.exe to ten nic nie wylapuje

a po kilku chwilach wywala komunikat o bledzie krytycznym

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem X-fi tylko nie wiem który z tych modeli wybrać:Creative Sound Blaster X-Fi Platinium,Creative Sound Blaster X-Fi Fatality czy może Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Fatality Champion Series.Cena tych kart jest prawie taka sama więc którą najlepiej kupić?A może lepiej kupić Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro gdyż wydaje mi się że to podobna karta tyle że pozbawiona pilota i dodatkowego panela?

Edytowane przez inos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty X-Fi w wersji PCI-Express

 

Z racji zbiżającej się premiery karty X-Fi w wersji PCI-Express, firma Creative coraz chętniej dzieli się informacjami na temat swojego nowego dziecka. Część tych nowości jest naprawdę interesująca.

Po pierwsze, X-Fi Extreme Audio na PCI-Express znajdzie się w sklepach już w październiku. Dlaczego jednak musieliśmy tak długo czekać na tę wersję karty, której przygotowanie wydawało się formalnością? Creative twierdzi, że złącze PCIe sprawiało im nie lada kłopoty. Skargi dotyczą głównie ilości bitów kontrolnych dodawanych do każdego przesyłanego pakietu danych. Ponoć cały ostatni rok upłynał inżynierom Creative na obchodzeniu narzucanych przez PCI-Express ograniczeń.

 

Extreme Audio pojawi się lada dzień, będzie kompatybilna z Vistą oraz zgodna z nowym standardem Microsoftu o nazwie Universal Audio Architecture. Nie owijając w bawełnę, ta edycja X-Fi zapewne zakończy żywot wersji Fatal1ty i Extreme Gamer. W nowej karcie pojawi się również X-RAM - 64 MB pamięci montowanej przez Creative bezpośrednio na karcie. Chociaż z dostępnych na rynku gier jedynie serie Quake i Battlefield wykorzystują to udogodnienie, Creative wciąż próbuje je wypromować, twierdząc, iż jakość dźwięku przetwarzanego z wykorzystaniem RAM-u zamontowanego na płycie głównej jest dużo gorsza :)

 

Niestety, nadal nie wiadomo, czy dźwięk z nowego X-Fi będzie można przesyłać po złączu HDMI. Jest to o tyle ważne, że z racji rozprzestrzeniania się domowych systemów HD wśród bogatszych użytkowników, wyjścia HDMI powoli stają się standardem w kartach graficznych. Creative twierdzi jednak, że nie może nic obiecać, ponieważ na razie nie istnieje sposób łączenia kart dźwiękowych z graficznymi, który pozwalałby transmitować z komputera zsynchronizowany sygnał audio-wideo.

 

Jeśli spojrzeć na X-Fi przyszłościowo, to trzeba przyznać, że Creative sporo ryzykuje swoim nowym oprogramowaniem Alchemy. Alchemy umożliwia obsługę dźwięku DirectX w grach poprzez biblioteki OpenAL, w który to sposób daje sterownikowi bezpośredni dostęp do karty dźwiękowej (czytaj: pozwala uniknąć koszmarnych problemów z dźwiękiem przestrzennym i EAX-em w Viście). Nie jest to specjalnie eleganckie rozwiązanie - raczej sprawia wrażenie, jakby było dziełem jakiegoś hackera. Creative twierdzi jednak, że nie ma o czym rozmawiać, bo Alchemy działa. Ciekawe tylko jak długo Microsoft będzie tolerował fakt, iż ktoś kopie dołki pod jego interfejsem dźwiękowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego potrzebujesz. Nikt z nas tego nie wie ;)

 

Jeśli potrzebujesz pilota i panel to weź odpowiednią wersje.

Chodzi o to że wszystkie trzy wersje posiadają pilot i panel ale którą z nich wybrać? Która wersja jest najbardziej rozbudowana tzn. najlepsza? Zasadniczo karty potrzebuję do filmów i gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają EAX5.0

Wersja Champion ma wbudowane 64MB ramu na pokładzie co potrafią wykożystac aż dwie gry(przynajmniej na razie). Jeśli różnica w cenie nie jest dla Ciebie bardzo istotna wybierz tą wersje. W innym wypadku weź najtańszą z tych trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby maja byc w sprzedazy w pazdzierniku a Ja mam ja juz

Creative X-Fi Xtreme Audio PCI-E w kompie :)

niestety moja wersja to jakis obrzyn bez Eax 5.0 :/

 

 

 

hxxp://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=SC-052-CL&tool=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam sie tak

Mam na zbyciu jakieś 300zł(nie wiecej)

Potrzebuje dobrej karty muzycznej.

Posiadam głośniki LOGITECH Z-5500 i potrzebuje czegos co pozwoli mi wykorzystac ich mozliwosci

Komputer slurzy mi tak jak kazdemu do sluchania muzyki ogladania filmow no i czasem do grania jak starczy czasu

 

Wiec co polecacie( prosze o liki do allegro, albo do tanich sklepów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam sie tak

Mam na zbyciu jakieś 300zł(nie wiecej)

Potrzebuje dobrej karty muzycznej.

Posiadam głośniki LOGITECH Z-5500 i potrzebuje czegos co pozwoli mi wykorzystac ich mozliwosci

Komputer slurzy mi tak jak kazdemu do sluchania muzyki ogladania filmow no i czasem do grania jak starczy czasu

 

Wiec co polecacie( prosze o liki do allegro, albo do tanich sklepów)

Przy połączeniu cyfrowym to integra powinna Ci w 100% wystarczyć ... tylko w grach będzie jedynie STEREO więc jeśli Cię to nie zadowala (nie traktujesz gier tak po macoszemu jak można odnieść wrażenie) to jest sens kupować kartę do połączenia analogowego pokroju X-Fi ... choć z drugiej strony nie wiem czy w tej cenie nie da się kupić karty potrafiącej w czasie rzeczywistym kodować 5.1 w grach do DTS lub AC3. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, może to śmieszne, ale nie mogę sobie dać rady z używaniem skypa i x-fi.

Nie daję rady ustawić karty tak, aby jednocześnie był dźwięk w słuchawkach i działał mikrofon. Trochę to niepoważne w karcie takiej klasy (na integrze wszystko śmiga).

 

Jak działa mikrofon, to nie działa dźwięk w słuchawkach, jak działa dźwięk to nie działa mikrofon:<

 

Sam już nie wiem co robić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to niepoważne w karcie takiej klasy (na integrze wszystko śmiga).

U mnie i chyba u reszty też działa jak należy więc nie ma co zbytnio krytykowac tylko porządnie poustawiac ;)

 

Zacznij od przeinstalowania sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie i chyba u reszty też działa jak należy więc nie ma co zbytnio krytykowac tylko porządnie poustawiac ;)

 

Zacznij od przeinstalowania sterowników.

Wywaliłem wszystkie stery, kartę przełożyłem do innego pci i zaczeło działać.

Dodam że wcześniej też próbowałem reinstalacji sterów i nic to nie dało. Teraz jest ok.

 

Jest tylko jeden problem - mianowicie gdy chcę rozmawiać muszę ręcznie przełączyć w konsoli z 5.1 na słuchawki.

Jest to trochę denerwujące - czy nie da się tego zautomatyzować? (Mam zaznaczoną w opcjach autodetekcję słuchawek i o nic nie daje)

 

Głośniki to Creative T5900 i słuchawki podłączam do sterownika głośności (jest tam też wejscie na mikrofon, ale żeby wszystko działało muszę podłączyć go bezpośrednio do karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok...

ale ja nie mam panelu, jedyne czym dysponuje to "pilot" do głośników i wejscie mikrofonowe na śledziu:>

Jeśli nie masz panelu, to jedynym sposobem, żeby automatycznie przechodził na słuchawki, jest podłączenie słuchawek wewnątrz pod piny w karcie razem z przekaźnikiem, który w momencie wetknięcia wtyku, styka odpowiednie piny. Schemacik jest w tym temacie. Ja sobie takie coś zrobiłem i działa :D

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2664573

Link w poście kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie poradzić na jaki model X-Fi warto zamienić mojego SB Audigy (pierwszy model, nie dwójka). Zastosowanie wyłącznie do gier i czasami filmy/muzyka. Odsłuch wyłącznie na słuchawkach Sennheiser HD555. Budżet 300-400 zł. Nie potrzebny panel przedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie poradzić na jaki model X-Fi warto zamienić mojego SB Audigy (pierwszy model, nie dwójka). Zastosowanie wyłącznie do gier i czasami filmy/muzyka.

X-Fi XTREME GAMER FATAL1TY PROFESSIONAL lub X-Fi XTREME MUSIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem karte x-fi gamer fatal1ty (nieokrojona), ale używaną, bez płytek pustą. Ściągnąłem stery z Creativa coś 43 MB no i śmiga wszytsko ok, ale w folderze instalacyjnym jest tylko 700 kb a program do konfiguracji jest troche prosty graficznie. W sumie dobrze, bo nie zajmuje tyle ramu :D Ale ze screenów widziałem zawsze takie wypasione że się zmieniał skin jak dawało się na Gamer Mode etc, moje wygląda tak

 

http://link.imgshare.us/02jRNC

 

Pytanka:

-Gdzie pobrać tą "wypasioną" wersję

-Czy niczego mi tam nie brakuje poza grafiką ?

-Gdzie się podziały te MB z instalacji bo nie wierze że poszły do dll i system32

-Gdzie jest regulacja bassów, sopranów, mikrofonu itd (w tym Audio console nie ma)

 

Dzięki z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci bandyci z creativa chyba nie wystawiają do ściagania płytek z oprogramowaniem. O ile mi wiadomo jest zawsze na płycie a stery z ich strony są update do tych z płyty web edition czy jakoś tak.

Ale to chyba nawet dobrze, szkoda miejsca na dysku na to badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...